Kърмене до 6 месеца без захранване

  • 4 325
  • 70
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 18 679
Хемоглобинът си е съвсем в норма. Освен това и да не беше, около 6-я до 12-я месец има съвсем физиологичен спад, който се наваксва по-късно. Няма по-добра храна за бебето от кърмата, така че дайте да не си говорим смешки Laughing

# 46
  • Мнения: 2 829
Аз лично родих в САЩ и посещавах педиатър там, така че от първо лице мога да ви разкажа какви са препоръките за захранване-захранва се между 4 и 6 навършен месец, като се следи за готовността на детето. До годинката твърдата храна се смята за допълваща, на детето се дава толкова, колкото пожелае да изяде, като основна храна си е млякото.
Запознах се и с доста бебета и деца, по мое лично мнение са си съвсем добре децата. Собствената ми майка си изкарва хляба като гледа бебета, и двете си говорихме тези дни, че там не дават на бебетата капки против колики, и повечето просто нямат колики. Децата са дори по-едри от тукашните бебоци, не съм забелязала да са хипотрофни или измъчени.
Далеч съм от мисълта да упреквам майките, които захранват по-рано. Може да звучи еретично, но аз мисля, че най-важното е майката да е уверена в действията си и в решенията си, а не точно кога и как ще захрани.
И последно относно доц. Маринова. На мен лично ми направи впечатление, че тя твърди, че препоръките на СЗО са за захранване след 3-4 месец, което просто не е вярно. Това всеки може да го провери, като прочете сайта на СЗО. Там се препоръчва захранване след 6 навършени месеца (пише си 6 НАВЪРШЕВНИ). Преди време, пак във връзка с публикация на въпросната доцентка се свързахме чрез е-мейл с представителката на СЗО за България, която ни увери, че СЗО наистина препоръчва захранване след 6 навършени месеца. Не оспорвам компетентността на Доц. Маринова, но част от информацията която даде е неточна.

# 47
  • Мнения: 553
И аз не одобрявам късното захранване,понеже съм чела,че запасите от желязо на бебо се изчерпват до 4тия месец и след това храната набавя нужните. Аз моят Иван го захраних рано и слава на Бог расте здрав и енергичен. Майката не забелязва нищо нередно и не се безпокои.А аз съдя по развитието на моето дете и как на такава възраст то не спираше смеха си.

всъщност не запасите от желязо на детето а на майката, натрупани през бременността се изчерпват 4-6 месец и след това детенце започва да разчита само на пълноценното хранене на майката за да си набавя достатъчно желязо...
 не че като/ако се захрани детето нещо се променя- то пак разчита не на запаси а само на получаваното с храната...
 newsm78

# 48
  • Мнения: 1 536
аз също възнамерявам да оставя моето само на кърма до 6 навършен месец.Не е правилно да и се бъркаш според мен.Доказано е че маичиното мляко е най доброто за бебето

# 49
  • София
  • Мнения: 2 658

[/quote] Повярвайте ми, в съвременния свят няма как да стоиш изолиран от съвременните тенденции в хранене, няма как да не продължиш образованието си цял живот. Лекарите непрекъснато се пращат на семинари, иначе са аут, така е във всяка професия.

[/quote] За съжаление това изобщо не е така. Аз съм работила с много лекари, включително и с някои от т.н. "светила" и колкото и да ходят по семинари, абсолютно с нищо не променят стила си на работа. Имат самочувствието, че са велики в дадената сфера и с нищо не променят начина си на работа. Могат да купуват нова апаратура или да предписват нови лекарства, но не променят стила си на работа съответно на бързоразвиващата се медицина. И това в най-голяма степен важи за педиатрите.

# 50
  • Мнения: 2 011
Повярвайте ми, в съвременния свят няма как да стоиш изолиран от съвременните тенденции в хранене, няма как да не продължиш образованието си цял живот. Лекарите непрекъснато се пращат на семинари, иначе са аут, така е във всяка професия.

Като знам как ходят на тези семинари и как си прекарват времето....  Някои дори не знаят за какво е ставало дума на съответния семинар   Laughing
За захранването - нашето педи също каза захранване от 6-ти месец

# 51
  • Мнения: 982
Искам да споделя с вас как една моя приятелка гледа детето си до 6 месеца и половина само на кърма.Знам,че това е добре според новите тенденции и детето е добре на килограми.Обаче то е нисък хемоглобин 108 и тя вместо да го храни разнообразно дава Малтофер. То не искало да яде друго.Поемало само 1-2 лъжички каша и пюре. Детето ми изглежда доста вяло и не се усмихва. Имам ли основания да се притеснавам за него и нея?Не смея и да и се меся
Възмутена съм,че по този начин обсъждаш приятелката си!
Хемоглобин 108 не е нисък.
Захранване след 6 месеца не е лоша практика.
Сама казваш,че теглото на детето е добро!
Гледай себе си и собственото си дете!

# 52
  • Мнения: 581
И последно относно доц. Маринова. На мен лично ми направи впечатление, че тя твърди, че препоръките на СЗО са за захранване след 3-4 месец, което просто не е вярно. Това всеки може да го провери, като прочете сайта на СЗО. Там се препоръчва захранване след 6 навършени месеца (пише си 6 НАВЪРШЕВНИ). Преди време, пак във връзка с публикация на въпросната доцентка се свързахме чрез е-мейл с представителката на СЗО за България, която ни увери, че СЗО наистина препоръчва захранване след 6 навършени месеца. Не оспорвам компетентността на Доц. Маринова, но част от информацията която даде е неточна.
Peace Peace
Аз сыщо бях много учудена да чуя с каква увереност говореше за препорыката на световната здравна организаця (СЗО) и захранване на 4 месеца - всеки може да отиде на страницата им и да си изтегли документите, в които много ясно пише за препорыката за захранване на 6 навыршени месеца и за кырмене до 2 години. Разбира се, че детето сыщо показва - затова и са препорыки - няма да е фатално ако се направи на 5 1/2 ако детето покаже че е готово, нито ако се започне на 7 ако не е готово. Но все пак разлика от два месеца е доста голяма, когато се говори за такова малко бебе. Вярно е, че и в Америка и в Европа доста майки и не кырмят (кыде е техен избор, кыде поради обстоятелства), но моите наблюдения са, че и да са на АМ пак захранват след 6 месец и децата са им здрави.

# 53
  • Мнения: 527
nellykoyo, всяка майка си преценява как да гледа,в случая захранва детето си.Твоята приятелка е направила прекрасен избор,според последните тенденции в захранването PeaceИ може би и е писнало от "доброжелатели",които  дават безценни съвети PeaceИ въобще щом момичето е спокойно,защо се "притесняваш" за нея Laughing

# 54
  • Мнения: 830

[/quote] Повярвайте ми, в съвременния свят няма как да стоиш изолиран от съвременните тенденции в хранене, няма как да не продължиш образованието си цял живот. Лекарите непрекъснато се пращат на семинари, иначе са аут, така е във всяка професия.

[/quote]


И защо тогава продължава това безумие с ранните сокчета , пюренца и прочие ?!
Аз твърдо мисля че в момента много майки са по-образовани от повечето педиатри относно правилното хранене на кърмачетата ! Уви .

# 55
  • Мнения: 640
Искам да споделя с вас как една моя приятелка гледа детето си до 6 месеца и половина само на кърма.Знам,че това е добре според новите тенденции и детето е добре на килограми.Обаче то е нисък хемоглобин 108 и тя вместо да го храни разнообразно дава Малтофер. То не искало да яде друго.Поемало само 1-2 лъжички каша и пюре. Детето ми изглежда доста вяло и не се усмихва. Имам ли основания да се притеснавам за него и нея?Не смея и да и се меся
Възмутена съм,че по този начин обсъждаш приятелката си!
Хемоглобин 108 не е нисък.
Захранване след 6 месеца не е лоша практика.
Сама казваш,че теглото на детето е добро!
Гледай себе си и собственото си дете!

Aз само реших да споделя с вас от добри чувства,а вие така ме нападате.Съжалявам вече,че предизвиках такава дискусия.
Аз детето си го гледам.Благодаря ти за злобните подхвърляния Mr. Green
Навярно за някои хора този форум е отдушник за натрупаното напрежение

# 56
  • Мнения: 982

Aз само реших да споделя с вас от добри чувства,а вие така ме нападате.Съжалявам вече,че предизвиках такава дискусия.
Аз детето си го гледам.Благодаря ти за злобните подхвърляния Mr. Green
Навярно за някои хора този форум е отдушник за натрупаното напрежение
Ти не само споделяш,ти обсъждаш грозно приятелката си и бебето и.Твоето се смеело,нейното не,пълни глупости....Ако не беше против късното захранване,пак ли щеше да я коментираш така?
Първо клюкарстваш,пък после моите подхвърляния са злобни!

# 57
  • Мнения: 640

Aз само реших да споделя с вас от добри чувства,а вие така ме нападате.Съжалявам вече,че предизвиках такава дискусия.
Аз детето си го гледам.Благодаря ти за злобните подхвърляния Mr. Green
Навярно за някои хора този форум е отдушник за натрупаното напрежение
Ти не само споделяш,ти обсъждаш грозно приятелката си и бебето и.Твоето се смеело,нейното не,пълни глупости....Ако не беше против късното захранване,пак ли щеше да я коментираш така?
Първо клюкарстваш,пък после моите подхвърляния са злобни!
NO COMMENT Sunglasses

# 58
  • Мнения: 13 805
без да съм чела всички изказвания (че са три страници) искам да кажа че 108 хемоглобин никак не е нисък са  кърмаче.
А това че тя е решила да се кърмят с късно захранване си е нейно лично решение, достойно за уважение. Това че детето не иска да яде друго е също нормално защото е въпрос на вкус - моят син не пожела да се захрани до 8 месец въпреки всички хитринки които използвах. Сега на 10 месеца и половина едва сме заместили две хранения - защото отказва всякакви зеленчукови и месни пюрета, супи и прочие... ( за информация е с хемоглобин 110)

това че детето на приятелката ти е вяло може да въпрос на темперамент, не всички деца щъкат като заредени с батерии варта Simple Smile

Според мен няма смисъл да се притесняваш за детето всичко е наред
поздрави

# 59
  • Мнения: 640
без да съм чела всички изказвания (че са три страници) искам да кажа че 108 хемоглобин никак не е нисък са  кърмаче.
А това че тя е решила да се кърмят с късно захранване си е нейно лично решение, достойно за уважение. Това че детето не иска да яде друго е също нормално защото е въпрос на вкус - моят син не пожела да се захрани до 8 месец въпреки всички хитринки които използвах. Сега на 10 месеца и половина едва сме заместили две хранения - защото отказва всякакви зеленчукови и месни пюрета, супи и прочие... ( за информация е с хемоглобин 110)

това че детето на приятелката ти е вяло може да въпрос на темперамент, не всички деца щъкат като заредени с батерии варта Simple Smile

Според мен няма смисъл да се притесняваш за детето всичко е наред
поздрави
Благодаря за информацията!
  bouquet
Ще и споделя наученото

Общи условия

Активация на акаунт