за косопада след раждането

  • 7 957
  • 59
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 335
Уффф и моята капе здраво, започна месец след като родих и продължава... но моята пък не е и особено гъста и се сдухвам яко.... мисля да я подстрижа малко... и да чакам да спре. Все се успокоявам, че колкото и да окапе ще израсте отново. Няма плешива родилка.... ама е ужасно  #Crazy
Това ми е бил винаги голям ужас, една съседка беше с доста рядка коса май след раждане (ама това преди години, бях още малка) и винаги много зловещо ми се е струвало. Но да ви кажа че и стреса оказва огромно вличние, на много жени от стрес им капе косата, всъщност и моята падаше доста преди да забременея. Стреса разказва играта на добрия външен вид....

# 46
  • Мнения: 1 440
При мен косопада спря,защото отново забременях,до тогава все си капеше косицата.А сега ще видим до кога. Sad

# 47
  • Мнения: 1 098
При мен започна два месеца след раждането. Сега вече минаха почти пет месеца и нещата се поукротиха. Значително по- малко ми пада.

# 48
  • Мнения: 2 131
Когато около месец и половина след раждането отидох да се подстрижа с тайната надежда да ми намалее косопадът, фризьорката ми каза просто да забравя, че това ще стане. Думите й бяха: "Каквото е трябвало да падне докато си била бременна и не е паднало, ще падне сега, независимо от подстригването". Да, не спря да пада. След около два месеца я боядисах отново със същата тайна надежда. Спря да пада от раз, но след време започна пак. Е, сега вече не пада толкова, бебо е вече на почти осем месеца.

# 49
  • Мнения: 3 929
При мен започна с раждането на детето. Вече минаха 2 години от тогава, но ще пада, обаче не толкова много. вече е в рамките на нормалното. И аз имах чувството, че ще оплешивея, но си беше само чувство.

# 50
Мойта започна да капе около 3 месеца след раждането и така 2 - 2 1/2 месеца и спря. Подстригах я с над 25 см. веднага след началото на косопада, не че имаше някакъв положителен ефект, но пък е лесно за поддръжка  Sunglasses

# 51
  • Мнения: 423
След първото раждане не си спомням точно кога започна да капе, но продължи докато забременях с второто (на 1г и 6м.), с други думи доста дълго време. Но и аз не предприемах абсолютно нищо - нали уж трябваше да падне косата, която не е падала през бременността. Обаче да капе повече от година ми се струва много - явно е имало и друга причина. За това сега, след второто раждане, като започна да ми капе косата направих всичко възможно да огранича естествения процес до нормалното. Започнах да пия, Калмацин (калций, магнезий и цинк), да се храня прилично здравословно (защото при мен капането на косата се влияе изключително много от храненето, ако прекаля със сладкото за известно време, неизменно започва косопада) и да използвам шампоан против косопад. И наистина този път ужасното падане на косата продължи доста по кратко време и вече приключи.

# 52
  • Мнения: 4 621
За щастие при мен така и не започна въпросният косопад Peace

# 53
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
За щастие за момента нямам подобен проблем, да чукна на дърво Praynig

# 54
  • Мнения: 1 225
И аз кърмя още, а косата ми почти спря да пада. Започна няколко седмици след раждането. Сега забелязвам че е започнала да ми расте такава "бебешка коса "  Peace

# 55
  • Мнения: 521
При мен започна 3 месеца след раждането и все още продължава и доста е оредяла дано докато спре да капе все още да имам коса Sad

# 56
  • София
  • Мнения: 1 124
И на мен ужасно много ми пада дано скоро да спре че в къщи само мойте косми са навсякъде  .

# 57
  • София
  • Мнения: 415
На мен ми падаше по време на бремеността и след като родих спря   Thinking

# 58
  • Мнения: 13 805
и с двете деца след раждането ми капеше косата ужасно и с всички илачи косопада престане НО косата така и не се възстанови в първоначалния си обем . Лекарите, с които се кунсултирах казаха че е от стреса.
желая ти при теб всичко да е наред

# 59
  • Мнения: 236
всеки ден чистя косми!!!целият апартамент е пълен с тях ! в банята,по килимите,в хладилника!!даже забелязвам,че и синът ми си хапва от време на време!!! Shocked

И ние сме така - редовно ги намирам увити около ръчичките на дъщеря ми. Направо ми идва да се подстрижа 0 номер!

Общи условия

Активация на акаунт