Новият Семеен кодекс - края на брака и нова дискриминация.

  • 7 644
  • 140
  •   1
Отговори
# 30
  • под дъгата
  • Мнения: 630
Регистрирането на съпружеското съжителство го предвиждат да е по желание.

# 31
  • София
  • Мнения: 8 348
то оставаше да е задължително

# 32
  • Мнения: 1 111
 Vache,  това последното го написах не във връзка с темата, а защото от твоите думи се подсетих.
 А мотивът за несключване на брак заради евентуална бъдеща раздяла ми звучи .... Sick

# 33
  • Мнения: 3 447
Странна ми е картинката жена с две деца и "приятел".Щото как да му вика?Ми тъпо е.
Мда, омъжените смятат, че неомъжените нямат право да наричат мъжете си "мъже", а трябва да ги наричат "гаджето ми", и друг път съм го срещала това мнение. Същото като секциото, дето не било раждане, а операция от бебе.

# 34
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Защо ли си мисля, че тази регистрация на съпружеското съжителство има по-друга идея, а именно намаляване на броя на "самотните" майки, които взимат пари от държавата под формата на детски и прочие.
При наличието на такава регистрация , предполагам, че при подаване на документи за детски, напр., майката ще трябва да прилага и документ за доходите на човека до себе си.
И това ще доведе до намаляване на средствата, които плаща държавата.
Някакви такива неща ми се въртят в главата.

Не съм особено убедена в това, че държавата се е запритеснила за децата и решава да променя Семейния кодекс, за да ги защити.

# 35
  • Мнения: 4 447
И кво? Брак без подпис ли е това?  Thinking

Нищо не разбирам. За какво да ходим в общината?
За да се дели имущество при раздяла ли?

За какво е цялата работа? К'ъв ми е кяра? Twisted Evil

А със задна дата приемат ли  Joy Joy

# 36
  • под дъгата
  • Мнения: 630
То недоволни винаги ще има.
"Интересът клати феса" са казали хората. Имаш ли интерес, ще се регистрираш, нямаш ли - довиждане!

# 37
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
И защо не се женят тия хора вече? newsm78 Странна ми е картинката жена с две деца и "приятел".Щото как да му вика?Ми тъпо е.

"Мъжът ми"...ама има мнооого теми, да не подхващаме наново! Който иска - да се жени, който не иска - да не се жени!

# 38
  • София
  • Мнения: 8 348
Защо ли си мисля, че тази регистрация на съпружеското съжителство има по-друга идея, а именно намаляване на броя на "самотните" майки, които взимат пари от държавата под формата на детски и прочие.
При наличието на такава регистрация , предполагам, че при подаване на документи за детски, напр., майката ще трябва да прилага и документ за доходите на човека до себе си.
И това ще доведе до намаляване на средствата, които плаща държавата.
Някакви такива неща ми се въртят в главата.

Не съм особено убедена в това, че държавата се е запритеснила за децата и решава да променя Семейния кодекс, за да ги защити.


едва ли
те ако са решили да лъжат, няма първо да идат да си признаят, че живеят заедно

играят си държавниците на либерални, просто

# 39
  • София
  • Мнения: 13 206
Vache,  това последното го написах не във връзка с темата, а защото от твоите думи се подсетих.
 А мотивът за несключване на брак заради евентуална бъдеща раздяла ми звучи .... Sick

Защо! Звучи съвсем прагматично. А нима хората не се развеждат и разделят? Това ми звучи като няма да си направя застраховка живот щото ме е страх да не умра  Wink А пък и в този ред на мисли е добре хората да мислят за всички варианти. За какво ми е цялата тарапана и харчлъци около сватбата, тарапана и харчлъци около развода ако мога да си спестя и двете. За мен и мъжът ми подписут е формалност и никога отношенията ни не са налагали поставянето му  Wink Любовта си сме засвидетелствали с нещо далеч по-важно от подписа - 15 г. заедно и едно дете  Heart Eyes

# 40
  • Мнения: 4 447
А къде е дискриминацията в цялата работа? Не разбрах.... newsm78

# 41
  • Мнения: 9 865
Дискриминацията е по отношение на гей-двойките. Кой не чете внимателно, кой?

# 42
  • Мнения: 4 447
Дискриминацията е по отношение на гей-двойките. Кой не чете внимателно, кой?

Аааа... не съм го сметнала за дискриминация явно и за това се изказах неподготвена  Crazy

Не разбрах какъв е смисъла на обявяването на съжителството?

Кярът ме интересува, кярът  ooooh! Mr. Green

# 43
  • Мнения: 2 755
"Интересът клати феса" са казали хората. Имаш ли интерес, ще се регистрираш, нямаш ли - довиждане!

А така. Дойдохме си на думата. По какъв начин държавата стимулира хората да се женят? А? Според мен по никакъв. Приказките, че брака е гаранция за нещо, многократно са били оборвани от практиката. Обаче брачната институция е един добър бизнес - сватби, разводи, сватби, разводи............ Money

...Хората не се женят само за пари, имоти, деца, ами заради любов и бракът като такъв никога няма да умре. Докато има любов ще има и хора, които не ги е страх от олтара ooooh!
Мда, онези които не са се разписали, хич не живеят по любов, а при брачните цари мир и любов до гроб.

# 44
  • Мнения: 4 447
И аз мисля, че подписът не гарантира нищо, ама абсолютно нищо. Най-много някой бойлер накрая...

Пък и за какво да се жениш, като след това ще се развеждаш? Точно заради тоя подпис?

Бих си направила някой ден сватба, но без да подписвам.

Ама няма да е скоро. Хич не съм в настроение да се омъжвам.

Общи условия

Активация на акаунт