Юнчетата на разходки ходят, навънка с мама обичат те да бродят

  • 14 651
  • 290
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 657
Веси, много ти благодаря, мила!  Hug Hug Hug Още сега отивам да купя нови капки Peace
Знаех си аз, че има поне един спец в тази област в нашата темичка!   bouquet

# 61
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Дааа, аз пак съм в издънка със столчето на предната седалка  Embarassed

Не си в издънка  Peace! Може, но трябва да деактивираш въздушните възглавници ако имаш такива. Пише го и в упътванията на столчетата.

Връщаме се от консултация. Вече сме 5700 гр и 59 см. За един месец сме качили 1400 гр. и сме пораснали 4.5 см. малко дълги сме каза доки, ама тати е висок. Биха ни Пентаксим. Колко ревахме ............ Целия център ни чу после. Сега спи на вън с дядо си и като се прибере ще му примеря Т. Дано да няма реакции от ваксината  Praynig.

Кака Мая имах предвид да следите дали тестисите на малчовците не се подуват. мен много ме наплашиха с тази херния. Добре че се оказа друго и е лека форма  Praynig

Май само ние спим на нощна лампа. Ми страх го е младежа  Crazy! Такъв страхлив ще трябва момите да ни изпращат, а не ние тях  Wink!

Забравих да кажа, че ние се обърнахме днес от гръб по корем и ние много интересно  Laughing! Ама не владеем обратното и така си оставаме по корем  Mr. Green! Явно му е забавно, защото непрекъснато се напъва и иска пак и пак. Аз трябва да стоя при него и да го връщам в изходна позиция  Mr. Green!

Последна редакция: чт, 24 юли 2008, 16:30 от dari75

# 62
  • Miami
  • Мнения: 412
Привет от мен  Simple Smile
Ууууф, няма заспиване това дете  ooooh!

Да питам мамите дето дават Еспумизан и Саб симплекс : По колко капки и колко пъти давате? Преди всяко хранене или само на част от храненетата?
Аз не му давам само сутрин в 9, в 12 и в 15 часа. През останалото време давам по около 15 капки, но на листовката пише, че може да се дава( за Еспумизана говоря) преди всяко хранене.

еlly24, аз четох че АМ се усвоява по-бавно и е възможно бебето да прави по-голяма пауза между храненията за разлика от кърмените бебета  Peace 

# 63
  • Мнения: 80
Elly24 според таблицата която ми написа педиатърката от 1 до 3 мес. трябва да изяжда по 800 мл. за 24 часа.Но при всяко бебе е индивидуално.Аз мисля,че ако спи по 2,5-3 часа и наддава нормално значи му стига количеството което изяжда.

# 64
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Ехо, кой търсеше приятни шумове за приспиване на бебчетата? Гали, ти ли?
Ето нещо от мен! Определено доста приятни неща има:
http://www.sounddogs.com/catsearch.asp?Type=1
http://www.animalpicturesarchive.com/animal/SOUND/
Този вторият линк е със звуци на различни животни!!!

# 65
  • Мнения: 3 743
Мира   bouquet. Добавих ги към любими страници.

# 66
  • Miami
  • Мнения: 412
Я да видя ще успея ли  Mr. Green
Опаа много големи снимки
Sorry

Последна редакция: чт, 24 юли 2008, 20:38 от Kory

# 67
  • Мнения: 5 713
Аз съм много в чудене какво да правя, вие смятате ли да давате сокчета и откога?
Сокове евентуално след годинката.
Със захранването не мисля да бързам. До годинка твърдата храна е само за опитване. Даже още обмислям как да процедирам, макар че има доста време. При всички положения ще е късно захранване, но може да приложа педагогическото.

# 68
  • Мнения: 256
Запис и от мен!!!

Марвел-че, не си в издънка и аз (двата пъти в които се престраших да возя малкия  Joy) го возих отпред. Ми как иначе да го виждам, а и ЧИполинскито столче си е с лицето към седалката.

Ние си спим на лампа срещу комари, светлината е много слаба. Държа я не толкова заради гадините, а защото лакомника свикна да прекалява с яденето и после си връща, това, което му е било в повече. Така че ми е наложително да го попреглеждам като мрънка докато спи или аз като отварям очи.


Ей, аз забравих да се похваля, татито ни дойде да ни види за 2 дни и... дори успяхме да отидем на плаж днес. Времето беше супер, а водатааааа..... мммммм. Чувствах се като дете. Така не се бях радвала никога на морето.  Joy Ама, като ти е за пръв и най-вероятно последен път за тази година е така.

А малкия се чувстваше толкова спокоен вчера с баща си, спа си страхотно снощи. Обаче и аз, защото го нахраних в 6, заспах, а той към 7 реши да ака, видях го  буден и го нахраних пак. Към 8 се чудих защо и двете ми гърди ги няма newsm78. Малкия лакомник, обаче не ми каза че е ял, Crossing Arms не го е срам!

# 69
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Аз съм много в чудене какво да правя, вие смятате ли да давате сокчета и откога?
Сокове евентуално след годинката.

Чак пък толкоз  newsm78! До годинка само на течна храна ли ще е? Ами ако нямаш кърма с какво ще го храниш? В зависимост от кг. различните деца се захранват по различно време. На някои не им стига само млякото много по-рано, на други по-късно.
Аз лично не мисля преди 4 месец да давам сокчета, ама си е въпрос на лично мнение и естествено е да се чуе и мнението на педиатъра.

# 70
  • Мнения: 5 713
Аз съм много в чудене какво да правя, вие смятате ли да давате сокчета и откога?
Сокове евентуално след годинката.

Чак пък толкоз  newsm78!
Да, чак толкоз! Един подходящ суров плод даден около 7 месечна възраст е много по- полезен от сокченца на 40-я ден, че и след това. Има си препоръки на Световната Здравна Организация, които много ми допадат и които изобщо не се спазват от българските педиатри. Има и 1000 теми и статии във форума относно късното захранване и соковете.
Къде видя да съм писала, че до годинка ще е на течна храна? Въпреки че защо не...Познавам и такива кърмени бебета. Едно бебе се захранва не според килограмите, а според неговата готовност. Има си признаци за това.
А ако нямам кърма, ще минем на АМ. Засега имам, да чукам на дърво. Дали едно бебе ще е на АМ или кърма, няма значение относно захранването. Маги беше на АМ и я захраних с оризова каша на 5 навършени месеца.

Не за пръв път забелязвам, че като напиша нещо различно от общоприетото, се реагира странно. Все едно, че аз съм си го измислила...А информация има много, особено тук във форума.

# 71
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Аз съм много в чудене какво да правя, вие смятате ли да давате сокчета и откога?
Сокове евентуално след годинката.

Чак пък толкоз  newsm78!
Един подходящ суров плод даден около 7 месечна възраст е много по- полезен от сокченца на 40-я ден


Не съм казала, че съм за захранване на 40 ден. И без да се заяждам, ама каква е разликата между суров плод и изцеден сок от този плод  newsm78? И да, наистина има множество индикации за нуждата от захранване. И  единият е недостиг на важни вещества (не се сетих за по-точна дума  Embarassed) в организма. В момента имам приятелка с детенце с такъв проблем. Тя не го захранва заради силна алергия  на детенце, но на него определено му е необходимо и ще му го набавят с медикаменти. Не мисля че трябва да се стигне до недостиг, за да се започне захранване.
Може би не те разбрах за годинката, но все пак АМ и кашите наистина не доставят всичко необходимо след определена възраст. Каквото ще да пишат от СЗО в това съм сигурна. Или ако са така създадени, то те ще са ужасна химия и не мисля, че са по - полезни от пресните плодове и сокове  Peace!
Наистина не се заяждам. Само изразявам мнението си!

Знаете ли защо след ваксина не трябва да се къпе бебчо? И до колко дни могат да се проявят странични реакции от ваксинирането?

Последна редакция: чт, 24 юли 2008, 22:56 от dari75

# 72
  • Мнения: 5 713
Изобщо не ми се води спор. Повечето неща не ги разбрах от постинга ти.

Ето за соковете, ако ти се чете:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=119547.0

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=18199

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=18208.0

Естествено, че има огромна разлика между сока и плода. Един прясно изстискан сок има моменти, когато мен ме дразни. Поради това се препоръчва разреждането му с вода. Какво остава да попадне този концентрат в нежния и незрял стомах на едно бебе. Затова се препоръчва да се въведе накрая, когато детето е захранено с пюрета, меса, плодове. Когато вече е свикнало с твърдите храни. Отделен е въпросът, че при едно изстискване на плода се губят витамините. Ами целулозата, която е в плода?

За пръв път чувам такова нещо " недостиг на важни вещества ". Кои са те? Сега остава да кажеш, че и кърмата не е хранителна, особено след 6-я месец / любимия ми лаф /.

Ето ти ги признаците на захранване:

"Така че, как да познаете кога бебето ви е готово да опита твърда храна за първи път? Помнете да гледате бебето си, а не календара. По някое време между шест и девет месеца бебето ви ще ви покаже някои признаци, че е готово.
-         Може ли да седи само? Седенето прав е необходимо, за да му позволи да преглъща субстанции по-гъсти от мляко.
-         Показва ли признаци на интерес към това, което ядете вие? Да наблюдава как храната изчезва в устата ви и да сграбчва храна от вашата чиния са определени знаци за готовност. Дъщеря ми Ашли (сега на 19) започна да яде твърди храни на осем месеца, кокато допълзя до масата, грабна парче препечен хляб от чинията на брат си, напъха го в устата си и го сдъвка. Брат й беше възмутен, но аз си помислих “Ами предполагам, че вече е готова за твърди храни”. Разбира се, тя беше третото ми дете и аз бях малко по-спокойна вече. С първото си дете покорно започнах да тъпча готови храни Гербер на четири месеца. Той не беше впечатлен.
-          Може ли да вдига малки предмети? Повечето бебета го правят на около шест месеца, и това показва, че може да се храни с пръсти и действително да вкара някаква храна в устата си.
-          Ако му предложите малко храна, може ли да я преглътне, или я избутва обратно с езика си? Рефлексът за изтикване с език е предпазно средство, което започва да изчезва към шестмесечна възраст. Когато бебетата са наистина готови за твърди храни, мускулите в устата им и езика им са достатъчно развити, за да препратят храна от езика им до задната част на устата им. Това действие трябва да е координирано с преглъщането, а повечето бебета под шест месеца просто не са готови. Опитвали ли сте някога да храните мъничко бебе с твърди храни? В поколението на майките ни (и нашето тук в България) на бебетата се е предлагала каша на шест седмична възраст.Майките слагали храна в устата на бебето, то я изплюва, те пак я набутват обратно, то пак я изплюва и тъй нататък. И между другото, не давайте на никой да ви разправя, че ако давате твърди храни на бебето си, то ще спи през нощта. Проучванията са показали, че нещата не стават така. Познавам кърмени бебета, които спяха през нощта на двуседмична възраст, и изкуствено хранени бебета, които все още се будеха на две години. Моделът за сън на всяко бебе е различен. Вярвайте ми, ако беше толкова просто да накараш едно бебе да спи осем часа, като го натъпчеш с каша преди сън, на пазара нямаше да има толкова много книги за това, как да накараш бебето да спи през нощта.
-        Никнат ли му зъби? Обикновено зъбите не се появяват, докато бебето не стане на шест или седем месеца, което е знак, че малкото бебе е създадено предимно да суче, а не да дъвче. Увеличеното киоличество слюнка, което придружава никненето на зъби също помага на храносмилането. На две от шестте ми деца им поникнаха зъби на четири месеца, така че появата на зъби е все пак само един индикатор за готовност за твърди храни."

Взето оттук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=302725.msg7741706#msg7741706

Та примерът с детенцето на твоята приятелка е много неуместен.

При бебета, които са на АМ е хубаво да започне захранването около 4-6 месеца със зеленчуково пюре или каша. Кашата се брои за твърда храна, не знам защо я набърка в храните, които не доставяли всичко. А като не искаш химия, можеш да си ги приготвяш сама. И кашите и пюретата. Както аз правех.
Хубаво изразяваш мнението си, но на моменти си е баш заяждане.

Айде стигам съм писала и убеждавала напразно. Първо, че стана роман, второ си губя излишно времето и трето- надали някой ще чете.

# 73
  • София
  • Мнения: 2 901
Привет, записвам се, че ви бях изтгървала края - изчетох ви най-накрая.

Ние сме в Бургас, до онзи ден ходихме на плаж, но сега времето... не ч ене е подходящо, но пясъкът е мокър. Йоана има 5 бани - спи под чадъра в количката, но й се броят! Даже е завита обикновено, но то под чадъра е рахат бе, хора! Аз пък не се виждам със сухи крака въобще - понеже голямата стана много смела и не излиза от водата. Та така е - с 2 деца братче, каква ти почивка, аз тук съм 2 пъти по-уморена, отколкото в София, тук мира нямам с голямата, в Софето поне като каталясвах, му удрях 1 дрямка. Пък и работата си гледам да посвърша по един проект когато каката спи... Но иначе съм много щастлива - въпреки че още не мога да осъзная, че тези 2 деца са моите. С малкото още не съм свиканла че е мое, голямото пък е толкова пораснало, че направо не вярвам да е мое...

С водата май сгафихме. Педиатърката ни каза да пробваме все пак да даваме, заради жълтеницата, със захар. Давахме между храненията, ама на мъжа ми като му изпуснеш контрола, й натикваше шишето и точно когато вече идва времето за хранене - от брега съм го гледала няколко пъти!!! Не знам това ли е причината, ама привечер мисля че кърмата на Йоана не й стига... Ядосва се - едно поведение такова - хем да захапе, пък все едно не е това дето е искала, уж не е като да дърпа пък да няма вече /както през деня прави като свърши в едната гърда/, ама... та не знам сега, не й стига ли или просто има някакви стомашни неразположения като леки колики. Успокоява се като я сложа на ръката си, придремва даже ,дето се вика от глад едва ли би го направила. не знам. Акото до онзи ден няколко пъти на ден беше едно зеленикаво. Сега е тъмна охра - от претопляне ли, от това стовашно неразположение ли, какво ли не изчетох за това отгоре отгоре...

Ами това е от нас. Йоана вече вижда и се усмихва ама не винаги, но доста се вълнувавинаги като ми чуе гласа. И тя се обърна по корем и като я взема сутринта при мен, за ад не се събуждам от светлината на деня и я кърмя легнала, в по-късната сутрин я намирам навирила дупе и спяща по корем - че откакто така прави, май повече спи, явно й е по-удобно. тов акак се контролира - нали не трявало по корем?!? Биляна пък едно време като се научи да спи по корем, щом я сложех на леглото, след като съм я поприспала едно хубаво, и тя веднага така се обръщаше и започваше да плаче защото не й беше удобно - така не можеше да спи - ама кой я караше да се обръща, голям зор и с това да види човек - слагах й една възглавница отпред, там където трябва да се приземи по корем, за да й спирам порива...

Вери ,четем, четем всичко и всеки...

# 74
  • Мнения: 13
Вери, благодаря за линковете Hug Точно това ми трябваше да прочета, все се налага да обяснявам защо не "давам вече сокчета" и "как ще го захранвам".

Тук споделяме и изразяваме мнение, никой не си го налага. Нека не трупаме напрежение. Peace

Общи условия

Активация на акаунт