Моля дайте ми съвет!

  • 3 054
  • 94
  •   1
Отговори
# 75
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Бях много ангажирана с работа и варицелата на мажа ми и не съм обръщала внимание на нищо и ето чудото станало!

Цигарите ги откажи.... не защото аз или някой друг ти го казва, а заради малкото невинно човече... ще видиш като родиш и те погледне с невинни усмихнати очи, че ще съжаляваш, че си пушила и си го тровила....
Така, не искам да те шашкам, но това за варицелата веднага ми направи впечатление... Варицелата е опасна за бременни жени... Изкарала ли си я като малка??? Ако не си веднага се консултирай с лекар.... Да ти направят някакви изследвания или там, каквото преценят... но не оставяй нещата така, наистина е много опасно...  Peace


Днес ми е 5 ден от закъснението и знам , че трябва да ги откажа, но пуша сега по 2-3 на ден и се надявам до няколко дни изобщо да не запалвам!
За варицелата-Аз най - вероятно съм забременяла между 3 4 5 април.Мъжа ми се разболя на
11 април т.е избиха пъпките , но това е и първия възможен ден за заразяване!Преди още ти да си помислиш и да ти направи впечатление, аз бях в инфекциозно гр.Пловдив.Говорих с двама лекари и една доцентка.И всичките казаха следното-
Спермата през дните на зачеване е била читава и не е носител на заразата, дори и да е бил мъжа ми в инкубационен период- 12 дни преди пъпките да излезнат.Той е заразен единствено и само когато е с гнойни пъпки.Тогава заразата се предава по въздушно капков път, а не по полов т.е. спермата няма общо.Аз нямам нито една пъпка т.е не е възможно да имам варицела , а да нямам обрив.Може да е опасно единствено и само ако получа обрив.Това може да стане най-късно до 12 ден.За мое успокоение ще изчакаме чак до 20 ден така каза и доцентката.Ако няма обрив нама зараза и няма опасност ако не СЛЕДВА НАЙ-ЛОШОТО ........ ДА НЕ СЕ НАЛАГА ДЕ ..... ПРЕМАХВАНЕ И ПРЕКРАТЯВАНЕ НА БРЕМЕННОСТ.Майка ми е сигурна , на 100 % , че съм я
карала, но аз ще изчакам до 30 април и ако не получа обрив ще е добре ако ли не ДА НИ ПАЗИ ГОСПОД...Дадоха ни един тел.№ в София където можем да направим изследвания дяли имам имунитет т.е. дали съм я карала, но никой не отговаря.На мен ми се струва безмислено да правя това изследване , защото на 30 ще разбера със сигурност ако има обрив - КРАЙ ,ако няма-КАРАЛА СЪМ И БЕБЧЕТО ЩЕ Е ЗДРАВО.....


ТИ ЗА КАКВИ ИЗСЛЕДВАНИЯ МИ ГОВОРИШ! newsm78 

# 76
  • Мнения: 4 753
 Peace Чудесно!!! Дано всичко е наред...  Peace И аз си мислех за изследване за антитела... обаче не съм сигурна до колко е сигурно това изследване след като си била при мъжа ти, докато е карал болестта... Нищо де, нали сте се разбрали с докторите и те следят... Стискам палци за бебо...
Всички органи на плода се образуват през първите два месеца (после само се доразвиват), така че цигарите вредят отвсякъде, без значение колко са на брой... В момента бебо е голям, колкото грахово зърно....  Peace

# 77
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Peace Чудесно!!! Дано всичко е наред...  Peace И аз си мислех за изследване за антитела... обаче не съм сигурна до колко е сигурно това изследване след като си била при мъжа ти, докато е карал болестта... Нищо де, нали сте се разбрали с докторите и те следят... Стискам палци за бебо...
Всички органи на плода се образуват през първите два месеца (после само се доразвиват), така че цигарите вредят отвсякъде, без значение колко са на брой... В момента бебо е голям, колкото грахово зърно....  Peace


Ти снощи въпреки , че бях в инфекциозно и се разбрахме ме шашардиса още повече и днес взех да звъня на този телефон в София на Институт по вирусология, който ни го дадаха от Пловдив-Инфекциозно.Ама звънях до побъркване докато ми вдигват.Съсипах ги от въпроси и ги
изнервих и накрая , за да не откача тотално си записах час за вторник и ще правя изследвания. 

И аз си мислех за изследване за антитела... обаче не съм сигурна до колко е сигурно това изследване след като си била при мъжа ти, докато е карал болестта... Нищо де, нали сте се разбрали с докторите и те следят... Стискам - КАКВО ИСКАШ ДА КАЖЕШ, ЧЕ НЕ Е СИГУРНО ТОВА Е ЕДИНСТВЕНИЯ ВЪЗМОЖЕН НАЧИН И  ВИД ИЗСЛЕДВАНЕ, КОЕТО В МОЖЕ ДА СЕ НАПРАВИ В СТРАНАТА НИ! newsm78 newsm78 newsm78

# 78
  • Мнения: 196
Определено е положителен,същото се случи и на моя приятелка.ЧЕСТИТО!!!Дано бременноста ти е желана  bouquet Hug

# 79
  • Мнения: 71
Честито бебче! Стискам палци всичко да е наред с вас! Предполагам че времето тече бавно за теб сега, но стискай зъби още някой друг ден и  ще имаш отговор на въпросите си!  Praynig

# 80
  • Earth
  • Мнения: 1 952
ЧЕСТИТО   bouquet

# 81
  • Мнения: 1 243
Честито  bouquet

# 82
  • Мнения: 4 753
Извинявай, не исках да те шашкам, а само да внимаваш и да си търсиш правата... на никой лекар не му пука за теб и бебето ти, колкото на теб самата...  Peace
Периодът, в който може да се предаде заразата е 2 дни преди появата на обрива и продължава до пълното излющване на мехурчетата. Това означава, че ако мъжът ти вече е напълно здрав и на теб ти няма нищо, няма да се разболееш... Най-вероятно си преболедувала болестта като малка, но си направи изследване за всеки случай... Ако има антитела, значи е така и няма от какво да се притесняваш. Преболедуването от варицела обикновено създава доживотен имунитет.

# 83
  • Мнения: 164
честито и дано всичко е ок Peace

# 84
  • Мнения: 1 008
Честито! Лека бременност!

# 85
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Извинявай, не исках да те шашкам, а само да внимаваш и да си търсиш правата... на никой лекар не му пука за теб и бебето ти, колкото на теб самата...  Peace
Периодът, в който може да се предаде заразата е 2 дни преди появата на обрива и продължава до пълното излющване на мехурчетата. Това означава, че ако мъжът ти вече е напълно здрав и на теб ти няма нищо, няма да се разболееш... Най-вероятно си преболедувала болестта като малка, но си направи изследване за всеки случай... Ако има антитела, значи е така и няма от какво да се притесняваш. Преболедуването от варицела обикновено създава доживотен имунитет.



Да нали и аз точно това ти писах и знам почти всичко за гадната варицела и ще науча за моето бебче и за мен във вторник!Ако имаме късмет всичко ще е наред и това е .... другото не ми се мисли  Cry.. направих всичко необходимо....въпреки , че майка ми е сигурна, че съм я преболедувала и не е спирана с антибиотици и т.н  {АЗ СЪМ НАПЪЛНО ЗДРАВА НЯМАМ НИКАКВИ СИМПТОМИ , А МИШЕТО Е ВЕЧЕ НА 15 ДЕН И НЯМА И ПОМЕН ОТ ПЪПКИТЕ МУ МНОГО ОТДАВНА /само петна от струповете , които ги лекуваме с медицинска козметика за да изглежда добре/. } и антителата са изградени напълно... аз искам  да съм сигурна , че ги има в изобилие и за бебо и за мен.... , защото има вариант да са недостатъчни и да не съм успяла да ги предам....поне така ми обясниха от Института по Вирусология, така че повече от това не знам......  и не мога да направя ДАНО БОГ ДА Е С НАС И НИ ПАЗИ ТОВА Е .... Praynig   

# 86
  • Варна
  • Мнения: 558
Честито!   bouquet

# 87
  • Мнения: 4 753
Ама защо плачеш...  newsm78

# 88
  • Мнения: 3 069
Честито!
Пожелавам ти една лека бременност и още по-леко раждане.

# 89
  • София
  • Мнения: 44 223
Миличка, днес e вторник,надявам се да се похвалиш с хубави новини и всичко да е наред Praynig Praynig Praynig

Последна редакция: вт, 29 апр 2008, 10:01 от Angel_Dust

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт