Израел 4

  • 30 449
  • 287
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 2 952
   Ами синьото око си е синьо око  както по българско си го слагаме.После в средата "хамса"(ръчичката) дето много пъти сме я говорили тука ...Тя  си е близко източна , има я и  в арабския  свят следователно...Третото вече  е   юдейската звезда , то си е  еврейско (маген Давид) , еврейски символ.Синьото присъства  във всичките детайли против "зло око" ("айн а-раа").В юдейството се вярва  в айн а-раа.Значи  то може да се предизвика не  само от  зложелателен човек въпреки името "зло око".Може да е просто от  ревност , дори добронамерена , например - "ах , защо и аз така нямам това и това ....." Т човека , който го казва това не  е задължително да те  мрази или кълне  Mr. Green Та такива работи по тоя въпрос.Много  евреи разбира се не  се вълнуват от тези "глупости" за тях.Много и то ... вижда им се смешно и тъпо , несъвремено някак си.Тук опира въпроса пак до това  кой  в какво си вярва, защото "айн а-раа" не е  някакъв постулат на  юдейската вяра.... това са си вече повече  традиции , при това донесени от разни държави при заселването на евреите насам.

 Има талисмани при юдеите , които са  надписи, изписвани и съставяни в продължение на 30 години като този например , изписан върху пергамент тънка  еленска кожа .Те са лични , персонализирани талисмани.Слага се името на човека, на майка му и датата на раждане.Този тип талисмани  са от преди 500 г.Изписвани са от великия кабалист Юда Елизур.

 

Изписват се и талисмани според специфични нужди.Навива се пергаментчето и се поставя в накаква декоративна кутийка , може златна на синджирче  например.

 



 



 

# 121
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Петя,благодаря!  bouquet

# 122
  • Мнения: 323
Щом древните евреи са писали такива неща,сигурно има нещо истина.Азсъм склона да им вярвам.Интересно е ама като не може човек да разбере...

# 123
  • Мнения: 2 952
   Те немогат да се разчетат от всеки, това са кодирани послания на древен език.Дори притежателя им неможе да ги разчете, а само знае за какво става въпрос.

# 124
  • Мнения: 1 294
Момичета здравейте отново...

Вчера в един от най-големите вестници излезе статия в която се говори за една детска програма направена от Хамаз, която се оказва доста спорна... любопитно ми е как го тълкувате вие?  http://www.vg.no/nyheter/utenriks/midtosten/artikkel.php?artid=502522 ето линк на филмчето.

ПП. Има си превод на английски, но авторите смятат, че е погрешен. За сметка на това, изтъкнати учени арабисти смятат, че превода е правилен...

# 125
  • Мнения: 2 952
  А...превода е под клипчето ...докато го намеря и аз ....търся статията на английски ....И какво , правилен или грешен е превода значи .....  newsm78

   

# 126
  • Мнения: 1 294
Ами има субтитри... не се ли виждат при теб?

# 127
  • Мнения: 2 952
    Видях го.Мисля , че всеки има право на свобора на мисленето и на  изявата.Мюсулманско тълкуване на нещата по  мюсулманска ТВ.Не ми се струва подходящо да се учат децата да казват неща от - иншаАлла ( по божията воля)  да  ги погълне земята , да ги убием , а зайчето щяло даже да ги  нахапе .... Rolling Eyes  Такова работи.

  И накрая  - какво общо има  тази статия с Израел .... или просто се интересуваш от мнения. Simple Smile ?

# 128
  • Мнения: 1 294
Няма общо с Израел, ама поради липсата на палестинска тема... пуснах тук.
И да, по скоро се интересувам от различни мнения, и дали наистина, както твърдят авторите, на арабски смисъла е далеч по-малко агресивен от колкото звучи на английски (цитирам тяхното мнение от статията).

# 129
  • Мнения: 2 952
  Де да знаех арабски та да кажа , пробвай в арабската тема , там поне има повече  връзка  мисля ... отколкото  с Израел.

# 130
  • Мнения: 1 294
Е, аз от арабския се интересувах, от английски и аз си превеждам без проблем...

# 131
  • Мнения: 2 952
Затова в  арабската тема най добре  , мила.  Simple Smile

# 132
  • Мнения: 323
Много ми е любопитно има ли нещо,в което арабите да не намесват Аллах.Ще споделя нещо,което ми направи впечатление в Бг докато работих в арабската фирма.Арабите твърдят как евреите ги избивали навремето като поставяли мини за взривяване и там много арабски деца са умрели.Аз нещо не можах това да го разбера съвсем.Но ми стана ясно,че омразата към Израел е патология и то от не глупави хора.Знаят,че са слаби и оправдават всякаква реакция от страна на палестинците дори тогава когато виждат,че не са прави.Искат да живеят в мир,но не знаят как.

# 133
  • Мнения: 1 294
Ми намесват го както много християни съм виждала да намесват Джизъс... каквото и да стане <Тенк ю Джизъс>. Вземат социалните да ти помогнат, щото си го закъсал, благодарности на Джизъс... Излекува те лекаря, пак свисше му е дошло...

# 134
  • Мнения: 2 952
 То видеото беше свързано да изясним с карикатурата на Мохаммад , нарисувана.... а не срещу Израел (този път) .

 Джизъс (Исус)   ама не на свещенна война ..  ами за разни нужди в живота , съдбата .... (не казвам , че е правилно или че го приемам, нито пък , че не го приемам...).

 Такива работи....Мюсулманите настръхват от недолюбване меко казано при мисълта  за Израел и юдеин.Тази позиция  е ясна на всички.Всеки с причините си.Нерешим  конфликт, нямащ общо с интелигентността наистина, а по-скоро с идеята , с която е закърмен човек и която е срастнала с индивида и е част от него , а и от цялото общество.Пради тази причина дори и в примирие очите са на 4 , а усмивките са леко изкуствени и дипломатични.Едно на ум винаги се има.Мир се сключва с държава , не с индивидите в нея.
 

 

Общи условия

Активация на акаунт