голямо бебе и естествено раждане ?

  • 14 429
  • 67
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 487
Родих нормално, без упойка, за 2 часа. Ян беше 3800 гр. Не помня колко шева имах, но не бяха много и раждането беше лесно. Успех!

# 16
  • Мнения: 1 715
Синът ми се роди 3950 нормално,без упойка,бях с три външни шева

# 17
  • Мнения: 13 841
моят син второ дете се роди 4 кг , нормално само - с малко бродерия. Но моя позната висока 1.64 и 45 килограма роди първороден син - 4 и 300 НОРМАЛНО също само с няколко шевчета.
Всичко е въпрос на позитивна нагласа
Успех

# 18
  • София
  • Мнения: 275
Моето бебе се роди нормално с епизотомия 3.900, 52 см. Имах 4 външни шева, вътрешните незнам колко са! Успех и леко раждане! Hug

# 19
  • Мнения: 545
От раждане до раждане има огромна разлика! GrinningБратовчетка ми роди момче 5400 нормално,без упойка.Освен това килограмите на ехографа не винаги отговарят на реалните.Всичко е въпрос на късмет според мен.
Леко раждане ти пожелавам! Hug

# 20
  • Мнения: 1 475
моята майка ме е родила нормално без шевове при 4.200 и 58см- била съм най-дългото и голямо бебе в отделението, забременяла, като е била с тегло 45кг и супер тесен таз тя и сега си е така, има телце, като седмокласничка, все я бъзикаме  с това Simple Smile

# 21
  • София
  • Мнения: 1 555
Моето бебе се роди 3550гр., нормално, с епидурална упойка. Проблемът беше в началото, защото главичката не беше добре позиционирана и два дена бях с контракции, но раждането не започна. В деня, в който родих и ме прегледаха бях с 2 см. разкритие и 100% изгладена шийка, контракции през 2-3мин. и все още непозиционирана главичка, освен това и самата главичка беше доста голяма. Предупредиха ме, че може да бъде по-тежко раждането, даже да се стигне до секцио.  Мен обаче повече ме е страх от секциото и въобще не се изплаших.  Mr. Green Около 1 час след прегледа ме бяха приели в болницата и след 2-3 часа родих т.е. всичко протече много бързо след това. Единствено много време напъвах - може би около половин-един час, но това беше пак казвам заради главичката. Накрая епизотомията много помогна и всичко останало мина без проблеми!  Peace С две думи мога да кажа, че раждането ми мина много леко и много бързо.  Peace Имам един вътрешен шев и от епизотомията не знам колко - може би 2-3 .  newsm78

Пожелавам ти и на теб леко раждане! В никакъв случай не се притеснявай предварително обаче, също така не се страхувай, защото положителната нагласа има голямо значение.  Hug

# 22
  • Мнения: 727
не се притеснявай
родих си съвсем нормално огромното си бебе....дабе без шефчета Flutter,очаквахме около 3 кг бебче а и роди 4250кг,52см
Спокойно колкото и да е ще излезе...............и помни това е начина за най лесно и бързо раждане,останолото е външна намеса(дано не се налага Praynig)
успех и леко раждане Peace

# 23
  • Мнения: 2 746
Синът ми се роди 3.700 кг нормално, без никакви шевове.Е, доста мъчителни бяха напъните, но съм безкрайно доволна за себе си, че не предпочетох секцио.Не се притеснявай, опитай нормално, а пък ако се наложи винаги могат да те срежат.Бъди спокойна  най-вече и успешно раждане  bouquet!

# 24
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 433
Родих сине си 4 кг с епизиотомия.
Дъщеря ми- 3800 с 2-3 шева.

# 25
  • Мнения: 431
Доста по-спокойна съм след толкова положителни отговори,благодаря на всички  Hug

# 26
  • Мнения: 1 586
При мен бебчо вървеше доста едър и на последният видеозон  ми казаха,че ще е около 4.600 Shocked и естествено ми препоръчаха секцио.Аз обаче бях категорична,че искам нормално раждане и се разбрахме с док да пробваме.............и така стигнахме до 8см. разкритие и адски болки но се оказа,че главата на бебчо тръгва накриво и ми направиха спешно секцио......................... #Crazyболката докъто чаках да се измият и да започне операцията беше ужасна
Но ако мога да избирам за следващо раждане пак бих избрала да е нормално!

# 27
Аз родих нормално, детето ми тежи 3.800

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Второто ми раждане  3700 гр. без обезболяващи и без шев!
Моля се и този път да е така  Praynig

# 29
  • София
  • Мнения: 553
Дъщеричката ни се роди 4 кг. и 50 см. Родих я нормално с епизиотомия и 2 външни шева.

Общи условия

Активация на акаунт