Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 1 254
Здравейте!
От няколко години съседката ми развъжда котки в къщи... Сега са стигнали впечатляващата бройка от 30. Мирише в целия вход и не се трае, в къщи също мирише. На всичкото отгоре от 2-3 дни изведнъж се появиха БЪЛХИ тук... Няма от къде да дойдат освен от нейните котки. Изядоха ме и мен и детето. Само тази сутрин убих 4 броя докато си пиех кафето в хола. Ужас!
Някой има ли идея как може да се действа срещу тези котки. Да се съберат подписи от входа ли, да се подаде жалба ли... Не знам кое ще е най-ефикасно (моля без предложения за ритуални убииства на всичките 30 котки, трябва да няма пролята кръв)


П.П.: Ако спра да пиша в темата, значи са ме изяли бълхите както си седя пред компа...

# 1
  • Мнения: 3 770
Мисля , че трябва да провериш текста на Наредбата  за придобиване, притежание и отглеждане на кучета и котки в апартаментите , която действа във вашата община.Ако не се лъжа за София имаше изискване че собствениците на котки трябва да им осигурят поне 25 кв.м.Все пак провери дали е влезнала в сила.Не вярвам съседката да има под ръка 750 кв.м. жилищна площ ! Подайте жалба в общината и в ХЕИ за бълхите !  Peace


П.П. Надявам се да го прочетеш , което ще означава , че не си изядена !  Joy

# 2
  • Мнения: 1 820
Съберете и подписка от входа и заедно с нея и при кмета и всичко горе написано от ***Диди*** Ако нищо не направят разбутайте някоя телевизия.В днешно време ми прави впечатление че ако нещо стане общественно достояние тогава някой лица се размърдват.Успех! Grinning

# 3
  • София
  • Мнения: 1 254
поразових в гугъл и намерих "закон за защита на животните" в който пише следното:
"Глава четвърта.
ЖИВОТНИ-КОМПАНЬОНИ
Чл. 33. Собствениците на животни-компаньони ги отглеждат при спазване изискванията за защита на животните по този закон и по Закона за ветеринарномедицинската дейност.
Чл. 34. (1) Не могат да се отглеждат кучета и котки в жилища в сграда - етажна собственост, на площ по-малка от:
1. за куче:
а) от малки породи до 10 кг - 6 кв. м;
б) за средни породи до 25 кг - минимум 8 кв. м;
в) за големи породи над 25 кг - минимум 10 кв. м;
2. за котка - минимум 6 кв. м.
(2) Площта се изчислява като обща с хората, живеещи в жилището. "

Начи... апартамента е около 100 кв м.... Ако правилно съм разбрала, тя има право да гледа 16 котки на тази площ... Гадост!
Никъде не пише по колко кв.м. се полагат на една бълха...

# 4
  • Мнения: 3 770
Потърси и новата наредба на общината - ако е в сила квадратите са вече 25.

# 5
  • Мнения: 1 629
Може да я натопиш че котките са и без паспорти...мисля че имаше нещо за домашните любимци и паспортите и някъв данък се плащаше също...май 25 лв беше за кучетата, щото имах куче преди. Ма иначе е много смешно 30 котки..братче newsm78

# 6
  • София
  • Мнения: 1 877
манди, видях в друга тема, че си в х димитър, да не би да живееш в стара кооперация на спас гинев? питам, понеже там в има подобен случай, не можехме да се разминем от котки....... ooooh! ooooh! ние вече не сме там, но сигурно е същия случай, то беше невъзможно да не се забележи този ужас...

# 7
  • Под липата
  • Мнения: 620
Живея в подобен кошмар втора година! По принцип съм неконфликтна личност и живея своя си живот, а този на останалите малко ме интересува, но вече съм на ръба на нервите си и скоро мога да стигна до саморазправа.
 На последният етаж на нашата много малка кооперация от 8 апартамента, живее едно "чудо"/ вище на природата, което с иначе малката си пенсия отглежда неизвестен за мен брой котки и кучета   newsm78.  Според очевидци котките са поне 20, а кучетата 7 или 8. Не ме разбирайте погрешно - обичам кучета и котки - даже в дома си отглеждам куче, но спазвам всички неписани човешки закони - водя го с каишка и чистя след него. На мен лично домашната менажерия на тази баба не ми пречи толкова, колкото факта, че дворчето на кооперацията ни се превърна в развъдник на улични песове и котки , както и на придружаващите ги паразити - бълхи, мухи и кърлежи. Излишно е да казвам, че бабинка ги храни и това малко местенце се е превърнало в гнусна кочина, воняща на недоизядената от животните и вмирисана храна, на кучешки и котешки изпражнения... Sick Всеки опит за нормален човешки разговор с нея относно тези животни завършва с писъци, клетви и ние, всички съседи и съкооператори сме наричани кучеубийци, мръсници, изроди... От  8-те семейства, живеещи  в кооперацията само още една възрастна жена и нейната дъщеря я защитават и правят бойкот на всяко решение на жилищният съвет. Не пожелаха да се сложи нова входна врата с домофон и сега всичките храненици на кукуто ( кучета и котки ) влизат безпрепятствено във входа и оставят автографите си на стълбището. По същите причини и чистачка не се нае да чисти. Представете си вонята сега, през лятото! Капакът на всичко това е отказът на тези двете да плащат общия ток.  Поради неплатени сметки вече две седмици сме без ток на стълбището и вечер се прибираме въоръжени с фенери и стъпваме на пръсти да не настъпим случайно някое ако! За пореден път с останалите решихме да платим и тяхното дължимо, но докога? Значи баба има пари да храни уличните кучета и котки, да им готви и т.н, а няма пари да плати своя дял от общите сметки? И си се чудя и се мая - как е възможно една луда старица да тероризира толкова семейства и да ни прави на по-луди от нея ?
 Преди няколко дни,  съседката живееща до нейният апартамент подала жалба в районното, оплаквайки се от непоносимата воня излъчваща се от съседното жилище. Дошъл полицай, позвънил и когато му отворила вратата, хукнал надолу по стълбите - едвам сварил човека да слезе долу и повърнал - представете си само с какво сме свикнали , та чак не ни прави впечатление !

# 8
  • Мнения: 5 710
Събирате събрание на блока.
Изяснявате проблема и каните адвокат. Подавате иск и покривате разходите от вноските на входа.
Домоуправителят е за това.
Мисля, че проблемът 'котки' е в психичното състояние на съседката ви.

# 9
  • Мнения: 11 003
Ма иначе е много смешно 30 котки..братче newsm78

И по-смешно има. ooooh! Офисът, в който работи наша близка, е в стара кооперация в центъра на града. Съседният апартамент се обитава от луда бабичка, 30 котки и ... около 12-15 кучета. Досега всички опити животните да бъдат изселени са неуспешни, понеже бабето се крие и не могат да й връчат жалба/призовка, нито да говорят с нея.
Апартаментите са на третия етаж, но вонята се усеща още като минеш край отворената входна врата на сградата. Sick

# 10
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Общо взето, нищо кой знае какво не можеш да направиш. И при нас в съседен блок живее една луда жена и отглежда у тях към 20 кучета и над 30 котки в 2-стаен апартамент. Поне толкова ги изброиха от някаква служба, която съседите повикаха. То бяха подписки, то бяха жалби - нищо. Гледа си ги вътре и е смрад до небесата. Идваха и от полицията, и от ХЕИ, пак нищо. Щом жилището е нейна собственост, има право да си гледа вътре каквото иска, така казаха накрая на хората. Като излиза, рови в боклука и води глутницата със себе си. Кучетата са агресивни и налитат както на домашни любимци, така и на хора.
Веднъж пак дойдоха от някаква служба заедно с полиция, не помня вече какви бяха, отвориха вратата и изгониха навън всички животни. Веднага щом си заминаха, жената слезе долу и за час си ги прибра всичките обратно горе. Съседите само си пишат жалби. Нищо не стана. Тя си е и освидетелствана, но докато не направи престъпление, никой нищо не може да и направи. Оказва се, че никакви закони не работят.

Последна редакция: нд, 06 юли 2008, 02:19 от Unknown_lady

# 11
  • София :(
  • Мнения: 215
Казват, че според ПУРНЕС,можете да се съберете останалите собственици, да се обърнете към адвокат и по съдебен ред да изселите персоната от имота и в етажната собстветост. Само дето такова чудо по нашите земи още не се е случило. Пробвайте с жалба в РИОКОЗ, бивш ето ХЕИ и общината, но не вярвам да се промени нещо . То и според новоизлюпения Закон за защита на животните, полицията би трябвало да вземе мерки, ама те за къде по-фрапантни случаи се правят на умрели буболечки, та за нещо такова сигурно хич няма и да си разклатят крачолите.

# 12
  • Мнения: 654
господи какво трябва да преживявате всеки ден.имам две кучета и много ги обичам,но когато се намокрят и аз трудно ги издържам.добре че двора е голям.какво ще правите в жегите.
ако има някакво развитие въпроса пишете.оказва се че има толкова много хора във вашето положение. Peace

# 13
  • Мнения: 60
И аз си мисля за адвокат, но и повече гласност- едно репортажче по телевизията, нещо в някой вестник, а бе , ако се раздуха случая чоже и на някой да му скимне да се развърда. Психичните проблеми на някой могат да бъдат опасни за съседите. Аз бих стигнала и по далеч, фалшиво медицинско за някакви гъби или дерматит, а може би алергия. Не може някакво куко да вгорчава живота на околните!!!!!!!!!!!

# 14
  • Мнения: 45
 #Crazy

В някаква организация за защита правата на животните! 30 котки затворени в апартамент, воня, бълхи... едва ли това са условята за добър живот на животинките, за които тези активисти се борят.  Whistling

Нямам думи!  Sick Откачена работа са и примерите, които по-нататък са дадени от други потърпевши.
Адвокати, съвети, поДкани... newsm78, докато изобщо нещо се случи, човек може и да се поболее. Отврат! На вън се влиза в такива жилища - ако изобщо може да ги има - посредством официален взлом на власта (полиция), животните във ферми за бездомни, стопаните им в лудница.

# 15
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Не може стопаните да ги затворят принудително в лудница. По закон не може, освен ако не са извършили някакво доказано престъпление и са опасни за околните.

# 16
  • Мнения: 2 099
Aз съм на път да избия котките които се отглеждат и в нашия вход!!!!!!Честно да ви кажа вече не издържам бълхи,воня,лайна.Разваляща се храна сложена из мърляви панички навсякъде.Досега да съм сложила отрова и да съм ги изтровила мръсните котки,само ме е страх да не я намери малко дете и да пострада.С тези хора котколюби на глава не се излиза.Сега моля да заповядат природозащитниците,с удоволствие ще ги пратя на майната им.Писна ми от безотговорни природолюбители хранещи помияри навън,като толкова обичат животни да си ги гледат вкъщи.Казвам ви ще полудея,бебето и то нахапано от бълхи,каката,аз.Пръскам пред входната врата за бълхи и пак има.Чаршафи се перат през ден,немога да вляза във входа без да ме накачи някоя бълха.Накрая ще взема един чувал и ще събера де що котка хвана в този вход и ще ги изхвърля някъде!
Писах жалби,събирахме събрания и нищо не се промени,котките стоят още и раждат котенца и така..Звънях на ХЕИ,идваха пръскаха за бълхи,немога да им завъня всеки месец.Препоръчаха да се махнат котките,да се махнат ама къде.Честно на път съм да ги избия брутално с нещо.
Бебето направи дерматит от нещо,предполагам от нахапванията от бълхи и мазната мърлява съседка ще отказва да разкара котките,те били толкова мили и имали малки котенца нененене ще полудея с такива хора.Бясна съм бясна!

Преди месец съседа полицай застреля едно от бездомните кучета пред входа,беше захапало едно детенце за ръката,с мъжа ми бяхме там и едва успяха да извадят ръчичката на детето от устата на това псе.Аз лично видях как е ухапано до кокал,детето на 4 ри годинки.Кръв,свалих си ризата и завихме ръката и с мойте двете деца и мъжа ми търчахме до болницата да видят раната.Майката пристигна и едва си седеше на краката жената от уплаха.В това време съседа застрелял кучето.Природозащитничката дни след това писка за кучето и ни нарича и до сега изроди,идва ми да и забия един право в лицето честно.Ухапаното детенце сега не излиза само и понякога заеква,тая откачалка ще ми говори за горкото кученце!

Последна редакция: пн, 07 юли 2008, 09:32 от nelipyxo

# 17
  • Мнения: 191
А пробва ли да говориш със съседката? Тя явно вече не усеща миризмата, защото в апартамента и е страшна смрад. Не че ще изхвърли котките, но да им намери някакви нови собственици, не в същата сграда. Иначе държавните органи не реагират адекватно и си прдставям колко има да чакаш... и пак няма гаранция, че ще направят нещо.

Аз не мисля, че съседката е психо, както бяха писали някои по-горе. Има самотни хора, които си мислят, че когато полагат грижи за някого (било то и 30 котки) ще компенсират тази самота. Аз лично бих подходила с добро в началото. Дано се вразуми, защото не е никак здравословно съжителството с 30 животни - нито за самите тях, нито за собственика, нито за съседите и околните.

Последна редакция: пн, 07 юли 2008, 11:17 от little_lulu

# 18
  • Под липата
  • Мнения: 620
А пробва ли да говориш със съседката? Тя явно вече не усеща миризмата, защото в апартамента и е страшна смрад. Не че ще изхвърли котките, но да им намери някакви нови собственици, не в същата сграда. Иначе държавните органи не реагират адекватно и си прдставям колко има да чакаш... и пак няма гаранция, че ще направят нещо.

Аз не мисля, че съседката е психо, както бяха писали някои по-горе. Има самотни хора, които си мислят, че когато полагат грижи за някого (било то и 30 котки) ще компенсират тази самота. Аз лично бих подходила с добро в началото. Дано се вразуми, защото не е никак здравословно съжителството с 30 животни - нито за самите тях, нито за собственика, нито за съседите и околните.
По принцип си права. Тези хора компенсират самотата си в грижи за отхвърлени животни.
На мен отначало ми беше жал за старицата и я защитавах, когато някой съсед се изказваше твърде остро по нейн адрес, но когато я видях да замерва със саксии играещите пред блока деца, когато я чух да кълне хората, които кротко се опитваха да оправят проблема...е, вече не  я смятам за нормална. Тази жена има внучета, които не и гостуват, защото и тях нарича изроди. Опита се да отрови моето куче ( а се пише за любител на животните) Определено е психо и няма разумен и човешки начин да си разрешим проблемите с нея. Чувствам се ужасно безсилна... Днес, когато отивах до магазина се разминахме и я чух да ме псува на майка. Възпитанието ми ме възпря и белите и коси да не я настигна с два скока и да я нокаутирам... Не издържам на кучешкия лай, на миризмите, на вечните спорове за пари, на рояците бълхи и дефакто  - НИЩО не мога да направя  Confused

# 19
  • Мнения: 191
Леле, сълзичка, тази женица вече е много крайна! Да псува и на майка  ooooh! тц тц тц Дам, с някои хора няма оправия за съжаление.

# 20
Има едно решение. Малко е крайно, но щом сте опитали всичко друго - ще подейства. Нарича се питбул. Вече може да се намери и от хора, които ги подаряват. Просто го изчакайте да порасне достатъчно и го пускайте за няколко минути да се поразходи из входа, когато бабата разхожда кучета и котки. Само пазате от деца и хора в това време. Бързо ще ги изчисти тварите. Изтребва ги до крак.

# 21
  • Мнения: 1 289
Ква е тази съседка - клошарка! Shocked

Има едно решение. Малко е крайно, но щом сте опитали всичко друго - ще подейства. Нарича се питбул.... Бързо ще ги изчисти тварите. Изтребва ги до крак.

Ти чуваш ли се?! Животните не са виновни, виновни са хората - в случая някаква луда. Ако събереш 30 питбула на едно място да не мислиш, че ще мирише по-хубаво.

# 22
  • Мнения: 212
Ква е тази съседка - клошарка! Shocked

Има едно решение. Малко е крайно, но щом сте опитали всичко друго - ще подейства. Нарича се питбул.... Бързо ще ги изчисти тварите. Изтребва ги до крак.

Ти чуваш ли се?! Животните не са виновни, виновни са хората - в случая някаква луда. Ако събереш 30 питбула на едно място да не мислиш, че ще мирише по-хубаво.

Е сега какво - ти още малко ще изкараш че е по-добре да убият бабата вместо котките.

# 23
  • Мнения: 1 289
Защо трябва някой да се убива? Бабата явно е нещо изкуфяла. Нормален човек ще гледа ли 30 котки, кучета и т.н. Ако не се вземат мерки срещу лудата, и да и ги вземат (или убият - както някои разбирачи съветат), тя пак ще си ги събере толкова, че даже и повече. Защо авторката реагира чак на 30-тата котка?

# 24
  • Мнения: 30
Здравейте!

За моя огромна жалост знам какво точно изпитвате, живейки близо до подобни инициативи. Съвсем до скоро бях част от организация за защита на животните и преди година бяхме извикани по подобен случаи. По-късно се запознахме с още такива болни личности, техните домове и животни. Това нещо си е болест, синдром, има развити теории на запад за него, както и лечение. По-долу ще сложа снимки на дома на една от жените. За тях не ми е жал, жал ми е за животните. Защото тези хора (сред тях има и мъже) сами избират да живеят по този начин, докато животните не. Те са затворени сред мръсотия, болести и глад. От въпросната жена с цената на много нерви измъкнахме 12 котки (жената не искаше да ни ги дава, за една щеще да ме съди, че съм я била взела), а друга организация кучета. Костваше ни много средства и емоции. Всички животни бяха болни от поне 1 нещо. Слава Богу, сега те са осиновени тук и в Швейцария. Оказаха се невероятни животни. Може би заради мизерията, боя и глада, които бяха търпяли години наред.

Та, мисълта ми е, действайте законно - има Закон за защита на животните, според който това е недопустимо. И не само от гледна точка на квадратите, в които ще живее животното. Пуснете жалби в РВМС и полицията.

И някак си помислете за животните. На нито едно същество, било коте, куче, маймуна, не му е приятно да живее хапано от паразити, сред собствените си урина и изпражнения. Повярвайте, те не биха избрали да живеят така. И не смятам, че е честно да плащат с живота си, заради нечий болен мозък.

"Нашата жена" живееше близо до Дондуков. Може би е една от вашите...Ето "хубави" снимки:





# 25
  • Мнения: 1 289
deni_avr, добре е, че се намеси. За съжаление потърпевшите често изкарват агресията си върху животните, а не върху въпросните болни. Ако прочетеш малко по-нагоре даже някои препоръчват да ги убиват.  ooooh!

За такива случаи съм гледала по Анимал Планет доста често - животни в окаяно състояние, изобщо - трагедия отвсякъде. Но там за такова нещо или бой над животно арестуват и осъждат. У нас не знам кога ще се случи...

# 26
  • Мнения: 30
Точно затова писах, макар че, повярвай ми, предпочитам да избягвам подобни теми. Не заради друго, ами защото ми писна да виждам как животните плащат грешките на стопаните си и хората/обществото като цяло. Уж ние сме венецът на цивилизацията, а някак си този акъл, с който много се гордеем не ни стига, за да взимаме наистина цивилизовани решения.

Мисълта ми беше, че хората трябва да знаят, че Законът за защита на животните е създаден и в полза на последните, и в полза на обществото. В него са написани ясно правилата, според които се отглеждат домашни любимци. 30 котки и толкова кучета в апартамент или където и да било другаде не са любимци, а мъченици. Ако в един такъв апартамент живеят 30 човека съм сигурна, че условията ще са горе долу същите.

Аз Анимал Планет не гледам. Много неща не показват по нея, които са брутална част от американската "защита" на животните. Но знам практиките в Германия, Швейцария и др. страни от Европа. Един мъдър човек е казал, че развитието на една държава се познава по отношението и грижата й към възрастните хора, инвалидите и животните. И по трите показателя държавата ни не прави нищо.

А по случая, призовавам хората да действат законово. Има решение, невключващо смърт на същества, неизбрали да живеят така.

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 23 669
deni_avr, добре е, че се намеси. За съжаление потърпевшите често изкарват агресията си върху животните, а не върху въпросните болни. Ако прочетеш малко по-нагоре даже някои препоръчват да ги убиват.  ooooh!

За такива случаи съм гледала по Анимал Планет доста често - животни в окаяно състояние, изобщо - трагедия отвсякъде. Но там за такова нещо или бой над животно арестуват и осъждат. У нас не знам кога ще се случи...
По Анимал планет също така обясняват как тези животни понякога! не подлежат на социализация, не са свикнали с хора и ако не могат да свикнат ги умъртвяват хуманно. Т.е. пак ги убиват.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 25 239
Поредният случай, в който държавата доказва, че никаква я няма! Нали има Закон за защита на животните, има наредби, а никой не си мърда гъза да озапти подобни луди. Нямали право, дрън дрън ярина. Ей затова сме на тоя хал, защото се бълват закони, а няма институции, които да следят за спазването им и да налагат санкции. И затова толкова хора се озлобяват и си го изкарват на животинките, които изобщо не са виновни и никой не ги е питал дали искат да се озоват в това положение.

Янтра, вярно е това, което казваш, ама съгласи се, че озверял питбул вилнеещ сред беззащитни животни не е много хуманна гледка.

# 29
Извинявай, че така нахално се намесвам, но ти ли си тази, която ще реши кой да живее и кой не.Не съм човек, който е способен да прибере толкова много животинчета в дома си, но съм човек способен на уважение към такива хора.Във случая може и да си напълно права, за факта, че тази жена има психически проблеми, но ти нямаш право да съдиш, който и да било за проблемите му.Разбирам колко ти е неприятно, като се има предвид, че се разнасят зарази и т.н. Но погледни от друга страна на нещата.
Направи нещо по - разумно за да разрешиш проблема и понеже до тук прочетеното разбирам, че се смяташ за разумна и здравомислеща жена изключи от възможностите убийството на който и да било, по каквато и да било причина.Ето как те съветвам на постъпиш, защото вярвай ми и аз съм имала подобен проблем:
1.Поговори с жената, защото в каквото и състояние да се намира, тя е способна да разговаря с теб, така че се възползвай и се помъчи да разрешиш нещата спокойно.
Кажи й, че обичаш животните не по- малко от  нея (доколкото разбрах си имала куче, можеби все още имаш).Но спокойно и покажи фактите, които те тревожат.Непременно дай за пример нахапаното дете и колко болка е изпитало то.Продължи да говориш със спокоен тон, дори жената да крещи.Уверявам те, че щом е намерила място в сърцето и в дома си за тези животни, тя ще намери и капка състрадание и съчувствие към хората на които наврежда и на които по някакъв начин пречи.
2.Помисли за децата си.Не те познавам добре, но предполагам не си нацистка и не изпитваш удоволствие от безпричинно насилие и т.н.Предполагам също, че искаш да дадеш добър урок и пример на децата си, и те уверявам, че върху  тях начина по който ще разрешиш проблема влиае много.Научи ги на добродушие, толерантност и разбиране.
3.Опитай да изслушаш жената и да разбереш нейните виждания за нещата.Дори те да се различават от твойте, не повишавай тон и не спори, само още веднъж напомни вредата от тези животни.
4.Напомни й, че те също не се чувстват добре, затворени в такова малко пространство.Предполагам тя ги еприютила от улицата и това е много великодушно, напомни и отново, че намираш делото и за грижоно и достойно за уважение.Така тя ще е предразположена за по-тежки новини, от рода, че трябва да се погрижи нейните любимци да получат по-добър живот.Опитай да я увериш, че разбираш колко много обича тези животинки и напълно я разираш, но я накарай да разбере и повярва, че по-добре за тях е да намерят дом, където ще може да им се обръща специялно внимание.

 Тези методи действат безотказно, не са измама, а просто проява на човечност.Убедена съм на 100%, че въпросната старица ще разбере позицията ти на притезняваща се майка, щом види в теб добродушно и състрадателно лице.Обясни и нежно и внимателно, че макар да обичаш всичките и животни, дори можеби колкото нея, искаш да се овериш, че както твойте деца няма да боледуват и да бъдат хапани, така и нейните котета и кучета (които вероятно тя възприема като свои деца) ще бъдат по-добре някъде другаде, където 6те могат да ги гледат по-добре и да полагат  грижи за всяко от тях поотделно.Изпъкни също факт, че тя много ги обича и ти я разбираш, но ще й помогнеш да се раздели с тях и ще бъдеш до нея през цялото време.Предполагам(не мога да съм напълно сигурна, защото не познавам нито теб, нито съседката ти), че ще стигнете до разумно и устройващо и двете ви решение по мирен и цевилизован път.
1.Тя ще трябва да се раздели с животните си, но ти ще я подкрепяш през цялото време, като неин приятел и можеби ще и позволиш да запази поне едно от животинчетата, ще и помогнеш да разчисти в тях, ще настаните заедно новият й домашен лю'бимец, ще викнете отново да обезпаризитят входа и апартамента на жената по възможност и така тя ще се преърне в един любящ и спокоен съсед, който не е заплаха за никого и има ЕДНО или най-много ДВЕ безобидни обезпаразитени и здрави животинчета, дори може да й предложиш помощ, за тяхното ежемесечно посещение при доктора.Защото до колкото разбрах тя е стара жена и няма дълго да може да се справя с животинчето/ките.И още нещо, тази жена изпитва силна обич към тези животни, постъпи човешки и помогни да им намери добър дом, който да бъде на близо и от време на време тя да ги посещава.Ако това е невъзможно, помогни и поне да им намери подходящ дом и се увери, че жената е игурна, че поверява един по един любимците си на подходящи и любящи хора.
П.С. Така ти ще имаш добра съседка и здрави и защитени деца, само в замяна на малко човечност, разбиране и взаимна помощ!

# 30
  • Мнения: 1 820
Извинявай, че така нахално се намесвам, но ти ли си тази, която ще реши кой да живее и кой не.Не съм човек, който е способен да прибере толкова много животинчета в дома си, но съм очвек способен на уважение към такива хора.Във случая може и да си напълно права, за факта, че тази жена има психически проблеми, но ти нямаш право да съдиш, който и да било за проблемите му.Разбирам колко ти е нприятно, като се има предвит, че се разнасят зарази и т.н. Но погледни от друга страна на нещата.
Направи нещо по-разумно за да разрешиш проблема и понеже до тук прочетеното разбирам, че се смяташ за разумна и здравомислеща жена изключи от възможностите убийството на който и да било, по каквато и да било причина.Ето как те съветвам на постъпиш, защото ввярвай ми и аз съм имала подобен проблем:
1.Поговори с жената, защото в каквото и състояние да се намира, тя е способна да разговаря с теб, така че се възползвай и се помъчи да разрешиш нещата спокойно.
Кажи й, че обичаш животните не по-малко от  нея (доколкото разбрах си имала куче, можеби все още имаш).Но спокойно и покажи фактите, които те тревожат.Непременно дай за пример нахапаното дете и колко болка е изпитало то.Продължи да говориш със спокоен тон, дори жената да крещи.Уверявам те, че щом е намерила място в сърцето и в дома си за тези животни, тя ще намери и капка състрадание и съчувствие към хората на които наврежда и на които по някакъв начин пречи.
2.Помисли за децата си.Не те познавам добре, но предполагам не си нацистка и не изпитваш удоволствие от безпричинно насилие и т.н.Предполагам също, че искаш да дадеш добър урок и пример на децата си, и те уверявам, че върху  тях начина по който ще разрешиш проблема влиае много.Научи ги на добродушие, толерантност и разбиране.
3.Опитай да изслушаш жената и да разбереш нейните виждания за нещата.Дори те да се различават от твойте, не повишавай тон и не спори, само още веднъж напомни вредата от тези животни.
4.Напомни й, че те също не се чувстват добре, затворени в такова малко пространство.Предполагам тя ги еприютила от улицата и това е много великодушно, напомни и отново, че намираш делото и за грижоно и достойно за уважение.Така тя ще е предразположена за по-тежки новини, от рода, че трябва да се погрижи нейните любимци да получат по-добър живот.Опитай да я увериш, че разбираш колко много обича тези животинки и напълно я разираш, но я накарай да разбере и повярва, че по-добре за тях е да намерят дом, където ще може да им се обръща специялно внимание.

 Тези методи действат безотказно, не са измама, а просто проява на човечност.Убедена съм на 100%, че въпросната старица ще разбере позицията ти на притезняваща се майка, щом види в теб добродушно и състрадателно лице.Обясни и нежно и внимателно, че макар да обичаш всичките и животни, дори можеби колкото нея, искаш да се овериш, че както твойте деца няма да боледуват и да бъдат хапани, така и нейните котета и кучета (които вероятно тя възприема като свои деца) ще бъдат по-добре някъде другаде, където 6те могат да ги гледат по-добре и да полагат  грижи за всяко от тях поотделно.Изпъкни също факт, че тя много ги обича и ти я разбираш, но ще й помогнеш да се раздели с тях и ще бъдеш до нея през цялото време.Предполагам(не мога да съм напълно сигурна, защото не познавам нито теб, нито съседката ти), че ще стигнете до разумно и устройващо и двете ви решение по мирен и цевилизован път.
1.Тя ще трябва да се раздели с животните си, но ти ще я подкрепяш през цялото време, като неин приятел и можеби ще и позволиш да запази поне едно от животинчетата, ще и помогнеш да разчисти в тях, ще настаните заедно новият й домашен лю'бимец, ще викнете отново да обезпаризитят входа и апартамента на жената по възможност и така тя ще се преърне в един любящ и спокоен съсед, който не е заплаха за никого и има ЕДНО или най-много ДВЕ безобидни обезпаразитени и здрави животинчета, дори може да й предложиш помощ, за тяхното ежемесечно посещение при доктора.Защото до колкото разбрах тя е стара жена и няма дълго да може да се справя с животинчето/ките.
П.С. Така ти ще имаш добра съседка и здрави и защитени деца, само в замяна на малко човечност, разбиране и взаимна помощ!
Абе момиче,първо темата е толкова стара и се чудя как изписа всичкия този ферман! ooooh!Жената най-вероятно вече или се е примирила,или си е решила проблема с котките на гозпожата.И дали тя е тази или не си е нейна работа!Ако аз съм на нейно място по същия начин бих се опитвала да реша проблема!Ти деца имаш ли?И на колко си години? #Crazy

# 31
  • Мнения: 3 394
съседите ни имат 2 котки, но ако станат повече определено ще се размрънкам някъде (дори и аз не знам къде, но все някъде нещо има).
Не мирише поне.
Но 30 са си впечатляваща бройка-няма спор ooooh!

# 32
  • Мнения: 2 229
съседите ни имат 2 котки, но ако станат повече определено ще се размрънкам някъде (дори и аз не знам къде, но все някъде нещо има).
Не мирише поне.
Но 30 са си впечатляваща бройка-няма спор ooooh!

Че какво е притеснителното в 2 котки? newsm78
Някои по 3 имат, а съседите дори не знаят.

gildo_rouvyr, много хубаво си го написала, но и неизпълнимо.

# 33
  • Мнения: 1 820
аз за 2 котки не бих се размрънкала може би....Не знам,но мога само да си представя когато се разгонят 2 котки(или 30  ooooh!)какво става,как се чува и вечер как ехти....Не ми се мисли как се спи,как се гледа дете,ако в съседния апартамент има 30 котки! ooooh!Пък как мирише входа,какви зарази се носят....Кое му е хубавото дето го е написала gildo_rouvyr,ти с луд човек разправяла ли си се?От лудия и пияния бяга  Peace
Ще се радвам ако авторката на темата се включи и каже какво е станало  Hug

# 34
Купи  си  отрова за мишки ,натъркай я хубаво на парчета саламчета или кюфтенца  и  изтрепи котките  постепенно и дискретно. Ще повръщат,ще  се вайка  собственичката им,но за твоя радост  ще умират една след друга.

 Имали сме дългогодишни ядове с една изкукуригала  бабичка във входа,не чакай на инстанциите да си прехвърлят топката. Нейните котки щъкаха из входа,избата и  наоколо блока,не беше много трудно  да изтрови човек.

Нека се жалва после  бабката ,че й умират котките,много важно !

# 35
Сори,не видях,че темата е от 05 Юли 2008  Whistling

# 36
Обожавам котки, цял живот съм ги гледала, доскоро имах две у дома...

Но това, което прави тази жена... Жестоко е и към хората във вхда, и към животинките.

А и да си призная - ако около невръстното ми бебче се размотават разни неизкъпани, неваксинирани и потенциално полудели (от болести, бой. бълхи или просто от лоши условия) котки и няма друг начин да бъдат разкарани -  с голи ръце ще почна да ги душа ... Макар че бабката май повече го заслужава  Embarassed

# 37
  • Тук и сега
  • Мнения: 325
Направете подписка със съседите. Може и от другите входове да се разпишат ако и на тях им мирише. На моята свекърва комшийката под тях гледаши кокошки. Жив ужас. Смрад, не се траеше. Направиха подписка и я подадоха, ама не знам къде. Мога само да кажа, че наистина изхвърлиха въпросната "луда". Действай, ще има резултат. Само упорство трябва срещу такива кухи екземпляри.

# 38
  • София
  • Мнения: 7 990
То не опира до кухост на екземпляра, ами до психическо състояние... Все едно да обясня на откачалника под нас да не млати жена си ежедневно, щото някой ден ще я убие...Лошото е, че българското законодателство не предвижда адекватни мерки срещу хора с нестабилно психическо състояние и възможностите до противодействие са сведени до минимум Sad И сбутани в тия блокове, сме принудени да търпим какви ли не гадости от съседите, без да можеш законно да отреагираш така, че да отстраниш дразнителя. Сори за офф-а, ама тия дни и аз съм на някаква междусъседска вълна...

# 39
  • Мнения: 197


 #Crazy В кой свят живееш? Съгласна съм единствено с това, че трябва да се търси мирно разрешение на проблема, без злоба и агресия. Иначе всичко останало, за което пишеш звучи абсурдно и малко смешно.  newsm78 Всъщност, най-вероятно не си на повече от 13 години и все още разсъждаваш малко по детски.
 Знае се как действат /за съжаление/ законите в България. Може би ще трябва да се намесят активно медиите, за да се размърдат нещата около подобни проблеми. Дано се включи пак авторката. Любопитна съм какво е предприела и каква е развръзката в случая.
    Peace

# 40
Възможно е авторката  на темата Манди Портокалова  от  5 юли 2008  г  до  26  януари 2009  да е изтрепила до крак  30 -те котки на съседката докато ние си чешем езиците и мъдруваме. Wink

# 41
  • Мнения: 3 157
Или може би зимата не смърди чак толкова непоносимо и за момента са зарязали проблема...или пък бабата е умряла и котките са избягали..или пък авторката не е издържала и е избягала newsm78
Дайте жокер?

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Или й е писнало да пише....

# 43
Вярно е, че може би няма да подейства като с магическа пръчица, но има ли смисъл да се убиват всички тези котки,след като истинския проблем е в жената.И знам какво е да се разправяш с луди и за ваше сведение ако ги дистанцираш, няма да стане по - добре.Мисля, че жената е разрешила проблема вече, не знам по какъв начин, но едва ли и ще разберем защото темата наистина е отдавна.Ми разбирам защо не харесвате написаното.Причината е, че гледате да разрешавате проблемите само с убийство.Като сте толкова загрижени за децата си, защо не помислите какъв пример им давате.Какво ако утре те видят дете в пясъчника което по някакъв начин им пречи, да се опитат да го убият ли, такъв пример ли искате да дадете, ако е така, няма проблем.Предполагам написаното от мен наистина изглежда абсурдно за болните мозъци които търсят бързото решение да убият горките животни.
А за тези които поне до някъде ме подкрепят - благодаря.Не настоявам, нито имам желание да се карам с някой, но проблемът е, че мислите, че жената е ненормална, не казвам че това не  е възможно, но вие смятате ли че е нормално да отнемате невинни животи без видима причина.Разбирам, че пречат, но си има организации за това и с подходящото отношение към старицата тя ще даде тези животни за осиновяване.Но мога да ви уверя, че тези методи по - горе са подействали при мен, не гарантирам, че случаят на жената е същият, но и в моят вход има много хора, които имат подобни "болести".Спокойно мога да ги нареча така, защото на тези хора може да им се помогне, докато на напълно лудите не може и недай си боже да се срещнете с такива хора, защото аз вече имам опит с такива независимо възрастта ми.А пък и не мисля, че логиката ми е детска само защото не мисля, че трябва да се убият животните, вместо да се дадат за осиновяване и проблема да се разреши по - лесно.А не помислихте ли също, че ако подателката избие животните, старицата няма да остане доволна и ако НАИСТИНА ТАЗИ ЖЕНА БЕШЕ ЛУДА последствията няма да са много добри, като се има предвид че има и малки деца около нея.По - добре хем животните да се дадат за осиновяване, хем старицата да не се разбеснее защото сте и ги убили или отнели на сила.Един разговор едва ли ще навреди.

Последна редакция: чт, 29 яну 2009, 12:41 от gildo_rouvyr

Общи условия

Активация на акаунт