Леко раждане с усмивка СЕПТЕМВРИйката си иска!!!

  • 15 166
  • 284
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 288
Вече сготвих и съм на линия да изчитам Simple Smile
Споделям мнението на Ирини за епидоралната упокойка при мен също последици от нея после не е имало
Относно тапата на мен първият път като ми падна и родих след два дена,моята също нямаше кафяво,беше като слуз(по гъст сопол Laughing)Мисля че ми падна наведнъж или поне така си спомням

# 76
  • Мнения: 2 123
Ради78, задължително отиди на доктор! Ако прегледаш темата назад, ще видиш, че вчера цял ден дебатирахме на тема тапа /на дидето й падна/ Може да пада няколко дни, може да падне изведнъж. При всички положния падането на тапата предвещава раждане, НО то може да бъде както днес, така и след 2 седмици. Затова док тр да чуе тоновете на бебето и да те провери - как си откъм разкритие, контракции и т.н.

Ллеле как се развълнувах за руми нейкова!!!!

# 77
  • Мнения: 21
Леееллеее браво на Румяна - невероятен успех  smile3501

Ради, иди на лекар да те види най-добре  Hug

Уанде  Mr. Green май замирисва на море в нашата къща

Шмат, не е хълцането определено, мноого е странно

# 78
  • Мнения: 93
Айде и аз ошетах вече и съм на линия Simple Smile.

Крайно време ни беше да вземем и ние злато на тая олимпиада, че както ни беше тръгнало на карък ....Дано се отпуши късмета ни сега  Peace.

Ради верно не чакай до следващ преглед, ами се чуй с доки да те види.

За епидуралната - мисля като се уговаряме с док на 01.09 за раждането, да говорим да имат готовност за всеки случай. Верно при всеки е различен прага на търпимост, ама както каза Асето до към 4-5 см. разкритие все ще си проличи колко ще изтрая. Аз уж търпя като куче по принцип, ама за раждане не знам още  newsm78.
В тая връзка навехнатия ми крак вместо да се оправя, взе че се поду и посиня  Rolling Eyes. Уж гледам да не го товаря, ама не мога по цял ден да лежа и съм постоянно нагоре, надолу по стълбите. И се чудя сега какво да го правя, хем съм сама.

Последна редакция: сб, 16 авг 2008, 12:22 от Dianchence

# 79
  • Мнения: 391
Ради, не се притеснявай и няма нужда да те гледат и слушат тонове защото ти пада малко тапата, камо ли да те бъркат. Чакай нещо да стане.

За епидуралната - да, ще ви спести болките, но това няма да дойде безплатно. Води до много други интервенции. Кръвното на майката пада рязко в много от случаите, това намалява количеството кръв което се влива в плацентата; забавя родилният процес и доста често трябва да се слага окситоцин да се върнат контракциите; вторият етап (напъването) не може да мине нормално и има 3 пъти повече вероятност да има нужда от форцепси, които си идват с техните рискове; упойката отпуска вагиналните/пелвични мускули, които по принцип помагат да водят бебето през родилният канал, затова, заради ниското кръвно на майката и по честите и силни контракции предизвикани от окситоцина (което травмира бебето), вероятността за секцио се увеличава значително и т.н. Също така упойката (което е коктейл от различни медикаменти, включително морфин) минава към бебето и може да има ефект след раждането - да е 'дрогирано', може да не засучи и да има нужда от време да се 'събуди'.
Това е само да си знаете, преди да вземете решение по въпроса.

Иринии, аз не знаех че си била с епидурал. Това обяснява всички проблеми които описваш от първото си раждане.

Дидке, мила, може и бавно бавно нещата да се развиват. То така по-добре. Стискам палци, но ти нямаш нужда от това, звучиш много силна и уверена.

Днес такова хубаво време беше тука - слънчево и 24 градуса! А е зима Wink
Отидохме на пикник в едно паркче наблизо и играхме фризби, баскетбол, катерушки...рисувахме. Много приятно. Сега е време за готвене. Пак супичка, ха! След това филмче с пуканки на пода на хола - Съботна традиция. А се уфлянквам и имам работа да върша...ама не казвайте на никой.

Пазете се и само хубави новини   bouquet

# 80
  • Мнения: 262
Асенце, Ирини, Шейле, благодаря ви много за отговорите, относно епидуралната упойка. Точно това исках да знам- на вас слагали ли са ви, сега ще искате ли да ви сложат и какви биха могли да са плюсовете и минусите от едно такова решение. Аз имам час при лекаря чак на 25.08. и едва тогава ще мога да обсъдя въпроса с него, а исках да съм подготвена, ако бебинка тръгне да излиза по-рано. Напоследък и аз имам болки ниско долу над пубисната кост, имам и бодежи, а от вчера съм чест посетител и на "WC" -то. А и гадното вагинално течение ми се усили - въпреки, че не занм това дали е симптом за нещо?
Дианченце, моля те почивай си повече! Недей да се товариш с домакинстване и търчане по стълбите нагоре-надолу! Важно е да се възстановиш преди раждането, за да можеш да си спокойна и концентрирана, когато дойде моментът и да не те боли допълнително от контузията на крачето! Стискам ти палци и наистина полежавай си повече. А ти ходиш ли на записи на тоновете?

# 81
  • Мнения: 1
Привет и честит ни олимпийски медал  Laughing

Аз от вчера се мъча да се включа, ама докато изчета и забравям какво искам да напиша.
Мари П, сестра ми (която е по-принцип голям разбирач на тая тема), казва че това потреперване е от матката или от червата, а не от бебето. И тя ми сподели, че дори след като родила усещала такова потреперване (дали от свиване на матка или от наместване на чревца не знам).

Аз съм се насочила към епидуралната упойка почти на 100%.

Ради и според мен няма нужда сега да те гледат (но пак казвам аз не съм голяма компетенция), даже си мисля че това твоето не е и тапа. Просто малко по-засилено течение, което при мен си е нормално.

Ами пак забравих какво щях да пиша  newsm78 ...в последно време съм доста отнесена.
Иначе мисля, че беб се е смъкнал надолу, започвам да усещам глава му много ниско и нещо като бодежчета около зоната през която ще трябва да  излезне  Laughing
Може вярно скоро да се похваля с нещо розово, ревящо и много симпатично  Grinning



# 82
  • София
  • Мнения: 372
В тая връзка навехнатия ми крак вместо да се оправя, взе че се поду и посиня  Rolling Eyes.

прочети Венорутон гел 2% аз мисля, че ми помага  newsm78 но моята контузия е от февруари и беше лоша  Confused мажа с това гелче от около месец ... ако съм знаела по-отраничко за него  Rolling Eyes
успех  Peace

# 83
  • Мнения: 2 658
Браво zа първия и zлатен медал  Laughing
Аz да видя всички ли са тук, явно е така, все още.
Нени, аz също си мисля, че не е нужно да бърzаш zа преглед още. Иzчакй малко, да видиш ще има ли някакво раzвитие и тогава го мисли  Peace
Охх, решила съм да пускам епилатора  Crazy . Сега ще падне едно гърчене..., но няма как.
Муце, а ти си много романтична днес, направо сърчица се виждат около тебе  Wink

# 84
  • Мнения: 93
Флучия мерси мила, ама май и аз се разгнездих. Като се замислих, че след 1 седмица влизам в деветия месец и реших, че няма време за почивки.
В понеделник ми е първия запис и вече по 2 пъти седмично ще правим. Имах час за рано сутринта по хладно, ама док ми се обади снощи в 10ч. вечерта да го отложим за обяд...та в най-големите жеги ще съм в кабинета.

Шейле, чудесно си си прекарала деня явно. Повече такива хубави дни ти пожелавам.   bouquet
Пък за супичките пускай от време на време по някоя рецептичка, че иначе само си представяме и точим лиги.
Аз хич не влизам в кухнята, ама съм решила като родя да почвам да готвя вече и то основно супички. Та твоята супа топчета е документирана и архивирана прилежно за след месец-два.  Peace

adicted мерси   bouquet.Ще го погледна сега из интернет и в кварталните аптеки дали го има.

# 85
  • Мнения: 133
До сега нямах нет и бях подивяла  #Cussing out 
Моя ентусиазъм край няма  Joy Хич не ме свърта на едно място. Само се въртя и се чудя какво да подредя и направя  Crazy Искам всичко да е "под конец" за бебо  Flutter
На мен свеки ми дойде на визитация. Знае, че мъжо е днес на работа и дойде да каже "защо сме купили толкова много неща, като нямало смисъл"  #2gunfire Ми детето голо и босо ли да ходи  #2gunfire Те щяли после да купят. Та и казах, че аз "после" не ща, а искам "сега"  Mr. Green
За стряскането на бебоците - и на мен ми се  случва понякога. За родени бебчета знам, че при свиването на мускулите се увеличава достъпът на кислород до тях. Но дали и в утробата е същото...  newsm78
Деси,   ти хубаво с епилатора, а мен ме чака чекнене за педикюра  #Crazy Хич не си представям как ще стане  Rolling Eyes Не знам къде има добър педикюрист в квартала, а моята е в другия край на Сф.
За упойките - решила съм да карам без тях, именно поради причините които Шейла изброи, но ако видя, че е много зор и преценя, че от изтощение после няма да имам сили да напъвам, може и да опра до тях. Надявам се всичко да мине по-най добрия за мен и за бебчо начин  Praynig
Ох, кажете нещо леко за вечеря   chef

# 86
  • Мнения: 2 123
Шейле, искам и аз такава зимаааа... прекрасно фемили сте  Hug И аз подозирам, че част от неволите ми произлязоха от епидурала - именно затова я спряхме тогава. Но не се заричам нищо вече - както процесът си покаже.
сонче, аз нали все обичам за ядене да говоря, токувиж ми се прияло нещо, затова веднага ти давам предложение: печени чушки заляти с доматен сос, таратор, в същия ред на мисли миш-маш, тиквички с ориз, доматена супа /какакто се прави сос - белени пасирани домати, добавяш ги към леко задушен ситно нарязан лучец и морковче, накрая слагаш фиде, магданоз, босилек, а ако обичаш и парченца маслини   chef/
дианче, не знам какво д ате посъветвам... освен някакъв компрес студен д аси сложиш на издутото?!?

# 87
  • Мнения: 3 926
Дианче, ама и аз съм шматка - вземи си Арника - хомеопатичен монопрепарат на Боарон. Като си вземеш пиши, за да ти кажа как да ги пиеш.
Мари, то се е видяло, че трудно ще опра до лични, та опиши моля те какво ти е емоционалното състояние напоследък - плачливост, гушливост, раздразнителност... ама пиши подробно Hug Това, за да се опитаме да ти препоръчаме нещо за обръщането на бебето Grinning

Ей сега се разделихме с Дидката и снимахме пупките - като за последно, както се изразихме Wink Laughing
След малко отивам да варя малиновите листа Grinning
Купих последно мокри кърпи за родилния и една бибка с лъвчета, барем бебо се сети да излезе лъвче Wink Laughing Ама съвсем случайно я хванах в магазина, за да покажа на Дидката и хоп - сдобих се с нея Grinning

# 88
  • Мнения: 11 314
Асе, ти още ли си тука? ooooh!
Я строявай тоз Любо да ходи да излиза! Hug
Откакто пия чая от малини, ме гонят смъкващите контракции Whistling

# 89
  • Мнения: 571
Здравейте тумбацииии в тоя горещ ден! Hug
Аз пак не можах да спя и станах къде 2 часа!!!Не мога да дишам от жега!Ужас!!Ама вие сте много ранобудни-някои готвили,чистили браво  bouquet
Аз питах мояйто док за тапата и той каза че като падне може и седмици да си седиш така без нищо да се случва!!Общо взето падала най-често около 2седмици преди термина,но не  е задължителен белег на скорошно раждане PeaceАз преди мислех,че много рано ще родя а сега точно обратното!!Корема ми е много висок и нямам никакво предчувствие или усещане за раждане скоро-корема високо,нямам болки,нито стягания!!Спокойна съм дет се вика!!Ей на още толкова неща трябва да се купуват,а съм оставила всичко на самосебе си!! ooooh!Дрешки не съм прала-нямам прах,нищичко за болницата нямам-мама ми донесе една нощница и сега се сещам да питамс дълъг или къс ръкав е по-добре да са нощниците? Нямаме още никакви козметики за бебебто,стерилизатор,помпа за кърма,ваничка,комплект за изписването...обхванало ме е едно спокойствие и нищичко не пипам!Сякаш имам поне 3 месеца до раждането!! #CrazyА и не мога да накарам мъжо нищо да свърши-почнаха му мачовете и от тука нататък няма да го търся за нищо!!Какво ми става направо не мога да се позная!Изпих един казан с "майната му" и май прекалих!!
За треперенето и моята бубка има такива моменти-като паленце е Heart EyesПредставям си как е сбръчкала муцунка и леко потръпва телцето и вътре Heart Eyes Heart EyesИ аз бях в потрес първите пъти но вече мисля че е нормално!Ама много хълцаааа направо ужас!!Горкото дете като си помисля аз как мразя да хълцам!
Много готин ден ви желая!И вечер като сутринта на Муцето Whistlingза който може и иска!Къпете се по честичко че да се разхлаждате,май друго не помага и от мен големи Гушшшш на всички  Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт