Обезкосмяване с полски хвощ?

  • 31 999
  • 60
  •   1
Отговори
  • Мнения: 138
Здравейте!
Някой пробвал ли е да прави бани с полски хвощ и други билки за обезкосмяване? Разбрах за него от приятелка, чиято позната останала много доволна /доверявам се на приятелката -тя казва че определено имало резултат и то за цяло лято?!/. Гледам рецептата /взех я от вестник "Доктор", препоръчана от читатели/, не е скъпо та се чудя дали да пробвам и аз. В третия месец съм и малко се колебая, ама нали пуста суета идва лято и трябва да показваме краката, а така ми е омръзнало това бръснене и епилиране...

Последна редакция: пт, 27 май 2005, 17:53 от Diana P

# 1
  • София
  • Мнения: 5 828
За първи път чувам. Каква е рецептата? Напиши я ако ти е удобно и как точно се прави?

# 2
  • Мнения: 5 647
За какъв вид обезкосмяване става въпрос?

# 3
  • Мнения: 138
Та значи пояснявам говоря за обезкосмяване на цялото тяло!
Преписвам рецептите:
"Вземат се 100-150 гр. полски хвощ, жълт кантарион и змийско мляко. Билките се разбъркват и киснат 1 час в 2 литра вряла вода, след което се варят 15 мин. Отварата се изсипва във вана, пълна с топла вода - 37.5-38 градуса. Стои се във ваната 30 мин. след това тялото не се облива с чиста вода, а се завива с хавлия и се лежи в леглото 1 час. Процедурата се прави 1-2 пъти седмично в продължение на 2-3 месеца."
Втори вариант /този е изпробваният от приятелката как точно ще опиша друг път, забавна история е /:
"Сваряват се 2 кг. полски хвощ в 2-3 литра вода и когато остане наполовина се прецежда и изсипва в предварително нъпълнената вана. СЛЕД ТРИ-ЧЕТИРИ ВАНИ КОСМИТЕ ЩЕ ИЗПАДАТ И НЯМА ДА СЕ ПОЯВЯТ ОТНОВО!" /курсивът мой/.

Последна редакция: пт, 27 май 2005, 17:54 от Diana P

# 4
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
Та значи пояснявам говоря за обезкосмяване на цялото тяло
ама съвсем навсякъде ли? Rolling Eyes

# 5
  • София
  • Мнения: 18 679
Стига бе, глупости.То ако ставаше така, студиата за коламаска, лазер и фотоепилация да са фалирали отдавна Wink

Освен това - не си прави никакви такива експерименти с билки, докато си бременна NaughtyНе им разбираме, то билкарството си е цяла наука.После - ок, не пречи да пробваш.Но ако сега, не дай Боже, стане нещо с бебето, докато си жива няма да си простиш.Я по-добре си трайкай още половин година;-)

# 6
  • Мнения: 3 777
Нали докато си бременна са забранени ваните.

# 7
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Много ми се иска тази рецепта да действа, ама силно се съмнявам. Е, нищо не пречи да се пробва. Само, че в никакъв, ама в никакъв случай не я прави докато си бременна! Тези билки са доста силни и опасни (още повече, ако наистина "обезкосмяват"). Да не стане някоя беля с бебето. Искам да ти кажа от опит, че след около трети, четвърти месец от хормоните ще забележиш, че нямаш нужда от епилация толкова често, колкото преди.  Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 752
а някой знае ли дали може да се пробва докъто се кърми?

# 9
  • Мнения: 2 274
Бременната определено не трябва да кисне в 37,5 С !!!

# 10
  • Мнения: 1 517
И аз за пръв път чувам за такъв вид обезкосмяване. Confused Малко невероятно ми се струва. Че и да не се появят отново! Rolling Eyes Би трябвало тези билки да унищожават корена, в което се съмнявам. Ама щеше да е много хубаво да ставаше, хем без болка...

# 11
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Брей! Thinking Страхотно ми звучи! Само дето не ми се вярва да има ефект от тези билкови вани... Някой, ако пробва, да свирка  Whistling!

# 12
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
а не е ли опасно, ако случайно ти влезне някъде? Embarassed

# 13
  • Мнения: 76
чудя се и не вярвам newsm78

# 14
  • Мнения: 188
Прекалено хубаво звучи ,за да е истина! Не вярвам да имат такава магическа сила тези билки no

# 15
  • Мнения: 35 961
а не е ли опасно, ако случайно ти влезне някъде? Embarassed

точно това щях да попитам!

# 16
  • Варна
  • Мнения: 956
И аз съм чувала за този начин за обезкосмяване  Wink

Май в някой от докторските вестници...
Жалко, че нямам вана иначе щях да пробвам yes

Или поне в някоя кофа да си натопя краката newsm78 newsm78

# 17
  • Мнения: 6 472
Действа, недейства - ти не си прави експерименти по време на бременността точно с такива работи!

# 18
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Добре, де - да речем, не си бременна вече, накиснеш се в тази вана, хубаво ще ти изпадат завинаги космите по краката, ръцете и подмишниците, а на оназ работа? Гола като охлюв ли ще ходиш цял живот?

# 19
  • Варна
  • Мнения: 11 340
.................... а на оназ работа? Гола като охлюв ли ще ходиш цял живот?

Няма лошо! Laughing
Ще взема да се пробвам само с краката, пък ако има ефект - може и цялата да се топна. Иначе и на мен ми се струва гадно да ми влязат разни билки... Sick

# 20
  • Мнения: 6 155
Слагате по един тампон и нищо никъде няма да влиза Wink

# 21
  • Варна
  • Мнения: 956

 Гола като охлюв ли ще ходиш цял живот?


Това ми е мечтата  smile3534
То и без това след някоя и друга годинка ще вземат сами да падат Laughing ама тогава ще ми е все едно  Joy Joy Joy

# 22
  • Мнения: 35 961

 Гола като охлюв ли ще ходиш цял живот?


Това ми е мечтата  smile3534
То и без това след някоя и друга годинка ще вземат сами да падат Laughing ама тогава ще ми е все едно  Joy Joy Joy

eeee, оставете си поне няколко, да си правите прически Simple Smile

# 23
  • Мнения: 26
Моля някой ако е пробвал рецептата и работи да сподели.
Това което ме притеснява е че според GOOGLE полският хвощ се използва срещу камъни в бъбреците, кисти на яйчниците, пърхот и за подхранване на косата   newsm78
Иначе звучи страхотно.

# 24
  • Мнения: 472
Тази рецепта и аз съм ячувала даже майками  я беше казала и тя така я е научила на " ухо " !
Абе може да се пробваме поне краците да си топнем ама 2кг полски хвощ много бе това в казан ли трябва да се вари ми то си е направо концентрат е ако действа за цяло лято ми супер , хайде ако нкоия опита и каже дали има ефект да свирка , че току виж лятото минало !

Ей да не изкупита всичкия полски хвощ сега оставете и за нас Grinning

Ми аз нямам вана кво да правя , ще ви идвам на гости  Mr. Green с треволяците ! Mr. Green

# 25
  • Мнения: 5 539
На някой окапаха ли му вече? Flutter Party

# 26
  • София/Дружба
  • Мнения: 512
лелееееее,ако е истина това ще е жестоко!!!  Joy
ама едва ли....

# 27
  • Мнения: 1 032
Аз съм навита да пробвам, ама от 'де да го взема тоз хвощ? Thinking

# 28
  • Мнения: 480

И аз съм я чувала тая рецепта и много се бях вдъхновила, че КРАЙ! на епилаторите, колите маски, лазери и т.н. мъчителни процедури. Даже бях намерила един билкар да ми набере, но понеже нямам вана се бях разбрала да ходя в моя приятелка, съответно билкаря трябваше да набере и за нея, ама аз после забременях и работата се разсъхна. Не знам обаче колко пъти трябва да се направи, със сигурност от един път не става. Тоя билкар береше тогава за племеницата си и вика: абе хубаво ще ги махнем космите, ама внимавай да не си пипнеш косата щото поникване няма  Shocked

Аз съм навита да пробвам, ама от 'де да го взема тоз хвощ? Thinking

Има във всички билкови аптеки, но никога не знаеш дали цялото количество в пакетчето е хвощ (или каквато там билка купуваш) или допълват грамажа с треволяк. Пък и май така скъпо ще излезе щото по аптеките продават примерно 100 гр. - 2 лв. (това примерно го казвам!), а за два килограма...  newsm78

# 29
  • Мнения: 4 204
Полски хвощ има във всяка аптека.Аз лично съм го пила като билколечение.Не мога да схвана как вътрешно лекува,а външно действа по описания начин.Май досега никой не е пробвал.

# 30
  • Мнения: 1 032
Вижте какво намерих, по-точно вижте мнението на tosho. Thinking
http://forum.all.bg/showflat.php/Cat/0/Number/21015/page//fpart/7/vc/1

# 31
  • Мнения: 2 323
нещо има разминаване в пропорциите от първата рецепта и на тоз tosho.... newsm78
ако няко пробва да казва какъв ефект има при него Wink

# 32
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Нещо не виждам логика в тая работа с окапването на космите.Колко косми ще имаш зависи от хормоните и от физическите дразнения на които ги подлагаш.А тази билка е безобидна.Аз съм я пила няколко месеца за женски проблеми,тогава на космите не повлия.Но пък през последната бременост ми окапаха две трети от тях.През цялата бременост пиех хормонални лекарства за задържане.А този хвощ в такъв случай действа като депилатоар?Нямам нито вана,нито време,но ако някоя мама има успех,да казва!То знае ли човек...

# 33
  • Мнения: 1 032
А ето, че е обсъждано и в дир-а.
http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board=alternhealt&Number=19 … amp;sb=5&vc=1
И как така не ми е ясно хем ще действа против КОСОПАД и хем ще обезкосмява. newsm78
Някой да не ни взема за  newsm57 и да е решил да ни гледа сеира? newsm78

# 34
  • Мнения: 76
Изглежда,че всеки е чувал,но никой не е пробвал.
И все още не мога да повярвам. newsm78
Моля който е пробвал да сподели

# 35
  • Мнения: 138
Да разкажа как е приложена рецептата:
Нашето момиче като разбрало за хвощта и веднага в билковата аптека. Не знам точно колко е купила обаче сигурно всичко, което са имали. Понеже в къщи си няма вана решила да иде на хотел. Наела си стая /не се смейте/ за три дни . Напълнила тя ваната и се киснала вътре докато гъбяса или докато и свършили запасите от отварата. Не съм питала колко и е излязло това удоволствие. Приятелката ми твърди че с течение на времето космите опадвали /от триенето с дрехите например/ и като ходили заедно на плаж миналото лято другата нямала и косъмче. Аз се бях амбицирала да го приложа още зимата ама тогава нямах вана, а сега не знам. Мислех си дори да сваря по малко и да пробвам не с киснене а с обтриване с гъба или нещо подобно обаче така май ще се проточи много. Иначе съм чувала за приложение на хвощта и под формата на чай срещу камъни в бъбреците та не вярвам да има странични ефекти. Както и да е засега май ще поизчакам но ако някой събере кураж и опита нека сподели за резултата.

# 36
  • Мнения: 500
И аз съм чувала за този начин за обезкосмяване  Wink

Май в някой от докторските вестници...
Жалко, че нямам вана иначе щях да пробвам yes

Или поне в някоя кофа да си натопя краката newsm78 newsm78
Aз пък имам вана и съм навита да пробвам, само че няма как да си намеря билките тук Sad

# 37
Според мене върши работа и това си личи само по това, че почти никой който го е пробвал не твърди обратното. Дали ако една жена открие, че хвоща върши работа ще го сподели с останалите? Не ми се вярва. Затова в този форум има само предполажения и догатки.

# 38
Приятелката ми ще го пробва, убедих я и ще имате резултатите. Обещавам.  Wink

# 39
  • София
  • Мнения: 4 272
Аз също съм я чувала тази рецепта и се навих да я пробвам като за начало в леген с вода. Отидох до аптеката и се оказа, че едно пакетче е някъде 150-200гр. Е как да ги докарам до 2 кг? Първо, нямаше такова количество в аптеката. Второ, в какъв съд трябва да го варя newsm78 И се отказах.

# 40
Ами по-добре си набери пресен, все някаде ще намериш. Аз намерих на едно място, не съм сигурен коя разновидност на хвоща е, но ще пробваме. В България има и отровен хвощ, но нали не го пием за да се обезкосмим  Laughing . Времето ще покаже  Grinning

# 41
  • Мнения: 1 032
Аз също съм я чувала тази рецепта и се навих да я пробвам като за начало в леген с вода. Отидох до аптеката и се оказа, че едно пакетче е някъде 150-200гр. Е как да ги докарам до 2 кг? Първо, нямаше такова количество в аптеката. Второ, в какъв съд трябва да го варя newsm78 И се отказах.
Е, то за леген Thinking или кофа не ти трябват 2кг. Щом водата ще бъде по-малко, съответно и хвощ ще ти трябва по-малко и пак ще стане същата концентрация. Горе-долу може да си изчислиш пропорционалността.

# 42
  • Мнения: 3 926
Мила, не прочетох всичко и видях, че и другите мами са го писали, но ДОКАТ СИ БРЕМЕННА НЕ Е ВРЕМЕ ЗА ЕКСПЕРИМЕНТИ, ОЩЕ ПОВЕЧЕ С ТОПЛА ВАНА И БИЛКИ. Змийското мляко и жълтият кантарион са супер опасни!!! Моля те, изчакай да родиш здрави и прекрасно бебче и тогава ако искаш и с живак Wink се обезкосмявай Simple Smile

# 43
  • гр.София
  • Мнения: 269
Някой ако е пробвал нека да сподели.
Лично аз нямам вана в къщи, иначе  нямаше да се занисля и веднага щях да опитам. Пък каквото стане. newsm10

# 44
Ей, хора! Ако някой от вас живее в Габрово или има път през Габрово да ми пише на: simo_alucat@abv.bg  за да му обясня каде може да си набере хвощ колкото си иска.

# 45
  • Мнения: 1 032
Ей, хора! Ако някой от вас живее в Габрово или има път през Габрово да ми пише на: simo_alucat@abv.bg  за да му обясня каде може да си набере хвощ колкото си иска.
Shocked ...

# 46
Na4i az si zeh dneska hvo6t4e  Laughing i po4vam probite.. nqqm vana ama s pamu4e she vidim kvo she stane.. ako ima efekt nezabavno vi go kazvam!!!

# 47
  • Мнения: 6 155
Na4i az si zeh dneska hvo6t4e  Laughing i po4vam probite.. nqqm vana ama s pamu4e she vidim kvo she stane.. ako ima efekt nezabavno vi go kazvam!!!

Ще чакаме  Peace

# 48
  • Мнения: 472
Луда мацка,

Как с памуче ,  нещо като компреси ли ще си правиш newsm78 !
Ми те непадали веднага , а след време май ще трябва да почакаме !

# 49
  • Мнения: 2 274
Оф, и аз вчера си взех два пакета и сега  ги гледам и се чудя!

# 50
Оф, и аз вчера си взех два пакета и сега  ги гледам и се чудя!
От къде ги взе, аз където и да питам ме глдат много сранно Simple Smile

# 51
  • София
  • Мнения: 469
Приятелката ми ще го пробва, убедих я и ще имате резултатите. Обещавам. Wink

Има ли радостни новини, та да се пробваме и ние?

# 52
  • Мнения: 2 274
От една аптека в  квартала - нищо специално, е имаше повече билки, май...
мисля, че не е толкова рядка билка, но един пакет е 40 гр - 0,53лв.

# 53
  • Мнения: 4 068
Айде момичета чакаме да се похвалите че вече сте безкосмести. Ако има ефект като родя и аз ще почна с тази процедурка.

# 54
  • Мнения: 1 080
Незнам за вас скъпи мами, но аз искрено се посмях с тази тема Laughing. Толкова много да ви се ще ама да не ви стиска да го пробвате. Едни такива догатки,ама ако някой друг пробва да каже има ли ефект или да не се хабите.... ConfusedМоже би не сте чак толкова крайно нуждаещи се от подобни процедури Thinking. Това за бременната мацка и топлите вани е истинско безумие,а това за употребата на билки също не е шега работа,макар че масовото мислене е,че са общо взето безопасни. НО и тук стои въпросът с количествата и честотата на употреба. Аз лично не бих провеждала някакви процедури без консултация със специалист. То малко у нас всички сме свикнали да мислим и знаем всичко и накрая става една недоклатена работата...... #Crazy.
Една мама беше писала ,че ако това с хвоща било истина щели досега да фалират всички такива центрове.......Ами да, ама докато няма кой да каже дали действа в действителност няма страшно  Mr. Green,ще има хляб за космомъчителите  Wink,аз лично не прибягвам до техните услуги,оправям се и аз сама #Crazy Laughing

# 55
eho,nqkoj da spodeli rezultat,kakwo stawa s kosmite? Praynig

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 757
не знам за хвоща ,ама аз днеска така се ощавих с епилатора ( опитах и с лидокаин - поизтрапна малко , пак болеше , но се търпеше) и сега малко ме боли , ама утре като мине и сте мие е едно хубавооооо  Party и косам скоро няма да видя. Party

# 57
  • Варна
  • Мнения: 956
Абе този лидокаин откъде го вземате???
Питах в една- две аптеки, а те ме гледат като наркоманка, търсеща наркотик #Crazy  Mr. Green
Обяснете ми, моля ви се - как изглежда, пръска ли се, маже ли се....колко пари е и най-важното - върши ли работа?

Аз още не съм пробвала с хвоща, че нямам вана  Cry.... май ще трябва в две кофи да си топна краката  Thinking

# 58
Моя го взех за 9 и нещо от първата аптека, в която влязох. Спрей е. В една бяло-синя кутия. Стъклено шише и се пръска... пише че има и ментово масло Simple Smile това горе долу. Не че обезболява много Simple Smile ама поне да се лъжем че нещо правим. В една друга тема една мама беше писала за обезболяващо кремче, което мисля да потърся, че на триъгълника е адската болка. smile3511
А относно полския хвощ някоя мама да се похвали, че е гладичка?

# 59
  • Мнения: 46 516
Абе този лидокаин откъде го вземате???.......

Копирам ти го от темата: Това жените сме откачено племе!

Мда..те тъй разправяха и за лидокаина-спрей, ама я ме питай дали не ме боля след половин флакон изпръскан smile3511.Аз вече свикнах на болката...... Cry
Лидокаина не действа на кожа,само на лигавици.Не се хабете излишно с него,безсмислено е. Wink

# 60
  • Пловдив
  • Мнения: 757
лидокаина действа на меката тъкан , точно там ми трябваше на мен да изтръпне  Embarassed
другото го понасям , ама тия най-близките косми не мога да ги барна ,а като изтръпна , болеше ме на всякъде другаде ама не и около .
таак , че за мен помааг , до колкото ми казаха в аптеката иам и гел , ама дето ще се цапотя с гел , по добре на спрей , и си имам проблем с мъдредците и едно присване ми идва като слънчев пролетен ден.

Общи условия

Активация на акаунт