Ваксини...

  • 6 950
  • 89
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 303
ЗА!Който е против-да не се ваксинира Grinning.Пък после да му мисли

# 46
  • Мнения: 4 451
И моята майка е химик и то с над 30-годишен стаж по специалността, но никога не ми е говорила, че ваксините са нещо опасно и пагубно. Напротив, смята, че старите изпитани ваксини (като ДТК, БЦЖ, полиемиелит и т.н.) трябва да си останат задължителни. И аз съм склонна да се съглася с нея, защото поне в нашите семейства, да чукна на дърво, досега няма никой потърпевш от ваксина.
Колкото до доброволните ваксини (като противогрипната) -  за тях всеки е свободен да решава за себе си дали да ги поставя или не.
Стажът тук няма нищо общо. Майка ти има ли представа какви химически вещества и съединения се съдържат във ваксините? И като е химик, би трябвало да е на ясно какви тежки поражения нанасят те върху човешкия организъм. Казах вече, ако има желаещи, ще изброя химията във ваксините и пораженията, които тя нанасят. Страхувам се, че ще се изплашите. Да не говорим за чуждия генетичен материал, който също се вкарва чрез ваксините в организма ни. Shocked
Повечето разсъждават така: щом в моето семейство няма увредени от ваксини (макар последствията от тях често да идват на доста по-късен етап -множествена склероза, Алцхаймер, диабет и дори рак), значи ваксините са хубаво нещо. Голяма работа че на Иванка детето е вече инвалид за цял живот след еди коя си ваксина. Пуснах сайт на асоциацията създадена от родителите на близнаците, едното от които остана инвалид за цял живот именно от ваксина. А момиченцето в инвалидната количка, което можеш да видиш още като отвориш сайта е увредена на 5-месечна възраст именно от ДТК-ваксината. http://www.center-for-hope.dir.bg/home/bg/index.htm Това е Надежда...
jam, и на мен не ми пука колко са увредените от ваксини и тези които са починали (щото има и такива), когато примерно моето дете влиза в този процент. Истината е, че съвсем умишлено и целенасочено се всява страх у хората от болести. Всичко е бизнес и много точно премислено.

Последна редакция: нд, 23 мар 2008, 23:20 от Мари_Анка

# 47
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Homesick, ако при теб ваксините са задължителни, не виждам какво толкова го мислиш или по-скоро се насочи в посока, как да избегнеш някои ваксини по легален начин  Peace
Където аз живея, ваксините са само препоръчителни, може и нито една ваксина да не сложиш на детето си. Трябва да ти кажа, че и това не е лесно  ooooh! Що материали сме изчели с мъж ми и пак не съм сигурна, дали сме взели правилните решения  Rolling Eyes
Затова и никога не се наемам да съветвам някого, дали да слага или не, по-скоро съветвам да се информира и да вземе решение на база на достъпната информация  Peace До колко тя е правдоподобна или не ...

# 48
  • Мнения: 1 303
Излиза,че работата е така:
не биеш ваксина-рискуваш в някакъв процент да се разболееш,а тези болести,за които ваксинациите са задължителни или препоръчително не са от най-леките и нерядко могат да завършат летално.Това,че сега може да не се срещат толкова често,колкото преди може да се каже че се дължи на масовото използване на ваксините.Никога незнаеш от къде какво може да ти дойде и с какво ще се заразиш.Немога да приема,че всичко е само за печалби на големите компании,все пак медицината напредва и се търсят все нови и нови начини за предпазване от болести и тяхното изтребване.Какво да кажем за едрата шарка,защо се смята,че е ликвидирана в световен мащаб?-благодарения на масовите имунизации!
В другия случай-слагаш ваксина и пак рискуваш в някаква степен да се получи тежък страничен ефект.
В кой от двата случая ще е по-тежко?

# 49
  • Мнения: 1 520
България е рискова зона за много опасни болести и това са съображенията на законодателя да има задължителни ваксини и за деца и за възрастни. Не бива да си мислим, че такива лоши болести нас не могат да ни застигнат и да бягаме от ваксините като дявол от тамян. Naughty

# 50
  • Мнения: 5 713
България е рискова за кои болести точно? Законодателят ги е направил задължителни не защото сме рискови, а защото има финансов интерес. Хубаво е да се чете преди да се каже/пише, че някой бяга като дявол от тяман от ваксините. В Здравния има тема точно за този проблем в наши дни, която гони 92-ра стр.

# 51
  • Мнения: 4 451
България е рискова за кои болести точно? Законодателят ги е направил задължителни не защото сме рискови, а защото има финансов интерес. Хубаво е да се чете преди да се каже/пише, че някой бяга като дявол от тяман от ваксините. В Здравния има тема точно за този проблем в наши дни, която гони 92-ра стр.
Абсолютно точно, Вери! Как така в Русия ваксините не са задължителни, в Германия също и в още много страни? Някой доста добре се грижи информацията да не се разпространява масово.
Истинската история на ваксините се премълчава и даже фалшифицира. Изкоренената вариола? Laughing А защо никъде не се споменава за предизвиканото от ваксините изместване и смесване на заболеваемостта при най-опасните възрастови групи? А защо се премълчават и последните токсикологични изследвания, показващи истинската цена на "безопасните" ваксини? Всичко съвсем целенасочено се представя едностранчиво и у неподготвения човек няма как да не се породи впечатлението, че ваксините са най-голямото постижение на съвременната медицина. А гласът на тези, които искат да предупредят за опасностите от ваксините на практика не се чува. Книгите, които критикуват ваксините, излизат в малък тираж (защо ли? кой има интерес да се скрие истината?) и е много трудно да се видят на пазара.

Последна редакция: пн, 24 мар 2008, 23:46 от Мари_Анка

# 52
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Момичета, предстои ни да слагаме 1-годишните ваксини скоро - реших да ги отложа с 1 месец за да сме уж по-големи и да ги понесе по-добре. Но страшно съм притеснена, със съпругът ми изчетохме де що информация има и решихме да ги слагаме, но ми тегне страшно много това решение - как ще си простя, ако нещо се случи на детето ми?  Cry А този линк на Др.Сиърс още повече ме обезпокои, защото пишеше че ММР ваксината всъщност съдържа живи бацили и има риск детето да се разболее след нея. Какво да правим?

# 53
  • Мнения: 4 451
И още нещо ми се ще да добавя, но предния пост стана много дълъг и кой ли ще ме чете ooooh! Laughing
Истината е, че информацията за ваксините , получавана в медицинските институти не се различава особено от тази, която виждаме на плакатите по стените в детските поликлиники или в някое бебешко списание. Курсът по имунология е толкова кратък и като резултат лекарите не са подготвени добре за токсичните съставки на ваксините, нито пък за съвременните изследвания, показващи връзката между ваксинирането и тежките заболявания. Разбира се, всичко е съвсем целенасочено.
И последно искам да споделя какво прочетох наскоро:

"Към известните думи на Бърнард Шоу: "Докторът е също толкова добър консултант по въпросите за ваксинирането, колкото месарят по въпросите за вегитарианството", казани преди сто години, може да се добави само крилатата фраза на Станислав Лец: "Който си е сложил наочници, да не забравя че те вървят в комплект с юзди и камшик".

из книгата "Ваксините - въпроси и отговори за мислещи родители" на Александър Коток

Последна редакция: вт, 25 мар 2008, 00:02 от Мари_Анка

# 54
  • Мнения: 4 451
ТарикМом, съветвам те да влезеш в темата за ваксините в Здравния. Там пишат лекари, попитай, ще те посъветват. Сега ще потърся линка.
Ето го:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=144101.1800
Освен това се посъветвай с хомеопат. Знам че имат лекарства, с които подготвят организма на детето да понесе по-леко ваксините. В същата тема ще те посъветват и за това най-добре.

# 55
  • Мнения: 1 520
ММР ваксината всъщност съдържа живи бацили и има риск детето да се разболее след нея. Какво да правим?
Живи бацили?! Би трябвало да съдържа омаломощени бацили, с които организмът е в състояние да се пребори. И преборвайки се с тях, вече свиква да се бори и с живите болестотворни бацили.

# 56
  • Мнения: 1 303
а до кой да се допитваме по въпросите за ваксините-до химиците с докторска степен???!

# 57
  • София
  • Мнения: 6 363
България е рискова за кои болести точно? Законодателят ги е направил задължителни не защото сме рискови, а защото има финансов интерес. Хубаво е да се чете преди да се каже/пише, че някой бяга като дявол от тяман от ваксините. В Здравния има тема точно за този проблем в наши дни, която гони 92-ра стр.

да, хубаво е да се чете, преди да се пише. ваксинациите са задължителни в България от поне 40 години насам, ако не и повече. мислиш ли, че и през 60-те години на миналия век, когато всичко е било държавно, пак законодателят е задължил ваксините от финансов интерес?

за полиомиелит, например, България е още рискова. за туберкулоза - също. за паротит - също.

# 58
  • Мнения: 1 303
Преди 8 год,когато се ражда моя племенник имаше епидемия от полиомиелит!

# 59
  • Мнения: 4 451
а до кой да се допитваме по въпросите за ваксините-до химицити с докторска степен???!
Веселка , лични нападки и обиди приемам само на ЛС. Тук си говорим със спокоен тон, всеки си изказва мнението, защото има право на такова, дискутираме нещо прочетено. Защото аз лично се интересувам много от темата и чета. На никого не раздавам съвети.
Въпросът си можеш да зададеш на лекарите, които спорят по темата в Здравния.

Общи условия

Активация на акаунт