Атракции в Лондон?

  • 11 135
  • 41
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 362
Момичета, ще ходя в Лондон    newsm44
Моля тези от Вас, които имат ясна представа (или са ходили там, а може би живеят Simple Smile  ) да ми скицират какво трябва задължително и какво "може и" да се види там.
Ще бъдем там 18 дни, така че, моля, не ме жалете   newsm10

P.S. Знам, че има тема за Лондон, но в нея не мога да се ориентирам така добре, както в списък, който ще си направя след участието Ви в тази тема.

Благодаря предварително    love001

# 1
  • Мнения: 4 784
London Eye / има ефект при ясно време/, London Aquarium, Big Ben и Parliament, Westminster Abbey, Buckingham Palace /резиденцията на кралското семейство/, St. Paul's Cathedral, Tower of London, London City, British Museum, National Gallery, Madame Tussauds, Trafalgar Square, Downing Street /където се помещава премиера/, Tower Bridge, разходка с корабче по Темза.
Harrods и Selfridges - шопинг, но за предпочитане според мен е Bluewater.
Парковете и градините на Лондон са невероятни и многобройни. /Hyde Park, Regent's Park/
Ако имате възможност можете да посетите някой интересен мюзикъл. Аз лично ходих на "Мамма Мия" и впечатленията ми са неописуеми. Ако имате време и транспорт, Уиндзорският дворец не е много далече от Лондон и също си заслужава да се види.
Със сигурност пропускам страшно много неща. Лондон е невероятно вълнуващ град. Пожелавам ти приятно прекарване!

# 2
  • София
  • Мнения: 362
Благодаря, Вени9   Hug
Дано успеем да видим много неща. Все пак ще бъдем с Малчо... дете си, предпочита пързалките Simple Smile
Хубавото е, че сме при баба и дядо и може и да "откачим" някой ден, когато те не са на работа Wink
 

# 3
  • Мнения: 4 784
Щом ще бъдете с малчо, можете да помислите и за детски забавления. Аквариумът сигурно ще му хареса. Аз като ходих беше пълно с дечица. В увеселителни паркове не съм ходила, но съм чувала за Лего ланд, че е много интересно и забавно. Английските мами сигурно ще ти дадат по-ценна информация ако ги питаш в техния подфорум, доста са активни.

# 4
  • София
  • Мнения: 362
Добра идея е това с мамите, живеещи в Лондон!!!   Hug

# 5
  • Мнения: 3 622
fanita щом ще бъдете с детето може да го заведете и до Зоокъта. На моят син много му хареса
veni ти е написала ако имате време да посетите и Уиндзорският дворец, който е извън Лондон, но мен лично много ме впечатли

# 6
  • Мнения: 273
Да, със сигурност зоологическата много ще му хареса.

А към другите неща бих добавила и Гринуич, даже може да го съчетаете с корабчето по Темза /т.е. да отидете до Гринуич с корабче/.

А ако си падате по мюзикъли на Leicester square има 2-3 будки, които продават билети за мюзикъли доста по-евтино, при това с доста прилично местоположение и видимост. Там може да си намерите билети за по 20-30 паунда . Ние бяхме на "We will rock you" с музиката на Queen -наистина невероятно изживяване Peace

# 7
  • Мнения: 486
Здравейте, изравям темата за да не пускам нова.Ще ходим след месец в Лондон за 7 дни.Искам да ви питам заслужава ли си да заделим време/1 ден предполагам ще трябва / да идем до Stonehange ?

Последна редакция: пн, 09 юни 2008, 15:31 от Zoia_Alex

# 8
  • Варна
  • Мнения: 306
Ако искаш да се поглезиш, може да си направиш резервация за бар Vertigo 42. Според една класация(не помня точно коя), това е един от водещите барове в света. Там обаче сервират само алкохол и не пускат деца до 18 години. Ние предпочетохме да посетим него вместо London eye, защото първо се изкачваш на върха на небостъргач(усещането в скоростния асансьор е интересно), второ разглеждаш Лондон отгоре за по-дълго време, отколкото на колелото(с него престоя горе е само минута), трето едно питие в бара ни излезе доста по-евтино, отколкото 15-те паунда, които са за билета на колелото. Друго място, което ще ви хареса е Ice Bar London. Там пускат деца, но трябва предварителна резервация. В този бар всичко е от лед: масите, столовете, чашите, менюто ит.н. Намира се в централна зона. Магазин Harods е интересен, като забележителност. Там има неща, които може да не видиш по другите магазини, но цените са  #2gunfire  #Crazy #Crazy.

# 9
  • Мнения: 486
vstan  Аз Vertigo 42 отадвана съм си го заплюла , ама мъжо се опъваше задари дрес кода, но  Hug твоя пост го убеди.Кажи ми моля, те какъв е дрес кода за мъжете?Благодаря.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 306
Няма някакъв специален дрес код. Важното е да не си по потник или с джапанки. Ние бяхме там в началото на май и бяхме облечени по дънки, маратонки и якета. Като се качихме горе, се оказа, че други гости имаше и по костюми, но не бяха малко туристите като нас. Ние отидохме около 17 часа и не беше нужна резервация, но доколкото знам, ако става въпрос за по-късен час, е по-добре да си направите такава. Необходимо е само да се обадите по телефона(искат име и № на кредитна карта). С метро лесно се стига до там. Ако нещо друго те интересува, питай.

# 11
  • София
  • Мнения: 362
Ох! Незнам откъде да започна!!!
Всичко си заслужава в Лондон - наистина е много вълнуващ град...
На бар не съм ходила, но се постарах и разгледах всичко, което ми препоръча veni9  Laughing
Даже и няколко неща повече Simple Smile
Само да вметна за Harrods -  в момента правят ремонт и не е кой знае какво отвън, но вътре си е същата разкошотия   Rolling Eyes
Идете Zoia и си вземете от метрото диплянка (liflets им казват там) със туристическите забележителности - да не говорим, че е и доста полезно, тъй като има и карта на линиите на метрото и автобусите.
Ако ще букваш нещо през нета и имате време, букни си мюзикъл - ние ходихме на We will rock you - е, не съм виждала такова нещо, но ще се надявам да видя пак Simple Smile

# 12
  • Мнения: 4 784
.... ние ходихме на We will rock you - е, не съм виждала такова нещо, но ще се надявам да видя пак Simple Smile
Е, fanita, най - благородно ти завиждам! We will rock you отдавна съм го набелязала в списъка с желания.  Simple Smile
Радвам се, че сте изкарали хубаво.  Hug
Аз имам надежди да ми се отвори парашута за Лондон отново септември месец за концерта на Мадона и за сега обмисляме варианти  newsm78

# 13
  • Мнения: 486
fanita  - Заинтригува ме с  мюзикъла

# 14
  • София
  • Мнения: 362
Дано отидете момичета  Praynig Знам, че у никой желание не липсва, въпросът е финансов - доста скъпа дестинация е!
А за мюзикъла - обезателно!!! По-добре е да се жертва London Eye примерно и Online да се букнат билети ( по 25 и 32 паунда са, съответно за центъра и периферията. Ние бяхме в периферията и нямам никакви забележки - но си носех свестен бинокъл.) Билетите от посредник - не от сайта на мюзикъла, защото там са няколко паунда по-скъпички...

# 15
  • Мнения: 4 784
 Simple Smile За Мамма мия имахме страхотен късмет със сестра ми - купихме си билети на входа на театъра и то от последните останали от по 35 паунда, тогава /преди 2 години/ това бяха най-евтините и на най - страничните места /в центъра бяха по 75/, но и залата беше сравнително малка. Да, обаче почна спектакъла и ние съзираме две супер централни свободни места. Изчакахме десетина минути и хоп - настанихме се на по - добрата позиция  Wink.

# 16
  • Мнения: 143
За децата / а и на майките им /, горещо препоръчвам  Natural History Museum , и особено залата с динозаврите.  Heart Eyes

Последна редакция: пн, 16 юни 2008, 20:02 от vel

# 17
  • София
  • Мнения: 362
За децата / а и на майките им /, горещо препоръчвам  Natural History Museum , и особено залата с динозаврите.  Heart Eyes

Да не забравят майките обаче да посетят и залата със скъпоценните камъни - невероятно е  Wink

# 18
  • София
  • Мнения: 3 880
Ако ще букваш нещо през нета и имате време, букни си мюзикъл - ние ходихме на We will rock you - е, не съм виждала такова нещо, но ще се надявам да видя пак Simple Smile

привет!
отиваме за 4 дни в Лондон, откъде можем да си букнем мюзикъл?

# 19
  • София
  • Мнения: 362
Не мога да ти кажа от кой сайт точно ги поръчахме - бяхме в Лондон тогава, свекърва ми отвори един сайт и от там ги взехме. Цените бяха 25 паунда за Circle (това е горната част на амфитеатралната зала - аз лично смятам, че се чува чудесно, а се вижда откъдето и да е единствено и само с бинокъл - искам да кажа ако имскаш да видиш лицата на изпълнителите) и 35 паунда за Centre.
Провери в Google и се ориентирай по цените, които ти написах Simple Smile
Това за We Will Rock You - нямам представа дали цените на другите мюзикъли са аналогични...

# 20
  • София
  • Мнения: 3 880
фанита, мерси за бързото включване!
имаше някъде много хубав сайт за билети за всякакви атракции, обаче не мога да го намеря Sad

# 21
  • София
  • Мнения: 462
Побутвам темичката да питам и аз за Стоунхендж. Има ли някой, който е ходил до там? На мен ми се струва направо задължително да го посетим, но ще видим как ще се организираме Thinking

# 22
  • София
  • Мнения: 362
http://www.visitlondon.com/attractions/ - това е сайтът, който аз най-много харесвам, но има и други, питай чичко Google Wink

И ние се чудихме между Стоунхендж и Уиндзор, но в крайна сметка избрахме Уиндзор. Има влакчета до всички точки, тъй че организацията не е проблем.

# 23
  • София
  • Мнения: 3 880
редактирам се, за да благодаря за сайта, успях да купя билети за Мадам Тюсо и за Dali Universe  Wink
много благодаря още един път за насоката  bouquet

Последна редакция: ср, 09 юли 2008, 18:53 от Aurora

# 24
  • Мнения: 486
Аз не мога да купя билети за Мюзикъл  Sad, или не ми минава транзакцията или иска да ми праща билетите по пощата...или нещо не приема данните от формуляра и не мога да потвърдя.
Ние заминаваме в сряда , и май ще купуваме билетите на място.Ще излязат по-скъпи, но това е положението.
Приятно изкарване на всички, който са там или ще заминават скоро.

# 25
  • София
  • Мнения: 362
Zoia_Alex, има друг вариант - да купите билетите от дистрибутори, които се намират на някои ъгли, на ключови места. Например, предполагам задължително ще идете на Пикадили съркас ( статуята на Ерос и рекламите) - там на два срещуположни ъгли (единия е точно до станцията на метрото) има такава будка, ще я познаете по плакатите за някой си мюзъл, сега е много популярен Lion King и най-често на него плакати има Simple Smile
Другото, и най-благодатно за целта място е на Leister square (това е площадът около който са кината, това е площадът, на който те извежда Covent garden и National galery + Trafalgar square) - там има на много места, трябва само да се огледаш Simple Smile

P.S. Леле, как ви завиждам на вас, заминаващите... Снощи гледах "Шифърът на Леонардо" и пак се затъжих за Лондон... Sad Изкарайте си добре и като се върнете ще се радвам да разгледам снимките ви и да чуя впечатленията ви   Heart Eyes

# 26
  • София
  • Мнения: 3 880
да се похваля, върнахме се вчера, изкарахме уникално!!!
много съм впечатлена от изложбата на любимият ми Салвадор Дали, въпрки, че съм била в музея във Фигерас, имаше неща, които досега не бях виждала, особено склуптури...
хареса ми и музеят на мадам Тюсо, но най-много, нечовешки просто съм впечатлена от мюзикъла "Мръсни танци". препоръчвам го на всеки, който се е запътил натам. 3 часа уникален спектакъл!!! точно пресъздава филма, а Бейби и Джони са едно към едно с тези от филма...и всички танцуваха уникално! не съм виждала такова нещо, сигурно имаше над 20 актьори на сцената, такива декори, такава красота...
билетът е скъп, но си струва всяка стотинка. дали заради сезонът цените на билетите са по-високи, но понеже видях програмата на всички мюзикъли в Лондон и такива евтини билети от 25-23 паунда нямаше. моят билет струваше 78 паунда, всички които видях бяха в този диапазон 50-80 паунда...

горещи благодарности на Явче за препоръката за Хард Рок Кафе, наистина вечеряхме много вкусно и изкарахме супер в много яка атмосфера!!!  bouquet

п.п. Фанита, благодарско за сайта, ако не беше той нямаше да видим Тюсо, опашката беше километрична, а с билетите, купени от интернет влезнахме веднага!   bouquet

п.п.п. прилагам и снимки за достоверност: Wink Laughing Party
http://picasaweb.google.bg/la.aurora/LondonJuly2008

# 27
  • Мнения: 4 784
Aurora, радвам се, че сте изкарали страхотно! Hug
Вписвам и този мюзикъл в списъка за посещение при следващото ми пътуване към Лондон, много се надявам това да е скоро. Аз като ходих на Мамма Мия имаше билети по 35 паунда, директно от театъра купени, в последната минута, но това са цени за по - крайни места. Имам и билет за бленувания концерт на Мадона през септември, но не се знае още, знае ли се...  Thinking

# 28
  • София
  • Мнения: 3 880
Aurora, радвам се, че сте изкарали страхотно! Hug
Вписвам и този мюзикъл в списъка за посещение при следващото ми пътуване към Лондон, много се надявам това да е скоро. Аз като ходих на Мамма Мия имаше билети по 35 паунда, директно от театъра купени, в последната минута, но това са цени за по - крайни места. Имам и билет за бленувания концерт на Мадона през септември, но не се знае още, знае ли се...  Thinking

Вени, за Мадона супер Hug моя много близка приятелка ще ходят на концерта й в Цюрих края на август. ние обаче не се организирахме навреме  Sad

аз много се учудих, че поне за този мюзикъл нямаше вариации на билетите, а всички бяха по толкова. залата беше претъпкана, а като се има предвид, че го играят всеки ден по два пъти от понеделник до събота...явно интересът е огромен и затова държат билетите на едни и същи цени, независимо от мястото...но нищо, наистина беше уникално!

# 29
  • София
  • Мнения: 362
Aurora, радвам се за това, че сте изкарали добре Simple Smile  Предполагам сега ще се съгласиш, че Лондон е чудесен град, една страхотна дестинация... е, доста по-скъпо е от някои европейски държави, но си заслужава!
Харесаха ми думите ти за мюзикъла - "всяка стотинка си заслужава". Точно това казах и аз след като излязохме от Доминион театър на съпруга си, като продължението беше "Ако дойде някой гостуващ мюзикъл в БГ и билетът е 150 лв аз ще ида"  Simple Smile
За Музея на Мадам Тюсо бях научила и аз от майки във форума, че е добре да си имаш билет, когато си там - особено ако е почивен ден. Незнам вие с каква група сте се случили, но ние се случихме с едни французи, за които никога не съм предполагала, че са такива простаци, още повече не знаят грам английски, не можеш и бележка да им направиш Simple Smile
Е, още веднъж казвам - радвам се, че сте изкарали добре и ви пожелавам пак да идете Simple Smile
Отивам да гледам снимки  Wink

P.S. Божееее, тези на палатките, пред Парламента, са там от м. февруари - знаеше ли това??? Протестират срещу тероризма.

Последна редакция: вт, 15 юли 2008, 09:56 от fanita

# 30
  • Мнения: 2 922
Побутвам темичката да питам и аз за Стоунхендж. Има ли някой, който е ходил до там? На мен ми се струва направо задължително да го посетим, но ще видим как ще се организираме Thinking

На мен лично не ми беше никак вълнуващо там..  Rolling Eyes

Последният път като ходихме в Лондон, също бях заведена на мюзикъл  Laughing
Приятелката ми беше резервирала билети онлайн - в цената беше включена вечеря в Covent Garden и билет за представлението.
Не съм предполагала, че ще ми хареса, но истината е, че беше грандиозно шоу.

Аурора, хубаво сте си изкарали, благодаря за снимките   bouquet

# 31
  • София
  • Мнения: 462
Aurora , като ти гледам снимките направо ми се приисква да се пренеса в Лондон, нямам търпение вече, а имам цели 2 месеца до посещението. Направо вече не знам и аз за какво ще ни стигнат 6-те дни, които сме планирали там.
baby_doll, благодаря и на теб за мнението  bouquet

# 32
  • София
  • Мнения: 3 880
момичета, много ви благодаря за комплиментите за снимките  bouquet

ще направим с вас един фен клуб на Лондон май Wink
наистина уникален град! аз бях и миналата година ноември там за 4 дни, но командировка и не можах да видя почти нищо, защото работа...нали знаете колко свободно време остава за разглеждане...но сега уплътнихме три дни и нощи, последният ден не го броя, той е в пътуване Wink
пак ще отидем, има толкова места, които останаха непосетени! толкова хубави са всички заведения, навсякъде беше много вкусно, дори в Пица Хът, няма нищо общо с нашата...

Фанита, не знаех, че протестират от месец феввуари, ама че луди Mr. Green
добре че са хоп енд офф автобусчетата, та да поразгледаме възможно най-много неща за кратко време, препоръчвам ги на всички.

ох, ходи ми се пак Sad Blush Simple Smile

# 33
  • София
  • Мнения: 362

Ох, и на мен  Cry  Дано отново ни се отдаде тази възможност, на всички!

Аз знам това, защото там живеят свекърите ми. На някои от забележителностите бяхме заедно и точно на Парламента се случи да сме със свекървата и тя ми разказа това.

Иначе за фенклуба съм "за" Wink

# 34
  • София
  • Мнения: 3 880
еее, фанита, ти си с роднински връзки, можеш да ходиш, когато си поискаш Wink

# 35
  • София
  • Мнения: 1 276
Aurora, радвам се, че сте прекарали супер!  Hug Обаче трябва пак да отидете - може ли да не заведете детето - срамота е!  Wink
И в Хард рок кафе ви е харесало, даже и от магазина сте попазарували  Laughing
Всички в темата сме "зарибени" завинаги  Laughing
В Барселона ходила ли си, мацка в тяхното Хард рок кафе - избрах една екскурзия от круиза, та да споделиш  Sunglasses

# 36
  • София
  • Мнения: 3 880
нее, Барселона и Валенсия са ми такава мечта, само те ми останаха непосетени от почти цяла Испания, дето обиколихме:(
скоро тръгвате на круиза, нали? леле, ще си изкарате страхотно!!!

с детето следващият път, че се измъчи горкото като обикаляхме Мадрид през май, най-вече таткото, дето го носеше почти непрекъснато, защото малкият не може да минава такива големи разстояния Wink
но съм заплюла един Диснилен в Париж да му направим за идния рожден ден Heart Eyes

още не мога да реша Париж или Лондон ми е любимият град. но май е Лондон Heart Eyes просто тези невероятни хора, тази атмосфера, а в такситата возили ли сте се, толкова е готино и винаги шофьорите са супер отзивчиви и готини хора...не като нашите Sick
и тази вкусна храна, ммм...

# 37
  • Мнения: 4 784
Незнам за февруари, може някой по - просветен да каже или да питам сестра ми, но първия път като й ходих на гости септември 2005г. ония на палатките пред Парламента си бяха там и си протестираха и тя тогава ми каза, че са от доста време...

# 38
  • София
  • Мнения: 3 880
хехе, сигурно са някакви емигранти, които под предтекст, че протестират си седят там и си живеят Grinning

# 39
  • Мнения: 4 784
хехе, сигурно са някакви емигранти, които под предтекст, че протестират си седят там и си живеят Grinning
hahaha hahaha

# 40
  • София
  • Мнения: 362
еее, фанита, ти си с роднински връзки, можеш да ходиш, когато си поискаш Wink
Е, знаейки как е от тази гледна точка (колко скъпи са квартирите), не вярвам... Когато ние бяхме свекърите бяха наели за известно време къща, за да могат да ни посрещнат. Сега са пак там, но не се издържа на този висок наем и са взели съквартирант. Та няма как на този етап да идем пак Sad

Обаче трябва пак да отидете - може ли да не заведете детето - срамота е!  Wink
Незнам дали е срамота, но щеше да му хареса. Поне на наш Гошко много му хареса. Още говори за London eye, площадките, патиците в Hide park и за сафарито. Simple Smile

с детето следващият път, че се измъчи горкото като обикаляхме Мадрид през май, най-вече таткото, дето го носеше почти непрекъснато, защото малкият не може да минава такива големи разстояния Wink
Затова ние още първия ден си купихме количка. Няма как! Още повече, че детето си и спеше на обед в нея, а така и ние не се чувствахме зле, че си тормозим детето Simple Smile

Незнам за февруари, може някой по - просветен да каже или да питам сестра ми, но първия път като й ходих на гости септември 2005г. ония на палатките пред Парламента си бяха там и си протестираха и тя тогава ми каза, че са от доста време...
Не се и учудвам. Има си хора, които нямат за какво да мислят, нямат други проблеми, и се жертват за общата кауза. Но ми хареса и версията с емигрантите   Laughing

Аз не мога да кажа дали ми е любим този град, защото никъде другаде не съм ходила, но мога да кажа, че това  е един достолепен град, с много история. За държавата мога да кажа само, че така добре се грижи за гражданите (май е по-точно да се каже поданици, нали са монархия), че те нямат грижи от типа на: транспорт, качество на обслужването, качество на храна и напитки... Затова смятам, че англичаните се извращават (знаем, че има сред тях много педофили; изграят груб футбол; запалянковците им са грубияни с престъпни намерения).
Не мога да опиша всичко, спирам!

оооххх, спомянах ли, че пак ми се ходи   Embarassed

# 41
  • София
  • Мнения: 3 880
фанита, сетили сме се за варианта с количка, но моят дечко е почти на 4 и още откакто проходи беше същински ад да го накарам да седи в нея...
принципно ми е терсене да ходим без него където и да е, но този път имахме нужда от почивка и повече време за нас, затова добре направихме, че го оставихме. живот и здраве, има време и с него да идем.
на теб ти пожелавам още много такива гостувания там Wink

Общи условия

Активация на акаунт