СЕПТЕМВРИ ще дойде ей сега и сладки бебчов

  • 12 387
  • 285
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 7 673
ДУ мацки!
Пожелавам ви страхотна седмица! Днес станах към 9, което си е супер.
Датата 15.09 ме устройва за раждане напълно  Grinning
И мен!  Hug Heart Eyes

# 76
  • Мнения: 3 926
Беба, ако можеш да вземеш X-lander ще е чудесно Peace Него можеш и в цивилизацията да го позвлаш Hug
Мага има два основни недостатъка (освен, че като цяло е като танк Wink) - първо, когато детето гледа напред не можеш да го помръднеш да го качиш на тротоар Peace Просто не е изчислен правилно центърът на тежестта и е много неприятно. Второ - при пълното седнало положение детето е точно под 90-градуса. Всъщност на всяка количка детето е под такъв ъгъл, но на по-изявените марки  седалката е леко под ъъгъл спрямо шасито и облегалката е лекично назад - това е позиция, която избутва дупето на детето назад и то лекичко прилягва върху облегалката. Докато при Маг-а задната част на седалката го подпира под прав ъгъл, но то не може да го запази и се изхлузва и сгърчва Peace

# 77
  • Мнения: 934
ДУ мацки!
Пожелавам ви страхотна седмица! Днес станах към 9, което си е супер.
Датата 15.09 ме устройва за раждане напълно  Grinning
И мен!  Hug Heart Eyes
И мен..... Laughing Laughing Laughing
Асе, аз от колички не се вълнувам, че си имам....хубави, лоши...ще изгледат още едно бебе. Но роднини ни чули, че коментираме как ще си купим шезлонг за бебето/не сме купували първия път/ и изявиха желание да ни го подарят. Та сега се чудя какъв да си поръчам... newsm78 Можеш ли да дадеш съвети някакви? И да не е много скъп, имайки предвид, че няма да си го купуваме ние и не мога да товаря хората финансово.... Rolling Eyes
 Hug

Последна редакция: пн, 28 юли 2008, 10:05 от sunshine3

# 78
  • Мнения: 288
Добро утро и от мен,страхотни клипчета сте пуснали,жалко че повечето ми се виждат неосъществими в Бг
Ние снощи се върнахме от морето много съм доволна не е валяло въобще за разлика от тука,имам лек тен Simple Smile и детенце е много щастливо.
Ирини честит рожден ден на патерици  bouquet
Виждам че доста сте си накупили количките вече аз мисля другата седмица да я върша тази работа
Лек ден ви желая  Hug

# 79
  • Мнения: 3 926
Треска по пълнолуние, а Wink Hug
Всъщност това се получава, защото луната оказва влияние на околоплодните води, точно както на всички води на планетата Peace
и... някои води реагират от своя страна Grinning
обаче аз се притесних нещо от затъмнението и снощи се рових по астрологичните форуми ... и мненията са крайно противоположни. едни твърдят, че ако имало близко затъмнение около раждането това било добър знак за живота на бебето, а други, че щял да бъде тежък и труден... Но всичко това се определя от разни домове и доминанти..., а аз грам не отбирам от сериозна астрология ooooh!
Надявам се Бог и бебетата да знаят по-добре от нас Praynig

Мариам, не, че искам да ти вкарвам разни мухи в главата... Но естествено раждане е възможно и след няколко цезарови Peace
Но имам спомен, че ти разказваш за трудно дилатираща шийка. Я разкажи пак или директно пробвай чаят от малинови листа в комбинация с масаж на перинеума Peace

# 80
  • Мнения: 16
Добро утро и от мен!
Аз от тази седмица съм в болнични и вече започвам да се чудя с какво да си запълвам времето. Купих си фотоапарат и мисля да се понауча пак да снимам, че знанията ми са останали на ниво руски "Зенит" и черно-бели снимки...
И с пазаруване - засега сме купили само креватче. Но се чудя - може ли да се здапълни месец и половина с пазаруване?
По въпроса за 12 месечното майчинство - за жалост това все още е само предложение и по него не са се съгласили всички коалициони партньори - и по-конкретно ДПС - те вече май са се наточили на тези пари за други харчове, та ще видим дали ще стане...
А това, което в момента най-много ме вълнува - да избирам ли екип за раждането - решила съм да е в МД, че живеем съвсем наблизо, пък и на два пъти през бременността имах проблеми, та не ми се ще да рискувам.
Пожелавам ви хубав ден!

# 81
  • Мнения: 2 658
Добро утро,хубава седмица на всички.
Аz станах със zадника нагоре,но това е друг въпрос  Rolling Eyes
И тъй като снощи до 2 и нещо четох в кърмаческия форум(ограмотявам се,и беz това съм иzостанала  Crazy ),та сега имам въпрос.Някъде четох,че ТРЯБВА да се дава от двете гърди на кърмене,zа по добра стимулация на лактацията.А в една статия(май беше "Митове и zаблуди zа к."),снощи прочетох,че НЕ трябвало.Така бебето не можело да иzцоква всичко от едната и не стигало донякакво zадно мляко,което било супер полеzно.Затова да се редуват..Кое е истина?
А и не ми каzахте zа Tummy tub-а..Някой вzе ли си и zнае ли как се действа с него?
Тенк ю вери мач,предварително  Hug

# 82
  • Мнения: 4 155
Добро утро.

Не виждам как мога да убедя лекарят, който ще прави цезаровото да не реже веднага пъпната връв. Ще се пробвам, пък дано имам късмет.
Мириям и с 2-те момичета ли са ти правили секцио?

Аз вече почвам да си съставям план за запълване на времето. От вчера чета закони и наредби, за да знам какви документи трябва да подавам с болничните.
Има ли някой друг с 2 трудови договора? Че нашата фирма е пред закриваме и ме назначиха в още една, за да не ми се прекрати майчинството по някое време.

# 83
  • Мнения: 3 926
Страйп, има един начин... ако извадят бебето директно с плацентата... тогава дори биха могли да подържат плацентата над бебето, за да може потокът по пъпната връв да е още по-ефикасен... Но наситина не знам как ще го постигнеш Rolling Eyes Успех Hug

Деси, аз мисля да поръчвам, ама още се моткам Crazy Знам как се ползва, но то си има и картинки, тъй че мисля всеки би се справил при желание Grinning Що се отнася до кърменето казусът е следния - по правило на едно кърмене се предлагат и двете гърди! изчаква се бебето да пусне само първата гърда, изправя се да уригне евентуално и се предлага втората - ако яде - яде, а ко не - здраве да е Peace Обаче, ако бебето е вяло, с по-тежка жълтеница, недоносено и т.н. е добре върху първата гърда да се прилага компресия и да не се предлага втората, докато първата не омекне добре. После пак повдигаме бебето и предлагаме втората...
Така или иначе в моменти на криза на растежа бебетата обикновено започват да искат настойчиво и двете гърди и си ги изпразват. Точно в тези моменти повечето майки започват да си мислят, че кърмата не им достига, защото бебетата изцокват и двете гърди и огладняват след около час, примерно Grinning
Всичко е въпрос на бебе, майка и организация на кърменето Peace
има и случаи, в които е препоръчително да се кърми от една гърда на хранене, но те са специфични - силна струя, слабо наддаване, което се дължи на честа смяна на гърдите, рефлукс... и т.н и т.н. Колкото майки и бебета, толкова различни случаи. Така или иначе горенаписаното е в стандартния случай. Всичко останало налага поне бегла консултация с някой, който разбира Peace

Ради, аз смятам, че и да го приемат ще е за родилите след нова година Peace Що се отнася до екипа - ако имаш доктор, на когото би разчитала - ОК. Но ако така или иначе имаш доверие на хората там - отиваш и си раждаш Peace

# 84
  • Мнения: 133
Добро утро и от мен  Tired Аз сега се излюпвам и се чувствам адски недоспала  Tired
Гледам всички сме се насочили към 15.09  Joy Димче, сменяй термините и това е  Joy Ще бъде забавно, ако половината форум роди тогава  Joy
Клипчетата с раждане бяха невероятни  Heart Eyes Чувствам се много спокойна като ги гледам  Heart Eyes
Оставям ви за малко да изпратя милото на работа  Wink

# 85
  • Мнения: 2 658
Абе вие не zнам към кои дати сте се насочили,но ей сега погледнах,августовските мами имат вече 10 бебоци  Heart Eyes .Тъй че,не zнам,обаче и нашето дойде,да zнаете.Четвъртък е 01.08,скоро  ще имаме и ние вече някое включване..Нямам търпение   baby_neutral  ..

# 86
  • Мнения: 29
А добрютро  и от мен! Времето продължава да е страхотно  smile3531 , дано се задържи и тази седмица така,че е последната работна, пък после излизам отпуска и започвам и аз да гнездя.  prostor clean 1ironing
Иринка как си, оздравя ли? spoko
Най-после реших къде ще раждам-Тинчето Киркова. Не ми беше пръв избор, но в Токуда са се оляли- 1500 лв. раждане, 600лв.- изследвания на бебчо  smile3512 - няма здравна каса, няма нищо. А аз с тези 2100 ще си гледам бебето поне година-две... #Cussing out  #2gunfire  #Cussing out в каква държава живеем.....

# 87
  • Мнения: 11
здравеите мами тия дни нямах време да пиша тъй като правихме разместване,докараха ми кошара и количка,и трябваше да решим къде да ги сложим,подредихме но и трябваше да свърша малко работа  newsm75, newsm79, 1ironing wash hang 1dishes newsm71  food002 и още безброй неща,искам да попитам дали някоя може да ми даде телефона за записване на д-р минев че аз съм го изгубила а трябва да си взема час за другата седмица,аз ще ви оставя за малко че имам още някои неща за вършене,приятен ден и успешна седмица на всички  Hug

# 88
  • Мнения: 203
Здравейте и от мен....аз сега ставам, но почти цяла нощ неможах да спа...бебето реши че към единайсет ще скача на въже с пъпната връв...към три че ще излиза през пъпа...а след тва сънувах някакви ужасни кошмари....даже рано сутринат си взех душ уж и двамата да се успокоим, но уви нито бебо нито аз...чак към 8.30 заспах пак и така до сега..
Снощи с мъжо гледахме ражданията той е малко против това да се ражда в къщи..така и не разбрах защо...особено след като гледа първия клип с близначетата само се възмощаваше е сега защо я мъчат да стой права?...виж я защо реве?...изглежда ужосно я боли...и защо не вземат бебетата ами ако ги изпусне докато мъжа й я държи изправена...тя неможе да си стой на краката...даже на моменти и аз си задавах тези въпроси, но както и да е въпреки всичко ми беше приятно да ги гледам и благодаря за линковете  bouquet
Ох отивам да ям че съм гладна като вълк а и бебо пак е решил да си играе..тия дни е ужасно активен  newsm32...поне не се чуствам сама по цял ден! Joy

# 89
  • Мнения: 122
Здравейте и от мен.
И аз гледах ражданията от линка. И ми беше доста странно да ви кажа...Доста мъчително ми се струва за жената да стой така изправена  newsm78
Аз да ви кажа че съм нащракала придобивките и съм ги качила в албума Simple Smile надявам се да ви харесат Simple Smile
За сега приятен ден от мен

Общи условия

Активация на акаунт