Полипи на матката

  • 275 678
  • 481
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 162
Ако би могло да ви помогне като информация имам правена хистероскопия за премахване на полипи на матката. Резулатата е евакуирани 5 полипа - със жлезиста структура. Преди операцията имах страхотно тъмно зацапване или кървене преди, след цикъл и по време на овулация. След манипулацията всичко това изчезна. Цикъла ми вече не е болезнен. Дори микробиологията остана стерилна.
Но...Полипите можело да рецидивират. Дано да не стане така.
Могат да препоръчам Тюфекчиева в МД за хистероскопия. Условията не са добри, но съм доволна от резултата засега.
Интересно ми беше, когато след това направих цветна снимка за пропускливост на тръбите - пропусна тръбата пред която имаше полип, който е отстранен, а другата изобщо. Явно и тя е блокирана още в началото, но май не е от полип.

# 136
  • Мнения: 2
Четох за хистероскопията, че е по-добра като резултатност от абразиото, но знам ли... Дали съм за такава интервенция или не?
Доволна съм от д-р Терзийски, но тъй като вече хората са толкова комерсиализирани, се притеснявам да не би да ме забави с лечението, поради евентуално желание да изкара пари.
Една позната ми вкара снощи тези филми в главата. Преди това се бях настроила, че днес купувам Solcogyn-а и отивам да ме маже, а сега съм много разколебана. Иска ми се да отида и при друг специалист, но е края на месеца - няма направления, а ако чакам до следващата седмица, за да взема направление, изпускам момента за намазването и всичко ще се обърка още повече...
Абе, каквото има да става, да става! Отивам и това е!
Важното е, че съществува този форум и че има отзивчиви хора като Вас, които обясняват и подкрепят безкористно! Благодаря Ви!  Hug  bouquet

# 137
  • Мнения: 5
Здравейте ,момичета.Може  ли  някой  да  ми  каже  , до  колко  дни  от  началото  на  менструацията  могат  да  се  премахнат  полепите?  Благодаря Ви  предварително !

# 138
  • Мнения: 162
Първите чисти дни преди овулация. От 8 до 12 ден някъде. Аз пих противозачатъчни и нямаше значение. Правиха ми я на 16ти ден.

# 139
  • Мнения: 5
Първите чисти дни преди овулация. От 8 до 12 ден някъде. Аз пих противозачатъчни и нямаше значение. Правиха ми я на 16ти ден.

Благодаря  много  за  отговора,но  аз  не  знам  какво  да  правя,защото  тези  дни  ми  се  падат  ,когато  са  почивни.12-ят  ден  ми  е  на  7  май тогава  ще  се  чуем с  лекарката  ми.Не  пия  противозачатъчни.Проблем  ли  е  ,ако  се  направи  след  12-ят  ден?

# 140
  • Мнения: 162
Зависи колко е дълъг цикъла ти и кога е овулацията. Операцията се прави преди овулация. Когато лигавицата нарастне пречи на манипулацията. Аз пих противозачатъчни само в месеца на операцията.  Ако ще правиш операция в този цикъл можеш да ги почнеш от първи ден. Или когато се чуете с лекарката ще уточните кое и как..

# 141
  • Мнения: 1
Здравейте,
искам да попитам колко струва премахването на полип?

# 142
  • Мнения: 27
Здравейте,
искам да попитам колко струва премахването на полип?
С направление от личен лекар за преглед при гинеколог.

# 143
  • Мнения: 5
Здравейте,
искам да попитам колко струва премахването на полип?
С направление от личен лекар за преглед при гинеколог.



аз платих  днес  само  престоя  в  болницата - 2 дни  11,60 лв

# 144
  • Мнения: 27
Здравейте,
искам да попитам колко струва премахването на полип?
С направление от личен лекар за преглед при гинеколог.



аз платих  днес  само  престоя  в  болницата - 2 дни  11,60 лв

Защо 2 дни? Толкова ли стоя?
Аз отидох в 8 сутринта в 10 влязох, след 10-15 мин съм излязла и след около 2 часа си тръгнах.

# 145
  • Мнения: 5
Здравейте,
искам да попитам колко струва премахването на полип?
С направление от личен лекар за преглед при гинеколог.



аз платих  днес  само  престоя  в  болницата - 2 дни  11,60 лв

Защо 2 дни? Толкова ли стоя?
Аз отидох в 8 сутринта в 10 влязох, след 10-15 мин съм излязла и след около 2 часа си тръгнах.


на  мен ми  правиха хистероскоплия  и вече  го  изискват  престоя.когато  е абразио  не  се  преспива

# 146
  • Мнения: 27
Здравейте,
искам да попитам колко струва премахването на полип?
С направление от личен лекар за преглед при гинеколог.



аз платих  днес  само  престоя  в  болницата - 2 дни  11,60 лв

Защо 2 дни? Толкова ли стоя?
Аз отидох в 8 сутринта в 10 влязох, след 10-15 мин съм излязла и след около 2 часа си тръгнах.


на  мен ми  правиха хистероскоплия  и вече  го  изискват  престоя.когато  е абразио  не  се  преспива

Аха, ясно. Не знаех, надявам се да е минало всичко  успешно при теб.  Peace

# 147
  • Мнения: 5
Здравейте,
искам да попитам колко струва премахването на полип?
С направление от личен лекар за преглед при гинеколог.



аз платих  днес  само  престоя  в  болницата - 2 дни  11,60 лв

Защо 2 дни? Толкова ли стоя?
Аз отидох в 8 сутринта в 10 влязох, след 10-15 мин съм излязла и след около 2 часа си тръгнах.


на  мен ми  правиха хистероскоплия  и вече  го  изискват  престоя.когато  е абразио  не  се  преспива

Аха, ясно. Не знаех, надявам се да е минало всичко  успешно при теб.  Peace



Момичета, вие  след  това  имахте  ли  чувство  за  тежест  в  стомаха,постоянно  ли  кървехте  и  колко  дни?

# 148
  • София
  • Мнения: 641
И аз тук с скорошна интервенция на 4 дни!
На мен ми правиха КОНИЗАЦИЯ И АБРАЗИО имала съм един полип и всичко е било без голяма кръвозагуба и не е било придружено с проблеми.
От тогава до сега, вече четири дена минаха , имам воднисто течение на моменти леко розовеещо.
Не съм на ясно дали е нормално и колко време ще продължи , от което съм притеснена.
Интервенцията ми я направи доц. Дянкова  и мина без никакви проблеми и болки , нищо не съм усетила , освен това течение.
Ако сте имали такова течение , бихте ли споделили повече как протичат нещата?
Благодаря!  bouquet  bouquet  bouquet

# 149
  • Мнения: 27
И аз тук с скорошна интервенция на 4 дни!
На мен ми правиха КОНИЗАЦИЯ И АБРАЗИО имала съм един полип и всичко е било без голяма кръвозагуба и не е било придружено с проблеми.
От тогава до сега, вече четири дена минаха , имам воднисто течение на моменти леко розовеещо.
Не съм на ясно дали е нормално и колко време ще продължи , от което съм притеснена.
Интервенцията ми я направи доц. Дянкова  и мина без никакви проблеми и болки , нищо не съм усетила , освен това течение.
Ако сте имали такова течение , бихте ли споделили повече как протичат нещата?
Благодаря!  bouquet  bouquet  bouquet
Аз имах такова течение което описваш, моето продължи 3 дни и след това ми дойде цикъла. Моят гинеколог държеше да направи интервенцията по време на цикъл или няколко дни преди или няколко дни след. След това цикъла ми се нормализира и съм много доволна от това, защото вече ги няма кръвоизливите и съсиреците който бяха с големината на шепата ми.

Общи условия

Активация на акаунт