"Тортено предизвикателство" Юли 2008

  • 70 848
  • 1 189
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 7 091
Напълно подкрепям казаното от Рая  Hug
Тандури пускай я така анкетата, мисля че си включила всички мнения по темата и няма да има недоволни   bouquet
Хрумнаха ми още 2 теми, но може да станат твърде много предложенията, така че ако прецениш не ги включвай : Космос и Цирк  Thinking

Клеърет, аз тази анкетка ще я пусна за гласуване поименно само на тези, които ще се запишат да участват.  Peace
Ама да се беше сетила да пуснеш по-рано космоса и цирка!!! Добавих ги, ама ме е яд, че можех да гласувам за цирка! Grinning Супер идеи!

# 46
  • Мнения: 2 185
А само на записалите се...еми да се запиша значи, пък после ако се окаже че няма да успея, ще ме дисквалифицирате, става ли?
Иначе за тази анкетка за темите- нали попринцип има опция-изтрий отговор и после можеш пак да гласуваш  newsm78, може да пишеш на някой модератор да я добави...знам ли...
А да и би ли вмъкнала срок за гласуване, да не взема да изпусна да гласувам...благодаря   bouquet

# 47
  • Мнения: 7 091
Срокът е 16 до 23 юни, в първият постинг го пише в програмата Wink На 24 обявяваме темата Wink

# 48
  • Мнения: 224
Запис. Искам и аз да участвам в тортеното предизвикателство, но все пак първо искам да видя каква ще е темата. По отношение на покрития и блатове- аз лично всичко сама си приготвям, но също като Рая съм на мнение всеки да си работи както иска. Каква е крайната цел на задачката- да създадем нещо красиво и оригинално. И според мене най- добрия начин всеки да изрази себе си е да работи както намери за добре. Относно тематиката на мен ми се стори наи-интересна КАРТИНИ. Като с това си представям инерпретации на картини ..Представям си например един Дали- поле за творчество колкото си искаш..И до снимката на тортата всеки да постне и снимка от картината, от която се е вдъхновил. Но това е лично мнение. И ЖИВОТНИ също ми хареса.
Ще следя темата с интерес  Peace

# 49
  • Мнения: 8 242
Това за снимките стъпка по стъпка ми хареса..
Особено за частта с блатовете и с крема - защото в разрез по никакъв начин не можеш да познаеш от снимка дали е готов блата и какво точно има в крема  Rolling Eyes
Още нещо - ако всичко опира само до моделирането с покритие.. Ми да си спретнем един конкурс по моделиране на фигурки.. Какъв е смисълът да правим ТОРТА, ако най-важен е "балатума", както казва мъж ми  Crazy

# 50
  • София
  • Мнения: 2 113
Дадох си гласа за Държава, Нетрадиционни приказни герои, Сватбени.
За готово-неготово, още го обсъждам с главата си:))) Последно си мисля, че няма как да си вкусим тортите, също така мисля, че в жегите на юли на много хора няма да им се виси твърде много до фурната и котлона...Може би първият път е добре да поохлабим правилата, за да се види какво е това "предизвикателство" всъщност и следващите пъти ще е променяме...
Лично аз мисля да си направя всичко домашно, защото така съм се пробвала досега.

# 51
  • Мнения: 419
Аз съм за готова маса,и по избор да са блатовете и кремовете,защото в крайна сметка ние ще си чдем тортите и всеки си има вкус и предпочитание.

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Такаааа, тъй като моят въпрос внесе доста раздори хайде и аз да се изкажа за да внеса малко яснота. Ако ще работим с домашно приготвени неща нека всичко от и до да е домашмно. Майната му, че млечният ми марципан ще е кремав а не бял.... или, че глюкозата жълтее, а царевичен сироп не съм виждала никъде. Ще си направя покритие както регламента го изисква. Но в този случай нека и блатовете и кремовете са домашно приготвени. Ако може без такова на прахче към които се добавя само мляко и масло и са готови
Макар, че юли и на мен ми е натоварен (отсега имам 2 поръчки, а и мъжо е рожденик тогава) ще се постарая да се включа, защото ми е много интересно  Grinning

# 53
  • Мнения: 1 485
И аз си позволих да гласувам (ако не възразите) Wink,въпреки отказа ми за участие.
Допадна ми темата за България,звучи много интересно и различно!
Опитвам се вече да си представя торти на такава тематика.

# 54
  • Мнения: 1 271
Това за снимките стъпка по стъпка ми хареса..
Особено за частта с блатовете и с крема - защото в разрез по никакъв начин не можеш да познаеш от снимка дали е готов блата и какво точно има в крема  Rolling Eyes
Още нещо - ако всичко опира само до моделирането с покритие.. Ми да си спретнем един конкурс по моделиране на фигурки.. Какъв е смисълът да правим ТОРТА, ако най-важен е "балатума", както казва мъж ми  Crazy

Значи уточнихме, първата част от поста ти-няма начин да се докаже, че работиш с готово, дори и да снимаш-може да бъркаш някаква смес и накрая в тортата да се озове готовия блат, поради една или друга причина.Разчиме на съвестта на участниците.

Хм, втората част на поста-е, да, ама като моделираме фигурки, няма да се види можем ли да положим чаршафа върху тортата, можеш ли да направиш ръбче или да го заоблиш с чаршафа....И другото, кой е казал, че ще бъде стандартната кръгла торта?  Grinning Може да е нещо по разчупено и просто фондан да ползваш за декорация.

Пепи, бях забравила за този трик-капка синя боя и фондана става бял като сатен.  Naughty Мисля, че ще се получи и при млечния марципан, днес ще забъркам малко и ще видя, ще приложа снимка.   bouquet

# 55
  • Мнения: 1 965
Имам два въпроса.
Първия - неко уточним домашното кремче. То  е ясно че всичко забъркано в къщи е домашно. Но..... все пак някой да ми обясни като на идиот, какво НЕ трябва да се слага в домашното кремче.
Второ - Тортите строго ли ще се придържат към темата? В смисъл, например ако се спрем на сватбена, трябва ли да е официална като за президента, или може да бъде нестандратна в стил "van444eto". Хумора ще се толерира ли в произведенията, или ще ме дисквалифицира.
Фиор, не се кося, за мен това предизвикателство е просто забавление и повод да науча нови фатки. И парична награда да ме чака на финала, пак ще подходя със същия ентусиазъм. Това е просто нещо по-различно и ще ми разчупи ежедневието. Аз не се сърдя на никой, дано и на мен да не ми се сърдят ако е по-странен тона ми. Просто между редовете на много от нас, прочетох някои въпроси, които явно никой не посмя да зададе директно.
А за плагиатстването..... има един лаф, всички го знаем "Ако започнем да се дебнем, няма начин да не се хванем" Е, едва ли можем нещо да докажем тук, но това е въпрос на съвест.
Гласувах вече, то е ясно че за нестандартните неща, което ще рече че ще участвам, пък каквото ще да става......

# 56
  • Мнения: 8 242
...
Хм, втората част на поста-е, да, ама като моделираме фигурки, няма да се види можем ли да положим чаршафа върху тортата, можеш ли да направиш ръбче или да го заоблиш с чаршафа....И другото, кой е казал, че ще бъде стандартната кръгла торта?  Grinning Може да е нещо по разчупено и просто фондан да ползваш за декорация.

Ми аз може и върху картонена кутия да го лепна чаршафа  Mr. Green
И кой е казал, че задължително трябва да е с покритие..

То накрая пак всеки ще си справи каквото си знае  :lol

# 57
  • Мнения: 1 271
duhi_puhi , именно за това говоря и аз.Да се уточни темата и последствие както писа Ванчето, да се кажат продуктите за крема и т.н.
Имам едно предложение, да не се правят огромни торти-все пак не всички разполагаме с такива средства, още повече че това ще бъде за консумация в къщи! Да се уточни и размера на тортата.

А да, не можеш да метнеш чаршафа на картон, защото после ще трябва да го резнеш да ни покажеш разрез  Joy
А това ме подсети една рецепта, нея ще ви я пиша в другата тема-торта дърво се именува.

# 58
  • Мнения: 8 242
А да, не можеш да метнеш чаршафа на картон, защото после ще трябва да го резнеш да ни покажеш разрез  Joy

Мога на готова торта да покажа разрез  Mr. Green

Их, ама съм  Twisted Evil Не ми се връзвайте  Wink

# 59
  • София
  • Мнения: 2 671
Изчетох набързо мненията дотук.

Първо, Тандури, благодаря за идеята и за темата   bouquet

Второ - аз съм за пълна свобода на използаваните блатове, кремове, пълнежи и покрития. В крайна сметка, за мен предизвикателството е да се вдъхновим и направим нещо красиво, а не да се гоним кой какво прахче забъркал или каква смес използвал... /аз например правя сферичните си торти по рецептата за ягодовото парфе на Сладка хапка единствно с готови рула и то с един конкретен вид - пробвала съм всякакви варианти и съм установила, че това е най-удачният за мен поне/

Друг е въпросът, ако решим да правим предизвикателството с конкретна рецепта и конкретно покритие - което също ми се струва много интересно и с удоволствие бих се включила - тогава, разбира се, можем да конкретизираме детайлно какво да се използва и какво - не може.

За тема не съм гласувала - оставям на вас да решите и да видим дали ще ми хрумне идея, а и дали ще съм в кондиция да я осъществя.

Общи условия

Активация на акаунт