следосиновителната депресия

  • 14 011
  • 85
  •   1
Отговори
# 45
Магьоснико Благодаря за подкрепата.

Като гледам начина на мислене, избора на аргументи в спора и Андрешковските приоми на някои от мамите тук ми става жал за децата им.

Бисера на деня обаче е че правилноста на някое мнение се определя от броя на подкрепящите го


щом един човек предизвиква такива реакции, обикновено нещо казано от него е неправилно, несправедливо или носи повече вреда, отколкото полза.


Размера на яростната реакция в защита на позицията обикновено отговаря на степента на некомпетентност, но в случая вероятно е добавена и тъгa на горния автор че не се е родил в Инквизиторска Италия та да драсне клечката за кладата на Галилеи щото и той беше казал нещо неправилно, несправедливо, вредно и несподелено от никого.

Хайде със здраве аз отивам да се запасявам с антидепресанти че очакваме бебе а всички жени минавали през следродова депресия. и такова мнение бе изръсено по-рано.

# 46
  • Мнения: 1 466
Не според броя на подкрепящите го, а според броя на компетентните, подкрепящи го. Има разлика. Wink

Чакате бебе? Честито! Да ви е живо и здраво!
Само да попитам, ако все пак се случи жена ти да изпадне в тежка депресия, ще си оставите ли бебето в дом?

# 47
  • Мнения: 4 138
хехе, темата стана веселяшка.
май някой не си е учил уроците както трябва. не галилео галией, а джордано бруно е пламнал на кладата, ама нейсе Winkбило е горедолу по едно и също време, та стават грешки.
галилео е бил разумен човек и е знаел кога да спре с дискусиите. виж джордано е бил по-неразумен и невнимателен.
и кво се случило, един момент невнимание, после цял живот мъртъв Mr. Greenязък.

най- много обичам някой да съжалява детето ми. кефи ме, изпълва ме с положителни чувства, прави ме креативна.
двама мъже, подкрепящи се и правещи си комплименти. колко прекрасно. солидарни и естествено съюзили се срещу банда разгневени харпии в следосиновителна и родилна депресия. hahahaпитър пан и робин худ. впрочем, май точно робин се целеше в ябълката на главата на детето си. мъжка му работа. ама нали е велик, уцелил човека и детето не дало фира.
и най-вече познавaщи издълбоко душевността и психилогията на жената. евала. обичам простите решения, практичните. всичко е ясно, проблемът е локализиран и решен.

това, че един доста уважаван психолог, занимаващ се точно с подобни проблеми, каза нещо нещо, няма значение. мнението на Теа биде подминато и игнорирано. съветът и също. важното е спор да става и да си ги мерим.
само че, момиченцата нямат подобна игра в детсвото си. те си играят на кукли, за да се подготвят за живота. момченцата си ги мерят. пак зарад същото. инстинкти, братче. и приоритети.

стилнес, НЕГОВАТА жена няма да изпадне в подобна депресия. не и тя. не и с този мъж. той е наясно с тез неща.
съжалявам за изблика, но НЕ СЪЖАЛЯВАЙ детето ми, не го намесвай, че ще те изям. НЕ НАМЕСВАЙ ДЕТЕТО МИ. нито децата на другите майки тук.

Последна редакция: пт, 16 май 2008, 10:44 от matakosmata

# 48
  • Мнения: 2 123
Магьоснико Благодаря за подкрепата.

Като гледам начина на мислене, избора на аргументи в спора и Андрешковските приоми на някои от мамите тук ми става жал за децата им.


Така е, ама аристократите с аристотелев ум сте малко .... съдба! Пожалете нас по-обикновените, моля! Благодаря за съжалението към децата ни - с него се срещаме ежедневно, така че тук поне не сте единствен.
Хубав ден!

# 49
  • София
  • Мнения: 9 517
Момичета, не разбрахте ли, че няма смисъл - излагаме на показ най-ранимите кътчета от душата си, излагаме на показ децата си, а отсреща откликва само негативизъм и нежелание за разбиране. Темата беше за помощ на жена, изживяваща депресия след осиновяване, а отдавна се обърна в спор за и против връщането на децата - това е безсмислен спор и се надявам, че ще има по-малко върнати или оставени в дом деца. А зукини го оставете да си живее живота - колкото повече му се впрягате, толкова повече той се радва - игнорирайте го и той няма да се появи повече.

# 50
  • Мнения: 2 172
мата, не знам какво си мерят момчецата, ама аз предполагам, че живее в япония и името му е......ще го пиша в ДРУГАТА тема

# 51
От къде това чувство на вина че нещо ви куца в родителството бе мами, да не би у някои от вас причините да са основателни?

# 52
  • Мнения: 1 652

От къде това чувство на вина че нещо ви куца в родителството бе мами, да не би у някои от вас причините да са основателни?


zukini, искам да те попитам с какво  и на кого е полезно твоето участие в този подфорум? newsm78

# 53
  • Мнения: 28
Хей Zukini, добре ли се забавляваш Rolling Eyes
Искаш да разбереш нещо , искаш да кажеш нещо или да засягаш... Stop и без това чувствителните майки newsm78
Осиновителките са винаги по-критични към себе си...Ако станеш майка осиновителка Grinning , ще го разбереш.
Всички знаят, че за нещо което не си го изпитал на гърба си, не можеш да даваш правилна оценка.
Тук ставаше въпрос за жена в депресия, а не за това кой какъв е Naughty
Бъдете толерантни един към друг.  bouquet

# 54
  • Мнения: 286
zukini , ти всъщност какъв лекар си? Психоаналитик ли (или там какви бяха). Щото аз, като проста счетоводителка, дето работи с цифри, а не с хорската психика, си ги разбирам нещата точно както са си казани - от жена родила и осиновила.
И понеже оспамихме темата, която по принцип е много полезна за бъдещите майки и трудностите, с които им предстои да се сблъскат, спирам да пиша и да споря с хора, които са далече от материята.
"Специализирал сам урология"............ .
цитатът е взет от друг подфорум

# 55

От къде това чувство на вина че нещо ви куца в родителството бе мами, да не би у някои от вас причините да са основателни?


zukini, искам да те попитам с какво  и на кого е полезно твоето участие в този подфорум? newsm78




Полза може да има само за тези които поне разбират за какво става въпрос.

# 56
  • Мнения: 2 123
Ама само вие разбирате за какво става въпрос - то не е ли ясно??!! Ние сме лоши родители с основателни съмнения в качествата си на майки. Затова по-скоро бих задала въпроса - какво ви носи на Вас участието във форум с посредствени хора като нас?

# 57
  • Мнения: 4 138
права си аист, местя.

Последна редакция: пн, 19 май 2008, 11:33 от matakosmata

# 58
  • Мнения: 2 172
 Laughing Laughing Laughing
Вие ДРУГА ТЕМИЧКА нямате ли си, БЕ, мами?

# 59
  • Мнения: 448
когато видях за пръв път сина си(той беше на 3 месеца)не останах очарована,беше едно малко човече с крива глава,но съпруга ми се влюби от пръв поглед в него и аз реших ,че това ще е нашето дете.Сега имаме един прекрасен палавник без,който не можем да живеем.Според мен тази мама не е била достатъчно подготвена за това,което и предстои.С МАЛКО ПОВЕЧЕ ТЪРПЕНИЕ И ПОДКРЕПА ОТ СТРАНА НА БЛИЗКИТЕ НАДЯВАМ СЕ ДА СЕ СПРАВИ и да стигне и тя до момента в, който няма да си представя живота без СВОИТЕ ДЕЦА

Общи условия

Активация на акаунт