За целуването по устата

  • 4 032
  • 68
  •   1
Отговори
  • Мнения: 27 524
Темата може би е обсъждана, но не успях да намеря. Питам за мнението ви за целуването на децата по устата. В нашето семейство не се е практикувало, но пък свекърва ми например се целува със синовете си така. Лично за мен гледката е малко странна, да не кажа неприятна  Confused Виждала съм и други майки да го правят, както и разни снимки на холивудските дами-майки  Grinning Никога не съм целувала сина си по устата, а самият той досега никога не е посягал да целува изобщо. От няколко дни обаче започна и ние много се зарадвахме, разбира се. Само че нацупва устничките и ни целува по устата. Не е неприятно, разбира се, но не знам и аз какво да мисля. От една страна се радвам, че вече целува и не искам да му отказвам или сега да го уча да целува по бузите. От друга страна да не му стане навик и да започне всички да целува така, нещо, което не искам. Свекърва ми налетя отначало така да го целува, един път я видях и много неприятно ми стана. Помолих мъжа си още веднъж ако я види да й каже да не го прави повече. Не знам и аз какво да мисля, какво е вашето мнение и правят ли така и вашите деца?  Thinking

# 1
  • София
  • Мнения: 958
Не съм реагирала така, все едно нещо много страшно става, но не го насърчавам. Ако е малко детенцето е добра да му подадеш бузка и с показване да го научиш. Ако е голямо може да се обясни - първо за многото микроби, а и за това, че целувката по устата е нещо специално и се прави от мама и татко.... Grinning
Всичко зависи от възрастта на детето.

# 2
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Докато ги насърчавах да се отпуснат да целуват, съм позволявала целувки по устата. Но вече не. Те сами подават носле или брадичка, макар да подканят за целувка с нацупени устнички и характерния звук.
Колкото до бабите и дядо им - никога в мое присъствие не са си позволявали да ги целуват по устните. Предполагам, че не го правят и насаме.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Блонди детето ти е малко за да му обясняваш, че не се целува по устата всеки. Ако  се научи да се целува вкъщи по устата това ще прави и навън. Аз също не обичам да се целувам по устата с всеки. Не съм възпитана така, но мъжът ми като твоя се целуват с майка си по устата на всяко влизане и излизане от дома. Веднага направих забележка да не ми целуват  детето така , поради опасност от предаване на болести. И така се измъкнах от ситуацията. Марти обаче за мое най голямо разочарование имаше един период (на около 3 години беше ) когато се целуваше по устата с всеки. Правих забележки, че не е хубаво и така всичко отмина.

# 4
  • София
  • Мнения: 39 761
Дияна ни целува само мен и баща си по този начин. Не виждам нищо нередно в това. Може би ще е до време и възраст.
Беше се опитала да целуне мама, но тя й обясни, че само мама и тати се целуват по устата. Не е целувала други хора.

# 5
  • Мнения: 1 520
И при нас е на дневен ред.

Не знам.
Моето по бузите си целува отдавна.
И последните месеци голяма любов му дръпва. То са целувки, прегръдки, "обичам те".  Laughing

Онзи ден искаше да ме целува по устата, пак се беше разчувствал.
За сега му позволявам, но той не напира все за това. Обикновено целува по бузите.

Засега ми е приятно, мисля си че е период, и сам ще отмине като не натякваме за него.

Сам ще спре да иска да целува майка си, сигурна съм в това.  Confused

Като деца не ми е странно, но ако остане навик в по-голяма възраст вече ми е странно, и по-скоро неприятно да видя подобно нещо.

Интересен въпрос.

И да кажа само, че така да се целува само към мен проявява интерес. С баща си, баби и дядовци - не. Но последната седмица към мен най-се е размекнал, че отсъствах от къщи та  сега ме граби където ме свари. Crazy

# 6
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Целуваме се с децата, не ми е неприятно. С други хора не го правят. Не би ми било неприятно и ако бабите ги целунат, но те предпочитат ръчичките и челото.
Децата виждат, как родителите им се целуват и може би искат и те по този начин да изразят обичта си към нас. По този начин си обяснявам, че не го правят към външни хора.
Като цяло не ми е неприятно близки да целуват децата ми. Изглежда ми съвсем естествено.

# 7
  • Мнения: 243

Засега ми е приятно, мисля си че е период, и сам ще отмине като не натякваме за него.

Сам ще спре да иска да целува майка си, сигурна съм в това.  Confused

Като деца не ми е странно, но ако остане навик в по-голяма възраст вече ми е странно, и по-скоро неприятно да видя подобно нещо.


Така мисля и аз Peace, но за сега ги целувам където ми падне Laughing

# 8
  • Мнения: 3 034
когато голямата ми дъщеря беше на възрастта на сина ти, също се целувахме така. за децата това е нормално, още повече че виждат мама и  тати да го правят.

надживя го, така да се каже. сега вече не се целуваме по устата.

спокойно реагирай, радвай се на целувките, ще отмине. не му скършвай хатъра на детето да те целуне. но пък, ако не ти е приятно, не започвай целувката първа ти /имам предвид тази по устните/ и с времето ще спре да те целува там.

# 9
  • Мнения: 959
Никога не съм била фен на целувките по устата,когато се отнася до дете.Случвало се е но, наистина много съм се дразнила особено когато го направи някой друг освен ние с баща му.Самият малчо като по малък подаваше устенца но,бързо преминахме на бузки.
А,за гледката пораснал син и целуващата го майка....не ме смущава но,не мисля че, бих целувала сина си като порасне по устата.

# 10
  • София
  • Мнения: 7 097
Целуваме я по устата, да. Между нас го приемам, но когато става въпрос за външни хора - не  Naughty

# 11
  • Мнения: 532
Ами ние много се целуваме и тя налита сама.Забелязах,че иска по устата да ме целува и аз доста често се изкушавам,но също се притеснявам другите да не ги целува.Затова съм ги предупредила ,че разрешавам само по бузката,дори и тя да налита.Като стане по-голяма ще й обясня как точно стоят нещата.

# 12
  • Мнения: 1 589
При нас отмина този период-беше започнал да целува по устата и момиченцата от д. градина.Обясних ,че ако децата са болни много лесно ще се зарази,бързо схвана детето,но той е и по-голям.в къщи по устните не съм го целувала,гушкам го и го целувам по бузата,челото.
Но сега сме на друга вълна-разменят си храната в училище-той взима храна от чинията на др. дете и дава част от своята храна.Миналата седмица се похвали,че пил от сока на 1 момиченце,но то не кашляло и не е болно.....
та сега за това се обясняваме.......

# 13
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
Моята ни целува много отдавна. Съвсем съзнателно я научих да ме целува по устата. Прави го само с мен и с татко си. Баби и дядовци се целуват по бузките  Simple Smile

# 14
  • Мнения: 3 740
За мен тази гледка е неприятна, затова и не се практикува у нас.

Общи условия

Активация на акаунт