малко повече инфо за катетъра

  • 17 681
  • 70
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 525
Те вече всички са писали.
Но, катетърът си е като всяка друга гадост - изтърпяваш и по принцип забравяш.  Simple Smile
Ако прагът на болка е нисък ще усетиш, че ти поставят и махат каквото и да било.

На мен лично клизмата ми се вижда "песен" пред поставянето на този предмет и тъпото усещане след като го махнат.

# 31
  • Мнения: 6 713
Аз раждах нормално и пак ми сложиха....

И на мен така, но не усетих почти нищо при слагането и при махането. Не се настройвай негативно! Peace

# 32
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
На мен ми го поставиха преди операцията и преди упойката, дори не усетих, че и това ми се е случило  Simple Smile Нито пък при свалянето му, хич не се и притеснявай!! Неудобно е до теб да виси торбичка с урина, обаче пък първите часове това е единственото решение, защото начин да отидеш до тоалетната НЯМА  Naughty
в първите часове те улеснява доста, клизмата е доста по-голяма гадост и аз се подготвих предварително с по-леки и малко храни и задължително всеки божи ден Активия и така 1 седмица  Peace

# 33
  • Мнения: 9 776
При мен денят наближава стремително. Благодаря на всички, които се включиха със собствените си преживявания по въпроса Hug! А в кой точно момент ви спукаха околоплодния мехур? Наистина, това са дребни подробности, но бих искала да знам всичко. Първото ми раждане беше нормално и затова сега това ще бъде нещо ново за мен. Благодаря ви отново!

# 34
  • Мнения: 1 080
Нито клизмата, нито катетъра ми бяха кофти изживяване.
Гадничко си е, ама не е нищо особено!!!
 Peace Peace Peace

# 35
  • Мнения: 14
И АЗ ПЪРВОТО СИ ДЕТЕ РОДИХ НОРМАЛНО , А ВТОРОТО - СЕКЦИО .НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАЙ - НА МЕН СЕКЦИОТО МИ СЕ ВИДЯ ДОСТА ПО -ЩАДЯЩО ПРЕЖИВАНЕ В СРАВНЕНИЕ С НОРМАЛНОТО РАЖДАНЕ . И АЗ КАТО ТЕБ СЕ РОВИХ ВЪВ ФОРУМИТЕ ЗА ДА РАЗБЕРА КАКВО МЕ ЧАКА  ,ЗАЩОТО НЯМАХ НИКАКВА ПРЕДСТАВА .ОЧАКВАХ ДА Е МНОГО ПО-ГАДНО И ПО-БОЛЕЗНЕНО ,НО ...НИЩО ТАКОВА. А ЩО СЕ ОТНАСЯ ДО СПУКВАНЕТО НА ВОДИТЕ - ТОЗИ МОМЕНТ ГО ПРОПУСКАШ - ТЕ ТИ ГИ ПУКАТ КАТО ВАДЯТ БЕБЕТО И АСПИПИРАТ ДОКАТО СИ ПОД УПОЙКА .ДОРИ И НЕ РАЗБРАХ КОГА СА ГО НАПРАВИЛИ - НИЩО НЕ СЕ УСЕЩА .ТАКА ЧЕ БЪДИ СПОКОЙНА И ЛЕКО РАЖДАНЕ

# 36
  • Мнения: 290
На мен ми поставиха катетъра като легнах на операционната маса. Не беше болезнено, но беше леко неприятно и е наистина само за секунди това неприятно усещане.
После като ми го махаха беше още по-леко. И аз много се притеснявах, но в никакъв случай не е болезнено, просто си е неприятно.

# 37
  • Мнения: 207
Ако имаш възможност искай да ти го поставят след упойката. При мен беше преди това и манипулацията беше много болезнена. Явно има значение кой го поставя.

# 38
  • Мнения: 4 784
След упойката, на операционната, точно преди да започне операцията. Нищо не съм усетила. Нито като го махнаха.

# 39
  • Мнения: 11 004
И двете манипулации ми ги направиха преди плановото секцио,. Катетър ми сложиха преди упойката. Не усетих нито как го слагат, нито как го махат. Нищо болезнено, неприятно и унизително няма.

# 40
  • Мнения: 1 546
Сложиха ми катетъра докато лежах вече на операционната, доктора ми си миеше ръцете, мажеха ми корема с нещо жълто, и изобщо такъв спек ми беше, че катетъра ми беше ама най-малкия проблем. Mr. Green Усеща се леко боцване, абе нищо работа.

Виж за околоплодните - идея си нямам кога са ми ги спукали...може би след упойката? newsm78

# 41
  • Мнения: 89
Катетърът бе най-големия ми кошмар от цялото секцио. Първо ми го поставиха трудно, усещането да стоя с него в малкото време докато ми подейства упойката беше ужасно. След операцията, докато бях с него нямаше проблеми, но след като ми го махнаха получих някаква циститна криза. Цяла вечер ме държа. И сега настръхвам като се сетя. Поливах се с тетра, че ми олекваше малко...

# 42
  • Мнения: 4 784
А в кой точно момент ви спукаха околоплодния мехур?
И него след упойката. Нищо не съм усетила.
Клизма не са ми правили.

# 43
  • Sofia
  • Мнения: 9 716
След упойката, на операционната, точно преди да започне операцията. Нищо не съм усетила.
Peace
Явно в различните болници е различна практиката. Може би е добре да уточниш къде ще раждаш.

# 44
  • Мнения: 152
Не се настройвай за болка. Когато ти покажат бебо, всички болки ще ти минат. От опит го зная.  ylinfant

Общи условия

Активация на акаунт