Луда комшийка

  • 7 162
  • 57
  •   1
Отговори
Хора,помогнете!
Съседите под нас ме нарочиха,че им шумя и идват за щяло и нещяло да ми крещят.ПРЕЧИ ИМ,ЧЕ ХОДЯ!!!!!!Скоро си купихме апартамента и никой не е живял няколко години тук преди нас,но нямям думи-да се заяждат за подобна глупост.За сега нямаме деца,но не мога да си представя,какъв тормоз ще е тогава.Мъжа и ни обясни,че жена му е в нервна криза,а според мен си е луда направо-гледа с един празен поглед  Laughing.Ходихме при домоуправителя и той с мъжа ми ,ходиха при тях и уж спряха за известно време  да идват да ми звънят и да крещят.Обаче оная си продължава да бие по трабите и като ни чуе,че сме се прибрали,решава да надуе музиката до дупка.Днес вечерта пак пристига да ни прави забележки и да ни заплашва-щяла да извика полицията.За сега май не я е викала,но може и да им е звъняла и да не са дошли.Малко ме е яд на мъжа ми,че не я е увикал,но предния път като идва тая,той и това направи,но нищо не помага явно.Взех да свиквам с положението,но всеки път като звънне някой и настръхвам,че е пак тая.Чудя се,дали може да ни натопи някак в полицията-не знам вече какво да си мисля Sad
Не знам-дано миряса ,но вече загубих надежда.Дайте съвет,моля Ви!  Sad

# 1
  • Мнения: 418
Здрасти!И ние имахме една луда съседка отдолу с още по -лудата си дъщеря.И ние сме и пречели като ходим,дишаме,тропаме.Абе изобщо нямам думи.На рождения ден на мъжа ми преди няколко години бяхме пуснали музика,не беше силна.Жената извика полиция в 1,30 часа като ние вече почти си бяхме легнали,защото разбираш ли се размествали мебели(да не би да ни обират) Shocked.Абе луда отвсякъде!Пишеха се жалби срещу нас,ние срещу нея.И като се роди сина ни и го върнахме тъпкано.Случвало се е като беше бебе да плаче през нощта при което тя тропаше неистово по тръбите.Накрая се изнесоха за всеобщо щастие!Happy End! LaughingПожелавам ти същата развръзка! Grinning

# 2
TRICKY,мерси за отговора,но това със щастливия край хич не ми се вярва.Тази все още не е пускала жалби,но при вас имаше ли проблеми или глоби примерно.От сега се чудя и аз за рожденния ми ден,който е скоро дали ще викне полицията.И какво става ако я викне?!? newsm78

# 3
  • Мнения: 418
Глоби не е имало!За какво?За измислиците на съседката ли?Като дойде полицията обясняваш ситуацията и по-живо,по-здраво.Накрая районния ни беше казал да не и обръщаме внимание и той ни даде съвет да пуснем жалба срущу нея за психически тормоз.Той си беше такъв.На всичкото отгоре те стояха и на тъмно,вампири!

# 4
Tricky, и домоуправителя ни успокои ,че нищо не може да ни направи,но аз все се притеснявам.Много се ядосвам,защото и те ми пречат,ама не ходя да им звъня-имат куче,а и са пълни мизерници и хлебарките прииждат към нас Simple Smile
Няма и да се изнесат,защото апартамента е на чичо й,с който живеят и май чакат да го наследят.
Мъча се да ги игнорирам,но като надуе музиката тая и почва да ни псува и да крещи и да подскача-жена към 40 год. Shocked

# 5
  • Мнения: 2 005
Следващия ход е да пусните вие жалба в полицията за тормоз  ooooh! Не да чакате - тя да го направи  newsm78 дай сега да стоя и да чакам кога тая "лудата " ще ми тропа или ще чука на вратата , за да ми заформя скандали ... #Crazy Ако толкова и пречи дишането ви , ходенето има и друг вариянт:Да си купи еднофамилна къщичка и да си живее там , като никой няма да и пречи и най- вече няма да пречи на никой , когато  и се търкалят бубичките в главата .

# 6
  • Мнения: 804
iskrena-- ,
За какво да те "натопи" в полицията, за това че ходиш ли?
Навсякъде има подобни истерици. Не се притеснявай и не и обръщай внимание.
Просто не и отваряй като звъни. Когато чука по тръбите - чукай и ти.
И да,  Ивалина е права, ако тормозът продължава предупредете съпруга и, че ще пуснете жалба. Ако продължи да не си пие хапчетата - направете го.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 508
всеки път като звънне някой и настръхвам,че е пак тая.

Задължително си сложете хубава шпионка на вратата - панорамните позволяват да видиш, ако някой се крие отстрани на вратата или на стълбите.

А ако продължава да те тормози със звънене, викай полицията, те да се оправят.

# 8
  • Мнения: 940
Подайте си жалба за тормоз. Иначе на нея няма кой да й вържи. Представи си по колко пъти на ден ги викат полицаите за подобни неща.

# 9
Дами,мерси за съветите!Шпионка имаме,но вчера като дойде тази беше късно и не била светната лампата в коридора на блока,а от вътре нямаме копче и мъжо не се усетил,че е тя и отворил,понеже скоро не беше идвала.
Не ми се ще да бия аз по тръбите,защото се разбираме с останалите в блока и ще преча и на тях-оная буди блока някой път.
Ще си помисля сериозно за жалба в полицията-даже веднъж много се бях навила,но пак си рекох,че е краен вариант ,а и мисля,че няма да има особена полза.Но... с полза или без,ще ида май май вече.Районното поне е близо.
Ако имате други идеи,ще се радвам да ми пишете! Hug

# 10
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Не отваряй вратите,не си задължена да разговаряш с нея,след като идва само да те тормози.

# 11
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 706
Във всеки вход задължително си има и по един луд. В един момент от полицията изобщо престават да идват. И да напишете жалба за тормоз, тя пак после ще ви прави мизерии и ще ви тормози - личен опит. Лудият си е луд.

# 12
Unknown Lady,и аз за това си мисля,че и полицията няма да ми помогне,ама така само да си трая...не знам вече.ДАно престане някога.На голи надежди я карам само.Тая сутрин се събудих от звънене пак-или съм сънувала,или пак тая е идвала-и в двата случая зле за мен.Като отидох до вратата ,нямаше никой... Sad

# 13
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Не и обръщайте внимание,обикновено този тип хора тормозят именно хора които им се връзват.
Не отваряй вратите,когато се срещнете я подминавай ,тя сама ще спре да ви досажда ,след като няма никаква реакция от ваша страна.
В този блок все пак не живеете само ти и мъжа ти....,ще си потърси други пред които да и минава номера....ако усети че някой поддава,разбира се....
Не се тормози за дребни неща,в живота има много по големи проблеми с които трябва да се справяш,а за тях са необходими добра нервна система....

# 14
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 706
Ами освен да си вземеш едно куче пазач и като отваряш вратата и кучето ръмжи до теб, може и да престане.
При мен полицията спря да идва, защото в един момент ми казаха, че вече са предупредили идиота поне 100 пъти, викали са го в районното, наложили са му и глоба и повече нямат законно основание да го притискат, аз ако искам мога да го съдя, това бил пътя. Да, ама аз ще похарча повече пари по съдебни дела, отколкото ще ми е ползата и поради това няма да го направя. Другото ми решение е да не отварям вратата на никого, освен ако някой не ми се е обадил по мобилния, че идва. И пак винаги поглеждам през шпионката. Ако нищо не виждам, пак не отварям. Много важно, ще звъни, ще звъни и ще се откаже. Даже по едно време бях извадила и батерията на звънеца, та нямаше на какво да се звъни. Като се знае, че не отваряш, в един момент тормозът престава.

# 15
Мерси за съветите момичета!
Unknown_lady,накрая наистина ще махна и звънеца-не ми беше идвало на ум,но е добра идея.Куче няма да си взема,че ни е маък апартамента и няма място Wink

# 16
  • Мнения: 71
.... или му пусни малко слаб ток  Whistling на Павлов кучето се е научило... ама пък те са умни животинки, не са като "комшиите"  Mr. Green

# 17
  • Мнения: 388
Казваш че надува музиката до дупка - викни някой път и ти полиция че ви пречи. И не чакай тя да направи пърявата крачка - така ще си винаги в отстъпваща позиция. Нападни първа - подай жалба в полицията.
Ако нищо не помогне - пълен игнор, пък дано се откаже  Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 13 211
Аз пък знаеш ли какво щях да направя. След поредното качаване от нейна страна щях да се разкрещя яко и да й кажа следващия път да не ми звъни, ами направо да се обръща към полицията  Twisted Evil Това съвсем сериозно го пиша. Ще кажа, че повече няма да й отварям и толкоз. А полицаите да не са луди да й се вържат. Ако не нарушавате реда няма страшно.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 007
Ако харесваш животни си вземи куче. Това го казвам напълно сериозно, защото така се решиха проблемите ми с откачалката под нас. Понеже на лелчето и пречеше шума от чехлите ми (може би и като дишам и вдигах много шум) правеше скандали и чак налиташе на бой. От полицията са свикнали да им се оплакват от луди, но нищо не могат да направят.
Съседката спря да идва, защото "без да искам" изпусках кучето на площадката пред нашия апартамент. За мен остана удоволствието да си представям как се чуват кучешките нокти по теракота Mr. Green

# 20
.... или му пусни малко слаб ток  Whistling на Павлов кучето се е научило... ама пък те са умни животинки, не са като "комшиите"  Mr. Green
Това с тока е интересно. Я кажи как да пусна слаб ток по тръбите, докато тя чука с нещо желязно отдолу?

# 21
  • Мнения: 135

Това с тока е интересно. Я кажи как да пусна слаб ток по тръбите, докато тя чука с нещо желязно отдолу?
Тя може и да е калена в битките и да чука с нещо дървено. Бъди класа над нея, ако ти пуска фолк ти пускай рок, или годишните времена на Вивалди, от личен опит знам, че действа зле на простаците, може и Бонд. Когато дойде обади се на полицията преди да отвориш, като разтревожено им кажеш само адреса, отвори и потдържай огъня до като дойдат. Те си знаят работата от там на татък. Това е от личен опит. А,  да не забравиш да намалиш музиката преди да отвориш, гаранция ти давам, че тя ще забрави.

# 22
  • Мнения: 3 016
Искрена ,спокойно ние си ги имаме двама такива .Едните са над нас другите са в съседната къща. Нищо не може да направи .Има си определени часове за почивка в които не трябва да се вдига шум От 14.00h до 16. 00h и вечер след  23. 00h. Нашите проблемни съседи не могат да понасят деца постоянно им правят забележки да не играят с топки и то на улицата представи си .Обаче аз не им оставам длъжна. Другото което можеш да направиш отиваш в най близкото РПУ и пускаш жалба за тормоз .Съответно полицаите ще я привикат ще я накарат да напише обяснение и повече да не се занимава  с вас .Ако това стане отново следва съд по бързата процедура .А тя ще трябва да заплати глоба или ще полага обществено полезен труд.

# 23
  • Мнения: 197
Искрено ти съчувствам!!! Ние си имахме откачено семейство пияници, които живееха над нас! Пребиваха си редовно децата /само две бяха оцелели от общо четири/, а това трудно се понася да го слушаш! Постоянно се заяждаха с нас за какво ли не. Балкон нямахме и дрехите на бебока съм ги перяла по няколко пъти след "комшийска намеса" и често съм ги прибирала съсипани от външния простор / със залепени фасове, с кал от цветята им и какви ли не боклуци/! Веднъж ни запалиха целия простор с дрешките с бензин съвсем умишлено, даже съсипа дограмата на хората под нас. Гърмяха на перваза ни пиратки, точно до бебешкото креватче. Зет ми е полицай и по негов съвет съм подавала жалби не веднъж. Нищо не постигнахме. Те си бяха проблем от много години и кварталния изобщо не се занимаваше с тях. От няма година сме в ново жилище, а старото го продадохме точно заради комшиите. Купувачите са младо семейство и мъжът е полицай... newsm48 значи има възмездие! Тежко им сега! А на вас, Искрена, ви пожелавам щастлива развръзка. И здрави нерви. Знам, че изобщо не ви е лесно. Тормозът е наистина голям! Стискам ви палци! Peace

# 24
Здравейте всички!Мерси за отговорите!За сега развитие по въпроса няма-в смисъл оная само си заплашва,а не действа-2 дена не е и идвала.Много се надявам да си намери друга жертва.Не съм ходила в полицията,за да не разлайвам кучетата наново.По принцип май взе да свиква,че ще ходим тук-няма да летим,я! LaughingПОследния път се беше ядосала,че като чистих и без да искам бутнах единия стол Laughing Малко се поуспокоих,но наистина съм решила да не и отваряме,ако звъни пак. Мерси за подкрепата и чао за сега Hug

# 25
Здравейте пак!Снощи празнувахме на мъжа ми рождения ден и тая викнала плицията.Съответно този път полицаите дойдоха,но като видяха на мъжа ми личната карта-в смисъл,че на същата дата има рожден ден и ни пожелаха приятна вечер.Казаха само да сме по-тихи да не ни пишели акт за 500 лв.Някой от вас има ли си на идея дали наистина един акт е такава солидна сума.И какво става ако тая ги вика всеки път за щяло и нещяло.Наистина вече се притесних бе хора.Нито бяхме надули музика,нито нищо.4 човека си говорехме и се смяхме. Cry И по принцип нямаме много познати и не идват хора у нас.Оф не знам вече.Трябва да предприема нещо,но какво.Ако и се дам на тази лудата и ще ни побърка...Надявам се да пишете някакъв съвет Praynig

# 26
Здравейте пак!Нашите мъки край нямат!Вчера пак дойде полиция,видяха,че е луда тая.Каза им,че и пречи че ходим!Те й се изсмяха в лицето и й казаха,че няма как да летим Simple Smile.Аз по пижама,мъжо по боксерки и оная чак се кефи.Мамка й мръсна-интелигентен човек съм,не псувам по принцип,но това не се издържа.Уж всичко утихна,ама тая вечер мъжа й пак пристига-не му отворихме вече.С мъжа ми искал да говори-какво ще говори Sad казах му да се маха.Няма спасение Rolling Eyes
Ще пиша жалба за тормоз по ваш съвет,ама сега са почивни дни.Няма да й се дам на тая мизерница.Хем си викам,че по-дабре пасивност,ама като ми идва полиция вече втори път и как да не реагирам. newsm78

# 27
От личен опит вече зная, че трябва да подадеш жалба.Още докато е време, докато тя  не го е сторила.Така ни посъветваха в полицията.И наш приятел следовател също ни каза да не чакаме ножа да опре в гърлото.Когато липсва  нормална комуникация- жалба.Това е.Така имаш  някакво предимство.
  Ние  такава попара сърбахме от комшии, не ти е работа.А те бяха виновните, пък подаоха с/у нас- наглеци.Затова  си имаме вече едно на ум.Нека да я има жалбата.Ще я предупреди кварталния веднъж, два пъти и на третия ще има акт.А ако не помогне има и др  законни начини.

# 28
Gerik,какво ви направиха на вас-много ме е страх вече.Доколкото разбрах,тая лудата е искала имената ми от касиера,ама той е на наша страна и не й ги е дал.Лошото е,че и аз нямам нейните имена и не знам в полицията какво ще ми кажат.Те живеят при чичо си и неговото име е при касиера-а чичо й е свестен старец,без деца,поэдравява ме и ми държи вратата на асансьора като съм с багаж Simple Smile.Ще ходя вторник със сигурност вече в полицията,още повече,че 2 пъти идват и не констатираха никакво нарушение.Това според мен може да ми послужи.Мерси за отговорите на всички!

Последна редакция: сб, 20 сеп 2008, 00:17 от iskrena--

# 29
  • Мнения: 71
iskrena-- остави вторника, отивай още утре, дежурни има. Тя щом е започнала имената ви да търси, няма да те чака до вторник. Отивай и пускай жалбата. Не ти трябват имената й - те полицаите ще си ги намерят. А ако се окаже и че не са регистрирани на адреса - може и да ги поизгонят от там ( това като позитивно мислене Wink ). Ти опиши за какво става въпрос, пък дано я постреснат.

# 30
wee.jess,няма от къде да ни намери имената-всички са на наша страна-и касиера и домоуправителя-мъжа ми е свестен човек и все гледа да помогне,та го заобичаха всички вече.Ние сме в процедура за отпускане на кредит-вече ни одобриха доходи,документи,всичко,но остават тези от собственика сега.Дай Боже,скоро ще сме собственици(заедно с банката де)Бавничко се движат нещата,но все пак има напредък.Преди 2 дена идваха и оценителите от банката.Въпреки всичко и ние още не сме си сменили адресните регистрации и това ме притеснява.Има ли смисъл да ходя сега да подам жалба или да изчакам още седмица две да си го прехвърлим апартамента и да си сменим регистрациите.

# 31
  • Мнения: 71
Според мен- подавай!  Peace Или ако се притесняваш много - посъветвай се с адвокат - няма да струва милиони да те посъветва за 15-на минути. Но според мен е по-добре да си първа с оплакването. Виж и gerik това каза по-горе:

От личен опит вече зная, че трябва да подадеш жалба.Още докато е време, докато тя  не го е сторила.Така ни посъветваха в полицията.И наш приятел следовател също ни каза да не чакаме ножа да опре в гърлото.
[/b] успех   bouquet

# 32
  • Мнения: 247
Подай жалбата и престанете да отваряте вратата, да разговоряте с хората на тая тема - пълно игноририране. Такива гадове се трепят с пълно безразличие. Колкото и да ви напира, концентрирайте се и минавайте сякаш покрай въздуха като ги видите. И да ви провокират мълчете. Ще рухнат, но иска време. Формулата е изпитана. Успех и пълно игнориране!

# 33
Мерси за отговора,наистина всеки съвет ми е ценен,че не издържаме вече!Всичко пробвахме уж,сега остава жалбата.Лошото е,че съм малко болна,пия тук колдрексове и хич не ми се ходи до Районното с рейсовете.Но няма да се откажа и ще отида ,само малко да оздравея.

# 34
  • Мнения: X
Имахме наскоро ние един вампир под нас, която си беше въобразила, че хладилникът ни е машина за производство. Правеше проблем, че си пускаме водата през нощта - будела се. Представи си как ще чакам до сутринта да си измия детето, за да не се будел вампира...
Та, тя беше викала полиция 2-3 пъти в 9 вечерта и те хората не са ни звъняли, защото се качват на етажа и виждат, че е тихо. после бяха спрели. Викаха ни при кварталния, данъчни прати и т.н. Сори за офтопика, но можеш да направиш точно това срещу нея. Като зазвъни през нощта, викаш полиция. Не я предупреждавай, просто ги извикай, а те са длъжни да дойдат. Напиши жалба при кварталния, длъжни са да я извикат. Противодействай - вие сте тормозените. Опитайте пак да поговорите със съпруга, явно той поне е по-нормален.  Знам, че е ужасно да се разправяш с идиоти, но поне ще знаеш, че си опитала да я озаптиш.

# 35
  • Мнения: 1 554
божее,какви изроди има ooooh! на кой етаж живеете?

# 36
Морска,на 6-ти от 8 живеем.Ей сега отивам оттатак да похапна и пак се почна-ту по тръбите бие,ту по тавана.Писах на мъжо да го предупредя,че може давечера да го причака мъжа й.Вчера идва и искаше с мъжа ми да говори,а преди месец го беше причакал уж приятелски да говорят.Но и мъжа ми не издържа вече и вика ,че с един удар и ще го повали,та го предупредих да не се саморазправя,че сте стане страшно.ТОй си энае де,но все пак оня ако го изненада и му каже някоя глупост,ме е страх да не си изпусне нервите мъжа ми....

# 37
  • Мнения: 872
iskrena, явно много си се вързала,мила.Накрая ще станеш ти луда. Накарай мъжът ти да си поговори със съпруга на въпросната комшийка и да му каже,че ,ако не обуздае жена си ще има жалба срещу тях и заведено дело за психически тормоз. А от полицията на тебе не могат нищо да ти направят, щом не си в нарушение,все пак имате и други съседи,които ще потвърдят,че никой с нищо не безпокоите.Дано имате късмет с тези откачалки  Peace

# 38
Верно съм се вързала бе хора ама и на вас да ви звънят през вечер и да ви лумкат нон стоп,не се знае как ще реагирате-не става нито с добро,нито с лошо,нито с безразличие.Почнах да се примирявам,че така ще си я караме и това е...чао за сега

# 39
  • Мнения: 459
Добре де, ти мъж имаш ли в къщи? Като теб те е страх нека той да се оправя с нея. 
И аз имах проблеми със съседи, които така и не разбраха,че не живеят сами в блока и трябва да се съобразяват с другите, но след като мъжът ми "притисна" леко единия от тях в асансьора спряха да ни тормозят.

# 40
  • Мнения: X
iskrena, ако имате телефон към БТК могат да бъдат открити имената ви по най-бързия начин. За жалбата са необходими само име и фамилия. Но принципно, дори да няма имена, жалба пак може да има - просто се посочва, че не ги познаваш, нанесли са се и те ще ги проверят като ги викнат. Физическата саморазправа не е най-добрият вариант, защото може да си извадят медицинско, че едва ли не сте ги изпопребили. Виж, ако се разкрещиш и ги нагониш по стълбите, може и да подейства, знам ли. Това, ако досега сте били все още любезни или поне сте говорили спокойно. При нас като ми звънна вампира в 1 през нощта, така крещях, че се изнесе сама по стълбите.

# 41
  • Мнения: 200
Имахме навремето преди 89г. една баба - комшиика - не се разбираше със съседите отдолу и правеше следното. Беше се снабдила с една верига и като се събуди посреднощ почва да влачи веригата по пода - шум и чудеса. Редовно ги тероризираше докато онези вече нищо не можеха да кажат. Знам случая понеже с баба често и ходехме на гости - комшииката беше интелигентен и свестен човек, явно и много находчива - с техните камъни по техните глави.

# 42
  • Бургас
  • Мнения: 384
Добре де, ти мъж имаш ли в къщи? Като теб те е страх нека той да се оправя с нея. 
И аз имах проблеми със съседи, които така и не разбраха,че не живеят сами в блока и трябва да се съобразяват с другите, но след като мъжът ми "притисна" леко единия от тях в асансьора спряха да ни тормозят.

 hahahaдобра тактика-без свидетели Peace

майка ми пък от 34год смениха трима луди на нашия етаж,до нашия апартамент и си имаме една на 3-тия етаж постоянна Mr. Green аз живях там до 23г и имам много случки,но....
по темата:
1.мъжа ти говори с  другия и го поставя на място-както казва mamaTsvety
2.ставаш гаднярка като нея -пускаш музика-снабди се с големи тонколони или ако имате с/ма домашно кино и няколко диска с Вивалди,Чайковски,Бах,Лили Иванова или оперна музика
http://www.vbox7.com/play:9dd52d3c и http://www.vbox7.com/play:cc7ff61f
 hahahaлично изпитано Mr. Green
чукай по тръбите,нарочно премествай мебели,отваряй и затваряй силно една врата,обуй си обувки с токчета и се разхождай из апартамента и пр-а като ти звънне без да отваряш вратата й кажи,че ти си си у дома и ще правиш какво си искаш,но...се съобразявай с определените часове за почивка/от 14-16ч и от 22-06ч/
3.последния вариант - подаваш жалба  bowuu

ако и с жалбата не стигнете до никъде-продължавате с тормоза помежду си Laughing

успех!  bouquet

# 43
  • Мнения: 1 749
Каква темичка! Grinning
НИе имахме проблеми със съседите над нас.Малко предистория:
Живея в блок откакто съм се родила.Свикнала съм да спя на всякакъв шум и никога не ми е пречело нищо.Може би защото преди години нямаше такива луди хора,за които съобразителността е нещо чуждо и непонятно.

Всичко се промени с бременността .ДОйдох си от друг град,в който учех,бременна в края на 8-мия месец.Коремът ми тежеше доста,но,както се предполага,към края понатежа още.
Като се върнах разбрах,че живея в съседство с луди....
Над нас живееха(за мое щастие в минало бешело време...)мъж,жена и дъщеря им на 20 години.Мъжа приличаше на гей,но се забелязваше само по това-безличен до немай къде.Жената просто няма как да не я забележиш-45 годишна , с лице на болна(.... от злоба),такова нещо като усмивка никога не я е доближавало... Дъщеря й....ми крушата няма да падне по-далеко от дървото-по-нагло от конска муха.Любимото им забавление след като ме видяха вкъщи,и то бременна,беше местене на мебели,тупкане с топка,изпускане на всякакви железни и тежки предмети на теракота.Но,това се случваше най-много 20 пъти на ден и не задоволи мъничката им душица.Скоро след моето пристигане се наложи да питам майка ми дали случайно онези отгоре не гледат табун коне,защото от 6 сутринта до лягането им към 12 вечерта(дъщеричката стоеше по до късно) отгоре се набиваше крак като при строева подготовка.Съня ми и без това ми убягваше,будех се често,заради 5 килограмовия си корем и старанието си да се наместя така,че поне малко да не ми тежи. А сега и това непрестанно думкане отгоре....

След известно време почнах да си представям начини ,които биха довели до тяхната ненавременна и мъчителна смърт Laughing . Малката се появи и почнах да мисля как тези мои мечти да се осъществят-легълцето й беше точно до парните тръби.Не им отне много време да разберат точно къде се намира детето-явно слухтяха отгоре,защото ,уж случайно,няколко пъти на ден(точно когато детето се умири,което БИ предполагало,че спи)да се удари със силен яд по тръбите...целта-ясна....

Нпрекъснато се притеснявах шума да не събуди детето.Напрежението си каза думата при мен,но не това е важно.

Мъжа ми най-накрая се качи горе.Не отвориха вратата и се спотаиха до края на вечерта.На сутринта-същото блъскане.Приследващия опит за разговор  с тях разбрахме,че си имаме работа с нещо,което не може да се впише в идеята за човешко същество....Лъжи("ама няма никой вкъщи Shocked ),и нахалство.

Кулминацията беше,когато кобилата отгоре почна да дупчи с бормашина над главата на дъщеря ми.Не,не правеха ремонт....

Като поразпитах,се оказа,че не сме единствените,които страдат от нечовешкото им малоумие-жената е доста известна в квартала и най-вече в блока,в който е живяла преди.Коментара на нейна съседка беше,че хората от входа едва що не вдигнали банкет при тяхното изнасяне....

Съседка при нас на осмия етаж,която е била дуплекс с тях сподели,че през това време не е можела да използва телефона си ,защото го оставяли отворен.Мислела,че много говорят,а какво било учудването й,когато на въпрос за справка,служителката й казала точно това-че телефона е оставен отворен.....


От опит-нито кавгите и заплахите помагат,нито полицията.Помага един здрав бой.На нашите съседи им се размина ,и то само и единствено защото на мъжа ми не му се висеше по арестите.За малко беше да си изпусне нервите.


Всичко се реши,когато те се изнесоха.

# 44
  • Мнения: 1 749
И още-ако нямах дете,решението щеше да бъде много лесно-едни доста мощни колони,взети назаем.(като казвам мощни,нямам предвид тези на уредбата или двд-то,а допълнителни-от онези височките....).Диск с най-доброто от ..примерно Рамщайн ....и комплект тапи за уши(за лична употреба).Копчето се завърта на макс преди да се пусне музиката,тапите са вече в ушите,колоните са обърнати в подходящата посока.Една минута,някъде към 3-3:30 през нощта.Една минута-точно 60 секунди...В случай че полицията цъфне,повикана от съседите:
Обяснявам с извинителна усмивка на уста,че без да искам съм натиснала копчето на уредбата,но,разбира се,веднага съм спряла музиката.Или обявявам съседите за луди и казвам,че такова нещо няма.....

# 45
  • София
  • Мнения: 4 051
#Crazy УжасТ, дано никога не попадна на такива и не-дай Боже, аз да изкукам така ooooh!

Joy Хи-хи-хи, това е супер!

И по темата: Мила, бягай в районното и подавай жалба за системен психически тормоз. Сигурна съм, че ако се наложи ще имаш и доста свидетели в твоя полза в името да другите съседи. Ако трябва се свържи и с предишните жители в апартамента ти. Гаранция и те са били на същото дередже. Успех! Peace

# 46
  • Мнения: 1 749
Много се съмнявам,че ще има някакъв ефект- и ние се принудихме да пишем жалби(то беше поради причината мъж ми да си има оправдание пред полицията,ако "случайно" забие някой и друг "токат"в муцунката на нежната половинка от семейството-това с панталоните...).Резултата беше подигравателната усмивка на кварталния и една бележчица,която се наложи да подписвам-предупреждение да не навлизам в конфликти ,целяща предотвратяването на физическа саморазправа от моя страна.Женицата беше подала жалба срещу нас,в която се казваше,че сме ги наричали "кучки"(това не съм го изричала,но на мъжлето й много му отива hahaha) и "олигофрени". Това последното беше го казала тя.Така е наричала и децата в детската градина.С прискърбие ще допълня ,че е била "леличка"в детска градина.Пенсионирана е....по болест.Надявам се някоя много лоша.

Но,разбира се,този случай е малко по-различен от моя...Жалбата може да има някакъв ефект.

# 47
  • Мнения: 97
Бре, явна във всеки блок има по една такава откачалка. Още не сме се преместили в новия апартамент, но преди два дни ни слагаха климатик,има една баба през етаж под нас - когато започнали да пробиват сената - като писнала, щели да и съборят стената /интересно как   newsm78/. Наложи се ние да ходим да се караме и да бдим докато го монтират тоя климатик. Ужас - тия хора като си нямат работа се чудят какво да правят.
iskrenaдано се укротят тия!Не заради друго ами ще ви се скапят нервите, а на тях нищо няма да им има.

# 48
  • Мнения: 4 116
Подавай жалба ! И съвсем подробно и лееко преувеличено опиши всичко. Ако  можеш да си пофантазираш, още по- добре.
За стреса да ти звъни съседката отдолу през ден съм наясно - отвратително е да очакваш при всяко звъннване да чуеш крясъци и обиди. Нашта поне се кротна, примири се един вид  Laughing С мъжа й си имаме приказка и все му се извинявам на  човека за неудобството, което им съзвдаваме, но не мога да направя нищо. С 2 малки деца - при това момчета.... ми трябва да ги вържа, за да не създават шум. Никога не съм шумила нарочно, старая се да озъптявам храпетата  Mr. Green но е мисия невъзможна понякога.

А имаме и други съседи, с които само една нощ се стигна до ... кнофликт(меко казано) Към 2ч посреднощ пускаха музика до дупка и я спираха, така в продължение на един час - жива гавра. Поне да си я слушаха силно, ще се унесе човек и ще заспи. А то -5 минути до дупка, 5 минути тишина. Та имаше малко саморазправа, тупа -лупа... после и полиция викахме, онези не отвориха, покриха се. После жалба писах. Мъжа зачезна на нейде, май досие е имал... Извадих си и медицинско. Полицаите най- накрая го открили, казали му някой нещица. И сега си живеем щастливо и задружно  Mr. Green Той ме заобикаля на 5 метра и грам музика не се е чула от тях вече година.
А въпросния мъж беше налитал на бой на жени от входа - пенсионерки. Та и те щяха да идват да свидетелстват в моя полза. Ама не се наложи. Свиха му сърмите и се кротна. И жените не закача сега.

# 49
  • Велико Търново
  • Мнения: 358
Ако харесваш животни си вземи куче. Това го казвам напълно сериозно, защото така се решиха проблемите ми с откачалката под нас. Понеже на лелчето и пречеше шума от чехлите ми (може би и като дишам и вдигах много шум) правеше скандали и чак налиташе на бой. От полицията са свикнали да им се оплакват от луди, но нищо не могат да направят.
Съседката спря да идва, защото "без да искам" изпусках кучето на площадката пред нашия апартамент. За мен остана удоволствието да си представям как се чуват кучешките нокти по теракота Mr. Green

 Peaceсупер  отмъщение

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 647
то това ако е луда комшийка... не ти пожелавам да ти се пада моята  Crazy
Пишеше непрекъснато писма, в които ни кълнеше да умрем, да има за всяка врата ковчег... (не ми се мисли, нито говори), викаше през прозореца разни глупости и ни обвиняваше, че влизаме у тях през ключалката да я крадем  smile3511 даже ходеше през 1-2 седмици в РПУ-то да се оплаква, че сме й откраднали мръвката от манджата, гащите, зеления пластмасов 2 сантиметров кламер, който седял в левия джоб на любимото й сако от 45 година, което носела на среща с еди-кой си... (това последното си го измислих, но все в тоя дух бяха нещата) и освен това звънеше по телефона по няколко пъти на ден (и на нощ) за да каже "Крадци! Не ве е срам да ми крадете бялото брашно!" Поне ни уведомяваше какво сме откраднали най-описателно  Rolling Eyes Това продължаваше от 2004 година до август 2008- даааааа, на тоя етап сме се отървали. Пуснахме жалба тука от входа (понеже всички я крадем и естествено от всички търси възмездие) и се пусна дело по случая - тя не дойде, смени си жителството  #Crazy е така гледах, когато съдийката прочете това и че въпросната иска делото да се гледа в града, в който се е преместила  #Crazy  #Crazy ново двайсе. Обаче това се сметна като разиграване на съдебните власти и делото се пусна в ход без нея. След 2-3 часови четения на писма (тоя път носех само 35, понеже от 2004 до 2008 ни ги прибираха от РПУ-то уж да ги пазят, ама не са ги опазили явно) и свидетелски показания, беше решено да бъде прегледана от психиатър, но дълго не можеха да я открият. От 2 седмици си е тук въпросната, но все едно не е-направо е раайй  Crazy Та да не ви пука, че има и по-лошо  Stop

Последна редакция: пт, 26 сеп 2008, 22:59 от unchita

# 51
  • Мнения: 376
искам да те питам нещо на лични , разчисти си кутията

# 52
  • Мнения: 2 336
а на мен дали ще ми обърнат внимание в полицията ако подам жалба по този въпрос http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=338781.new;topicseen#new  newsm78

# 53
  • Мнения: 551
iskrena,
искрено ти съчувствам защото и ние сме със същия проблем. Под нас живее една ,,,, на която и пречим докато ходим, спим и дишаме. Била ни чувала. Пълно безумие.
Незнам какво да ти кажа освен да приложиш това което са ти писали и останалите, не и иобръщай внимание и се съобразявай  в интервалите 14-16ч и 22-06ч.

# 54
  • Мнения: 376
Комшиите ви да не са мъж и жена на около 35 години тя дебеличка и пъпчива а той мазен и тънък. Ако някои ги познае в това описание  да ми пише. Кошмарни са тия ей боже.

# 55
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Във всеки вход задължително си има и по един луд. В един момент от полицията изобщо престават да идват. И да напишете жалба за тормоз, тя пак после ще ви прави мизерии и ще ви тормози - личен опит. Лудият си е луд.

Не съществува никакъв легален начин да въздействаш на лудия. Само с добро става, и ако той сам реши да се осъзнае. Всичко друго е causa perduta. Съседът над наши приятели цепи дърва на балкона, който се намира над техния балкон, който пък е усвоен, и на практика е част от спалнята им. Цепи ги през нощта. Приятелите ми са лекари и работят на дежурства. Опитали са всякакви начини, за да го накарат да спре. Нито един от тях обаче не сработва. Нито с добро, (вкл. и с любезно предложение да му ги нацепят наемници всичките на куп, за да не се налага ежедневно цепене, като разноските се поемат от приятелите ми), нито с лошо, нито с домоуправител, нито с полиция, нито с нищо. Просто цепачът си е решил да ги тормози, и толкоз.

# 56
  • Мнения: 7 640
Не съществува никакъв легален начин да въздействаш на лудия. Само с добро става, и ако той сам реши да се осъзнае. Всичко друго е causa perduta. Съседът над наши приятели цепи дърва на балкона, който се намира над техния балкон, който пък е усвоен, и на практика е част от спалнята им. Цепи ги през нощта. Приятелите ми са лекари и работят на дежурства. Опитали са всякакви начини, за да го накарат да спре. Нито един от тях обаче не сработва. Нито с добро, (вкл. и с любезно предложение да му ги нацепят наемници всичките на куп, за да не се налага ежедневно цепене, като разноските се поемат от приятелите ми), нито с лошо, нито с домоуправител, нито с полиция, нито с нищо. Просто цепачът си е решил да ги тормози, и толкоз.

 Shocked

# 57
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Ами да, Фокси, приятелите ми в момента са в процес на продажба на апартамента. Ще се местят заради цепачът. Те са с малко дете, и се притесняват, да не вземе съвсем да откачи и да им направи нещо на детето, защото колкото са по-настоятелни те с молбите си, толкова повече се възбужда онзи.

Впрочем, и аз имам сходен проблем със съседка, който съм излага и тук.  Лоша работа е това.

Общи условия

Активация на акаунт