каква паста за зъби да купя за 1 год. дете?

  • 2 944
  • 65
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 652
Хайде и аз да се изкажа, че ми е по специалността Wink.
Хигиената на зъбките трябва да започне с появата на първото зъбче. тогава децата са малки и майката трябва да чисти зъбките с памуче или марличка, напоена с вода или вода и кислородна вода в съотношение 1:1.
Вече като се увеличи броя на зъбките, може със специалните накрайници за пръстите на майката да започне четкането с паста, а когато детето разбира достатъчно влиза в употреба и четката за зъби. Задължително е да се ползва ДЕТСКА паста за зъби без флуор(до 2 годишна възраст на детето). Тези пасти са разработени така, че е предвидено поглъщането им. НО освен това, количеството което се слага от тях върху четката не трябва да е повече от колкото грахово зърно!
Пожелавам здрави зъбки на всички! Hug

Ri6i, благодаря за разясненията.
И най-накрая да срещна "очи в очи" специалист, който не препоръчва флуор в пастата за деца.

Между другото, мекият накрайник на Ненедент е страхотен - малката много си пада по него Simple Smile

# 31
  • Мнения: 1 103
Нене Дент без флуор отвсякъде!
И ние сме с такава много и харесва

# 32
  • Мнения: 473
мерси много на всички.

# 33
  • Мнения: 1 049
Ще си позволя да задам въпрос тук, за да не отварям нова тема. Как точно ще стане номера с миенето  с паста, след като се изчеткат зъбчетата пастата от устата ще я глътне ли. То май няма друг вариант, но аз да питам. Ние сме на 8 месеца и имаме 6 зъбчета. Май трябва и аз да започвам.

Да, пастата я гьлта, но като е без флуорид няма проблем. Ненедент има даже вкус на ягоди и нашата много си я харесваше затова...  Party Иначе миенето няма как да стане при толкова малко бебе освен под формата на игра. Аз й отварям вратата на хладилника (при което таткото все недоволства, че ще го развалим Wink ) и тя зяпва изненадана с една голяяяма уста и набьрзо й измивам зьбките Joy

Последна редакция: нд, 10 фев 2008, 15:56 от Ciao_bella

# 34
  • Мнения: 3 216
а когато детето разбира достатъчно влиза в употреба и четката за зъби. Задължително е да се ползва ДЕТСКА паста за зъби без флуор(до 2 годишна възраст на детето). Тези пасти са разработени така, че е предвидено поглъщането им. НО освен това, количеството което се слага от тях върху четката не трябва да е повече от колкото грахово зърно!
Пожелавам здрави зъбки на всички! Hug

Когато ходих да купувам пьрвата паста вьобще не се бях сетила да гледам с флуор ли е или не е. Embarassed  и пастата,разбира се е била с флуор. Сега да купувам лу такава без или вече няма значение?

# 35
  • Мнения: 2 652
Когато ходих да купувам пьрвата паста вьобще не се бях сетила да гледам с флуор ли е или не е. Embarassed  и пастата,разбира се е била с флуор. Сега да купувам лу такава без или вече няма значение?

Изполвай я ти, пък на беб вземи друга. Няма смисъл да рискуваш, съдържанието на флуор в пастите е много високо, а бебето ще я гълта на първо време.

# 36
  • София
  • Мнения: 44 105
ненадент, аз пък купувах вадемекум, а сега аквафреш...детските ест...

Ще си позволя да задам въпрос тук, за да не отварям нова тема. Как точно ще стане номера с миенето  с паста, след като се изчеткат зъбчетата пастата от устата ще я глътне ли. То май няма друг вариант, но аз да питам. Ние сме на 8 месеца и имаме 6 зъбчета. Май трябва и аз да започвам.
гълтат си я....за това и пастата трябва да е за малчовци, те са направени да са безопасни при гълтане...за това и майките основно ненадент взимат....

# 37
  • Мнения: 49


Когато ходих да купувам пьрвата паста вьобще не се бях сетила да гледам с флуор ли е или не е. Embarassed  и пастата,разбира се е била с флуор. Сега да купувам лу такава без или вече няма значение?




И аз така съм направила ,но утре ще и купя друга

# 38
  • Мнения: 474
Купила съм Чико за деца над 1 г. / син ми е на 1г.6м./. Като чета тук, явно тази ненедент е по-хубава, но... като свърши Чикото.  Laughing

# 39
  • Варна
  • Мнения: 773
Ползваме Ненедент със силиконовия накрайник. Има 8 зъба.

# 40
  • Мнения: 454
А този силиконов накрайник на Нене дент заедно с пастата ли се продава или отделно?

# 41
  • Мнения: 389
А този силиконов накрайник на Нене дент заедно с пастата ли се продава или отделно?

Вътре в кутийката, където е пастата, там има и накрайник!


Още един глас от мен за Ненедент!

# 42
  • Мнения: 1 931
И малката я мия с ненедент. Тя лесно се научи да й мия зъбките, може би защото гледа брат си и тя иска вече сама да се мие с отделна четка. А Йони трудна си намери паста която да му хареса. Всяка паста му люти и той си избра паста Дентал със шоколад. Не е много свежа според мен, но той само с нея се мие.

# 43
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
Първата паста за зъби на дъщеря ми беше Аквафреш

# 44
  • Мнения: 4 447
А после тази паста, какво? Гълтат ли я?  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт