Първата нощ с бебо у дома!

  • 4 821
  • 78
  •   1
Отговори
  • Мнения: 851
Много мои приятелки са бременни в момента и покрай тях се сещам за времето, когато се роди Габи. А вчера като я гледах да спи се сетих за първата нощ, когато се прибрахме от Шейново в къщи. Аз много се притеснявах, какво ще стане, бебето ще се буди ли, ще плаче ли...И въпреки, че майка ми спеше в другата стая, а мъжа ми до мен се чувствах безпомощна все едно съм сама и се очаква само аз да се справя защото вече аз бях майката Laughing А бебо се събуди само веднъж, папка и заспа пак.
Много мило ми стана като се сетих. Споделете и вие как беше при вас. На бъдещите млади мами сигурно ще им е интересно. Hug

Последна редакция: ср, 18 юни 2008, 10:29 от didiana

# 1
  • Мнения: 1 897
Честно казано нямам никакви спомени от тази нощ. Blush

# 2
  • Мнения: 8 228
Първата нощ у дома не се събуди нито веднъж. Заспа към 9.30 след баня и похапване и се събуди чак в 6ч.

# 3
  • Мнения: 3 092
Спа у дома в количката си до нашето легло .Бях оставила нощната лампа да свети и се чувствах искрено щастлива от присъствието и да нас ....вслушвах се в дишането и ставах да я погледам и не можех да повярвам че е тук до нас и че я има .....  Simple Smile беше много хубаво .

# 4
  • Мнения: 3 929
Спомням си, че не спах изобщо, както, между впрочем, беше и доста време след това. Майка ми беше дошла да ми помага за около седмица, докато се възстановя и спеше в една от стаите. Мъжът ми спеше с мен. Свекърите бяха в друга стая, а аз бях като на тръни. Бебчо се будеше на често, за да го кърмя и понеже се задави, аз се уплаших много и веднага го грабнах и го заведх при майка ми. Събудих я, за да го спаси да не умре от задавянето, а тя само го гушна, погали по гръбчето, каза ми, че няма нищо страшно и детето се оправи. Бях изпаднала буквално в ужас. Много напрегната нощ.

# 5
  • Мнения: 4 753
Първата нощ бях така  #Crazy
В болницата лежах 8 дни (през които почти не бях спала), а спалнята я бяхме приготвили за пристигането на бебо, но не бяхме спали в нея, та ми беше за първа нощ там... Бебо се будеше многократно, но не да яде, щото никога не е ял нощем, а защото си изпускаше биби, а без нея не можеше да спи... Та ставах една камара пъти, операцията ме наболваше (със секцио съм), а бебешкото легло се оказа неудобно разположено (не можех да стигна бебето, без да стана)... В болницата количките в които държат бебетата са с колела и не ми се налагаше да ставам и вкъщи ми беше много изморително... На другия ден накарах мъжа ми да дръпне легълцето до спалнята и само се протягах, без да ставам, беше много по-добре, че и още сме така...

# 6
  • Мнения: 2 090
Първата нощ беше безсънна за нашето порастнало семество.Бебо плачеше почти през цялата нощ(коликите го лепнаха още в родилния дом  Whistling) и с таткото кръжахме около него през цялото време,то не бе разхождане,гушкане,люшкане...Само кърменето като че ли го успокояваше,след това заспиваше за цели 30 минути... Wink.Сега с умиление си спомням за тези моменти,а тогава ми беше толкова тъжно и трудно,така се страхувах че не можем да успокоим малкото ангелче Heart Eyes

# 7
  • Мнения: 9 814
Първата вечер послушах свекърва си и навлякох детето с три ката дрехи. Нали бях младо, неопитно майче Mr. Green и се чудех защо това бебе реве така неистово, а в болницата всичко беше наред  newsm78
Мъжът ми стигна до извода, че са колики, дадохме капки-нищо. После мислехме, че е още гладна, накърмих я- пак нищо.
И тогава се сетих, че на бебе то всъщност му е топло, разсъблеках го и моментално заспа.
Е, тогава разбрах- никога да не слушам свекърва си. Naughty А и без това, докато я къпеше направи безуспешен опит да я удави.

# 8
  • Мнения: 1 240
След престоя в болницата първата нощ у нас беше като в рая. Малката беше много послушна, будеше се само за ядене, а аз успях да се наспя като човек.

# 9
  • Мнения: 2 090
...................
 А и без това, докато я къпеше направи безуспешен опит да я удави.
А,това го пропуснах,и моята свеки беше така от притеснение ли от какво незнам,но така и не и дадох възможност втори път да се докопа да къпе бебето Stop

# 10
  • Мнения: 3 034
тук бебетата са с майките от раждането, така че след 4 нощи заедно в болницата му знаех режима и първата нощ вкъщи протече както предишните - неспане, хранене на всеки 2 часа и гушкане

# 11
  • Мнения: 14 489
Честно казано нямам никакви спомени от тази нощ. Blush

и аз. то целия първи месец ми е мътен спомен ooooh!

# 12
  • София
  • Мнения: 5 079
Тежка беше... Будеше се през два часа, ревеше. Аз в депресия, притеснена от отговорността, уморена, недоспала, много трудно ми беше.
И така докато не ми уври главата да го взема да спи при мен. Оттогава може да се каже, че се родих - наспана мама и бебе, последното доволно накърмено когато пожелае, еххххх, блажени моменти бяха.....  Heart Eyes

# 13
  • Варна
  • Мнения: 506
Беба горе-долу спа, ние не  Rolling Eyes Всяко нейно изсумтяване ме страскаше, бях като пренавита пружинка и мислех, че никога вече няма да имам здрав и спокоен сън като преди....    Не беше вярно  Grinning

# 14
  • София
  • Мнения: 1 344
Беше една от най-трудните и същевременно една от най-щастливите ми нощи!Бебо се будеше често,имаше колики вече,тати се беше притеснил супер много,мен ме болеше операцията,трудно ми беше да ставам,сигурно на всеки 15 мин ставах да проверя дали наистина в креватчето има някой Crazy,е такива емоций,но като цяло първия месец ми беше най-тежък,после свикнахме един с друг и сега вече си спомням с умиление за тогава!

# 15
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Спомням си, че оставихме светната лампа, и при всяко промъркване на Луси с мъжа ми скачахме като навити пружини. Бях много спечена, а сега ми е смешно!

# 16
  • Варна
  • Мнения: 4 969

Е, тогава разбрах- никога да не слушам свекърва си. Naughty А и без това, докато я къпеше направи безуспешен опит да я удави.
И моята така.Уж все я викали да къпе съседските деца пък моето се потопи под водата от майсторлъка й Crazy

Честно казано нямам никакви спомени от тази нощ. Blush
И аз така със синът ми  Rolling Eyes Малката бях вече с опит и просто си легнах и ставах когато идваше време за ядене .Общо взето и двете ми деца са спокоини , и не мога да се оплача Peace

# 17
  • Мнения: 336
Бях 7 дни в болницата и с нетърпение очаквах да ни изпишат, защото там бебо плачеше почти денонощно. Прибрахме се, но той продължи в същия дух  Simple Smile. Та така първите 2 месеца  ooooh!. А първата нощ бяхме сами с мъжа ми. Той не смееше още да гушка бебо. Аз цяла нощ ставах, кърмих, гушках, поплаквах тихичко с бебо и така.

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Беше много хубаво  Heart Eyes На всяко ставане мъжа ми ставаше с мен, беше много ошашкан горкия, за това аз трябваше да се стегна, защото бабите щяха да ни промият мозъците  Twisted Evil

# 19
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Понеже в болницата бебето си беше при мен, не съм имала такива емоции.
Първата нощ в родилното обаче не можах да заспя, само гледах щерката и й се радвах, а тя пред очите ми се променяше, ставаше по-розова, по хубава и ушенцата й се изпъваха.

# 20
  • Мнения: 645
Първата нощ у дома за мен бе безсънна, странна, но и щастлива. За бебо вероятно е била като всички останали нощи, събуди се само веднъж, папка и заспа отново.

# 21
  • Мнения: 1 477
Първата вечер с бебо ми беше много странна.Нямам думи да опиша тази емоция.През цялата нощ не мигнах, не защото той се будеше, а от вълнение ,че вече си е при нас.Спеше си кротко в легълцето...можех да го погаля и да го усетя след месеци чакане...беше прекрасно... Heart Eyes

# 22
  • Мнения: 1 311
Първата нощ с баткото беше спокойна. Изкъпахме го и заспа и ставах веднъж само да го храня. Поне такива са ми спомените.

Първата нощ с малкото беше ужасно безсънна. Първо от вълнения едвам сложихме баткото да си легне чак към 1, после бебо се събуди в 3-4 че се е наакал и баткото стана и той. После бебето заспа, но баткото - не  #Crazy Но пък беше по-своему прекрасна  Hug

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 364
Беше вълнуващо... От болницата до къщи пропътувахме 500 км с бебо и бяхме меко казано уморени. Изкъпахме малката, накърмих я, заспа, след което се изкъпах и аз. Легнах си, но мъжа ми не ми даде да заспя  Crazy, увърташе се около легълцето на бебето, идваше при мен да си споделя емоциите, а аз дремех и отговарях като пияна. Марина се събуди няколко пъти и таткото ми я даваше да я кърмя. Гледахме я една такава мъничка и не можехме да повярваме.  Heart Eyes

# 24
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Първата нощ беше много вълнуваща.Аз почти не спах защото малката много плачкаше.Бях много притеснена и тогава си мислих че няма да мога да се справя с отглеждането на бебка.Много страшно ми изглеждаше бъдещето.Съпругът ми само ставаше да е гледа как спяла.Голямо суетене падна окло детската кошарка.Много хубаво беше.Красиви спомени.

# 25
  • Мнения: 191
Ами първите дни(не казвам нощи, защото то всичкото беше ден) бяха за мен шок  Shocked: силна радост и силна тревога. Първо дете, сама с мъжа ми в чужбина, нито една баба да дава акъли, нито един приятел, приятелка. Страх. Докато бях в болницата, при най-малкия рев на бебка, звъняхме на мед. сестрите и те дотичваха да ни "спасяват". Като излязох от болницата, си казах: Ами сега?  newsm78..... Но, се оказа, че не е толкова страшно. Здрави нерви и търпение.

# 26
  • Мнения: 1 666
Първата ни нощ вкъщи беше спокойна. Бебо се събуди само веднъж да посуче малко и всички си спахме. Но и аз вече си бях влязла в ритъм, така да се каже, защото при нас бебета са с майките в болницата.
Надявам се и с второто да е така спокойно!

# 27
  • София
  • Мнения: 39 759
С каката ми беше по-напрегнато. С малкият ми е спокойно. Алекс разбра, че си е у дома, и спа като къпан през деня. През нощта стана 1-2 пъти да яде, но беше спокойно.
Сега е нервен, защото му започнаха коликите.

# 28
  • София
  • Мнения: 5 719
Той спа първата нощ много добре и понеже ме беше страх аз не спах а седях до креватчето и го гледах Mr. Green до 04,00 а след това събудих баба му и тя дежури до 08,00 Crazy hahaha
На следващия ден беше друго Party Crazy

# 29
  • Мнения: 411
Ами...аз не искам да си я спомням онази нощ.
Представях си я дълго докато бях в болницата и само за това си мечтаех,но съвсем се размиха очакванията ми.
Вечерта към 9 го накърмих и сложих да спинка.Тогава за половин час гърдите ми се наляха с кърма и каналчетата ми се запушиха  ooooh! Цеденето нямаше смисъл.Цяла нощ плаках от болка и безсъние (карах безсънни нощи в родилното както повечето майчета).А то милото си спинка  Hug.По едно време се разплака,че е гладен и за смяна на памперса.Стисках зъби,само и само да суче,ама болиииии.И то дръпне два,три пъти и като види,че нищо не тече се дърпа и пак рев  ooooh!Определено не ми беше добре онази нощ,а и таткото ще се съгласи с мен,защото не можа да спи...Но всичко това е минало.Следващия път,живот и здраве,се надявам да е по-различно  Flutter

# 30
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Аз не можех да се вредя до сина ми, от мъжа ми. Даваше ми го само да го кърмя  Grinning В останалото време само го гушкаше и му се радваше.
Първите нощи, се будех само за да нахраня Стиви, после таткото го взимаше в хола да го оригне, погушка...
Намирала съм ги мнопго сладки - мъжът ми задрямал седнал на дивана, а бебето сгушено заспало на рамото му. Жалко, че не съм ги снимала.

# 31
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Беше вълнуваща.Аз естествено притеснена,но пък си имах едно спокойно и спящо бебе.

# 32
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Ми беше като предишната нощ в болницата Thinking
Събуди се в 3ч сменихме памперса, яде и пак си заспа Laughing

# 33
  • Мнения: 2 131
Ами... не почти не спах през нощта, слушах го дали диша, проверявах десетки пъти дали е на една страна, храних и т.н. И това не беше само първата нощ, де. Тъъъъкмо заспях и той, като по часовник, се събуждаше да яде. Ядеше баааавно, много бавно, после уригване, после приспиване и така минал поне един час. Но беше много хубаво, и аз се сещам с умиление сега.  Grinning

# 34
  • Бургас
  • Мнения: 703
Блажено, аз се наспах а таткото го носел цяла вечер на ръце , даде ми го към 4 сутринта да го накърмя и наново сън, в болницата не спахме изобщо от горещина .

# 35
  • Мнения: 1 372
След като два дни в болницата не бях спала въобще, при прибирането ни в къщи бях като парцал, започнаха да ме болят шевовете, гърдите ми се бяха разранили. Опитах се да я кърмя, но от болка не успях. Майка ми и даде малко адаптирано мляко и аз съм заспала моментално. Когато се е събудила не съм усетила, станал е съпруга ми и майка ми. Въобще цяла нощ спах непробудно, но поне на другия ден се чувствах като нормален човек и имах възможността да поема грижите към малката адекватно.

# 36
  • Мнения: 8 999
Моите деца прекараха първата си нощ у дома /както и всичко останали нощи до този момент/ в своята стая и в своите легла. В началото се будеха по два пъти на нощ за ядене, но не будуваха, а заспиваха още докато сучеха.
Много мили и добри бебчета бяха.

# 37
  • Мнения: 2 208
Не си спомням точно първата нощ, но ще да е била спокойна. Синът ми беше много кротко и спокойно бебе.
Първата седмица у дома спеше много дълбоко и непробудно едвам го хранех...

# 38
  • Мнения: 2 447
В болницата бебо си беше при мен и първата нощ вкъщи вече успях да поспя(в болницата не можах).Бебчо заспа нахранен и изкъпан към 21:30 и се събуди към 2;30 яде и заспа пак до 6;00

# 39
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 750
Нашата първа нощ след изписването мина добре.Малката се будеше на 2 часа защото още нямах много кърма,но иначе не е плакала и спа спокойно.

# 40
  • Мнения: 4 784
Първата нощ бешееее  Shocked Shocked Shocked Голям рев му дръпна дребния. Добре че на следващия ден се усетих, че рева е бил от коликите.
А преди това, в старанието си да ми помогнат да го изкъпем, майка ми и сестра ми, вслушвайки се в думите ми, че ще каляваме бебето и няма да го къпем с гореща вода, взели, че напълнили коритото с една хладка водица, ама то да се разтрепериш направо. И аз шматка, не пробвам водата, вярвам им, че не е прекалено гореща и направо го потапям, пък то на шушулка дето не стана горкото!

# 41
  • София
  • Мнения: 17 592
Събуди се само за ядене. Той, впрочем, нощем си спи хубаво...

# 42
  • София
  • Мнения: 5 755
Много мила тема  Heart Eyes Първата нощ вкъщи бях сама (е, ако не броя свеки Wink), мъжът ми беше нощна смяна  ooooh! Много ми беше притеснено, но всичко мина леко, без голям рев, както се бях наплашила от б-цата - там ревеше нон-стоп.  Crazy

# 43
През първата нощ вкъщи бебо плака много. Беше неспокойна заради новата обстановка и заради многото хора, които бяха вкъщи като се прибрахме. Но въпреки това успя да спи. Аз също се вьлнувах, защото я чаках с нетърпение  Simple Smile да се роди

# 44
  • Мнения: 219
събуди се само за да папка и после веднага заспа.
 Но още при първото проплакване мъжа ми скочи и докато се усетя ми я беше сложил в ръцете, за да яде  Heart Eyes

# 45
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Аз имах тренинг още от болницата, защото се уговорях с нощната смяна да ми оставят при мен.Нощта си мина спокойно, но това е в резултат на дълъг автотренинг "всичко си мога, всичко си знам"  Joy, не че съм много компетентна Joy

# 46
  • София
  • Мнения: 389
Първата нощ у дома с бебка ми беше снощи  Simple Smile И аз много се притеснявах как ще е, но тя милата след като я нахраних в 1 ч. спа  до към 6 - 7  Simple Smile
А аз явно бях много уморена и не съм се будила много-много да я проверявам.
Но ще видим как ще продължи...

# 47
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Легнахме и заспахме в 21 след кърменето като заклани. Бебето се събуди за хранене по някое време и пак сън. Чувствах се чудесно, че сме си вкъщи, от това по- успокояващо няма.

# 48
  • Мнения: 2 334
Първата ни нощ беше тежка SadБебка не искаше да спи и се въртеше постоянно и мрънкаше Sad

# 49
  • Мнения: 1 006
Първата ни нощ в къщи беше кошмарна.Цяла нощ бебето ревеше и не искаше да спи.На сутринта приличах на ударен самолет. ooooh!Оказа се,че  още не ми е била слязла кърмата и бебето е било гладно.

# 50
  • Мнения: 1 080
При нас беше ОК яде два пъти през ноща, но след това си заспиваше
Всичко беше много естествено - сякаш цял живот се бях грижила за бебе
Хич не ми беше трудно - много се радвах, че сме си вкъщи!!!
 Hug Hug Hug

# 51
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И двата пъти първата нощ с бебчо у дома мина много добре-спаха по цяла вечер

# 52
  • София
  • Мнения: 5 755
Първата нощ у дома с бебка ми беше снощи  Simple Smile И аз много се притеснявах как ще е, но тя милата след като я нахраних в 1 ч. спа  до към 6 - 7  Simple Smile
А аз явно бях много уморена и не съм се будила много-много да я проверявам.
Но ще видим как ще продължи...
Много мило ми стана  Hug Все така, че и по-спокойни да са ви нощите!  Peace Hug

# 53
  • Мнения: 242
След 10 дневен престой в болницата моментът в който си влязохме вкъщи беше един от най-блажените,а през нощта тя беше много спокойна,гледах я с часове и не можех да се нарадвам ,не можех да повярвам че това щастие най-накрая ме стигна и мен,ваобще не съм се притеснявала мога ли знам ли,аз просто правех всичко което беше необходимо,яде милото в 9 и после в 5:30  Hug

# 54
  • Мнения: 2 311
Спа си детето цяла нощ спокойно,ние с баща й обаче не спахме-ставахме и проверявахме дали диша ,дали не се е отвила ,дали не е повърнала  #Crazy....паника голяма!

# 55
  • Мнения: 4 335
Спа си детето цяла нощ спокойно,ние с баща й обаче не спахме-ставахме и проверявахме дали диша ,дали не се е отвила ,дали не е повърнала  #Crazy....паника голяма!
И ние така,а то детето,кат5о заспа в 23 стана в 6 Peace

# 56
  • Мнения: 121
в болницата бебо беше при мен и аз вече долу горе бях готова за това което следва след падането на нощта Laughingно мъжа ми....той беше много шашнат.бебчо плака много...и нищо не му помагаше.след това се кротна и се буди общо взето само да се храни и пак заспива.сега имаме друг проблем(вече сме на 1 месеж)....неще да се отучва от нощтното хранене Cry

# 57
  • Мнения: 3 034
какво отучване от нощно хранене на един месец?!  #Crazy бебето има нужда от храна, за да расте. когато спре да има тази нужда ще се отучи. то само. моят син отказа едното нощно хранене към 3.5 месеца. второто към 4-тия месец. има бебета, които ядат и до годинка нощем. и щом искат, занчи им трябва.

# 58
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
Бях много притеснена, но тя спа непробудно от 12 часа та до към 5.30, когато вече беше поогладняла. А после почнаха коликите та се носехме доста и като усетех, че не мога да си държа очите отворени я слагах в кошчето и таткото ставаше да ме смени малко Rolling Eyes

# 59
  • Мнения: 1 763
Първата нощ бебето спа цяла нощ, въобще не се събуди за хранене. Но пък ние с таткото не спахме- мен много ме боляха шевовете от епизотомията, а него го болеше зъб.

# 60
  • Мнения: 11 003
С настъпването на първата нощ на Рая вкъщи ме беше страх, че няма да я чуя, ако се разплаче или че цяла нощ ще реве и няма да ни остави да спим. Е, страховете ми се оказаха напразни - дребосъчето спа спокойно и се събуди да суче само веднъж, в 4 ч.

# 61
  • София
  • Мнения: 604
ами първата нощ-както и седващите поне 200-
ставане през 1 час и кърмене, а съвсем в началото ме беше страх да се отпусна и да заспя както трябва, да не би да не си чуя детето като ревне. Но страхът ми определено е бил неоснователен Simple Smile

# 62
  • Мнения: 109
Малкото джудженце спа непробудно цялата нощ.А аз през час се будех и го гледах,първите 2 нощи дървах включена нощтна лампа. Wink

# 63
  • Мнения: 259
Изобщо не мигнах.

# 64
  • Мнения: 5 391
Нищо й нямаше на първата нощ, ама аз бях стресирана.
Дори спах с бебето на светната лампа ooooh!

# 65
  • Miami
  • Мнения: 412
И аз спах с бебето на светната лампа, но бях толкова стресирана и уморена и заспах почти веднага. Майка ми обаче постоянно го наблюдаваше.

# 66
  • Мнения: 9 973
кофти ми беше

# 67
  • Sofia
  • Мнения: 77
Бяхме , аз ,мъжът ми и свекито у дома. Свекървата спа в една стая с бебо, естествено аз спах с едно око.Но бях спокойна. Будихме се веднъж да папкаме. Усмихвам се като си спомням този момент. Вълнуващо беше и самото влизане на бебчо у дома в ръцета на тате.Много мила картинка.

# 68
  • Мнения: 387
бяхме в болницата  и...си поплакваха за ядене и за смяна на пампите и мноооого ги гушках  ,но се ошашавих от ревовете им по едно време  Shocked сега като си спомня ми е смешно  Laughing ,но тогава.....  ooooh!

Последна редакция: пт, 15 авг 2008, 14:52 от бубето 29

# 69
  • София
  • Мнения: 1 809
Нас ни изписаха на 15-я ден и въпреки това спахме на запалена нощна лампичка. Беба се събуди веднъж да яде (въпреки че в родилното беше престанала да се буди през нощта), някъде към 3 и други не помня  Laughing Първата седмица вкъщи ми е малко мъглява.

# 70
  • България
  • Мнения: 3 621
Много спокойна , сигурна и щастлива се чувствах. Бяхме само аз , беба и мъжа ми  Heart Eyes

# 71
  • Мнения: 729
Толкова бях щастлива ,че я имам,че ставах на всеки 10мин. да проверя дали диша.А тя спеше така сладко и мъркаше като коте от време на време.Мъжът ми беше по-спокоен а даже успокояваше и мен.Казваше,че е вече до нас и нищо и никой не може да и навреди.Спомням си с умиление за първата ни нощ заедно с Моника.

# 72
  • Мнения: 1 674
нещо нямам спомен от тогава

# 73
  • София
  • Мнения: 1 535
Първия път и аз се събуждах през час да проверявам дали диша  Crazy
Втория бях много по-спокойна. Беше си при мен още от първата нощ в болницата и бяхме започнали да свикваме един с друг. Първия път се притеснявах, че няма да чувам беба, сега и това притеснение го нямах - малко да се размърда малкия и бях будна. Дори сега ми казват, че изобщо не ни чуват нощем какви ги вършим...

# 74
  • Мнения: 690
Първата нощ бях глупава и неопитна  Embarassed Оставих лампата светната (от което не можах да спя добре) и си навих часовника, за да събудя бебето да яде... Да не вземе да пропусне, че ще заслабне... Даже и памперс (чист и почти сух) сменях  #Crazy  Sick

Абе, дано тоя път действията ми са по адекватни  Mr. Green

# 75
  • в белята
  • Мнения: 536
Абе част от тази първа нощ в къщи я има записана на камерата ,та няма как да я забравя ,ама и как да я забравя като беше като запис от скрита камера......... Joy Joy JoyТо падна едно хранене и едно къпане ,всеки се шушка около ваничката и никой не знае какво точно да прави, а съпруга ми приел ролята на оператор навира камерата навсякъде и се пречка Joy Joy JoyНакрая като я преспахме и всички си легнаха аз неможах да заспя и само висях над леглото ,а като ревна за храна и трябваше да й сменя памперса стоях пет минути в див ужас ,че нещо мога да объркам и няма кой да ме наблюдава за евентуални грешки( а иначе в родилното настоявах аз да сменям памперсите имено заради това ,да не се шашкам като остана сама) Joy Joy Joy
Сега ми е смешно ,ама тогава ми се ревеше ,е поне за второто няма да съм така.

# 76
  • Мнения: 3 743
Много спокойна , сигурна и щастлива се чувствах. Бяхме само аз , беба и мъжа ми  Heart Eyes

Ей това мисля да направя за второто. Майка ми беше вкъщи за първото и съответно мъжът ми беше в стачка Twisted Evil. Въобще не се включваше в началото в грижите за бебка. Сега, започна постепенно да влиза в час, но още има какво да се желае Praynig
За първата нощ вкъщи - първата в която трябваше да я храня нощем, защото в болницата през нощта бебетата не бяха при майките Rolling Eyes. Ами спеше ми се /както и през следващите 2-3 седмици hahaha/ та две не виждах, но си я хранех упорито по 20 мин на гърда /въпреки съветите на педиатърката, през нощта само водичка/.

# 77
  • Мнения: 1 629
Миии ние като се прибрахме в къщи всички така му се радваха и той се измори много, на мен ми беше много странно, защото гледаш едно... незнам как да го нарека даже, което те зяпа, едно такова набръчкано, със щръкналата му косичка, та заспа си и се будехме само за хранене и за неговия редовен рев в 4и15-20. С мъж ми все се шегуваме, че си става за рождения ден, защото е роден в 4и13 през нощта и всяка нощ близо два месеца и половина си ставаше в този час Heart Eyes Heart Eyes

# 78
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Ами аз не помня първата си нощ с бебчето у дома! Страхотна депресия /за нея ми "помогнаха" акушерките от родилния дом! #2gunfire/ ме измъчи поне 3 дни след изписването и тези дни сякаш ги проспах... Никакви спомени!

Общи условия

Активация на акаунт