Да осиновим ли бебе докато съм бременна

  • 6 899
  • 57
  •   1
Отговори
С мъжът ми имаме желание да осиновим бебе(към 2-3 месечно). Нямаме още собствени деца, но сме решили до 1-2 месеца да започнем с опитите. Дали междувременно да задействаме процедура по осиновяване и няма ли да ни откажат при такова положение?  newsm78Моля ви, дайте ми съвет!

# 1
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 090
Аз и друг път съм го писа. Не мога да разбера защо искате да осиновите бебе, ако може да си имате собствено? Знаеш ли колко семейства, които не могат да имат деца чакат за едно такова бебе и то понякога година, че и повече?
При осиновяването най-важно е мотива, защо искаш да осиновите. Ако е от благородство и желание за добро дело помисли си какво дете искаш да осиновиш, такова за което чакат поне 10 семейства или такова, което никой не иска.
Извини ме, ако тона ми е малко груб, но аз сам от другата страна на проблема.

# 2
  • Мнения: 487
При кое положение newsm78..нещо не разбрах много.
Имаш предвид това дали ще ви позволят да осиновите при условие, че докато трае процедурата ти забремееш ли?

Ако питаш мен няма смисъл да се притесняваш за неща които още не са се случили...нито сте започнали процедура по осиновяване, нито сте започнали опити ти да забремееш, а още по малко пък са ти отказали каквото и да е.
..и не се сърди, казвам го с най-добри чувства.

# 3
  • София
  • Мнения: 7 242
Не би било проблем доколкото знам.
Относно притесненията ти, че ще си бременна, когато дойде момент да те одобряват за осиновител - без да искам да те плаша, но забременяването е Божа работа. Аз "забременявам" от повече от 3 г. без да имам сериозен проблем. Ситуацията е малко ала рибата в морето, а тигана...
И защо бързаш толкова. Няма ли да ти е трудно с две малки деца? Не е ли по разумно да отгледаш своето до определена възраст, пък после да обмисляш този вариант?
Дорет също е права. Не е редно да искаш нещо, което можеш и сам да създадеш при положение, че има толкова много, които не могат, а много, много искат. Виж, ако искаш да осиновиш по-голямо, болно или с цигански произход детенце, тогава ситуацията е друга.

# 4
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Здраvей Пета,понеже и мен скоро ме нападнаха ,заради желанието ми да осиноvя дете(тьй като аз имам vе4е) ,Ще ти кажа ,какьv е изхода...........´Щом се оказvа ,4е v Бьлгария няма достать4но деца Shocked,за осиноvяvане ,просто подадете документи за дете от 4ужбина.Не vярvам да vи откажат,vсе паk там има достать4но деца ,които се нуждаят от родители .Факта ,4е може да си бременна няма да има абсолУтно никакvo зна4ение,заЩото за еvропейците е напьлно нормално да осиноvиш дете имайки или 4акайки друго.
Кьсмет и не се отказvай.Пьк и не vиждам ,заЩо да не се осиноvи дете от цигански произход.

# 5
Аз и друг път съм го писа. Не мога да разбера защо искате да осиновите бебе, ако може да си имате собствено? Знаеш ли колко семейства, които не могат да имат деца чакат за едно такова бебе и то понякога година, че и повече?
При осиновяването най-важно е мотива, защо искаш да осиновите. Ако е от благородство и желание за добро дело помисли си какво дете искаш да осиновиш, такова за което чакат поне 10 семейства или такова, което никой не иска.
Извини ме, ако тона ми е малко груб, но аз сам от другата страна на проблема.

Дорет, макар и пасивно от доста време следя всичко в този форум. Проявявам разбиране към всичко което преживяваш. Обяснимо е раздразнението ти към тези , които желаят да осиновят дете при положение, че могат да имат свое собствено. Въпреки всичко си позволявам да не се съглася с теб...но не защото аз съм от тези които могат да имат  дете, но искат да осиновят. Мисля си, че на първо място трябва да помислим за децата, а не за кандидат осиновителите. Н емислиш ли, че човек който има силното желание и нагласата да бъде осиновител и са налице всички необходими условия би могъл да бъде също толкова добър родител, като този, който е изстрадал и преживял невъзможността да роди собствено. Допускам, че много от тези кандитати могат да бъдат дори по-всеодайни и обичащи осиновените си деца, защото те са възприели философията на осиновяването без това да бъде "техният единствен шанс " станат родители. Надявам се думите ми да не те засегнат. Най-малко целя това. Желая ти успех в начинанието и се надявам в скоро време да получиш добри вести.

# 6
  • Мнения: 4 068
Аз пък свалям шапка на хора, които въпреки, че могат или вече имат свое дете са готови и да осиновят . Изобщо не смятам, че това не е редно понеже има бездетни двойки, които също искат. Даже ако трябва да сме честни бездетните двойки много трудно се решават на такава стъпка, понеже до последно се надяват да имат свое дете. Такава е реалността у нас.
Ние със съпруга ми например искаме да имаме 3 деца. Обаче искаме едното да го осиновим. Не виждам нищо лошо в това. Това е доста смела постъпка според мен.
А иначе и ние сме от семействата с проблемно забременяване.

# 7
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 090
Алина, аз не се засягам, защото знам, че единствено жена в моето положение може да ме разбере. Но пак и аз не мога да се съглася с теб, никъде в постинга си не съм писала или дори намекнала кой ще бъде по-добра майка. А и не сам писала, че трябва да се мисли само за осиновителите. Говоря най-вече за моралната страна на въпроса. Морално ли е да вземеш здраво българско бебе за което чакат семейства без деца, а да оставиш тези деца, които всички съжаляват и за които всички говорят, но никой не иска. Когато искаш да направиш нещо благородно и добро за тези деца, осинови си дете със здравословни проблеми или циганче, защото точно тях никой не ги иска.  И веднага ще ме попитате защо тези деца не ги осиновяват семейства без деца.  Обяснявала съм и преди това, така че няма да влизам в подробности. То4но затова писах, че при осиновяването най-важен е МОТИВА. 
И отново, никого не нападам, а се опитвам да обясня ситуацията и от другата страна. А надали някой мойе да си представи колко е тежко да обсъждаш такава тема.

# 8
Дорет, знам, че не си намеквала за това кой може да бъде добра майка, нито че трябва да мислим за осиновителителите.  Това са само мои разсъждения. Разбирам, че поставяш въпроса за моралната страна на нещата, но начина по който го правиш вменява чувство на вина на тези, които имат/могат да имат деца и в същотот време желаят да осиновят. Опитай се да се поставиш на мястото на един такъв човек и може би сама ще го усетиш.

# 9
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
ДОрет и аз следя изказванията ти и бих ти казала само едно - много негативизъм има в тях понякога /това е меко казано/.
ПОмисли си как се държиш с другите - никой от тях не е виновен за положението ти... никой не ти дава право да съдиш нито от морална нито от друга гледна точка хората желаещи да осиновят дете! Това е похвално както е писала Ренци! А кой ще успее - божа работа. Ти нападаш другите без да се замислиш за това, че всеки има правото да иска да помогне!
Дано по-скоро се сбъдне мечтата ти защото виждам твърде много отрицателни емоции и даже ожесточение към другите... това не е хубаво! Отпусни се, успокой се и спри да нападаш другите...може би тогава нещата при теб ще се наредят по-бързо! Бъди позитивна! Всеки има своето щастие - дочакай с достоинство твоето!   bouquet

# 10
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 090
Е, принудихте ме да пиша още веднъж. Има мами от форума с които се познаваме лично и те ще кажат дали съм тази, която ти си описала. Но нека всички пишещи и четящи тук се замислят защо толкова малко жени в моето положение не пишат тук, а само поддържаме връзка помежду си.
И накрая, когато искаш да направиш добро дело най-добре го направи без да афишираш предварително, хората ще оценят делата ти, а не намеренията ти.

# 11
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Пета,а ти в кой месец си бременна?Ако ще раждаш има вариант и за по-големичко дете-да не е точно но 2-3м!Ако е за идеята да си осиновите,по-добре диапазона на търсене да е по-голям!Говоря от опит!Похвално е,намерението ви!Със или без свое дете-защо не  bouquetИма толкова изоставени деца в България,че невиждам защо да не спасите от нерадостното бъдеще една невинна душичка newsm10
Скоро ми разправяха за една жена дето дълго време неможела да забременее,осиновили си бебенце и скоро след това разбира,че е бременна и....връщат "чуждото дете",защото ще си имат свое.Не след дълго прави масивен кръвоизлив и спонтанен аборт-вече неможела да има деца! newsm11
Тук ще прочетеш различни мнения-всички сме много различни и с различен житейски опит,но всички сме добронамерени.Не се засягай от някои по-остри изказвания-нали е форум!
Късмет в начинанието и да споделиш когато събитието е факт newsm10

# 12
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
ДОрет - не се обиждай! СЪжалявам, че има жени, които не могат да пишат тук, а предпочитат лични.
НА мен също ми беше друдно докато започна да пиша в своя форум. НО след първите крачки нещата тръгват. НЕ казвам, че си негативна без основание - а просто, че това най-вероятно те подтиска допълнително! Ако изразяваш позитивизъм дори когато го нямаш - той някак си идва при теб!   bouquet Наистина ти пожелавам щялото щастие, което всяка една жена заслужава! И то скоро!

# 13
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Пета, аз имам 6 месечен син и когато /даже все още/ предположих, че съм бременна отново - просто изпитах ужас. САмо като си представих бременна в 2-3 месец да мъкна 10кг дете /малкия сега е 8 и нещо/, да вдигам колички и да търча ... Ами като ми се доповръща и трябва да ида в градската тоалетна къде да оставя малкия???? НА кой?
Помисли си добре - не е невъзможно да гледаш породени деца, но с помощ иначе не е ясно - ами ако бременността ти е тежка? Ами ако не дай си боже се наложи да се пазиш?
Вслушай се в съветите на момичетата - или направете ваше бебе и като поотрасне вземете дете, или осиновете и почакайте с вашето или вземи по-голямо детенце!
Личен съвет - може и да не е правилен  - но по-добре си родете ваше - пък цялото време е пред вас с мъжа ви - винаги можете да подадете документи за осиновяване!

# 14
  • Мнения: 160
здравеите,
не искам да вземам ничия страна но тъй като преди 2 години си осинових -бебе мога да я разбера дорет.
всяка жена иска да стане мама и приживее всички етапи на развитието на едно дете и не мисля че има нещо лошо в това.
а след като едно семейство може да има собствени деца е хубаво да се даде шанс на някоя невина душиьа която няма много шансове да бъде осиновена това е доста благородно.
не искам да кажа че семейство без да могат да имат собствено дете само те имат право на малки бебета.
е това не го решавам аз но зависи все пак каква е причината-не можш да имаши искаш да помогнеш на себе си и на детето
-или можеш да имаш и искаш да помогнеш
снощи гледах док. филм са едно семейство в германия което си имаше 2 момченца и са осиновили момченце което майката е искала да махне но по някакво чудо е останало живо и естествено не е здраво.те се грижиха прекалено много са малката душица и не съжаляваха е това наистина е благородно но са съжаление сме малко способните да направят подобно нещо.

Последна редакция: пн, 25 юли 2005, 01:15 от Reza

# 15
Вече съжалявам, че пуснах въпроса си тук. Благодаря ви за отговорите. Бебетата най-трудно се отглеждат по домовете. Който не е ходил в дом за сираци не знае, не е виждал подсечените дупета, поради липса на финанси. Нямаме възможност всеки месец да носим памперси и кремове, но когато можем с голямо удоволствие го правим. Аз трябва да се чувстам виновна, че отемам детето на една бездетна двойка-така ли? Да ама не, и знаеш ли Дорет, гордея се с това решение. Явно не си се интересувала достатъчно за да знаеш,че деца има много, но някои от бездетните сем. са с претенции и не харесват определените им. Искат да избират, защото виждаш ли ако ще е чуждо поне да е здраво и красиво. Това го чух лично. Силно вярвам, че това са единици.
Моето решение е че след като родя веднага ще започна процедура по осиновяване.
Заедно със съпруга ми ще отгледаме горди български граждани!
Дано Бог е с нас!

Благодаря за отговорите и съветите!

# 16
  • Мнения: 487
Пета, след като задаваш въпрос би следвало да очакваш, че не всеки ще е на твоето мнение. И защо така нападаш Дорет. Ами момичето просто изрази мнение без да  обижда никого.  Силно се съмнявам, че не се интересува и не  е запозната с положението по домовете.
..Разбира се, че всеки има право да осинови дете, ако силно го желае. Една невинна душа по-малко по домовете. Работата е там, че първия ти постинг поне за мен беше меко казано
странен или по скоро ми приличаше на "видиш ли нямам работа, я да взема да попитам".  Осиновяването или раждането на дете предполага поне желание за такова. А ти видиш ли решила съм, ама още не сме пробвали. Та си мислим да се пробваме след месец, два. И още не си забременяла, то всъщност не си се и опитвала, а вече проблем - ще ли ми разрешат или не...и мислели сме си да е на 2, 3 месеца /това по повод претенциите на другите/...
Мисля си че една майка тук беше писала нещо по повод на подобни изяви на желание - всъщност или го правиш или въобще не споменаваш че би искала.
Та поправи ме ако греша - Все още не сте започвали да опитвате да създадете свое дете, но сте решили след време да започнете, и като забременееш и родиш ще започнеш процедура и по осиновяване...няма лошо, много добро намерение но твърде отдалечено във времето.

# 17
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Пета - успех мила! БЪрзо с твоето и после успех с взимането!
ПЪк и каквото да решиш - имаш пълното право и аз те подкрепям, че това си е право на всеки и всеки има право независимо от семейното му положение!
Аз само считам, че е ад за всяка жена да гледа породени деца - поне 2г трябва да е разликата - за да може да се послещнат трудностите на бремеността спокойно!
  bouquet хубаво е дори когато някой просто иска да направи добро...още по-добре  екогато успее да осъществи мечтата си!

# 18
  • София
  • Мнения: 7 242
newsm10
Пета, виж Дорет и много по-напред в процедурата от теб и мисля, че е наясно колко и какви деца има по домовете.
Пишеш, че деца има много, уви така е... но това са деца без родителски отказ или такива, които никой не иска.
Ако вземеш такова детенце, постъпката ти ще е наистина благородна и можеш да се гордееш.
Ако ли пък си вземеш здраво бебе българче, пак добре, но няма с какво да се гордееш толкова - искала си детенце, получила си го, но не си прави илюзиите, че си "го спасила" - ако не ти, то друг, който мечтае за детенце е щял да го вземе.
Друг е въпросът, че всеки сам решава колко и какви деца ще има и не трябва да се влияе от чуждото мнение Wink.

# 19
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 090
Явно не си се интересувала достатъчно за да знаеш,че деца има много, но някои от бездетните сем. са с претенции и не харесват определените им. Искат да избират, защото виждаш ли ако ще е чуждо поне да е здраво и красиво.
Пета, вече сам писала по този въпрос, затова само ще копна това, което написах на Вал:
"А за семействата без деца има огромно значение какво дете ще осиновят. Нормално българско дете е такова като твоето и на повечето други майки.Ти не можеш да се справиш психически, а помисли ли как ще се справи едно семейство изразходвало всичките си психически и финансови възможности да има собствено дете? И като си представиш, че това дете може би ще е единственото, защото надали всеки би издържал процедурата и чакането отново.
И така ние двете заставаме на "стартовата линия" за осиновяване.
Ти, си имаш вече свое и единственото ти желание да направиш добро на някое дете.
А аз, всяка вечер заспивам, или по-точно не мога да заспя, с мисълта за дете. Дете, което ще даде смисъл на моя живот и този на съпруга ми. Детето, което искаме, чакаме, но така и не идва. И хилядите въпроси защо така се случи, толкова ли съм грешна , та едно дете не мога да имам. Да добавим и непрекъснато задавания въпрос "Защо нямате деца?" или злобните подмятания че нямам деца. И това години наред. Решаваме да спрем борбата и да си осиновим дете.
И накрая заставаме рамо до рамо с теб, и аз и ти искаш да осиновим дете. Но мотивите ни са толкова различни.  Не бих искала да си на моето място!!! "
Пожелавам ти да си родиш не едно, а повече деца и никога да не бъдеш в моето положение и това на стотици български семейства.
И като допалнение, аз сам почти на финала и съм запозната подробно с всичко свързано с осиновяване,  домове, деца.

# 20
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Момичета,дано всяка от вас да намери своето детенце!Макар и бавна,процедурата не е безкрайна!Става бавно,защото почти всички искат бебенце,а не всички са с отказ от родителски права!Пак казвам,разширете диапазона на търсенето-2,3годишно все е детенце,и може да стане по-бързо!Не влизайте в излишни спорове,така задълбавате още по-вече раната от липсата на детенце!
 babydust7Дай Боже всекиму радостта от детски смях и плач у дома! newsm04 dancing dancing dancing lovekiss

# 21
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
абе тук ще го видите - въпроса ми е - що бебе? наши познати взеха дете на 2г - ми то беше като бебе - нищо не можеше и не знаеше! та защо бебе????
кое му е преимуществото пред 2-3г дете дето е като отворена книга...
А след 6месеца детето говореше 2 езика перфектно за възрастта си! И не си личеше да е по-различно - само дето беше май по-напред с материала  Wink
Това е истински случай - не фантазия... та защо бебе?

# 22
  • Мнения: 978
newsm10
Пета, виж Дорет и много по-напред в процедурата от теб и мисля, че е наясно колко и какви деца има по домовете.
Пишеш, че деца има много, уви така е... но това са деца без родителски отказ или такива, които никой не иска.
Ако вземеш такова детенце, постъпката ти ще е наистина благородна и можеш да се гордееш.
Ако ли пък си вземеш здраво бебе българче, пак добре, но няма с какво да се гордееш толкова - искала си детенце, получила си го, но не си прави илюзиите, че си "го спасила" - ако не ти, то друг, който мечтае за детенце е щял да го вземе.
Друг е въпросът, че всеки сам решава колко и какви деца ще има и не трябва да се влияе от чуждото мнение Wink.

Чудесен постинг!

# 23
  • Мнения: 978
абе тук ще го видите - въпроса ми е - що бебе? наши познати взеха дете на 2г - ми то беше като бебе - нищо не можеше и не знаеше! та защо бебе????
кое му е преимуществото пред 2-3г дете дето е като отворена книга...
А след 6месеца детето говореше 2 езика перфектно за възрастта си! И не си личеше да е по-различно - само дето беше май по-напред с материала  Wink
Това е истински случай - не фантазия... та защо бебе?
И аз това се питам? За мен стремежът на всяка цена да бъде бебе е продиктуван в голяма степен от егоизъм, не толкова от благородство.

# 24
  • Мнения: 160
абе тук ще го видите - въпроса ми е - що бебе? наши познати взеха дете на 2г - ми то беше като бебе - нищо не можеше и не знаеше! та защо бебе????
кое му е преимуществото пред 2-3г дете дето е като отворена книга...
А след 6месеца детето говореше 2 езика перфектно за възрастта си! И не си личеше да е по-различно - само дето беше май по-напред с материала  Wink
Това е истински случай - не фантазия... та защо бебе?
И аз това се питам? За мен стремежът на всяка цена да бъде бебе е продиктуван в голяма степен от егоизъм, не толкова от благородство.
ами като си толкова благородна какво чакас осинови си голямо дете.
като го направис пак писи са благородство.е тогава ще ти сваля сапка,но сега е само бля,бля.
и ас преди няколко години говорих на мои приятели които 10 god все опитваха и не можеха да си имат дете:детето не е най-важното,та вие сте толкова хубаво семейство,обичате се това е най-важното"
но ас като бях на тяхно място ела и ме питай дали сам мислила по този начин.
така че като ти е далеко от главата лесно се говори.
са мен не бесе важно да е бебе но и ас исках да преживея всичко което повечето от вас са преживели.нещо като -i ас искам да съм булка и ас искам да съм абüтüрентка.
и ако не разбирас не ти го пожелавам да го разберес,същото тогава друга песен сте пеес повярвай ми.

Последна редакция: пн, 25 юли 2005, 01:18 от Reza

# 25
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Аз пьк разбирам ,жените ,които нямат деца,заЩо именно искат бебе.ЗаЩото искат да прежиvеят(тук се поvтарям с tara1)тоvа ,което ние сме имали vьзможността да прежиvеем.Пьрvа усмиvка ,пьрvи кра4ки.........
Моми4ета на vси4ки vи желая много Щастие и успех ,за напред ,дано един ден vси4ки тук да се похvалят ,4е vе4е са майки  bouquet

# 26
  • Мнения: 978
ami kato si tolkova blagorodna kakvo 4akas osinovi si goliamo dete.
kato go napravis pak pisi sa blagorodstvo.e togava ste ti svalia sapka,no sega e samo blia,blia.
i as predi niakolko godini govorih na moi priateli koito 10 god vse opitvaha i ne mojeha da si imat dete:deteto ne e nai-vajnoto,ta vie ste tolkova hubavo semeistvo,obi4ate se tova e nai-vajnoto"
no as kato biah na tiahno miasto ela i me pitai dali sam mislila po tosi na4in.
taka 4e kato ti e daleko ot glavata lesno se govori.
sa men ne bese vajno da e bebe no i as iskah da prejiveia vsi4ko koeto pove4eto ot vas sa prejiveli.nesto kato -i as iskam da sam bulka i as iskam da sam abütürentka.
i ako ne rasbiras ne ti go pojelavam da go rasberes,sastoto togava druga pesen ste pees poviarvai mi.

Тара, на мен този проблем съвсем не ми е безразличен и те моля да не ме иронизираш. Не бих желала да коментирам нито постинга ти, нито  останалите, но заставам напълно зад мнението на  Дорет. Ако дойде време да си осиновяваме дете ще му мисля. Въобще не се възхищавам на хора, които осиновяват деца и не ги наричам "благородни" по дифолт. Мисля, че е съвсем нормално да искаш да задоволиш майчинския си инстинкт, но това да държиш на всяка цена да е новородено не е благородно. Разбира се, че всяка жена иска бебе, здраво, и ако може да не е от малцинствата. Ако беше противоположното щеше да бъде благородно. Не казвам , че да искаш подобно дете е лошо, но не е благородно. Съжалявам, ако мнението ми се различава от твоето, но това е положението. Такова ми е. Засега.

# 27
  • Мнения: 160
"sa men stremejat na vsiaka zena da ima bebe e prodektuvan v goliama stepen ot EGOISAM ne tolkova ot blagorodstvo"


sled kato pises podobno nesto kakvo o4akvas.s tova si sasegnala mnogo maiki koito sa imali stastieto da si vsemat detenze-bebe,ili se stremiat kam tova.sa kakav egoisam stava vapros.i ne viarvam niakoia jena na parvo miasto da se samislia kolko blagorodno e da osinovis dete.tia go pravi sastoto ne moje da si ima ,ili ima jelanie i vasmojnost da pomogne na edna dusi4ka.tova e 4ovesko.as bih si osinovila i po goliamo dete no sasto togava ste sam blagorodna ne rasbiram.
parvo as sam si osinovila dete i ne me interesuva dali e balgar4e ili ne.stasliva sam 4e mom4enzeto mi ne e bil v dom maika i dete, 4e oste ot samoto na4alo mojeh da go daria s laski i toplina. i sam beskraino blagodarna na maika mu koiato mi predostavi tasi vasmojnost bog da ia blagoslovi.4uvstvam detenzeto si kato sobstveno i dori ne se samisliam 4e e osinoven.e neka sam egoist.as ne sam se stremiala  da bada blagorodna. as iskah da prejiveia tesi momenti koito vsiaka edna maika prejiviava,no tova e normalno spored men ne egoisti4no.

 

# 28
  • София
  • Мнения: 7 242
Тара, не бъди толкова остра към White Raven. Постингът и беше по повод на твърдението на Пета, че се гордее с решението си да осинови. Просто тя, както и аз, искахме да кажем, че осиновяването на здраво бебенце е абсолютно равностойно на раждането му и няма какво толкова човек да парадира и да мисил, че прави нещо благородно. Когато обаче осиновиш дете в неравностойно положение, тогава наистина осиновяването е подтикнато от желание да помогнеш на едно детенце, а не е породено само от майчиния инстинкт/ и тогава наистина можеш да се гордееш/. Отосно думата егоизъм - макар и да звучи грубо е използвана на място. Майчиният ни инстинкт поражда огромното желание да дарим едно детенце с обич и грижи и риспективно правим всичко, за да "утолим" тази нужда т.е. задоволяваме желанието си. Същото важи и за майките, които раждат. Всъщност личния интерес от край време е "движещата сила на живота".
Бих искала да осиновя бебе или съвсем малко дете по ред причини и изпитвам по-скоро неудобство от тези ми претенции, отколкото гордост. Всъщност просто искам още едно дете и ми е все едно дали ще го родя или ще го взема. И в двата случая ще съм просто щастлива и горда, че съм майка /но не и че съм осиновила или родила/. Възхищавам се на тези, които имайки материална възможност, благородство и дух вземат дете в нужда, за да му помогнат. Моят случай не е такъв... Жената, която евентуално ще ми помогне в процедурата, се сварза вчера с мен. Каза, че е много трудно да се вземе здраво, малко дете... в момента домовете били пълни само с болни и от цигански произход дечица..

# 29
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Мами, вчера говорих с една много ерудирана жена, вече прехвърлила 60г. Разговора беше за това, че сме тук да извървим своята карма, че всяко нещо ни е пратено с цел...
Не се карайте кое е благородно и кое не - вермето само ще покаже, нека всяка от вас постъпи така както й диктува сърцето - и ако не е напълно заслепена от егоизъм и жажда да удовлетвори всяко свое желание - без значение добро или лошо - тогава съм сигурна, че ще постъпите по най-добрия начин!

Бъдете силни - понякога ни е отредено да чакаме по-дъго за да сме щастливи, понякога трябва да се борим за щастието си, но повярвайте ми - никой няма да ОТНЕМЕ ВАШЕТО щастие!
Момичета - ако ви е писано да си осиновите детенци - няма никой да е в състояние да ви отнеме това право.... /освен ако вие не се откажете или не го изгубите/. ТАка, че нашите спорове тук са излишни.

Пожелавам на всички смело да извървят трудните участъци от пътя си за да стигнат до пристъна на спокойствието!

# 30
  • Мнения: 978
Тара1, моля ти се. Ни най-малко искам да те засегна. Лекси го е дообяснила. Радвам се че си си осиновила детенце.  Да ти е живо и здраво. Не ти прочетох целия постинг- само началото заради латиницата, но това е мое мнение. Аз подчертах- не упреквам никого, но не изказвам и лицемерно възхищение. Това е. Поздрави!

# 31
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Цитат
Да осиновим ли бебе докато съм бременна
ако си сигурна 4е можеш да дадеш същата любов и ласка и на двете деца ,защо не . за турдностите не говоря ,но например тук е масово явлението когато едното дете навърши годинка или годинка и половина , майката да има (роди или осинови ) второ детенце , явно се справят хората. относно здраво или болни4ко .. не мисля 4е въпроса стои аз предпо4итам това ,аз предпо4итам онова ..има доста хора които финансово не биха могли да съдържат едно дете с вроден здравен проблем .това са лекарства , прегледи ,4асни лекари , операции ..просто аз например не бих могала да издържа финансово . а защо тогава да вземам това детенце и да го мъ4а....ето за това ,то не е "нежелано" ,но за него ще се намери някоя богата чужденка ,която ще го дари с любов. наистина не мога да слагам на един и същ кантар хора които имат собствени деца , и хора които поради определени при4ини не могат да имат .мисля оба4е 4е все пак здравни и социални служби наи добре преценяват на кого да дадат детенце.в краина сметка освен в България има доста други страни в които може да се опита ...например тук доста хора се опитват да осиновят в Еквадор , доста в Китай и като цяло в африканските страни , мисля 4е когато си решена ,няма зна4ени е каква раса или цвят ще бъде това детенце. изоставени деца има много по целия свят ....
извинявам се ако съм натъжила някого или обидила с поста си , макар 4е не съм се замисляла да осиновя дете не можах да остана равнодушна към тази тема .

# 32
  • Мнения: 160
da pravi ste 4e e me4ta na vsiaka jena koiato ne moje da ima sobstveno dete da osinovi bebe.i as se vashistavam na hora koito osinoviavat bolni deza i satova pisah ve4e.
moia priatelka sasto iska da si osinovi goliama dete no tia kasva 4e ne i se gleda bebe ,ne i se stava ve4er,ne i se stoi v kasti,no tia si ima sobstveno momi4enze.taka 4e vseki ima rasli4ni vijdania.
as iskam da si osinovia oste edno detenze,no kasano 4esno ne iskam da e po goliamo ot mom4enzeto mi,sasmetka na tova sam saglasna da ne e balgar4e pone na tova ne darja.
snaia 4e ne sam perfektna no ne sam egoist.
v kraina smetka tesi koito imat deza snaiat 4e bebeta lesno ne se gledat oste pove4e na men niama koi da mi pomaga.

# 33
  • Мнения: 978
Тара, знаеш ли как да ползваш Кредора за да пишеш на кирилица?

# 34
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Бебета лесно не се гледат ,но и много от осиновените по-големи деца се гледат трудно.Всичко е въпрос на характер ...на ген,разбира се.Когато е около 5 годишно и по-голямо,детето си е изградило вече начин за самосъхранение и предпазване от околният свят.Приема с радост новият си живот но следите от стария осават с години и трябват много нерви и търпение.Любовта не я споменах,защото тя просто явно е в сърцато на новите родители за да предприемат тази нова стъпка в живота си.Е, може да е трудничко-но пък си струва!   newsm10

# 35
  • out of space
  • Мнения: 8 573
И аз искам да си осиновим детенце (предпочитам да не е бебе) след време. Обичам децата и ще се радвам да имам повече такива, но самата мисъл за трета бременност ме ужасява. За това ще предпочета да осиновя и то здраво и красиво дете.
Това, да се откажа, заради чакащи бездетни семейства е смехотворно.

# 36
  • Мнения: 5 468
И аз искам да си осиновим детенце (предпочитам да не е бебе) след време. Обичам децата и ще се радвам да имам повече такива, но самата мисъл за трета бременност ме ужасява. За това ще предпочета да осиновя и то здраво и красиво дете.
Това, да се откажа, заради чакащи бездетни семейства е смехотворно.
Описала си моите мисли. И аз искам същото. Дете на 2-3 години, което е българче да стане мое, след време. Има толкова изоставени деца, че едва ли семейства без деца, ще бъдат ощетени... Само мъжа ми трябва да преборя, че той е малко "удивен" от това мое желание.

# 37
Много от вас искат да осиновят здраво българче и пишат, че такива има много в домовете. от къде имате тази информация?? Интересувалили сте се по-подробно?
има една жена, която се опитва да ми помогне. вътре в "системата"е, но контактувам с нея чрез посредник. от нея знам, че в домовете има само болни дечица, циганчета и такива без отказ. здравите бъгарчета рядко стигат до домовете - обикновено ги осиновяват още в родилния дом.

# 38
  • Мнения: 160
да права си че преди можесе да си осиновис дете от родилен дом но сега сакона е променен и до колкото ас сная вече не е възможно.
майката няма право да си даде детето са осиновяване.
са друг вариант не сная.
преди 2 god и ас си осинових по този начин дете,но сега не става.
а дали детето е сдраво според мен не може веднага да се установи винаги има риск независимо дали е от родилен дом или дом майка и дете.
и в двата случая има предимства и недостатъци.
най- хубавото е когато децата се осиновяват  непосредствено след раждането е, че им се спестява престоя в дом майка и дете и имат възможност да нолучат повиче ласки и семейна топлина-обич още в самото начало.
а сто се отнася до зиганче или българче-та нали всички са българи вече писе ли някъде че са зиганчета? е виж това не го сная.
съпругът ми е германец и ние нямаме нищо против да си осиновиме зиганче,но не сная след теси промени дали имаме изобщо някакъв санс.
ас нямам нищо напротив да е от  дом  майка и дете.при първото осиновяване също не сме се стремили да си основиме директно от род.дом просто имахме таси възможност а и в нашия случай бесе по-лесно.
ао някои има информация или може да ми даде съвет-ПОМАГАИТЕ!
много искаме да си имаме още едно детенце и момченцето ни да не расте само.
ас питах,разпитвах но са българка и чусденез всичко е много по-сложно да не писа вече невасможно.

Извинявай, но ми се зави свят от тази латиница- ползвай Кредор-Yosarian

Последна редакция: нд, 10 юли 2005, 19:06 от yosarian

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Морално ли е да вземеш здраво българско бебе за което чакат семейства без деца, а да оставиш тези деца, които всички съжаляват и за които всички говорят, но никой не иска.
Извинявай Дорет но това изречение ме потресе! Не искам да коментирам или да влизам в спорове.
Желая ти искрено успех.

# 40
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Този форум съществува вече няколко месеца. Как за това време не намерихте общ език, как не можа да стане по- уютно място. Всеки който пише тук е пряко засегнат от проблема или съпричастен. Много от вас разполагат със специфична информация. Почти никой не публикува нищо по въпроса. Публикациите са от хора които са леко встрани от въпроса и са по- добронамерени кам вас отколкото вие помежду си. Имам чувството че сте в бакалия и ви е страх да не разбере някой че са пуснали сирене. Всеки дърпа чергата към себе си - не се подкрепяте. Нали това беше целта на този форум. Ще ми се всеки от вас да може да каже - Това е моят форум. Тук дори анонимността не е проблем- тя е част от играта.

# 41
  • Мнения: 441
Този форум съществува вече няколко месеца. Как за това време не намерихте общ език, как не можа да стане по- уютно място. Всеки който пише тук е пряко засегнат от проблема или съпричастен. Много от вас разполагат със специфична информация. Почти никой не публикува нищо по въпроса. Публикациите са от хора които са леко встрани от въпроса и са по- добронамерени кам вас отколкото вие помежду си. Имам чувството че сте в бакалия и ви е страх да не разбере някой че са пуснали сирене. Всеки дърпа чергата към себе си - не се подкрепяте. Нали това беше целта на този форум. Ще ми се всеки от вас да може да каже - Това е моят форум. Тук дори анонимността не е проблем- тя е част от играта.

Права си, жалко за форума. Аз така се радвах, защото създаването му съвпадна с решението на нашето семейство да осинови дете. Съжалявам, но в последно време даже не преглеждам темите. Иска ми се, но не мога да кажа, че това е моят форум.

# 42
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Права е до някьде yosarian ,но аз ли4но бих го нарекла моя форум ако имах осиновено дете.
Такааааааааа ..........позволете ми да се отклоня малко от темата.ЗАЩО подяволите не искате деца от ромски произход???????????????????
Странно ми зву4и това.Уж искате деца ,пьк с претенции.Не искам да обидя никого(НАИСТИНА),просто искам да ми обясните ,заЩо тези деца за вас са прокажни????
Нали вие ,Ще ги отгледате ,нали вие ,Ще ги вьзпитате ,тогава???
След всяко изказване ,4е децата които можели да бьдат осиновени(в пове4ето слу4аи) са от ромски произход и никой не ги искал ,ми идва желание (оЩе по голямо АЗ да си осиновя такова дете.ЗаЩото ТО ,Ще е МОЕТО дете и малко ме интересува какьв е цвета на кожата му.

# 43
  • Мнения: 1 425
@Вал
Всеки човек има право на избор по въпроса. И сигурно има някакви причини за избора - осъзнати или неосъзнати, правилни или неправилни. Това че за теб едно нещо е "странно" в никакъв случай не го прави грешно. Теб никои не те спира да осиновиш дете от ромски произход - тъкмо ако другите не желаят ще имаш по-голям избор. Така че не виждам за какво спориш. Вместо да приказваш по-добре действай.

# 44
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
@Вал
Всеки човек има право на избор по въпроса. И сигурно има някакви причини за избора - осъзнати или неосъзнати, правилни или неправилни. Това че за теб едно нещо е "странно" в никакъв случай не го прави грешно. Теб никои не те спира да осиновиш дете от ромски произход - тъкмо ако другите не желаят ще имаш по-голям избор. Така че не виждам за какво спориш. Вместо да приказваш по-добре действай.
Такаааааааааа,аз не сьм спорила,просто се ядосах,4е ве4но се пише 4е вьпросните деца са едва ли не втора рька.
За дейтсването:ами ако си про4ел някоя от другите теми ,си Щял да видиш ,заЩо веднага НЕ го правя.Ако имах вьзможност да го направя сега ,нямаше и секунда да се бавя пове4е.Но...........докато положението ми е такова ,Ще приказвам......смятам ,4е ниЩо лошо не сьм казала а само попитах ,заЩото АЗ не разбирам мотивите на хората ,които не искат да осиновят деца от ромски произход.
Никьде в постинга си не сьм написала ,4е някой ме спира мен да осиновя дете!
В крайна сметка аз единствено попитах и не сьм СПОРИЛА ,оЩе пове4е  ,4е сама не мога да си споря ,тьй като никой не ми е отговорил.
Който иска да ми отговори,Ще го направи ,който не ,ами Ще си остана с вьпроса ,заЩО не искат хората да осиновяват деца.НО някой да ми казва ,4е се заяждам е СМЕшНО.

# 45
  • Мнения: 1 425
Еми ако искаш може да поспорим  Twisted Evil

# 46
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 090
Морално ли е да вземеш здраво българско бебе за което чакат семейства без деца, а да оставиш тези деца, които всички съжаляват и за които всички говорят, но никой не иска.
Извинявай Дорет но това изречение ме потресе! Не искам да коментирам или да влизам в спорове.
Желая ти искрено успех.
Линката, виждам, че си бременна и ти желая да си родиш не едно, а още няколко деца и никога да не изпадаш в положението в което съм аз и още хиляди български семейства. Но мен пак ме потресе друго мнение:
И аз искам да си осиновим детенце (предпочитам да не е бебе) след време. Обичам децата и ще се радвам да имам повече такива, но самата мисъл за трета бременност ме ужасява. За това ще предпочета да осиновя и то здраво и красиво дете.
Това, да се откажа, заради чакащи бездетни семейства е смехотворно.

Оставям го без коментар.
И като добавка. Надявах се този форум да бъде в помощ на всички осиновители и желаещи да осиновят, а се превърна в форум в който жени с огромни проблеми да търпят обидите на други жени, които никога няма да разберат какво е да искаш да имаш дете, а да не можеш.
Съжалявам, имам огромна информация по този въпрос, но не бих я споделила в този форум в този момент.

# 47
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Какво те потресе не разбрах? Че искам още едно дете ли? Нито мога да забременея трети път, нито пък искам.

Имам условия да го отгледам, имам и желание. Защо да не направя щастливо едно дете?

# 48
  • Мнения: 978
Дорет, не очаквай разбиране. Съмнявам се някой от тези дето най- много пишат да осиновят реално дете. Излишно е да се спори.

# 49
  • Мнения: 1 002
Дорет, не очаквай разбиране. Съмнявам се някой от тези дето най- много пишат да осиновят реално дете. Излишно е да се спори.
готова съм да се обзаложа , че нито една от жените с родено от тях дете , няма да осинови ...

# 50
  • Мнения: 1 399
готова съм да се обзаложа , че нито една от жените с родено от тях дете , няма да осинови ...
Бих спечелила баса - имам приятели, които точно това направиха.  Wink
С момченце на 8 г., осиновиха бебе - момиченце на 5 месеца.
Обяснението на майката : - винаги в рода си са имали и осиновени деца и е знаела и искала едно от нейните деца също да е осиновено - просто да даде дом на едно изоставено дете. Не е имала претенция нито за произход, нито за здравословно състояние.
- искаха освен момче да имат и момиче /а ако си родиш, няма гаранция дали няма да е същия пол като първото;-)/
Разлика между двете деца не правят   Heart Eyes. Баткото е "влюбен" в сестра си  Hug Проблема на майчето сега е, че не може да навие таткото, да осиновят още едно /той и за раждане не е съгласен, де. Просто мисълта за трето го плаши - засега/ Wink

# 51
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Осиновеното ми момиче е на снимките в албума, заедно с малкия си брат.Когато решихме да си осиновим момиче аз нямах намерение по-вече да раждам,а да дам дом на едно изоставено дете.Беше на 5г и нещо-леко кривогледа,с изпъкнала брадичка-обратна захапка,кльощава и черничка.Казаха,че не е циганка майка и,но кой знае?!Ходихме на очен специалист-очилата оправиха кривогледството за една година.Тръгнахме и по детски стоматолози-сложиха и една "машинка"-нещо като скоби и една шапчица за спане с маска на брадичката за да спира разтежа на долната челюст.С упоритост и много време постигнахме завидни резултати.Сега е чаровна млада госпожица,остана и само магарешкият инат,който явно си е от гена!Няма гаранция като се осинови бебе,че ще е здраво и без проблеми,няма гаранция,че като си родим бебе ще е без здравословни проблеми!Второто ми дете се роди преносено и понеже е "чернобилче"си влачи ихтиозата до ден днешен,вече 19г почти.Никой не е застрахован!
Определено мисля ЧЕ ТОВА Е МОЯТ ФОРУМ!Има спорове,но в спора се ражда истината,нали?!
На стартовата линия за осиновяване застават всички на една линия-със и без деца!Никой на никого не би взел детето!Просто там,където трябва да стане-ЩЕ СТАНЕ!
И който си осинови-да сподели!Успех на всички!

# 52
  • София
  • Мнения: 708
ами всъщност не искам да взимам страна, но бих искала да кажа, че когато нещо се прави не съвсем законно (не визирам моя случай, чист като сълза) няма как да се излезе с информация по случай и то пред толква хора..
когато някой е поискал помощ, вярвам че я е получил..
това наистина е моят форум..поздрави на всички

# 53
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Дорет, не очаквай разбиране. Съмнявам се някой от тези дето най- много пишат да осиновят реално дете. Излишно е да се спори.
готова съм да се обзаложа , че нито една от жените с родено от тях дете , няма да осинови ...
Сьмнявайте  се моми4ета,но..........и идея си нямате ,какво е желанието на една майка ИМАЩА, ве4е нейно дете да осинови друго дете.КАКТО и ние не можем да разберем ,заЩо вие не можете да ни раберете(ех ,как го написах Whistling).Както и никога(дано) няма да разберем ,колко голямо е вашето желание.
Аз разбирам много добре ,4е вие се засягате в определени ситуации,дори аз без да искам засегнах една от вас в една тема по назад(за ,което разбира се сьжалявам),но недейте да казвате ,4е нито една от НАС говореЩите(пишеЩи) много няма да осинови дете.Дано не сте прави,заЩото аз копнея да си осиновя дете.Не зная кога ,Ще стане,но се надявам ,когато стане ,да сьЩествува оЩе този форум ,за да мога да ви докажа обратното.
Една прегрьдка за вси4ки. Hugуи желая на вси4ки ви мнооооого радост и нека бьдем толерантни кьм 4уждото мнение. Peace

# 54
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
ами всъщност не искам да взимам страна, но бих искала да кажа, че когато нещо се прави не съвсем законно (не визирам моя случай, чист като сълза) няма как да се излезе с информация по случай и то пред толква хора..
когато някой е поискал помощ, вярвам че я е получил..
това наистина е моят форум..поздрави на всички
Миленка- познаваме се и вярвам ще ме разбереш- нямах предвид информация по конкретни случай- имах предвид документи- особености при попълването, възможни грешки, това през което сте минали вие, това което сте прочели. Тук, разбира се не е агенция за осиновяване и слава богу, но мисля че такава информация е от полза. Например да опишете стъпка по стъпка как реално става процедурата. С какво сте се сблъскали. По закон е едно, но при изпълнението винаги има особености, неупоменати в закона, а в някой правилник. Мисля, че с тези неща може да се помогне. Освен, разбира се и моралната подкрепа на съпричастни. Радвам се, че един човек вече може да каже че това е неговия форум. Мисълта ми беше, че имаме нужда от сплотеност, а не да се мерим кой колко заслужава да бъде мама или татко. Това Господ го решава. За нас остава надеждата и добрата дума която може да си кажем в този форум.
Успех желая на всички.  bouquet

# 55
  • Мнения: 2 022
Дорет, не очаквай разбиране. Съмнявам се някой от тези дето най- много пишат да осиновят реално дете. Излишно е да се спори.
готова съм да се обзаложа , че нито една от жените с родено от тях дете , няма да осинови ...
Сьмнявайте  се моми4ета,но..........и идея си нямате ,какво е желанието на една майка ИМАЩА, ве4е нейно дете да осинови друго дете.КАКТО и ние не можем да разберем ,заЩо вие не можете да ни раберете(ех ,как го написах Whistling).Както и никога(дано) няма да разберем ,колко голямо е вашето желание.
Класика !  Joy

# 56
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Дорет, не очаквай разбиране. Съмнявам се някой от тези дето най- много пишат да осиновят реално дете. Излишно е да се спори.
готова съм да се обзаложа , че нито една от жените с родено от тях дете , няма да осинови ...
Сьмнявайте  се моми4ета,но..........и идея си нямате ,какво е желанието на една майка ИМАЩА, ве4е нейно дете да осинови друго дете.КАКТО и ние не можем да разберем ,заЩо вие не можете да ни раберете(ех ,как го написах Whistling).Както и никога(дано) няма да разберем ,колко голямо е вашето желание.
Класика !  Joy
БЕЗ КОМЕНТАР Tired #Crazy

# 57
  • Мнения: 2 022
Защо без коментар? Би ми бил интересен коментара. Поздравявам те лично за идеята да си осиновите детенце, макар че имате свои. Обаче, когато човек пише нещо по дадена тема е добре мъничко поне да е запознат с нея. И когато много държи да направи нещо - просто го прави, а не пише за него. Погледни какво НЕ ПРАВЯТ момичетата в съседния форум "Проблемно забременяване" само и само да си имат дете - незавсимо, че им се е обърнал и личния и социалния живот с главата надолу, всяко тяхно действие е по посока бебе и пак бебе, а не чакат да им се оправи настроението и тогава. Когато има цел - тя оправдава средствата, когато няма достатъчно желание оправдания се намират винаги. Услуга, на детето, което се осиновява, не се прави - не се заблуждавай само с това. Не трябва да така да се подхожда. Много семейства, дълго чакали деца, чакат да си осиновят бебе ( да, бебе, защото и те искат като вас да сменят памперси, да се радват на първото зъбче, на първите крачки - нищо неестествено не намирам в това).
Искам да те попитам, каква е причината да искаш да осиновиш дете, при положение, че можеш да си имаш свое? Ако не можеш да ми отговориш, недей?
Освен това, към Ню се обръщам, по данни на ООН семействата с репродуктивни проблеми в България за над 270 000, макар че по мнения на лекарите са много повече, а децата в домовете са около 30 000, и много по-малка част имат документи, с които се позволява те да бъдат осиновени. Затова и момичетата, които искат да осиновят чакат с месеци, та дори и с години, период много по-дълъг от една бременност ... Абсолютно подкрепям мнението на Дорет и на White Raven. Дано обидите, с които я засипахте се дължат единствено на младостта и незапознатостта ви с проблемите. Пак повтарям, похвално е да осиновите дете, но ще накарате някое семейство, което бленува за  детски смях в тихия си дом да чака още една година например ... Sad

Към Дорет: Дорет, много момичета имат нужда от информацията, която имаш. Не се отказвай да пишеш тук както и във форума написан в сигнатурата ми: http://forum.zachatie.org
Желая късмет на всички да са, а които все още не са да станат най-щастливите майки!

Последна редакция: пт, 19 авг 2005, 08:12 от Cygnus

Общи условия

Активация на акаунт