Секцио или нормално

  • 6 392
  • 159
  •   1
Отговори
# 75
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Родих секцио и искам и второ дете - пак секцио.

# 76
  • Мнения: 4 621
Родих секцио и съм за секциото Peace

# 77
  • Мнения: 556
аз мисля да раждам нормално yes

# 78
  • Мнения: 96
Не мога категорично да кажа за едното или другото ЗА или ПРОТИВ. Аз до последно се чудех какво да правя - страх от секцио, страх от епизотомия/имам приятелки и колежки с над 30 вътрешни и външни шевове/, форцепси и т.н. при естествено раждане...Страхувах се от епидуралната упойка за естественото раждане, защото имам проблеми с гръбначния стълб, а пък как ще тръгна да раждам естествено без епидурална...то си е цяло геройство, а майка-героиня не ми се искаше да ставам. Такова чудене му ударих, че изнервих всички около мен. Накрая реших секцио с пълна упойка. Доволна съм, но ми се искаше да видя как излиза бебо...Ако дай боже пак раждам някой ден, най-вероятно ще бъде естествено. Съвременната медицина е помислила по въпроса за естествено раждане след секцио. Просто бих искала да видя и едното и другото, за да не съжалявам някога за това, че нещо съм пропуснала.

# 79
  • София
  • Мнения: 10 326
Няма нищо по-хубаво от едно нормално раждане...аз така родих...добре,че не ми се наложи секцио...след като родиш нормално,след няколко часа можеш да ставаш...докато тези със секцио лежат на системи,със катетър и т.н....секциото е най-кървавата операция...
Това на принципа копи-пейст ли го прасна тука? Във всяка подобна тема има такива изказвания, по калъп са м...а му. Сложи поне едно "според мен".
Само бъдещата родилка заедно със своя/своите лекар/и може да реши. Няма универсална рецепта, всичко е сложна плетеница от медицински показания, лични предпочитания, локализация и голяма доза късмет.

# 80
  • Мнения: 641
Родих два пъти секцио, последното само преди четири дни.
Окончателното ми мнение - само лекарите могат да преценят как, аз за себе си съм доволна.

Пандора, честито! Да са ти живи и здрави убавиците! Сега разбрах, че си родила.

# 81
  • Мнения: 228
Исках нормално, но първия път родих секцио поради медицински показания... Второто ми раждане също беше секцио.. Двата пъти операциите протекоха доста тежко, с голяма кръвозагуба, но... изборът за раждане на беше мой така се стекоха обстоятелствата.. Като чуя че някой иска да ражда със секцио и направо му се чудя  newsm78

# 82
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
И двете ми раждания са нормални без упойки.И съм за нормалното раждане,освен ако няма медицински показания за секцио.

# 83
  • Пловдив
  • Мнения: 806
И аз съм за нормалното раждане  Peace . Родих нормално и живот и здраве, ако пак ми се случи пак искам да е нормално  Hug.

# 84
  • Мнения: 2 960
Можах за себе си/само за себе си ,конкретно ситуацията при мен/ да направя сравнение ...родих първото  си дете-нормално,второто  бебче секцио....отговорът за мен е -секциото.То  за мен беше далеч далеч по леко от нормалното.Но при всеки нещата преминават различно,възстановяването също!!!

Истината е -секциото наистина си е сериозна операция...ама чак кървава и каква беше наречена още...еееее прекалено е Peace

# 85
  • Мнения: 219
Родих секцио по желание

# 86
  • Мнения: 686
Двата пъти родих нормално и съм много доволна,че не се наложи секцио

# 87
  • Мнения: 101
Според мен  вагиналното раждане е най-естественото и нормално, секцио се прави по медицински показания.  Peace

На същото мнение съм и аз Peace

# 88
  • Мнения: 9 814
Ако няма причина, поради която да се налага секцио, отново бих родила по естествен път.
Но всичко е въпрос на личен избор и/или стечение на обстоятелствата.

# 89
  • Мнения: 48
Вече съм за секцио.

Общи условия

Активация на акаунт