Не е пързалка...

  • 3 054
  • 33
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 2 700
Доживях и аз да пускам тема тук Wink  Cry
Имам възрастна братовчедка пенсионерка, която ме потърси вчера за съвет, а аз не можах нищо смислено да дам като акъл. Случаят е следният. Тя живее сама с 24 годишната си дъщеря, която работи, и от две години при тях се е нанесло гаджето на дъщеря й, който НЕ работи. Братовчедка ми (откровено казано сама си е виновна за положението, в което се е докарала) ги издържала и двамата с пари от продадени имоти, които вече били свършили. Покрай възникналото безпаричие отношенията са се обтегнали и "зетят" започнал да бие братовчедка ми (на 65 г.), тъй като тя иска да го изгони. Апартаментът на братовчедка ми, а дъщеря й няма брак с въпросния. Досега я е бил два пъти, за което се е освидетелствала медицински. Полицията го е извела веднъж от къщата, но той се е върнал отново сляд няколко часа. Дъщерята очевидно е заслепена, и аз не знам от какво, и не прави нищо, за да се изнесат от майчиния й дом. "Зетят" е заплашил братовчедка ми, че ако посмее да се оплаква някъде ще я разчлени... Очевидно е буен по характер, защото периодично чупел покъщнина. Жената се страхува за живота си, (а също и за този на дъщеря си, която отново подчертавам към момента не предприем никакви радикални мерки) и се самосъжалява, че е допуснала подобно положение. Финансово на този етап не е добре (изяли са й спестяванията).
Единственото, което ми хрумна беше да потърся координати на "Анимус" - бях чула с половин ухо реклами, че фондацията или асоциацията (не знам точно) защитава малтретирани жени. Дадох й ги и тя реши да отиде още днес на консултация.
Междувременно пускам темата, като разчитам на ваши идеи и предложения.

# 1
  • Мнения: 4 916
Да си смени ключалката и да иска ограничителна заповед.

# 2
  • Мнения: 2 556
Не мога да кажа точно какво бих направила, защото да не давам лоши идеи публично  Rolling Eyes Най-общо казано, сигурно ще намеря кой да "плати" на зетя за добрините му.

# 3
  • Мнения: 2 700
Това с ключалката отпадна. "Зетят" вече е влизал барабар с вратата, а жената каза, че няма пари за нова вратата.
Може ли подробности за ограничителната заповед  Praynig От филмите се сетих, но не знам какви постъпки трябва да се направят.

Tess, и на мен ми хрумна същото (даже й го казах), но жената няма пари да плати на охранителна фирма..

# 4
  • Мнения: 750
Една торба с бой ще го оправи момчето!
Още ли не сте го набили....к'во го бавите!

# 5
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Да си смени ключалката и да иска ограничителна заповед.
..това да , но трябва и да "вразуми" и дъщеря си (която няма против въпросния търтей) Tired........ ох трудна ситуация  Thinking

# 6
Нямат ли някой мъж от родата да си поговори с него по мъжки?
Ограничителна заповед също! Не знам дали това е възможно в Бг - подаване на оплакване в полицията за заплахи?

Толкова нагли хора има по този свят #Crazy

# 7
  • Мнения: 139
След като женицата се е освидетелствала е трябвало да пусне жалба в полицията, после пак, да предупреди съседите и близките си и те да подадат жалба докато не получи ограничителна заповед. Но преди всичко трябва да поговори много сериозно с дъщеря си по отношение на ситуацията. Колко влюбено-загубен трябва да е човек, за да позволява някой да издевателства над възрастната му майка и да не прави нищичко по въпроса?
Ох, дано по-скоро успее да го изгони.

# 8
  • Мнения: 432
Може ли подробности за ограничителната заповед  Praynig От филмите се сетих, но не знам какви постъпки трябва да се направят.

Tess, и на мен ми хрумна същото (даже й го казах), но жената няма пари да плати на охранителна фирма..

В районното се подава молба, трябва да носи медицинските свидетелства. Назначава се прокурор, който следва да издаде ограничителна заповед. Първо го викат и него за обяснения. Вероятно нея я е страх, но друг начин не знам.

# 9
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
...може да е крайно ама май те (т.е. дъщерята и търтея) искат да я изгонят  Confused Дори и да са в кофти отнош.майка и дъщеря ми е мн.странно как дъщерята може да допусне подобно от ношение към майка си  Crazy

# 10
  • Мнения: 4 916
Да си смени ключалката и да иска ограничителна заповед.
..това да , но трябва и да "вразуми" и дъщеря си ...

Съмнявам се, че това ще стане, все пак дъщерята вижда насилието с очите си и мълчи. Според мен майката най-вероятно ще се примири, като види, че дъщеря й защитава този изрод.
Ако майката има роднини мъже, може би наистина е най-добре да се пристъпи към "обичайното право".
Иначе за ограничителната заповед е както го е описала pavleto .

# 11
  • Мнения: 2 700
В районното се подава молба, трябва да носи медицинските свидетелства. Назначава се прокурор, който следва да издаде ограничителна заповед. Първо го викат и него за обяснения. Вероятно нея я е страх, но друг начин не знам.

Да страх я е. Каза ми "Не ми се умира още. Ако Х (дъщеря й) се вразуми ще има още нужда от мен..."А имате ли представа доколко се спазват тези ограничителни заповеди? Какви са последствията при нарушаването им?

# 12
  • Мнения: 3 621
След като женицата се е освидетелствала е трябвало да пусне жалба в полицията, после пак, да предупреди съседите и близките си и те да подадат жалба докато не получи ограничителна заповед. Но преди всичко трябва да поговори много сериозно с дъщеря си по отношение на ситуацията. Колко влюбено-загубен трябва да е човек, за да позволява някой да издевателства над възрастната му майка и да не прави нищичко по въпроса?
Ох, дано по-скоро успее да го изгони.

много точно казано, дано успеят да изгонят този търтей, от дома си и живота си
посъветвайте се с адвокат, би трябвало да има начин

# 13
  • Мнения: 4 916
В районното се подава молба, трябва да носи медицинските свидетелства. Назначава се прокурор, който следва да издаде ограничителна заповед. Първо го викат и него за обяснения. Вероятно нея я е страх, но друг начин не знам.

Да страх я е. Каза ми "Не ми се умира още. Ако Х (дъщеря й) се вразуми ще има още нужда от мен..."А имате ли представа доколко се спазват тези ограничителни заповеди? Какви са последствията при нарушаването им?

Най-добре е жената да се посъветва с адвокат, за да се прецени дали може да подаде жалба по Закона за защита домашното насилие, тъй като там имаше едно положение за това кой може да подава жалба, имаше "фактическо съжителство", което не ми е ясно вече какво, тъй като май го няма в СК, но пък го има в други закони.
При самото дело имаше една сигурна глоба - 200 до 1 000 лв, а при нарушаване на заповедта - прибиране в районното и даване на прокурор.
Всичко съм го написала по спомени, най-добре е да се говори с юрист.

# 14
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
Дори да го изгони дъщеря и ще го пусне отново в къщата и накрая ще уморят жената.Така ,че правилно ,че нищо не си я посъветвала.За съжаление тя сама си е виновна , че ги е издържала толкова години и така е възпитала дъщеря си.Ние имаме такива съседи дъщеря им е на 35г. спи по-цял ден през другото време говори по-телефона.Приятеля и живее в тях.Родителите са на една пенсия ,а маика и на 75г се е хванала да работи.

# 15
  • Мнения: 263
Метална врата, постъпки за ограничителна заповед и наистина някой "да му плати" за тормоза и нещата ще се оправят според мен. Нека намерят някой як роднина или познат, когото да поканят на гости да осмири "зетя" докато сложат метална врата, която не може да бъде избита и да направят постъпки за ограничителна заповед щом полицията го изхвърли отново...
Но наистина да се пребори и с дърщеря си първо. Да и заяви, че ще я изгони от вкъщи и ще пуне квартиранти, за да се издържа, ако се наложи даже...

# 16
  • Мнения: 592
Съвети немога да давам, но със сигурност знам, че трябва да се обърнат към адвокат. Но не мисля,че ще се оправят щом ляга на това ухо, че дъщеря и ще има нужда от нея....

# 17
  • Мнения: 294
Щерката е за бой!! #Cussing out
Най-хубаво майката да говори с дъщеря си и да й каже-или ще си сама тук, или с него извън къщата ми. Нагляри!

# 18
  • Мнения: 2 700
Ама вие сериозно ли си мислите, че за тези две години на жената не й е хрумвало да разговаря с дъщеря си Shocked
Нещата са такива каквито са. Раздаваща се и любяща майка и дъщеря, свикнала да й се качва на главата.
Няма смисъл да чепкаме кой какъв. На мен ми трябват чисто практични съвети.

pavleto, argun, мерси   bouquet

# 19
  • Мнения: 388
Щерката е за бой!! #Cussing out
Най-хубаво майката да говори с дъщеря си и да й каже-или ще си сама тук, или с него извън къщата ми. Нагляри!

Да, това е добър вариант... може да пробва и варианта с якия роднина който да покаже на онзи къде му е мястото...  #2gunfire
Ако друго не помага, да продаде апартамента(новите собственици ще изгонят и двамата), да си купи друг в който да живее сама - с метална врата. Пък дъщеря й ако има нужда от нея, да ходи сама, та онзи да не се приближава. Вярно че е малко краен този вариан, а и тя не е много млада да се мести, но ако друг начин няма... те като не искат да се махнат, да се махне тя и да не допуска до себе си дъщеря си ако е с онзи...

# 20
  • Мнения: 2 700
Ако друго не помага, да продаде апартамента(новите собственици ще изгонят и двамата), да си купи друг в който да живее сама - с метална врата. Пък дъщеря й ако има нужда от нея, да ходи сама, та онзи да не се приближава.

Да, коментирахме го хипотетично. Жената не го изключва априори като вариант, но това изисква време...

# 21
  • Мнения: 672
Не че ми е работа де, ама... newsm78 дъщерята осиновена ли е? При тази разлика от 41 години това ми идва на ум. Ако е така, разбирам защо момичето не се трогва от насилието, което се упражнява върху майка и.
И в този смисъл считам, че майката е направила достатъчно за нея и е време да помисли за себе си. Да се обърне към всички изброени до тук инстанции. Все трябва да има начин това безумие да спре.

# 22
  • Мнения: 2 700
Не че ми е работа де, ама... newsm78 дъщерята осиновена ли е? При тази разлика от 41 години това ми идва на ум.

Да, в конкретния случай момичето е осиновено.
Иначе майка ми ме е родила на 42.

# 23
  • Мнения: 4 916
Както и да е, мисля, че най-тежката борба на тази жена ще бъде с дъщеря й - зависи дали е готова да "отбие" дедето. Дори и да продаде апартамента, дъщерята и зетя пак ще се опитат да прилапат парите, голяма е вероятността да успеят и жената да остане на улицата. Историята познава всякакви случаи.

# 24
  • Мнения: 672
Както и да е, мисля, че най-тежката борба на тази жена ще бъде с дъщеря й - зависи дали е готова да "отбие" дедето.

Точно това имах предвид, като зададох въпрос. Според мен "отбиването" ще е по-безболезнено за майчиното сърце  така, отколкото ако се касаеше за рождена дъщеря.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Както и да е, мисля, че най-тежката борба на тази жена ще бъде с дъщеря й - зависи дали е готова да "отбие" дедето.

Точно това имах предвид, като зададох въпрос. Според мен "отбиването" ще е по-безболезнено за майчиното сърце  така, отколкото ако се касаеше за рождена дъщеря.
Толкова си в грешка, че дори не ми се иска да те оборвам!  Shocked
Майката си е майка, във всички случаи!

# 26
  • Мнения: 672
Позволи ми да имам лични наблюдения, ама доста лични Wink

# 27
  • Мнения: 1 878
Лелеее, тоя тарантутник, само да ми падне в ръчичките! Как може да има такива наглеци newsm78 Като чуя такива истории и мога да се пукна от възмущение #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 28
  • София
  • Мнения: 2 426
Както и да е, мисля, че най-тежката борба на тази жена ще бъде с дъщеря й - зависи дали е готова да "отбие" дедето.

Точно това имах предвид, като зададох въпрос. Според мен "отбиването" ще е по-безболезнено за майчиното сърце  така, отколкото ако се касаеше за рождена дъщеря.


а като са били една семейство 35 години дали няма значение, а?!?!? Знаеш ли колко често отсиновените деца са в пъти по-желани, чакани и обичани от родените в следствие на "стечение на обстоятелствата".... не е хубаво да се генерализира така, да знаеш


лични, не лични - наблюденията са си твои и важат за случаите, които ти познаваш. Защото аз имам няколко осиновени приятелки, както и една-две, които искат да осиновят дете и моите наблюдения не съвпадат с твоите. А и те са лични, доста лични. 

По темата - преди да стигна до гениалния въпрос с осиновяването, вече мислех, че жената просто трябва да изгони и двамата. Малко да поживее момичето с тоя сама и да остане да разчита на него... скоро ще се върне в къщи без хайманина... За жалост сама жен в такава ситуация не е хубава работа... няма ли някой роднина, на който да може да разчита?

# 29
  • Мнения: 114
 ooooh! като чета това се сетих за жената,чийто мъж е в затвора(набил първата си съпруга вкъщи,когато той е на работното си място)-малко на 1001 нощи бие,но има всякакви приказни сюжети по света!!!
по темата-взима 400 лв на заем,прави метална(блиндирана) врата,разгласява по съседи,ходи до полицията(среща с полицаи лично,сълзи,цялата история-те най-обичат такива гамени и малки човеченца Wink),гони щерката(докато й дойде акъла) и има мира!
много крайно и болезнено за майката(роднината ти),но ефективно!
дано се оправи жената  bouquet
 

# 30
Това с ключалката отпадна. "Зетят" вече е влизал барабар с вратата, а жената каза, че няма пари за нова вратата.
Може ли подробности за ограничителната заповед  Praynig От филмите се сетих, но не знам какви постъпки трябва да се направят.

Tess, и на мен ми хрумна същото (даже й го казах), но жената няма пари да плати на охранителна фирма..
Ами като няма пари, родата  да я свърши тая работа.Толкоз еки мъжурля няма ли в семейството?И за какво е семейството, ако не може да защити една стара жена.Българите сме много  смотано племе.

# 31
  • Мнения: 494
 Ама много е гадна тази история. Аз откачам като чуя а мъже,коите бият жени newsm61, а този дори не се е посвенил от възрастта на жената, алчен изрод. Ама са прави момичетата като казват,че щерката е за бой. А иначе наскоро ни се наложи да спасяваме съседката ни от пияния и приятел,след което се чудехме,как най -добре може да се предпази от него и мислихме наистина всякакви варианти,но вярвай ми,когато наистина опре ножа до кокала хич не е лесно. В края на краищата стигнахме до извода, че най -добре е да дойде някоя мутра за да му разкаже играта. fight това без майтап.То с простака по просташки. Иначе не разбира.
 Иначе твоята приятелка не може ли да отиде временно при близки приятели или роднини, да изгони двамата неблагодарника от апартамента,да го пломбира по някакъв начини и ако след известен период  дъщеря и не си е отворила очите ,просто да го продаде.   

# 32
  • Мнения: 2 700
Толкоз еки мъжурля няма ли в семейството?И за какво е семейството, ако не може да защити една стара жена.Българите сме много  смотано племе.

Благодаря за прозрението Stop
Просто има хора и хора.  Wink Преки роднини жената няма. Аз съм й далечна братовчедка и тя се обърна към мен с думите "Само ти си ми останала близка". Мъжът ми не е от хората, които ще влязат в ръкопашен бой с някакъв психопат, аз самата няма да го накарам, а и плащам от години данъците си на тази държава, за да мога евентуално по законов начин да си отстоявам правата. Аз мога да помогна със съвет (което се опитвам да постигна) и евентуално да я приютя временно ако има нужда от това.

Моля, ако на някой му хрумне нещо градивно нека сподели. Но мисля, че квалификациите са излишни.

# 33
  • Мнения: 139
Щом искаш нещо градивно - ами подпомогни я да си закупи и монтира блиндирана врата и да си наеме адвокат. След това тя да пусне квартиранти и малко по малко да ти върне парите - ако, разбира се има такава възможност, защото именно адвокат ще Ви даде най-добрия съвет относно дали и как законовоустановените правила биха й помогнали да бъде разкаран натрапника.
И (изчетох предните ти постове, но все пак) отново и отново да говори с дъщеря си да се вразуми, жалко е един мързелив лентяй и насилник да съсипва 24-годишен млад живот, много е жалко - този нехранимайко ще започне да бие и момичето.
За съжаление, обаче (макар че не съм фен на подобни деяния) този само бой ще го оправи.

Общи условия

Активация на акаунт