Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 56
Спокойно мила, добре си решила да ти предизвикат раждането с хапче и да си вкъщи за празниците! Остави всички притеснения зад гърба си и действай смело! Давам ти този съвет защото и аз бях като теб само че аз исках да се отърва по бързо заради жегите.Та и аз си бях планирала раждането си и имах уговорка с лекарката ми за хапче, но след като ми направиха клизма в уречения ден след около 1 1/2 - 2 получих 6см. разкритие (забравих да кажа че ме приеха с 3см.разкритие)и родих малко по-късно без хапче по естествен път дори и без упойка.Така че нищо не се знае може да се получи като при мен!Само бъди спокойна и уверена в себе си, всичко друго ще се нареди!!!  Hug  Peace   Heart Eyes
Желая ти късмет!!!!

Последна редакция: пт, 23 ное 2007, 09:49 от mirig

# 31
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Аз родих планирано и нормално.
Мъжът ми е постоянно в чужбина и исах да присъства. Термина ми беше на 8 юни, аз му казах, че бебетата се раждат +/- 1 седмица. Така той трябваше да е тук на 31 май.
На последната ми консултация в средата на май генеколога ме прегледа и каза, че вече имам 2 см разкритие, че тъканите са меки и бебето е застанало добре, достатъчно голямо е. Насрочи ми ден - 1 юни.
На 1 юни отидох, в 9.30 сутринта ми сложиха вагинална таблетка, към 11 вече имах не много силни контракции на всеки 5 минути. В 13ч бебо сам си пукна водите - бях със 7см. Пуснаха ми система с окситоцин, сложиха ми Епидурална и след 3 напъна, родих сина си в 13.40ч.
Бебето беше добре, тежеше 3.300, и 50 см.

# 32
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз не бих предизвикала раждането по-рано само за да си седя вкъщи по празниците. Мое мнение, не искам да обиждам никого.
Поговори с някой лекар, нека ти обясни колко е важен всеки ден в корема на мама. Плюс това може и да преносиш и да родиш след празниците. Simple Smile

# 33
  • Мнения: 179
в 20ч ми сложиха таблетка за предизвикване на раждането,в 21.30 с 2 напъна бебето беше навън,родих 1седмица преди термин едно хубаво и здраво бебе  Grinning

# 34
  • Мнения: 253
Според мен е добре бебче да си избере кога да излезе. От акушерка знам, че понякога и една седмица е от значение и му е необходима на бебенце.

# 35
  • Мнения: 102
Здравей! Сестра ми е родена на 1януари, а аз на 3януари с 8 год.разлика. Раждането е Божа работа и те съветвам да не се месиш в нея. Едно време не е предизвиквано раждането и милата ми майчица 2пъти е карала празника в болница,2 но пък сега със сестра ми имаме интересни дати за РД.
Остави нещата на собственият им ход.болМоли се друг път да не си в болница, а иначе този път ще е за хубаво. Ще ти дам пример. Преди 2-3год. ме приеха в Пирогов по спешност на 7 срещу 8март.Скъсах се от рев, защото на 8март бях поканена на тържество в детската градина на дъщеря ми, където щях да чуя първите мили и смислени стихчета от нея предназначени за мама, за които тя бе полагла усилия седмици на ред.

# 36
  • Мнения: 453
Благодаря ви на всички за съветите, помогнахте ми много и мисля че взех най-правилното решение.  Mr. Green
Вчера с мъжа ми седнахме и си поговорихме по въпроса и решихме че когато бебето е готово да излезе само тогава ще е, пък ако се наложи да сме по празниците в болницата.. ще си си взема вип стая и той ще дойде при нас да си караме пак коледа заедно.
 Naughty Няма да му се бъркаме в съдбата на бебето я. Нека дойде когато е решило.
Благодаря пак на всички Hug

Поздравявам те за решението!
Ако уцели бебо датата на 1 от празниците, по- късно ще имате повече причини за купони Wink
Леко раждане ти желая!

# 37
  • Мнения: 640
И при мен подейства вагиналната таблетка(за узряване и омекване шийката на матката). Но Иван беше стана прекалено голям и бе минал всички термини Laughing. В 21ч ми я поставиха и контракциите започнаха в 3-4ч и 11:40 родих бебе 4;350кг по нормален начин. Само аз си знам как Sunglasses
Но ти си взела най-правилното решение. Бебо ще покаже сам!Успех!

# 38
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Добре си решила, пък, ако бебето реши да излезне преди или след празниците, още по-добре. Мъж ми е на Коледа роден и все се тюхка, че той прави подаръци на рождения си ден. Ама к'во да правиш.....

# 39
  • Мнения: 133
аз също си предизвиках нормално раждане, старахувах се от неизвестния момент на тръгване от вкъщи, по кое време ще е и т. н. разбрах се с лекарката, отидох сутринта, към 10 ми сложиха таблетката и ви включиха обезболяваща система, лежах си в стаята и почти нищо не усещах, към 13ч ми сложиха епидурална упойка, през цялото това време си бях в стаята( родих във вита, очарована съм!), лекарката ме проверяваше за разкритие и ми правеше масаж за изглаждане на шийката, което ускорява разкритието и в 14.55ч родих без болка, без шев. в съседна стая друго момиче не можеше да получи разкритие и  нейната лекарката й каза, че ще я чака още малко и ще прави секцио. така че както виждаш при всеки е различно, най- важното е да си спокойна. леко раждане ти желая

# 40
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Остави нещата просто да се случат. Това не е нито първата, нито последната Коледа.
Леко раждани Peace

# 41
  • Мнения: 8 242
Не си прави експерименти с детето..
Следващия път като планирате и правите бебе, се съобразявай от тогава с датата на термина, като толкова ти е проблем  Crazy

# 42
  • Мнения: 636
Не предизвиквай съдбата...може всичко да мине без проблеми, но ако не дай си боже нещо се обърка, никога няма да си го простиш! В крайна сметка става въпрос за твоя живот и този на детето ти!
Каквото и да решиш, леко раждане Hug

# 43
  • Мнения: 306
Аз не бих ти препоръчала, първия път раждах предизвикано с таблетки. Кофти е, болките са повече и времето е повече. Обаче пък това все пак са впечатления от разкази на очевидци и  е доста индивидуално.
Най-добре да се консултираш с лекар! Той най-добре ще ти каже Peace

И да добавя, че сакатлъци стават и без предизвикано раждане...да пази Господ! Казвам го по повод изказвания, които имат за цел да внушат, че това поставя в рисково положение твоят и животът на бебока! Няма такива неща!

# 44
  • Мнения: 115
Ние планувахме втория път път раждането на сина ни. Родих нормално без усложнение, но преди това се консултирах с доктора който щеше да изражда малкия, той ни увери че няма риск за мен и за малкия доверих му се и всичко мина нормално. Първия път чаках всико от самосебеси да започне, но пък тогава закъсня и пак ми предизвикаха раждане като ми спукаха околоплодните води и ми включиха система. Итогава всичко мина нормално. Аз бих те посъветвала да постъпиш така както ти го чустваш и да не се обвиняваш след това, защото ти ще раждаш, ти ще си седиш сама в родилното с бебо и ти ще се чустваш кофти. Късмет  Hug

Общи условия

Активация на акаунт