След първото секцио - нормално или пак секцио?

  • 2 710
  • 73
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 25
Според мен, ако вярваш на доктора си, се довери на неговата преценка. Аз бих опитала естествено раждане, само ако раждам при добър доктор и в голяма болница, в която може да се реагира бързо, ако се наложи.

# 16
  • Мнения: 2 309
Аз бих рискувала с едно нормално раждане, ако бях в твоето положение. За себе си и да искам нямам право на риск. Избери си внимателно лекар и се консултирай с него. После заедно вземете решение и спри да се терзаеш.

# 17
  • София
  • Мнения: 3 688
Първото ми секцио беше по медицински причини.През втората ми бременност от самото начао знаех,че пак така ще раждам и никой не се опита да ме убеди в противното.При мен годините между двете раждания бяха по-малко отколкото в твоя случай.

# 18
  • Мнения: 422
Бих избрала нормално раждане.Но това решение трябва да се вземе с лекар, на когото определено имаш доверие.Успех! Hug

# 19
  • София
  • Мнения: 4 588
Определено бих избрала секцио и така мисля да раждам и втория път живот и здраве.
Първия път се бях настроила и исках  нормално раждане, но лекарите прецениха, че трябвая да е секцио в последния момент. Не съжалявам, важното е, че всичко беше наред със сина ми и с мен.
Втория път надявам се, че да е пак така.
Просто не виждам абсолютно никакъв смисъл да рискувам с нормално раждане след едно секцио, не че има гаранция , че и второто цезарово сечение ще мине без проблеми. Божа работа.

# 20
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Не бих рискувала, защото наистина ме притесняват възможни усложнения.То по принцип 3-4 месеца ти е опъната кожата заради бременносттаи след това като напънеш... Sick все ми се струва че ще се пръсне шева.В крайна сметка дори и раната да е зараснала.Тъканите вече са рязани и мускулите не са в такава добра форма....може и да греша обаче...

# 21
  • Мнения: 11 004
Секцио Peace И през ум не ми минава да си правя експерименти с нормално раждане. Confused

# 22
  • Мнения: 655
Лекарят при когото родих в Париж и който следеше бременността ми, ми каза, че не може повече от 2 пъти да се ражда със секцио, защото това е мускул и в крайна сметка колкото повече се реже толкова по-опасно е.

# 23
  • София
  • Мнения: 4 588
Лекарят при когото родих в Париж и който следеше бременността ми, ми каза, че не може повече от 2 пъти да се ражда със секцио, защото това е мускул и в крайна сметка колкото повече се реже толкова по-опасно е.

Тук има майки, раждали три пъти със секцио без проблеми. Peace

# 24
  • Мнения: 645
Аз бих избрала секцио.

# 25
  • София
  • Мнения: 6 011
На твое място ще намеря лекар на който да се доверя за раждането. Предполагам, че с напредването на бременността вида на раждане ще се изясни. Аз не бих рискувала ако лекаря ми препоръча секцио.

# 26
  • Мнения: 11 004
Лекарят при когото родих в Париж и който следеше бременността ми, ми каза, че не може повече от 2 пъти да се ражда със секцио, защото това е мускул и в крайна сметка колкото повече се реже толкова по-опасно е.

Тук има майки, раждали три пъти със секцио без проблеми. Peace

Да, тук повечето лекари разрешават до три пъти със секцио, освен ако няма някакви проблеми.

# 27
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Второто ми раждане е със секцио, сега след 2години - пак така.
Използвам темата да попитам дали разрезът се прави точно на същото място?

# 28
  • Мнения: 2 567
Първото ми раждане беше секцио по спешност, второто-нормално. Не съжалявам. Съветвам те да пробваш, разбира се с покрепата на доктора ти.  Hug

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Даже не бих се замислила...Секцио ще родя и второто,защото още първия път аз го пожелах.

Общи условия

Активация на акаунт