Лични ортопедични стелки...най-после ги открих!

  • 215 965
  • 207
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 2
Здравейте и аз съм от отбора на дюстабанлиите Simple Smile. От Бургас съм, направих си лични ортопедични стелки при един доктор, който работи на ул. "Цар Симеон", но не помня точно името му. Другаде не знам дали в Бургас правят. Преди половин година ги направих, но аз лично не съм много доволна.
Имам един въпрос и аз. Бременна съм в 9 месец и още от 4 месец започна да ме боли левия крак и кръста от същата страна, болката беше поносима до скоро дори имаше месеци  през,които бях забравила за нея, но от 3-4 дни кръста започна страшно много да не боли, не мога изобщо да се навеждъм. Чудя се тази болка ако е от плоскостъпието дали може да ми попречи да си родя нормално и дали може да има усложнение след раждането. Много се притеснявам, ако не се оправя как ще си гледам детето след като родя. Sad Благодаря предварително.


# 181
  • Варна
  • Мнения: 758
Струва ми се съвсем нормално да не са ти удобни при положение, че си ги правила в третия месец, а сега си в деветия. Променен ти е центъра на тежестта и т.н.

С въпроса е най-добре да се обърнеш към гинеколога си
 На мен ми се прищипваше нещо в кръста, но само когато лежах по гръб. Виках някой да ме обърне, че да мога да се размърдам и изправя. След раждането се оправи.

# 182
  • София
  • Мнения: 358
Да ви питам как се справяте лятото със сандалите и стелките. Умът ми не го побира как ще се комбинират? Дори по -затворен модел да си купя пак ще се виждат отпред, отзад .... ще мърдат ...
Аз съм със стелки от ноември и изпитвам затруднения при намирането на обувки, които да ми стават и със стелките.

А лятото да ходя без тях няма как .... дори вкъщи съм си го залепила за едни джапанки и така шляпам. Ама на вън лятото ....  newsm78

# 183
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Лятос само с чехли.
Поне мен в отворена обувка не ме боли.
Иначе добре дошла в света на мъките по намирането на обувки ЗА стелки.
Това официална обувка, нежна и елегантна на висок ток... зАбрави.
Затворените обувки ги купувам 1 номер по-големи, че да се вмъкне пуста стелка.

# 184
  • София
  • Мнения: 358
То с чехли ясно, ама как стелката вътре? На мен ми трябва да ми поддържа напречния свод най-вече ( онова дето е като топченце) Та как стелката в чехлите?

Токчетата съм ги отказал много отдавна. Иска ми се някакви леки сандали с 2-4 см  широк ток .... ама не ми го побира ума ...

дори в такива класически сандали не мога да я сложа http://www.amazon.de/s/ref=nb_sb_ss_i_4_5?__mk_de_DE=%C3%85M%C3% … eke%2Cshoes%2C254

Тя ще се вижда от всякъде

И да, съвсем си права, че си търсим обувки за стелките .... Sad

Последна редакция: чт, 15 май 2014, 16:24 от Elyah

# 185
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
То с чехли ясно, ама как стелката вътре? На мен ми трябва да ми поддържа напречния свод най-вече ( онова дето е като топченце) Та как стелката в чехлите?

аз не нося стелките в чехли. Просто не ме боли кракът чак толкоз, колкото в затворена обувка.
Имах едни много удобни чехли... имаха фабрично "топче" и сякаш бях по терлици с тях. Но много се съсипаха вече и от 2г. търся други без успех.

# 186
  • Мнения: 657
Няма вариант за стелки през лятото, просто купуваш сандали или чехли тип ортопедични - Шол, Дайхман, Хюманик и доста други имат такива на специални щандове. Е скъпички са и някои модели са си откровено бабешки, ама като носим стелки вече сме се примирили Grinning. Аз миналото лято изкарах с едни ортопедични сандали от Дайхман и едни на Ипанема - техните са хем хубави, хем удобни. Това лято смятам пак техни да търся.

# 187
  • Мнения: 242
И аз си купих сандали на д-р Шол по Интернет и сега ги разхождам вкъщи. Много са ми удобни, въпреки че платформата е на 8 см височина. Нося обувки само на платформа, защото иначе усещам и най-дребното камъче и краката ме болят ужасно. Да не говоря за кокалчетета на палеца и кривите пръсти... Ужасно е newsm45

# 188
  • София
  • Мнения: 358
Дайхман видях, че имат стелки с топче, но летните модели са ..... меко казано бабешки. Шол не съм виждала никъде на живо, вие само по интернет ли поръчвате?

dami, тези Ипанема не съм ги и чувала дори. Къде могат да се видят и купят? Вече пари за обувки не пестя, само и само да мога да ходя нормално.

# 189
  • Мнения: 657
Elyah, в моловете има магазини Humanic, пак там са и Ипанема - обикновено са открити щандове, правят ги сега за летния сезон - сандали, чехли, джапанки. Можеш да ги потърсиш и в нета. А Humanic също имат специална ортопедична линия и не са така бабешки модели като на Шол или Дайхман. Изобщо в моловете по-марковите обувки предлагат и ортопедични.
Аз имам едни ортопедични сандали от Дайхман, които като се изтъркаха две години от носене, купих пак същия модел поради липса на по-свестен от тази ценова категория.  Mr. Green

# 190
  • Мнения: 242
Дайхман видях, че имат стелки с топче, но летните модели са ..... меко казано бабешки. Шол не съм виждала никъде на живо, вие само по интернет ли поръчвате?

dami, тези Ипанема не съм ги и чувала дори. Къде могат да се видят и купят? Вече пари за обувки не пестя, само и само да мога да ходя нормално.


Сандалите на д-р Шол поръчах по интрнет от Fashion days, продуктите на Ипанема също по интрнет. Чичко Google знае всичко. Ще потърся сайтове за ортопедични обувки и ще ги покажа утре. Има интересни неща. Не бих казала. Че на Шол моделите са само бабешки. Има хубави сандали на платформа с височина 8-10 см и изглеждат елегантни.

# 191
  • София-Младост
  • Мнения: 23 345
Ипанема ги има в много магазини в страната. Със сигурност си ги виждала
https://www.google.bg/search?q=%D1%81%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%B0%D0 … =1366&bih=608

# 192
  • София
  • Мнения: 6 029
Тези сандали Ипанема ортопедични ли са? Щото хич не ми изглеждат такива.  newsm78 И аз съм в процес на търсене, но всички ми изглеждат много бабешки.  Mr. Green
Д ви питам - за колко време свикнахте с ортопедичните стелки? Аз днес за пръв път ги сложих моите за 1 час и усещането е меко казано неприятно, напров си боли. На опаковката пише, че за 7-10 дни се свиквало, пък да видим.

# 193
  • София
  • Мнения: 358
Ипанема ги има в много магазини в страната. Със сигурност си ги виждала
https://www.google.bg/search?q=%D1%81%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%B0%D0 … =1366&bih=608
Тези сандали какво им е ортопедичното всъщност? Не виждам да имат повдигнато за надлъжния или напречния свод.
Дидка-бандитка , аз свикнах за 2-3 дни. Болки не съм имала, просто започнах да ги нося по малко всеки ден. Първо за 1-2 часа, после за 3-4 и после по цял ден. Без тях не мога изобщо, дори и в пантофи или меки чехли вкъщи пак не ми е удобно, ако го няма топчето да ми повдига напречния свод.

Сетих се че може да пробваме с ръчно изработени обувки. Сега търся в нета къде се изработват обувки.

Последна редакция: вт, 20 май 2014, 17:28 от Elyah

# 194
  • Мнения: 758
здравейте,днес си взех стелки от плантографа на ул.казбек,от няколко години забелязвам че си деформирам всички обувки,изкривяват се на вътре,отидох при ортопед в горна баня,каза ми че имам плоскостъпие и ме прати на казбек да ми направят стелките,като ги пробвах там ми пасват перфектно,но щом пробвах да ги сложа в обувката тип пантофка не влиза,момчето ми каза че ми били малки самите обувки  Embarassed прибрах се,реших да си ги сложа в маратонките в  абсолютно всички чифтове НЕ ми станаха,а уж нося 38 номер,замислих се аз ли съм такава шматка да не си знам номера на обувките  Grinning както и да е,намерих на приятеля ми едни лекички който естествено са ми големи,сега ги нося вкъщи за да пробвам стелките и за сега ми е много добре,утре със стелките ще отида да си купя маратонки и да ви питам ако някой знае,дали са подходящи за такъв тип обувки пантофки или балетни,то е ясно че ще трябва да си взема 39 номер,защото лятото не ми се ходи с маратонки а пък със сандали няма как да стане,надявам се да няма проблем ако са в пантофки,някои носил ли ги е така?

Общи условия

Активация на акаунт