Бъдещи и настоящи мами в Чехия - 6

  • 25 225
  • 282
  •   1
Отговори
# 255
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Привет Hug

Ще пинете ли с мен кафенце.

Миленче, мишката при нас и нощно време става да ни пее, и дори да е тъмно пак си играе  Shocked

При Вера никой нищо не откри, вилоучиха епилепсия и все пак доктор Живни ни каза, че няма да е зле все пак за един месец да и даваме малка доза щяло да и се отрази добре  Confused щяло да има ефект върху това, че е така активна беше решил че е по-добре да дадем нещо отколкото нищо...Не знам дали за себе си не беше решил, че е епилепсия, защото на нас ни изкара акъла каза ни на 50 процента сигурно Cry  ...  Да ама той не ни беше лекуващ и невролога ни нищо не спомена въпреки, че дори го познава този Живни и са говорили заедно.Обясни, че тези стягания не са показателни за Епи. а говорят че по-емоционална.
Може би ни се размина само от това, че бяхме консултирани от двама доктори иначе като нищо и ние щяхме да пием.
Въобще моля се, никога на никое семейство да не разболяват децицата.

Рецептата като дойде после мъжото, че да гледа Верето  Crazy та да мога да пиша по-дълго.
 Blush


# 256
  • Мнения: 64
Милен4е, благодаря за информацията!  bouquet След една седмица влизам в шестия месец, така, 4е за покупките още има време. Ще посетим изложението на Виставището. А сега, като се затопли хубаво времето, ако искате с Евката, може и да се срещнем на кафе. Wink

# 257
  • Мнения: 54
Гале, Миленче,
аз съм навита, само свирнете. Ще се радвам да видя принцеса Ванеса, че сега само на снимки сме се гледали.
Кат гледам прогнозата, тази седмица само го дават да вали.... дано не ни хване гадното настроение  Sad

от нас чао за сега

# 258
  • Мнения: 6 390
Здрасти банда

Ванче
аз даже не съм разбрала че имате съмнения за нещо си  Embarassed важното че всичко е ок

Аз днес най-после успях да се запиша тук при една местна гинеколожка, че все си ходих при Прашския  Heart Eyes, ама голяма заспа ми се видя жената тук  Tired измери ми корема там до срамната кост или до къде точно се мери, опипа ми корема, и ми каза след месец пак да дойда...това беше всичко... доста бях разочарована, казах й че не съм била още на голямото УВ в 20.седмица, та ме прати поне на такова, и разгледахме бебето от всички страни, само където си беше навряло муцуната някъде в хълбока ми и нея не можахме да разгледаме... но другото му е на ред Wink

# 259
  • Мнения: 4 717
добро утро момичета Hug

Гале, Евка - разбира се, че ще пием кафенце, нека само се стопли и сме навънка Peace

Ели - аз като бях бременна и ме гледаха всеки път на ехографа, после прочетох, че бебетата усещали трептенията като звуци и не им било много приятно да ги гледат често Shocked, ама за наш кеф... Кажи Емката как се чувства като кака, осъзнава ли вече?

Ванче - наскоро прочетох, една майка разказваше, че на детенцето й поставили диагноза "хипертонично"(което на мен ми звучи като точно с високо кръвно, но не било такова), било адски активно и не било хубаво, предписали й релаксиращи масажи за да се отпуска детето вместо успокоителни TiredЗа мен беше много странно, защото винаги съм си мислила, че е хубаво детенце да е живо и активно, Ванеса не се спира от сега, а за после не ми се мисли Embarassed Та, мисълта ми беше, че колкото ние се радваме, че са палави и активни, явно организма им има нужда от почивка все пак, опитай с масажчета Peace

Момичета, кажете ми препарат или начин как да си изчистя тапицерията на диваните, не ми се ще да се занимавам с фирмите, дето перат, защото ще дойдат с един куп машини и химикали да ги надишаме, а и кучето ще полудее съвсем, но ако няма друг начин и това ще направя...

Ради, Роси, Ани, Руми, де се губите???

И да не забравя - задавал се нов ураган и студен фронт до края на седмицата,от гадно по-гадно ooooh! ooooh!

Приятен ден на всички  bouquet

# 260
  • Чехия
  • Мнения: 97
Здавеите и от мен,
не 4е имам кои знае колко работа ама наистина не остава време да седна на компа-когато остане аз лягам с децата.Ина4е нищо ново,време гадно и настроение пак такова.От в4ера запо4нахме да захранвам с жълтък и много и се услади.Ина4е за кашите и на мен ми се слу4ваше да станат на гранули и аз му намерих цаката-разбивам кашата с домакинска тел  Peace,става идеално гладка.
За кузонака знам 4е маиката му било мастта ама незнам-не съм на 100 процента сигурна  newsm78.
Да ви кажа каква съм умница,изтрих си антивирусната от лаптопа и да си вкарам новата и така го блокирах 4е ве4е 4 дни немогат да ми го управят  #Crazy-направо му разбих 4увствата а аз сам бесна  #Cussing out
Е това е за сега мам4ета желая хубав ден   bouquet

# 261
  • Мнения: 26
Здравейте и от мен. Аз пък 3 дни немога да пи6а във форума. Иска ми парола казва ми 4е името ми е заето , ....не сам регистриран потребител... и аз мислех да се регистрирам с друго име, но днес ето мога, незнам какво бе6е станало.
 Да ви се похваля, правих козунак да видя какво 6те стане и се полу4и много хубав-голям,  единя го направих като плитка\оплетен\ а другия навит като охлюв. Намазах ги с яйце отгоре и станаха супер. ве4е имам опит за Великден, ама много време отнема.Ето и рецептата ми:
                                                                   5 яйца
                                                                   500gr захар
                                                                    2 ванилии
                                                                   150гр олио
                                                                   1\2л мляко
                                                                    30гр мая
                                                                   11\2 пакета бра6но
                                                                   1лъж сол
     Меси се много, втасва на топло пак месене. Оформям си го и като пак втаса го намазвам с жълтък и го пека на 200 C.
Е, това е от мен 6те запо4вам готвенето - 6те е голямо на Дениско , а после и за нас по-големи4ките Grinning
При нас вали, и сутринта станахме мокри4ки като заведохме каката на детска. Забравих да ви каза 4е Ванеска ме накара снощи да и направа ВИФУКНАТИ  ЯЙЦА  и сега едвам си отварям устата.
 Лек и успе6ен ден на вси4ки.  bouquet

# 262
  • Мнения: 55
Привет мами,

И аз скоро не бях влизала да пиша как сме. Вчера бяхме на преглед и сме 63 см и 5,8 кг. Биха ни и ваксина и днес сме с температура, мрънкаме и дори пропуснахме едно спане. Реших, че днес ще пропуснем разходката за да мога вкъщи да я  наблюдавам. За сега не съм давала парацетамол. Сутринта имахме 37,4, а на обяд леко я беше дигнала - 37,7. Направих една бърза консултация с Ели ( Hug ) за да  съм сигурна, че не правя грешки. Сега като влязох в нашата страничка, виждам, че точно тази тема се е дискутирала тези дни - високата температура.  Praynig Надявам се, че от ваксина не се вдига много висока температура.

Галя, аз също бих те посъветвала да не оставяш обикалянето по магазини за последния месец. Поне на мен в последния месец много ми тежеше корема, лесно се изморявах, а да не казвам колко често ходех до WC. Не е казано, че всичко трябва да се купи. Например, количката може да се купи бебо като се роди, но е хубаво да се спряла на нещо.

Ели, моя личен гинеколог в Дечин не ме е гледал на ехограф освен първия път (~ 8 едмица). На консултациите само ми опитваше корема, сестрата ми мереше кръвното и с индикатор изследваше урината. В 12, 20 и 32 седмици ме прати на УЗ в болницата. В 38 седмица почнах да ходя на запис на сърдечните тонове веднъж в седмицата пак в болцата (в БГ е от 36 седмица).

Ванче, честити първи стъпки   bouquet

Руми, стискам палци всичко да е наред и на успеете за заспите на 13.3  Peace

Миленче, ти много ме успокои с това пеене рано сутрин  Laughing Аз сега спя между 4-5 часа на нощ и силно се надявах, че след някой месец ще мога повечко да спя. По принчип бях поспаланка - поне 8 часа сън ми трябваха за да се чувствам добре, но сега се радвам и на 5 часа (2*2.5 часа). Понякога се хващам, че мисля само кога ще мога да положа глава на възглавничката  Embarassed За сега София нощно време се храни на 4-4,5 часа. Проблема е, че дори тя да заспи бързо, аз след това поне 30-40 мин изцеждам другата гърда.

Ани, мерси за рецептата. Аз едва ли тази година ще правя козунак, но си я записах да догодина.  Sunglasses

# 263
  • Мнения: 1 183
Здравейтеее най-после и от мен  Hug ,да се запиша докато не са я заключили темата  Laughing
ами при нас нищо ново и Стефи я мъчат тия гадни кътници и е крива,но се справяме  Wink ,не мога да се вредя тия дни на компа нещо,Искра ми пише от БГ смс-и и казва,че са супер там и си ходят на пред назад на разходки и така.....  Grinning
Времето днес е ужасно  Sad както май ще бъде и целия месец,а ние все чакаме и чакамееее хубавото време та да беснят малките на вън.
Айде целувки от нас  Heart Eyes на всички.

# 264
  • Мнения: 6 390
Здрасти банда

Аз пък до сега не бях ходила на генеколог при който да няма нужда да си сваля гащите, тая баба вчера не само не ме пипна от долу, ами и не ме и погледна даже... това ми е странното опипа ми корема, измери ми корема, попита ме как се чувствам, рита ли бебето и това беше буквално, каза след едини месец пак да отида  Crossing Arms ама забелязах че сестрата ми е ударила печат на друга докторка на рег. лист, на Трудакова, днес питах в МЦ всички майки ми я похвалиха, след месец отивам направо при нея обаче  Whistling
За ехото - те са 4х задължителни за цялата бременността, единия точно 20, последния в 30 г.с.

Ирка
как е бебона днес

Галя
аз пък нямах проблем с обикалянето по магазините на края, купихме количка чак с Емата в ръце, и тн... изглежда е до натура, характер и тн

Аз копувам мазанец, той ми е най-близък до козунака, хич ме няма в печенето  Crazy Grinning

# 265
  • Мнения: 64
Здравейте, мамчета! Благодаря на вси4ки за съветите. Хм, тъй като това ми е първа бременност, нямам представа как ще се чувствам в последните месеци.  Затова ще започнем с покупките за бебчо лека-полека... Най-масивните (количка, кошара и т.н.) може би ще оставим за по-късно. Засега сме си набелязали модели Simple Smile
Ели, ако живееше в Бърно, щях да ти препоръчам Закопалова - моята гинеколожка. Перфектна е, отнася се към мен с много внимание, дава съвети и ме праща по прегледи. Всеки месец досега сме разглеждали бебето на видеозон (даже последния път то като че ли ни махна с ръчичка за поздрав) Simple Smile Много активен бебок, върти се като пумпалче в корема ми, рита като за световно Grinning
Георгиева, благодаря за рецептата. Ще пробвам да направя козунак по нея.
Миленка и Евка, нека само да минат ураганите (днес даже беше снежен ураганът над Бърно Shocked ), и ще се организираме за кафе Party

# 266
  • Мнения: 55
Здравейте,

Днес София е без температура, но сутринта не искаше да яде. Направо се видях в чудо. Първия път като не яде я оставих, ама след 3 часа пак отказа. Засуче два пъти и рев. Един час се мъчих да я излъжа белким малко хапне. Направиш и 30 мл АМ, но и него не искаше. Добре че все пак на обяд прояде и се поуспокоих. От тогава ядем през 2 часа  Laughing


# 267
  • Мнения: 87
Ехооо,каде се загубихте вси4ки.Да не замесихте о6те отсега кзунаците Grinning Ани ти не си за жалене 6том има6 време и за козунак. Mr. GreenАз едва смогвам отвреме на време мекици да направя и то само ако някои гледа децата.Но те пак ме държат за краката JoyПри нас ни6то ново.Играем,пла4ем,играем пла4ем и така.Сега сме на  вълна БГ фолклор.О6те не са си отворили о4ите сутрин и пускаме музиката и играеме хоро hahahaголяма картинка сме.Ама само мир да има.Е това е.Лека ве4ер.  bouquet

# 268
  • Чехия
  • Мнения: 97
Здравеите моми4ета,
днес е страхотен ден,слънце грее ,птички пеят а моита малка принцеса си има първо зъбче  moresmile-дано всички така да излизат  newsm17 ,без Т и др.неразполужениа.
Аиде за сега е това целувки   bouquet

# 269
  • Мнения: 4 717
еее, браво на Рая, здрави и бели зъбки й пожелаваме, да хруска с тях слако сладко Hug
Ради - сложи ли Рая вече в спортака? Ние нямаме търпение, голямо пънене и надигане в тая зимна корба, ама още поне седмица да почака...

Доре - при вас е голям купон значи Mr. Green, все заедно ли си играят, не се ли сдърпват за нещо като всички братчета-сестричета?

И при нас нищо ново, към обяд ще излизаме, че сега сме се оспали малко, а и мама да погледа ТВ. Гледате ли "Пей с мен?" Голям майтап е, мъжа ми ме запали напоследък

Хайде цунки и гушки от нас  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт