Какво е усещането по време на секциото?

  • 28 076
  • 212
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 5 591
Честито бебче!Да е жив и здрав!  ylinfant   bouquet

# 196
  • Мнения: 121
Мами след секцио слагат ли ви торба със пясък върху корема,за да спадне...или вече не се практикува така..Казвали са ми че преди така се правело,ама сега..незнам  newsm78  И доколкото разбрах и тук някъде прочетох,че докато протича операцията ръцете са ти вързани- това защо? И задължително ли е,може ли да откажа да ми връзват ръцете...просто изпитвам колострофобия ако не мога да си контролирам движенията..как прозвуча  smile3518 но наистина много ме е страх и темичката е много хубава..предпочитам да съм подготвена и да знам какво ще ми се случва.Благодаря!  Hug

# 197
  • София
  • Мнения: 803
Когато ми отстраниха миомата, година преди да забременея, след операцията в реанимация ми сложиха торба с пясък. В чест на истината много по-бързо ми се възстанови корема, след тази процедура. Докато след секциото , макар и в същата болница , за Тина Киркова говоря, нямаше нито една мама с пясък върху корема. Дори си спомням , че на излизане док. Стаменов , каза на една от акушерките "Сложете й пясък, или кутия с инструменти , на корема", а тя отговори , че им било забранено. Следващите два дни , как ми се движеха червата из корема , все едно ми бяха забравили още едно бебе и риташе вътре  Laughing Laughing Laughing
А относно , връзването на ръцете , не са ми ги връзвали, просто едната е ангажирана със системата, през която се вливат банките , съпровождащи упойката и на същата тази ръка се замерва кръвното, а другата беше под гърдите, на нивото на сърцето , пъхната в загънатата нощница.
Това са подробности, но е хубаво да се знаят за да не се стряска мамата, иначе е такава веселба това секцио, нали си с упойка , докторите разказват едни смешки и въобще си е купон   bigdance2

Последна редакция: чт, 29 яну 2009, 11:16 от pitia

# 198
  • Мнения: 1 195
Аз бях с пълна упойка.Не усетих нищо.Станах на вторият ден. Усеща се точно като дърпане. Посъветваха ме и да ме боли да се движа за да зараства правилно ( не знам дали правилно се изразих) и да не е цял живот да ми дърпа и да усещам дисконфорт. Във Варна в АГ бият обезболяващи редовно
Пожелавам ти здраво бебе и бързо възстановяване.
Успех
Също ама мен си ме болеше, аз малко не търпя на болка де.Обаче ако раждаш с пълна упойка да знаеш като ти се докашл после, не го прави нормално, в смисъл не се отпускай много.Аз като се събудих много ми дразнеше на гърлото (от тръбата)и си се изкашлях като хората, а болката от това си беше доста гадна...
Леко раждане и здраво бебче  Simple Smile

ох бях забравла мъката да се изкашляш след секцио. Mr. Green
Секциото ми беше с пълна упойка  Blush
Лично мен след секциото не ме болеше въобще, бях се заредила с 10 пак аулин ако много ме боли, но така си и останаха. Спомням си че питах лекаря да не би да имам упойка  Mr. Green  На мен не ми слойиха торба с пясък, вече не се практикувало, но в началото ми хяха сложили някаква торба като с лед Rolling Eyes

# 199
  • Мнения: 317
Мами след секцио слагат ли ви торба със пясък върху корема,за да спадне...или вече не се практикува така..Казвали са ми че преди така се правело,ама сега..незнам  newsm78  И доколкото разбрах и тук някъде прочетох,че докато протича операцията ръцете са ти вързани- това защо? И задължително ли е,може ли да откажа да ми връзват ръцете...просто изпитвам колострофобия ако не мога да си контролирам движенията..как прозвуча  smile3518 но наистина много ме е страх и темичката е много хубава..предпочитам да съм подготвена и да знам какво ще ми се случва.Благодаря!  Hug
При мен имаше и торбичка с пясък и връзване на ръце.Торбичката ти я слагат за малко за няколко часа,а връзването на ръцете не е така че да неможеш да се помръднеш.Аз също страдам от колостофобия като теб , те ти ги връзват и в същия момент ти слагат маската на лицето ,за да вдишаш раиския газ,започваш да броиш и докато кажеш 3 вече не си спомняш нищо,така че мисля ,че няма да имаш проблем newsm10после се събуждаш и smile3541

# 200
  • Мнения: 1 477
Не са ми слагали никакви торби  NaughtyТова се практикува предимно при родилите  по естествен път.Ръцете честно казано не помня да са ми ги връзвали  Thinking

# 201
  • София
  • Мнения: 6 011
Торба с пясък и на мен не са ми слагали
Ръцете ги връзват, както и краката. Намирам го за правилно, защото все пак има жени с по-слаба психика и ако някоя мама изпадне в паника би могла много да навреди на себе си и на бебето - все пак около масата е пълно с апаратура, кабели, системи и т.н.

# 202
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
мисля, че зависи къде ще раждаш.
в МД ми сложиха към спиналната упойка и морфин (в микро-доза естествено), което осигурява супер обезболяване след операцията за около 48 часа, без да попада в кръвта и съответно в кърмата. изобщо не разбрах кога и как са ме срязали, извадили бебето, зашили. само не знаех къде са ми краката...
става малко студено, защото банките с които те наливат са по-студени от телесната температура. станах след 9-10 часа, защото исках да махна проклетия катетър  hahaha
беше супер - перфектна операция и перфектна анестезия

ръцете се връзват защото:
1. на едната се слага абокат, през който се вливат разтворите, понякога окситоцин и антибиотки. ръката трябва да е изправена за да не се нарани венозния път
2. на другата слагат апарат за кръвно, защото то се мери непрекъснато по време на операцията. риск на спиналната упойка е намаляването на кръвното и така.
така че според мен е в интерес на майката да преодолее "клаустрофобичните" си изживявания. ако откажеш, никой няма да те кара насила, но няма да могат да започнат спокойно работа. поне едната ръка трябва да е неподвижна.
3. краката и да не ги вържат не е проблем, защото въобще не можеш да ги помръднеш. но на краката завръзват една метална джаджа (която е заземяването за електроножа, с който оперират, за да няма кръвозагуба!). иначе не ги завръзват!

Последна редакция: пт, 30 яну 2009, 21:17 от mishka_moja

# 203
  • Мнения: 22 432
Нищо не съм усетила, бях с пълна упойка.
След операцията си се усеща, яка болка в първият момент, в който се събудиш. След като сложат обезболяващите няма проблем.
бяха ми сложили и нещо като туба с лед, увита в плат върху самата операция.
Накараха ме да стана 1ч след самата операция.
Ръцете ми изобщо не са ги връзвали с нищо. Краката също.

# 204
  • София
  • Мнения: 160
След опрерацията ми сложиха торба с пясък за около 2 часа, а по време на операцията ръцете ми бяха вързани

# 205
  • Мнения: 961
Аз бях със спинална, от упойката чувствителността изчезва, усещах само как ме дърпат, за да извадя бебето и след това нищо повече. Усещането идва, след като те пусне упойката. Не помня да са ми връзвали ръцете. Торба с пясък определено не са ми слагали върху корема.

# 206
  • Мнения: 238
На мен не са ми слагали торба с пясък, нито са ми връзвали ръцете. Упойката ми беше затоплена и не усетих студ, просто не си чувствах тялото от гърдите надолу. Ръцете ми бяха разперени в страни и на тях имаше разни неща закачени, за да се следи състоянието ми. Иначе усещането при ваденето на бебето беше леко заклащане в страни на цялото ми тяло. Не усетих нищо повече.

# 207
  • Мнения: 683
Мамчета другата седмица ми предстои секцио и да ви попитам , чувствахте ли нещо по време на операцията и ако да на какво оприличавате усещането?А след колко време станахте после и обезболяваха ли ви с нещо?Благодаря ви предварително Hug

Аз лично си избрах епидурална анестезия и ме обезболяваха 36 часа след операцията, много съм доволна, болка нямаше. По време на секциото се чуства дърпане и опъване, но не боли. Усещаш си краката, дори можеш да стъпваш, просто не усещаш болка. Епидуралният катетър стои докато си в реанимация, аз станах след поредната доза обезболяващи, свалиха ме до стаята, там вечерта ми сложиха още една доза и тогава махнаха катетъра от гърба ми.
Няма и странични реакции, нито главоболие, нищо, НО много е важно анестезиологът да си знае работата и медикаментите, с които те обезболяват да са качествени.  Peace
Върху корема докато бях в реанимация ми слагаха торбичка с пясък и лед, но не ме е боляло въобще.

# 208
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Аз се чувствах много гадно! Като прасе на заколение!  Sick И въпреки обезболяващите след това, беше гадно! А да ви кажа, като цяло бързо се възстанових!
Никога не бих се подложила доброволно и без истинска нужда отново на това!

# 209
  • Мнения: 3 453
   Раждах секцио с пълна упойка в 14ч...Имах и торба с пясък няколко часа. същия следобед вече се обръщах на една страна в леглото и подремвах..но не можах да заспя дълбоко.Болка не усетих  само леко изтръпване и придърпване..На следващия ден по обяд се раздвижих като отново ме придърпваше долу операцията..Дадоха ми и бебето при мен и се грижих за него изцяло.Възстанових се за няколко дни напълно от придърпването.Отдавам липсата на болка на добрите обезболяващи които ми сложиха след операцията, изглежда те са основното за лекото ми възстановяване. Peace

Общи условия

Активация на акаунт