ИЗВЪНМАТОЧНА БРЕМЕННОСТ - тема 2

  • 71 444
  • 714
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Скарлет, то при всеки е различно и за съжаление не може да се гадае. Аз до последно, до спукването на тръбата нямах никакви болки, а само тъмно кафява, до черно кръв в много малки количества. При някой изобщо няма кървене, а при други е по-обилно. Някой имат доста болки, а други като мене никакви. Моето ЧХГ тогава беше стигнало до към 1000, след което започна да пада и лекарите казаха, че съм направила спонтанен. Беше ми насрочен ден и час за кюретаж даже, но аз не отидох. Един ден след това се случи най-лошото, и понеже аз загубих много време в това АГ долу в приемната докато чуя че имам апандисит,когато отидох в майчин дом, вече имах над половин литър кръв в корема.
За тебе въобще не мисля че е извънматочна, като ти видях ЧХГто.Растяло си е нормално, а при извънматочната няма удвояване. При заплашващ аборт също няма удвояване.  newsm78 Но и като не се вижда нищо в матката newsm78. На 4 Д ли те гледа Яков днес?  Да не си с обърната матка? Тогава доста по-късно се вижда ембриона.

# 46
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Скарлет, колко дни закъснение имаш? При мене тръбата се спука на 2 седмици закъснение, но и това при всеки е различно. Имаше едно момиче тука, на което тръбата й се спука чак след 2 месеца закъснение. това зависи от еластичността на тръбата и мястото където се е заклещило ембриончето.

# 47
  • Мнения: 989
Днес ми е 16 ден закъснение. Имам кафеникаво зацапване от около седмица, не постоянно, но като че ли се засилва и става по-тъмно - днес е почти черно, както казваш ти. Матката ми е двурога - беше почти двойна, но ме оперираха и изрязоха септума. Д-р Яков знае за това, а и днес пак му казах, че съм с двурога матка. Да, на 4Д ме гледа. Преди 10 дни д-р Б.Яков видя нещо, което много приличаше на сакче в десния рог, но тогава беше още много рано и не беше категоричен, че е сакче. А възможно ли е да се говори за аборт, при положение, че не е видян дори сак в матката  newsm78 Има ли такива случаи, когато ЧХГ расте, но няма сак и да не е било извънматочна?

# 48
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Ами такива случай са най-много. Нарича се биохимична бременност. ЧХГто расте, но докато дойде време да се види сакчето в матката, се получава аборт. Нарича се биохимична, защото бременноста бива засечена само с тестове и кръвни изследвания,тоест по химичен път.И всъщност тези ранни аборти до 7 г.с са най честите. Няколко дни след аборта ЧХГто почва да пада постепенно, затова Яков иска пак да го изследваш след седмица.

# 49
  • Мнения: 989
Ох дано да се окаже наистина така.  Praynig  А аз как ще разбера, че всичко е свършило? Не знам какво да очаквам - кога ще имам цикъл, кога можем да опитваме отново, какво следва след такъв аборт - трябва ли да се правят някакви изследвания? Оф, защо никой нищо не ми казва? Предполагам, че докато има ЧХГ няма да има цикъл, но за колко време ще спадне това ЧХГ?

# 50
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Ще разбереш че е свършило след седмица като те видят пак, като спре кървенето и като спадне нивото на ЧХГ. Цикъла при всеки идва различно, но до 40 дни трябва да имаш при всички положения. Изследвания не се налагат, освен ако това не се повтори. Случва се почти на всяка жена поне по веднъж. Лекарите няма как да ни обяснят всичко в рамките на един преглед. Лично аз и още много момичета сме се информирали доста добре от форума на Зачатие и от там сме получавали ценни съвети и подкрепа. Регистрирай се и там ако искаш.Всички са много мили и отзивчиви,но минали през всякакви трудности за съжаление. Ако не  беше форума на Зачатие, едва ли щях да бъда бременна в момента, точно защото лекарите нямат време за обяснения.По съвети на момичетата там се ориентирах какво и как да правя, а не по съвет на лекари за съжаление.

# 51
  • Мнения: 989
Пуканка, благодаря ти много!  Hug
Наистина е така - каквото знам и аз съм го научила от форумите и интернет. Регистрирана съм в Зачатие, но съм писала много малко, макар че чета редовно. Ами, значи наистина не ми остава друго освен да чакам - така каза и д-р Яков. Дано поне наистина се размина с извънматочната  Praynig  Малееее, ако дай Боже, д-р Яков и д-р Александров се окажат прави и не е извънматочна, направо ще ида да гръмна Давидков - 99% процента бил сигурен, че е извънматочна. Изкарах си акъла и си внушавах какви ли не болки и признаци на спукана тръба. Онзи ден даже мислех, че усещам кръвта да изтича в корема ми и една такова затоплящо чувство изпитвах и бях сигурна, че това е края.  #Cussing out
Пуканка, може ли да ти пиша на лични да те питам за имунологични изследвания - ти беше правила, ако не се лъжа ?

# 52
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Да, разбира се.Пиши ми и питай каквото искаш. Стига да знам, ще ти отговарям. Ама според мене не бързай с имунологичните, освен ако нямаш доста излишни пари защото са много скъпи, или държиш да ги направиш за твое спокойствие. Лекарите пращат на имунологични изследвания обикновено чак след 3 спонтанни аборта. Аз ги правих на своя глава, без да съм имала аборти.Просто търсих причината за дългия стерилитет.

# 53
  • Мнения: 989
Благодаря ти, мила!   bouquet
Няма да спамя повече темата - искам само да благодаря на Пуканка, Светли, Денди, dhharma и всички други момичета, които бяха с мен, търпяха постоянното ми мрънкане и отговаряха на безкрайните ми въпроси! Вие сте страхотни, момичета! Благодаря!   bouquet

# 54
  • Варна
  • Мнения: 3 887
Skarlet, не спамиш нищо - тази тема е за това.
Не знам какво да мисля за развоя при теб, дано е биохимична. За това как ще разбереш като свърши - ами много просто, ще ти дойде внезапно цикъл. Аз така имам 2 ранни аборта, първият в края на 7 г.с. Като даже бяхме видели сакче. ЧХГ не съм мерила. Уж всичко беше о.к., а един ден просто в WC видях, че кървя. Яков каза, че няма никой вече в матката и не се е развило явно, друга причина няма. Доста време след това уринните тестове още отчитаха бременност, така че ЧХГ пада наистина бавно. За следващ опит ще ти кажа какво ме посъветва Яков - да изчакам един нормален цикъл след това кървене и да опитам. Е, пак стана аборт, но това е друга тема.
За имунологични ти е рано. Аз правих щото се шашнах, всичко беше наред. Понякога наистина търсим под вола теле  Rolling Eyes...

# 55
  • Мнения: 989
Момичета, искам само още нещо да ви попитам. Някоя от вас чувствала ли е напрежение, прорязване или нещо подобно в аналната област  Embarassed  Като че ли нещо ме прорязва там отзад от 1-2 дни от време на време Embarassed  Малко ми е неудобно да го описвам, но се чудя дали не е признак на извънматочна  ooooh!

# 56
  • Мнения: 3 010
Скарлет, според мен в сряда си направи пак ЧХГ и ако не е паднало не се успокоявай..... Щом ЧХГ расте значи ембриона се развива, така ми беше казал д-р Александров. Дано всичко да е наред  Praynig При моята извънамточна , сутрин до като си отварях очите и ми ставаше лошо като ме заболяваше стомаха и беж към тоалета, тъй като аз не мога да повръщам имах разстройство /но при всеки е различно/.
................ Добрата новина е, че д-р Яков пак каза, че няма данни за извънматочна бременност. Според него ще се окаже много ранен аборт. ..............................
Защо ли до болка са ми познати тези думи  Sad но аз не се задоволих с тях и слава на Бога ми се размина от руптура на тръбата. Дано миличка дано да не минаваш през моя път  Praynig

# 57
  • Мнения: 989
Денди, със сигурност ще си пусна пак ЧХГ в сряда само дето сега се чудя къде да го пусна - дали да го направя в Лаборекспрес, където правих предните или в Статус, където беше днешното, че поне ще имам база за сравнение. Офффф, пак почвам да беснея заради многото почивни дни - заради тях ми се наложи да чакам толкова време за ЧХГ и на всичко отгоре го направих в друга лаборатория. Не е нормално според мен една лаборатория да почива цели 6 дни  Close  А иначе ще ида и при Александров сряда четвъртък, когато има време да ме прегледа. Днес му звънях, но му беше изключен телефона  Rolling Eyes

# 58
  • Варна
  • Мнения: 3 887
Според мен иди в Лаборекспрес.
Иначе ще подкрепя Денди, колкото и да не ми се ще да си спомням - Яков и при мен дълго време твърдеше, че не е извънматочна, даже че изобщо не съм бременна. Позволи си да спомене тумор на яйчника като диагноза (защото се виждаше "нещо" там, което се оказа заседналият плод, ама това е друга тема).
Утре като получиш резултата пиши! Ще се моля за теб.

# 59
  • Мнения: 3 010
Скарлет и аз като Светли те съветвам да отидеш в Лаборекспрес! Пиши моля те какво става, че те мисля постоянно  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт