Делници, празници...

  • 7 274
  • 72
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 491
(2 седмици е много кратък престой в Бг ако пътуването е от тук. не вярвам някой да взима толкова, освен ако не е наложително)
Да, ние сме го правили по-миналата година. Тази година, живот и здраве, пак ще е така. Не е заради нещо наложително, и се надявам скоро да не ни се налагат "наложителности".  Praynig

Може Блажка. Аз не се бях прибирала отдавна и 3 седмици ми се видяха много малко. За 2 пък ми се вижда супер малко.
Малко - не малко, алтернативата би била съвсем да не отидем. Или да отидем за постоянно. И двата варианта на този етап не ни устройват. А с по-големи отсъствия от тук и двамата не искаме да рискуваме, дори и да имаме достатъчно ваканционно време.

# 46
  • Мнения: 1 909
Вмъквам се по пантофи в темата, само за да се оплача от почивните за училището дни през този месец май:
1 май, 8 май (края на войната), 12 май (понеделник след пантекот), а за капак - 15 май - обща учителска стачка! Като се прибавят почивните среди и една почивна събота... никакъв шанс за учене този месец. Добре че няма и 24 май Mr. Green

# 47
  • Мнения: 1 783
а за капак - 15 май - обща учителска стачка!

във Франция трябва да си планираш 10-15 дена годишно за стачкуващи, имам чувството, че няма месец и все някой стачкува там  Laughing

# 48
  • Мнения: 176
 Whistling

Последна редакция: сб, 10 май 2008, 17:35 от Трънче

# 49
  • Мнения: 2 386
Имам чувстовото, че живеем в други Щати..  Rolling Eyes Много малки отпуски, наистина ли политиката е такава?  Shocked
Шест месеца след започване на работа с мъжа ми се прибрахме за две седмици - платен отпуск (за него). За лятото сега ще има още 10 бизнес дейс..  Мисля, че общо са двайсет+два лични празника (ЧРД обикновено) +десетина болнични..
Не, наистина съм изненадана!

# 50
  • Мнения: 2 257
+два лични празника (ЧРД обикновено)

Това пък за личните празници за пръв път го чувам!

# 51
  • Мнения: 1 147
Това с личните празници е политика само на определени компании, Гугъл, Майкрософт, Дженентек, Яху. Частот програмата за задържане на служителите.

Ева, не съди за ситуацията в Щатите по политиката на компанията на мъжа ти. Там нещата са малко по-различни.

# 52
  • Мнения: 3 880
Е кога? За вашата фирма разбрахме, че има повече отпуски, добре, но виж другите говорят за 6-12 дни, пък и да не се вземели наведнъж Shocked Свят за 1 седмица обикаля ли се? Wink

# 53
  • Мнения: 2 386
Всъщност, чистосърдечно благодаря на вас и авторите на такива теми! Имам мнооого да уча тепърва.  Confused

# 54
  • Мнения: 2 255
Свят за 1 седмица обикаля ли се? Wink
Мче как, обикаля се я, мислено, хем по-евтинко излиза  Mr. Green

# 55
  • Мнения: 176
Е кога? За вашата фирма разбрахме, че има повече отпуски, добре, но виж другите говорят за 6-12 дни, пък и да не се вземели наведнъж Shocked Свят за 1 седмица обикаля ли се? Wink

Както много добре бе обяснено по-напред в темата, 12 дни са всъщност 3 седмици.
Не ги оплаквай ти американците - който търси намира, пък който има желание и пари - обикаля.

# 56
  • Мнения: 1 783
+два лични празника (ЧРД обикновено)

Това пък за личните празници за пръв път го чувам!
и аз имам един личен ден, тъй че като започнеш си с 10 + празници + 1 + 8 болнични. Ама за мен е по-добре болничните да не се налага да ги взимам. При съпруга са 15 общо, болен, здрав, както ти е кеф ги взимай.

Зора, я кажи ако нямаш дейкеър или имат почивен ден или нещо си, можеш ли да ползваш болничен за това, или е до работодател?

# 57
  • Мнения: 1 147
Бистре, всичко е до работодател и корпоративна политика.

Някои компании разрешават болнични да се взимат и за дете.
Други признават само, ако болният си ти, даже държат да виждат копие от визита при лекар.
Някои признават болничните по-скоро като лични дни (т.е. взимаш, а дали си болен или не, проблема е твой).
Броя разрешени дни за болнични също варира, обикновено от 6 до 10, някои нямат лимити. Някои компании не ги следят изобщо, други са много стриктни.

При мен, болнични взимам когато искам, не се отчитам на никой, само информирам прекия шеф. Мога да излизам за определено време от офиса, или да взимам ден заради детето също.
При мен нещата са по-лесни, защото мога да работя от вкъщи, т.е. ако детето е болно, работя и не се водя в болнични.
Официалните ни разрешени болнични са 8 дни, но не ги следят. Трябва да е excessive, за да направи впечатление и някой да е реагира.

# 58
  • Мнения: 1 783
Зора и при нас е така, макар че трябва някой да е болен - ти или детето. Аз един път с прекия ми шеф говорих, че няма кой да гледа детето и затова ще взема болничен, той каза че не можело, трябвало да е отпуска. Та по-скоро за това ми беше въпроса.

# 59
  • Мнения: 2 563
Сега не съм на договор, но преди в НПО имах седмица ваканция след 6 месеца и още седмица след година, без да се прехвърлят. Имах и три лични дни и 4-5 болнични, които се трупаха. Имах и 2-3 за смърт в семейството.

Мъжът ми има 20 ваканционни, без лимит болнични и 3 лични. Но в неговата работа е важно да си си свършил работата, все едно къде -  у дома със сополи, през лаптоп на яхта или в офиса. Случва се колегите да пращат мейли "Днес работя от вкъщи, търсете ме на мобилния". Като ме оперираха мен и се наложи да седим в болница не няколко часа, а три дни, веднага го извиниха и не са му правили проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт