Проблеми с бъбреците и пикочните пътища - 12

  • 89 087
  • 293
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 1 494
Даниела, радвам се, че операцията е минала добре Hug

Вчера правиха на Маги ядрено-магнитен резонанс на гръбначния стълб. Отхвърли се диагнозата Спина Бифида, а на рентгеновата снимка се виждаше. Няколко лекари я потвърдиха, включително и лекарят, който й прави ядрено-магнитния резонанс.
Водя я на хомеопат от около 1 мес и се надявам да има подобрение. Следващата седмица ще пусна стерилна урина и дано да няма бактерии. Така ми се иска и да спре с изспускането Praynig

Браво! Чудесна новина! Мисля, че ти е олекнало поне малко. Hug
А сега, след като отпадна тази диагноза, кое сочат за вероятна причина за проблема? Къде правихте резонанса? Кой ви насочи за това? А ка обясняват разликата между рентгеновата снимка и резонанса? Извинявам се за многото въпроси.

# 226
  • Мнения: 595
Извинявам се за въпроса, но какво значи етапна епикриза?

# 227
Извинявам се за въпроса, но какво значи етапна епикриза?

това е оная епикриза която получаваш при изписването.

Да ви Похваля и аз. на 23,09 претърпях 9 часова операция. Правиха ми канал на Митрофанов модификация на Монти,  Операцията протече успешно, след оперативния период също. 14 дена бях в реанимация след което ме изписаха от пирогов няколко дена седях с катетър след което ме приеха и ми го махнаха. Сега вече съм си вкъщи изписан и се радвам на живота.

# 228
  • Мнения: 595
Дано да си добре! Въпреки, че не разбирам какво точно са ти направили, се радвам, че операцията ти е успешна и вече си вкъщи.
Ние утре отиваме да ни махнат катетъра. Не знам дали е болезнено, малката се страхува, че ще я боли, а аз все успокоявам, че сигурно ще е за малко, но и аз не знам. Някой ако знае, нека сподели!
Моля майчетата, чиито деца са оперирани да кажат, мога ли да си измия детето веднага след като свалят катетъра, че 4 дни не съм я мила, нали не дават да се пипа нищо там отдолу. След онова инцидентно кървене, повече не се появи. Всяка вечер я мажа с йодасепт унгвент по препоръка на лекаря ни и се надявам той да убива всичко. Но като се сетя как преди това съм я мила по 3-4 пъти на ден и съм я киснала всяка вечер в смрадлика сега видимо се притеснявам да не се замърси нещо.

# 229
Дано да си добре! Въпреки, че не разбирам какво точно са ти направили, се радвам, че операцията ти е успешна и вече си вкъщи.
Ние утре отиваме да ни махнат катетъра. Не знам дали е болезнено, малката се страхува, че ще я боли, а аз все успокоявам, че сигурно ще е за малко, но и аз не знам. Някой ако знае, нека сподели!
Моля майчетата, чиито деца са оперирани да кажат, мога ли да си измия детето веднага след като свалят катетъра, че 4 дни не съм я мила, нали не дават да се пипа нищо там отдолу. След онова инцидентно кървене, повече не се появи. Всяка вечер я мажа с йодасепт унгвент по препоръка на лекаря ни и се надявам той да убива всичко. Но като се сетя как преди това съм я мила по 3-4 пъти на ден и съм я киснала всяка вечер в смрадлика сега видимо се притеснявам да не се замърси нещо.

Майче ето листавката към йодасепт овент .

Относно махането на катетъра не боли, но се усеща как минава през канала. във форума има 2-3 потребителя които са на самокатетаризация. тоест като уринират си слагат катетъра. не могат да уринират като теб и другите нормални хора. Точно тази група хора може да ти каже дали боли или не боли и как е въобще. аз също имам богат опит с катетрите и за това мога да ти кажа че не боли махането. впрочем кой е номера на катеъра? Ето да видиш как да разбереш кой е номера на катетъра.



# 230
  • Мнения: 595
Много ти благодаря за информацията! Нашия катетър е точно същия модел - номера е 16 ch, отдолу в скобички пише 5.3 мм, капацитета на балона е 5-15 мл. Това с номера явно е широчината на канала, защото нашия преди операцията едвам влизаше 13, а трябваше да бъде 16 за нашите години. В този катетър е мушнат друг, който е дълъг около 1 м и завършва със торбичка от около 2 л, в която се събира течността. На торбичката има нещо като кранче, от което се източва.
Това нещо със самокатетризацията направо ме уплаши? Да не би сами да си слагате катетрите?

# 231
Много ти благодаря за информацията! Нашия катетър е точно същия модел - номера е 16 ch, отдолу в скобички пише 5.3 мм, капацитета на балона е 5-15 мл. Това с номера явно е широчината на канала, защото нашия преди операцията едвам влизаше 13, а трябваше да бъде 16 за нашите години. В този катетър е мушнат друг, който е дълъг около 1 м и завършва със торбичка от около 2 л, в която се събира течността. На торбичката има нещо като кранче, от което се източва.
Това нещо със самокатетризацията направо ме уплаши? Да не би сами да си слагате катетрите?

Точно това имам в предвид че сами си слагаме катетрите. а това дето казваш за втория катетър дето бил пъхнат не е катетър. Това е торбичката. Тя си има и тръба. Свържи се поскайп да ти обесня по-подробно. скайпа ми е pc_sistemi

# 232
  • Мнения: 102
Проблема ни  е следния-Преди две седмици ни приеха в детско отделение уж  вирусна инфекция с повръщане
Дъщеря ми се обезводни  на втория ден вдигна 38.5 температура  и след включване на венозен антибиотик ни изписаха здрави на 6 я ден.
Но последния ден преди да ни изпишат казаха изолирани коли в урината , но най вероятно замърсена проба .Повторихме втората беше чиста , аз настоях за трета проба  и добре че съм мед  работник се съгласиха  и на третата отново изолираха бактерии но този път протеус и  фекалис  казаха отново замърсявене. отидох с четвърта проба в една частна лаборатория естествено след всички спазени правила по вземане на стерилна урина. И днес се обадих за резултатите и отново протеус не ми казаха какво е микробното число но каза голямо днес ще заредят антибиограмата.На мен естествено ми се изправи косата защото знам какво е ходене по мъките и колко упорити са тези бактерии и колко антибиотика трябва да изпие , и не дай си боже че може да има проблем в бъбреците  и да се наложи операция и т.н. Всичко ми е ясно   и знам че всеки се пише на специалист и ти прибира паричките и след години лечение децата си оставам  с бактериите. В моя град Плевен има само един детски нефролог и искам не искам като начало трябва да отида при нея но не чувам добри отзиви за нея. А личния лекар на дъщеря ми  казва няма нужда от консултация с нефролог няма да има никаква аномалия явно е първична инфекция ще пие 10 дни аб и ще се оправи и се започва ходене по мъките. СТрах ме е че дъщеря ми е много злояда и слаба и почти нищо не яде и тъкмо сега от 3 дни започна да се храни добре и сега с тези много аб дето ще пием ще се върнем много назад  и съсвес ще спре да яде
Та въпроса ми е кой е най добрия в София детски нефролог, уролог и незна  който се занимава с тези проблеми и успешно лекува дечицата. Имам възможност да отида до СоФИЯ ТАКА ЧЕ ДАВАЙТЕ КООРДИНАТИ НА ДОКТОРИ . ЧЕТОХ В ТЕМИТЕ БАКТЕРИИ В УРИНАТА НО ТАКА И НЕ МИ СТАНА ЯСНО ОТ КОЙ НАЙ МНОГО СТЕ ДОВОЛНИ
МЕРСИ ЗА ОТДЕЛЕНОТО ВРЕМЕ И НА ВСИЧКИ МАМИ УСПЕХ В БОРБАТА С БОЛЕСТИТЕ

# 233
  • Мнения: 1 494
На първа страница има координати на най-добрите в тези области. Всеки е доволен от един от тях в по-голяма степен отколкото от друг, но това са в общи линии всички- или поне всички, за които има отзиви във форума. Ние сме ходили при Лилова. Оствам със смесени чувства и впечатления, но е отзивчива и отговорна. Ние също имахме Протеус и тя го излекува с един АБ- 5 дена по-висока доза и още 2 седмици поддържаща и доста ниска. Така, че не е задължително да пиете много. Но е най-важно да се открие причината. Колкото до личния...моито уважения към всички лекари, но личните понякога си приписват по-голяма компетенция отколкото имат. За мен те са само едни координатори- трябва да преценят към кой специалист да те насочат и толкова.
Хубаво е добре да се систематизират всички проблеми, които е имало, за да знаеш какво да обясниш.
Така или иначе първа грижа е да се сборите с бактериите- ако са виско число.

# 234
  • Мнения: 595
Здравей, миличка! На колко годинки е детето ти? За пръв път ли му се случва или и друг път е имало температури, които никой не е знаел от какво са? С какъв антибиотик ви лекуваха венозно? Например при нас аугментина убива ешерихия, но ни стимулира разрастването на клебсиела. След това нов антибиотик и за тях  и се въртим в омагьосан кръг. Но да стискам палци днес ще сваляме катетъра и дано да сме оправили стенозата.
Не смея да ти препоръчам специалист в София - ходила съм и при Анадолийска - в педиатрията, при Лилова - в токуда, при Русинов - в Детско здраве. Русинов и Лилова са много внимателни, обясняват добре, отделят време за прегледа. Анадолийска е доста припряна, има много работа, но има и много опит. Единствения, който видя нашия проблем в цялост обаче беше д-р Чаначев. Докато другите лекуваха симптомите, само той откри причината да имаме бактерии и да прави инфекции, както и да връща урината към бъбрека.
Обикновено, когато на детето му се случва такава инфекция за пръв път, лекарите дежурно предполагат замърсяване - най-често от памперса, затова те питам на колко годиники е детето ти и не търсят други проблеми. Но много често, особено при малки деца, нещата се изпускат, защото не се търси причината - а тя може да е доста неприятна. При нас се случи така - детето ми има инфекции с циститна симптоматика още от 6 месечно бебе, но никой не ни е търсил друга причина освен замърсяване от памперса, а причина е имало - вродена стеноза на уретера. В Пирогов миналата седмица като ми оперираха детето в стаята бяхме с още едно момиченце от Видин - на 9 години с уретер на 3 годишно, но без никакви други усложнения. Докато при нас неправилната диагноза ни доведе ВУР и силно възпален пикочен мехур. Ето защо те съветвам да направиш на детето си всички необходими изследвания и да държиш да я видят на ехограф от специалист. Най-малко ще чакаш в Токуда, личен опит. Имат сайт, има телефони, може да си запишеш час. Прегледа при Лилова е 50 лв, при Русинов - 30 лв. Ехографа допълнително се плаща навсякъде. Русинов преглежда и през касата, Лилова само в петък по касата.
Телефоните на всички лекари са на първата страница в темата. Всички освен Чаначев са нефролози, Чаначев е уролог.

# 235
  • Мнения: 90
Здравейте,
Даниела,дано проблемите ви да свършат дотук,най-накрая! HugНие си запазихме час за сряда,така че ще видим какво ще е равитието и при нас...Както каза ти,и при нас от 6 месечна възраст са ни проблемите и винаги вината беше в "памперса".След това имаше безбройни температури,безрпичинни,лекувахме "вирусни инфекции" и така...досега.Лошото е,че дъщеря  ми имаше и други проблеми като по-малка с главичката(завиваше и се свят,та и лекарите невролози вече ги познавам  Tired)Сега отиваме на преглед и за главата и за тези бактерии...
Даниела,искам да те попитам,на твоето детенце урината му миришеше ли преди операцията?защото при нас има неприятна миризма,колкото и често да я мия,единствено когато взимаме антибиотик( явно тогава бактериите са намалели) и нямаме проблем.
Успешна седмица на всички!

# 236
  • Мнения: 595
При нас миришеше на гадно само, когато имаше бактерии. Но се е случвало да има бактерии и да не мирише, да си е бистра. При нас водещото беше симптоми като болка при пишкане, понякога пронизваща, и особено в края на струята, тъпа болка в корема. Между другото при малки деца, които не могат да обяснят къде и какво ги боли, много често се появява като симтом втренчване на погледа в определен обект, замайване, кланете на глава и др. Това ми го е казвала Анадолийска, може да има нещо общо. При нас никога не е имало такъв симптом. Просто се започваше с болките при уриниране, мътна, тъмна урина, понякой път с мирис, често ходене до тоалетна или пък обратно стискане, защото много я боли като ходи.
На нас Анадолийска ни излекува бактериите с венозен антибиотик, след това пихме още 10 дни друг антибиотик и след него до операцията сме пили фуролин, който убива ешерихия колите, при нас се изолираха този вид. Така че просто не сме допускали да прекъсваме лечението, за да имаме бактерии. При това лечението с фуролин ни е предписано от нея за половин година непрекъснато. Просто трябва да направите необходимото, за да унищожите бактериите и след това да поддържате урината стеринла с профилактични дози антибиотик или химотерапевтик. Щом имате рецидив е добре да се направи микционна цистография, за да се види дали нямате някаква аномалия - при нас така разбрахме, че връща урина към бъбречето лявото и че мехура е възпален и с раздвоена стена. Разбира се, при вас може дя няма нищо, но по-добре да знаете, отколкото да се чудите и да търсите проблема на друго място. На това изследване обаче не се вижда уретера  -- канала, по който излиза урината от пикочния мехур. Затова ние ходихме и на уродинамика - изследва се как се изпишква детето, силата на струята, ефективността на мускула на пик.мехур и т.н., след което й направиха калибриране на канала и там се видя стенозата - стеснение, което не позволява пълното изпразване на мехура. Всичко това обаче особено микционната се прави при стерила урина, ако имате бактерии не става. Така че, изследвайте си бактериите на какво са чувствителни и ги проведете един продължителен курс без прекъсване докато си направите необходимите изследвания.

Последна редакция: пн, 10 ное 2008, 13:40 от Daniela S

# 237
  • Мнения: 90
ами ние направихме също доста дълъг курс на лечение..... няколко месеца на Инфектотримет,но бактериите си стояха,правихме антибиограма - после Амикин,Панцеф,Нелидикс,Аугментин итн... изчистиха се,но за малко.... след това продължихме с Инфектотримет-а и пак си имаше и го спряхме.И всъщоност си има непрекъснато Коли 10>5,без Т,без болки при пишкане,без нищо...само миризма.Ние сме правили микционна цистография,правили сме и урофинамика - видя се увеличен пикочен мехур със задебелени стени и атония,без ВУР ...едното бъбрече имало леки пиелонефритни изменения... всъщност мехура не се изпразва напълно,мисля че така го обясни Чаначев.Единственото,което не сме правили е калибриране,струва ми се че там ще излезе наяве проблема.Защото при толкова АБ,при отлична хигиена,чайове и какво ли не - бактериите са факт....

# 238
  • София
  • Мнения: 7 097
Моет лекар беше категоричен, че стенозата на детето е била вродена на 100%. Но дали попада в обсега на заболяванията, за които се полага тази сума? Наистина, ако има такова нещо бих го направила, сумата не е малка. Още повече като знам колко данъци плащаме на тая държава. Интересното е, защо личната не ни е казала нищо по тоя въпрос, но ще я питам като взема епикризата от Пирогов. Ще поискам и становище от лекаря ни за съответното заболяване.

И нашата педиатърка нищо не ни е споменавала, но аз не съм учудена - тя е страшно разсеяна. Общо-взето я ползвам само за болнични.

martisun, благодаря за допълнителната информация  Hug Това са важни неща да се знаят - в крайна сметка тези пари са за децата ни, няма да си ги похарчим ние, я.

pc_sistemi, бързо възстановяване ти желая и да не ти се налагат повече операции  Simple Smile

П.С. Наредбата, която споменавате е Наредбата за медицинската експертиза на работоспособността. Ще я погледна и аз.

# 239
  • Мнения: 595
Дидолинка, при нас конкретно след като малката пи един път Бисептол, в който едната съставка е триметоприм, която от своя страна е основната съставка на Инфектотримет, колите й развиха резистентност към него. Много често се среща при тази съставка. Затова минахме твърдо на нитрофурантоин. Но щом имате упорити бактерии, които непрекъснато рецидивират, трябва да има и причина. ВУР се открива с микционна,а с уродинамика, поне до колкото аз знам, не може да се докаже. Моето дете я издържа без да изпада в истерия и плач, направо геройче, но пък резултата беше категоричен - има ВУР, който и аз мога да видя. Калибрирането също не е страшно, но си зависи от детето.
Също така при много упорити ешерихия коли, Анадолийска ни излекува с Амикин венозно. Наистина това беше първия антибиотик, който ги изтреби трайно, след което пи Цефаклор, и след него фуролин - нитрофурантоин, до момента не го е спирала. В сряда или утре ще пуснем стерилна урина - надявам се да не сме си лепнали нещичко от Пирогов.
Катетъра ни е свален, въобще не болеше. Има съвсем леко кървене, като зацапване, но лекаря ни каза, че е нормално. В сряда следобяда сме при него да ни види. Пак започваме с баните със  смрадлика сутрин и вечер по половин час.

Общи условия

Активация на акаунт