С какво проходиха децата ви ?

  • 3 020
  • 72
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 397
Ами това ми е общо взето въпроса. Дъщеря ми днес става на годинка и милото още няма обувки  Embarassed  ама тя само лази и затова отлагах момента, но вече мисля да взема нещо и се чудя какво дали от буйките на КиК с ципа  или едни хубави маратонки  newsm78

п.п. Става въпрос за навън.

Последна редакция: пн, 28 апр 2008, 14:44 от kimba77

# 1
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Моята проходи с буйките. Лично аз мисля, че и е раничко за маратонки.  bouquet

# 2
  • Мнения: 678
И при нас малкия проходи с буйките  Peace Маратонки въобще не съм вземала - за навън взехме обувки на fisher-price с всичките му изисквания за детска обувка.

# 3
  • София
  • Мнения: 44 105
БОС!!!
Кактои много други деца...може да го сложиш в анкетата.
Най-добре е децата да проходят боси. Обувки купи, като вече има желание да ходи навън, за в къщи такива неща не ви трябват.

# 4
  • Мнения: 2 957
С буйки.
Рано е за маратонки и обувки.

# 5
  • София
  • Мнения: 4 397

Да вкъщи си ходи боса / силно казано ходи/ защото повечето време лази и ако се добре до някъде да се изправи се придвижва по мебелите.
Със синът ми нямам спомен и той беше бос, мисълта ми беше за навън и гледам, че буйките много по лесно се обуват в началото докато се научат децата с обувки.

# 6
  • София
  • Мнения: 44 105
Ами това зависи - моя син за ръка никога не е ходил, първо проходи стабилно в къщи и после се престраши да стъпи и хукне и навън, купих направо обувки - за мен са по-добрия вариант. той проходи с paqpa, есен беше така че те бяха ботички, с лепка, и се слаагаха и махах много лесно. за мен буките с цип са най-ужасното нещо, грозни, нестабилни, широки, съсипват се много бързо.....така че по-добре с обувки или маратонки...но маратонките с подсилена пета, не меки, за да държат хубаво крачето да не се криви много.....
иначе мойто проходи на 9 м, на 9,5 вече ходеше и тичаше и навън с обувки....
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=59626&photo=1 ето това са първите му обувки Wink

# 7
  • Мнения: 173
С чорапи в къщи и с обувчици навън.

# 8
  • Мнения: 2 312
Първата опция!
Честита ви рожденичка! Grinning

# 9
  • Мнения: 610
Отговорих с обувки.От момента, в който започна да иска да ходи и купих обувки на капчица с ортопедична стелка и каишка за глезена и твърда петичка.Доста съм доволна от избора си. Peace

# 10
  • Варна
  • Мнения: 1 023
Отговорих с обувки.Анатомична стелка и целите от естествена кожа.

# 11
  • Мнения: 523
Буйкис ципче . И двете ми деца проходиха с такива буйки и съм много доволна от тях!

# 12
  • Мнения: 1 586
С бебешките буйки! Peace

# 13
  • Мнения: 252
Буйки , доволна съм.

# 14
  • Мнения: 315
На годинката проходи в къщи с чорапки и терлички. Навън с обувки. 
От скоро бебо е с маратонки. Peace

# 15
  • Мнения: 2 197
Проходи с буйки, а много скоро след това и взех сандали, защото беше лято. За мен буйките са най-добрия вариант, защото са меки, със стабилна подметка, високи около глезена и осигуряват на несигурното краче опора. Гледала съм детски маратонки  и ми се струва много твърда подметката (бяха Найк, така че сигурно не е от марката).

# 16
  • Мнения: 9 903
по чорапи.
Като се научи да ходи стабилно, навън го пусках с обувки, най-обикновени на чипо, от 9 лв.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 1 522
В къщи боса, за навън имаше сандали, обувки и маратонки. Всичките от естествени материали, но без ортопедични стелки по съвет на ортопеда и.

# 18
  • Мнения: 1 049
Трябва да уточниш дали вьпроса ти е за навьн или за в кьщи. Навьн проходихме с обувки с мека подметка на К & К, но ако вьпроса ти е за в кьщи - по чорапки. За навьн не сьм привьрженик на маратонките, а буйки се вьздьржах да взема, защото е хубаво крачето и петичката да са стабилни в обувките. Буйките, които тогава гледах ми се видяха много меки около петичката.  Hug

# 19
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
  Предлагам да посочиш и отговор "Бос(по чорапи)" в анкетата.Точно така проходи моят син.Понеже ходи от около 2 седмици за навън имаме подходящи обувки с анатомични стелки.

# 20
  • Мнения: 11 004
Навън с хубави и качествени маратонки, вътре по чорапи. Не съм привърженик на буйките с цип и не смятам, че са най-подходящата обувка за бебе.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 558
В къщи с чорапки и от време на време буйките(но много ги събуваше,та не знам дали да ги броя),а вън с обувки,но беше зима и си бяха ботички Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 4 052
Обувки от естествени материали, подсилени на глезена, с анатомична стелка.
Не мисля, че е рано за обувки на годинка. Колкото до маратонките и ние имахме едни NIKE, но наистина не са от най-удобните.
И най-важното  newsm59  party023  bigdance2 Много здраве, много късмет и много хубаво детство пълно с лудории и много приятели. А вас да ви радва, обича и слуша.

# 23
  • Мнения: X
Проходи бос по терлички, а навън сме с буйки на К и К  от тези с  подсилена пета Simple Smile Иначе ни подариха и маратонки NIKE, но не иска да ходи с тях, даже се разплака като му ги сложих.
Да е жива и здрава рожденичката, много късмет и весело детство Hug

# 24
  • Мнения: 2 467
Проходи в къщи боса, на вън с маратонки.

Буйките с цип от долу не са за прохождащи деца.
Стелката трябва да е равна, а този цип по средата създава нестабилност.

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 295
С ортопедични обувчици.

# 26
  • Мнения: 274
Честит първи рожден ден на малката принцеса!  bouquetМоите деца проходиха с буйки от тези с ципа.Мисля,че за сега е раничко за маратонки. Peace

# 27
  • Мнения: 5 362
Моята проходи с буйки с цип,на К.&К.

# 28
  • София
  • Мнения: 2 296
Дъщеря ми проходи с буйките на К&К,малкия ходи от две седмици.
Вкъщи ходи бос или с чорапи,навън-с хубави обувки.

# 29
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Бос. Чак след като проходи горе-долу стабилно го пуснах навън с маратонки - обикновени, не от специалните за прохождане.

# 30
  • Мнения: 994
Всичките проходиха боси. Буйки никога не съм ползвала. След като реших, че ходят достатъчно стабилно, ги пуснах и навън с нормални обувки.

# 31
  • Мнения: 9 814
По принцип проходи с краката си  Mr. Green
Иначе й бяхме купили обувки с ортопедична подметка и висок форт и с тях проходи.

# 32
  • София
  • Мнения: 17 592
Още не е проходил, но се изправя, опитва се да прави стъпки. В къщи пода е теракот и ламинат - твърде хлъзгав за чорапки, взех от буйките с цип, добре му е с тях.

# 33
  • Мнения: 161
Проходи в къщи по чорапи,навън с маратонки. Peace

# 34
  • Мнения: 5 026
Буйки на КК, в къщи-бос.

# 35
  • Мнения: 1 691
Бос! По съвет на педиатъра. Всъщност с чорапи и терлички. А обувки за навън му взехме чак като проходи стабилно.

# 36
  • Мнения: 121
Рано ви е за маратонки, колкото и удобни да са те. С буйките на К и К проходихме ние.

# 37
  • Мнения: 7 201
Проходи вкъщи с буйки. Peace Навън ходеше вече със сандалки,понеже беше топло времето.
ПП:Честит рожден ден на малката Никол!Жива и здрава да бъде!  bouquet

# 38
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
С обувки  Peace

# 39
  • София
  • Мнения: 6 011
Ами това ми е общо взето въпроса. Дъщеря ми днес става на годинка и милото още няма обувки  Embarassed  ама тя само лази и затова отлагах момента, но вече мисля да взема нещо и се чудя какво дали от буйките на КиК с ципа  или едни хубави маратонки  newsm78

п.п. Става въпрос за навън.
Мисля, че буйките ще са ви най - удобни.
Щом не ходи още значи свода на крачето не и е оформен и буйките ще ги обувате най - лесно заради ципа. Плюс това са с твърди петички, точно такива трябва да бъдат първите обувки.
Опитай, пробвай в някой магазин и обувки и ще видиш, че неоформеното все още краче не влиза почти в никоя обувка и се налага да се купуват обувки с по - голям номер, което пък не е добре за прохождащо дете.

# 40
  • София
  • Мнения: 44 105
Ами това ми е общо взето въпроса. Дъщеря ми днес става на годинка и милото още няма обувки  Embarassed  ама тя само лази и затова отлагах момента, но вече мисля да взема нещо и се чудя какво дали от буйките на КиК с ципа  или едни хубави маратонки  newsm78

п.п. Става въпрос за навън.
Мисля, че буйките ще са ви най - удобни.
Щом не ходи още значи свода на крачето не и е оформен и буйките ще ги обувате най - лесно заради ципа. Плюс това са с твърди петички, точно такива трябва да бъдат първите обувки.
Опитай, пробвай в някой магазин и обувки и ще видиш, че неоформеното все още краче не влиза почти в никоя обувка и се налага да се купуват обувки с по - голям номер, което пък не е добре за прохождащо дете.

Сводът се оформя до 3-4 годишнината, няма нищо общо, в добре направена обувка влиза идеално всеки крак, а пък ако детето е с по тясно краче тези буйки, са широки по принцип и шават, което пък е много вредно за прохождането.....

# 41
  • Мнения: 645
С буйки.

# 42
  • Мнения: 1 217
Съвсем случайно купих едни чорапки с кожена подметка.И именно с тях проходи-т.е. бос.
Бяха му много удобни и най-важното-НЕ ГИ СВАЛЯШЕ.
Буйки с цип слагахме само на официални случаи.
А за на вън не слагах обувки,защото беше зима когато проходи и го завивах с одеяло.
Сега си има маратонки и обувки и едни меки маратонки на Бикал с които ходи в къщи.

# 43
  • София
  • Мнения: 4 588
Николай проходи с буйките с ципче на К&К и още е с тях. Вкъщи ходи босичък.

Честит ви рожден ден! Да ти е жива и здрава малката!  bouquet

# 44
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


      Със сандали.

# 45
  • Варна
  • Мнения: 4 969
БОС!!!
Кактои много други деца...може да го сложиш в анкетата.
Най-добре е децата да проходят боси. Обувки купи, като вече има желание да ходи навън, за в къщи такива неща не ви трябват.
И моят проходи бос  Peace

# 46
  • Мнения: 2 035
И ние проходихме боси в къщи  Peace
И според мен така най добре се оформя крачето Peace

# 47
  • Мнения: 27 524
Буйки  Peace

# 48
  • Мнения: 5 255
Буйките на КК заминаха в кофата  Sick
В къщи боса или чорапи с "грайфери"  Crazy
Навън обувки с твърд форт - естествена кожа  Peace
Първите бяха Перлина, после Еко, Геокс.

# 49
  • Мнения: 1 243
С буйки Peace

# 50
  • Мнения: 985
с буйките  Peace

# 51
  • Мнения: 357
нашият от месец се изправя в леглото сам и си ходи по леглото, та лекарката каза да му обуваме от тези буйки за прохождане на К и К - та тези май са най-препоръчителни, няма знамение кога прохожда бебо  Simple Smile

# 52
  • София
  • Мнения: 44 105
нашият от месец се изправя в леглото сам и си ходи по леглото, та лекарката каза да му обуваме от тези буйки за прохождане на К и К - та тези май са най-препоръчителни, няма знамение кога прохожда бебо  Simple Smile

В легрото???? С Буйки??????
Това ортопед ли ви го каза??????????????

# 53
  • Мнения: 5 940
Скоро ортопед ми каза, че вкъщи най-добре да е бос, а навън със сандали.

# 54
  • София
  • Мнения: 4 397
Благодаря ви за пожеланията за рождения ден момичета  Hug
Днес бях в Пиги и харесах едни обувки на Мелания, в нас бебка си ходи /лази/ боса ама за навън ми беше питането, че с баткото не помня вече какво беше  Embarassed

# 55
  • Мнения: 1 701
С буйките на КК - доволна съм!  Peace

# 56
# 57
  • Мнения: 598
Ами проходи с чорапки вкъщи, а навън с гуменки с лепки. Меки и удобни. Нещо не ми се нравят обувките че са твърди. Тъй като няма опция в анкетата за гуменки, то мисля, че буйки би било най-близко до моя отговор. Успех в избора! Важното е все пак да е лесно на детето да ходи.

# 58
  • Мнения: 2 478
Понеже беше зима,когато синът ми правеше първите си крачки,му бях взела от тези грозни буйки с цип на КК.Ама те наистина много бързо се скапват.
Сега вече ходи доста по-стабилно и сме с маратонки навън.Вкъщи гледаме да сме по чорапки,но много се хлъзга,милото.
А че ортопедите препоръчват ходенето боси е вярно,и на нас ни го каза.Но също препоръчва избягването на т.нар. ортопедични стелки. Simple Smile

# 59
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
ЧРД на щерката ти, Кимба!   bouquet
Да е здрава и щастлива...

и 2мата с обувки.

# 60
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Няма отговор "босо". Моето дете проходи босичко или по точно с едни чорапчета с кожени подметчици. Обувала съм му терлички или буйки когато сме били навън, но не е прохождал с тях. Бяха по скоро за да не му е студено на крачетата.

# 61
# 62
  • Мнения: 307
Вкъщи - бос , а вън - със сандалки.

# 63
  • Мнения: 2 960
малко време с чорапки и терлички- в къщи.После и в нас и навън с обувчиците с ципчета на Колев и Колев.

# 64
  • София, център
  • Мнения: 3 455
С обувки.

# 65
  • София
  • Мнения: 6 011
Сводът се оформя до 3-4 годишнината, няма нищо общо, в добре направена обувка влиза идеално всеки крак, а пък ако детето е с по тясно краче тези буйки, са широки по принцип и шават, което пък е много вредно за прохождането.....
Съгласна съм с теб принципно. Имах предвид горната част на крачето, не знам дали съм го обяснила разбираемо. Крачето на моят син не влизаше в абсолютно никакви обувки, независимо от марката, просто горният свод му беше по - издаден, крачето му беше доста пухкаво като цяло.
Буйките бяха перфектен избор в случая, широки са, да, но имат и модел с връзки, където проблема с ширината отпада. Буйките ги ползвахме сравнително кратко, горният свод се оформи много бързо и му купих обувки.

# 66
  • Мнения: 3 929
С буйките. Опасно е с маратонки.

# 67
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
В къщи бос, навън с обувки.  Peace

# 68
  • София
  • Мнения: 44 105
Сводът се оформя до 3-4 годишнината, няма нищо общо, в добре направена обувка влиза идеално всеки крак, а пък ако детето е с по тясно краче тези буйки, са широки по принцип и шават, което пък е много вредно за прохождането.....
Съгласна съм с теб принципно. Имах предвид горната част на крачето, не знам дали съм го обяснила разбираемо. Крачето на моят син не влизаше в абсолютно никакви обувки, независимо от марката, просто горният свод му беше по - издаден, крачето му беше доста пухкаво като цяло.
Буйките бяха перфектен избор в случая, широки са, да, но имат и модел с връзки, където проблема с ширината отпада. Буйките ги ползвахме сравнително кратко, горният свод се оформи много бързо и му купих обувки.

Ами ние този проблем и до ден днешен го имаме с някои модели например на КК в повечето не мога да му тикна крака, за това и за мен зависи от обувката....
...все пак има обувки за прохождане направени - вероятно е отчетен при тях този проблем и са се постарали да ги направят подходящи......не знам.....може пък да сзме го изпуснали просто този момент, защото като купувах обувки той вече си ходеше прилично стабилно...

# 69
  • Мнения: 2 171
Проходи с буйките с цип на Колев и Колев.

# 70
  • Мнения: 133
И двамата проходиха боси в къщи, а след това съм им купувала качествени обувки според сезона.

# 71
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Проходи с буйките с цип на Колев & Колев

# 72
  • Мнения: 402
Проходи с буйките с цип на Колев & Колев
И моята дъщеря така, а вкъщи по чорапки.

Общи условия

Активация на акаунт