"Лятото си отминава, а МАРТенчето бързо наедрява"

  • 12 793
  • 295
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 120
dianaknikolova Аз не съм счетоводител и не претендирам за абсолютна достоверност, но до колкото знам майчинството се изчиислява на база на последните шест месеца преди раждането ... като не е задължително да са пълни шест подред, но точно преди да излезеш болнични трябва да си имала ТД.Ако имаш прекъсване то ти се вземат месеците при сегашния работодател + колкото още е необходимо от предния ... Дано да съм го написала разбираемо ...
 А иначе за проблема  си за който писах с кръвното, много голяма е вероятността да е точно от соленото, защото ми се гади от сладкото, но солено мога да ям в неограничени количества...
Мисля другата седмица, като отида да се запиша на ЖК и да поговорим с лекаря за това

# 61
  • Мнения: 151
Здравейте 1-во Честит рожден ден на Дидето newsm51 nbirthday Много здраве и щастие ти желая!
svetla_13 аз вчера измислих име ако е момче,иначе за момиче съм измислила име още преди да правим бебе:)Мъжа ми е съгласен с мен,друго мнение не ме интересува!
Относно животните-аз имам кученце малко (мини пинчер) и тя спи при мене! Опасно ли е това?
Днес трябваше да ходя на лекар ,но станала грешка при направлението ми личната лекарка объркала някакъв код! И заради този код не могат да ми пуснат иследвания и трябва утре пак да ходя!Така ,че днес не ме прегледаха ,остана за утре!А аз нямам търпение хем преди седмица гледах бебето на видеозон .Имам чуството че е минал цял месец от тогава!

# 62
  • Мнения: 3 621
Нефертити, Слънцето добре сте измислили деня и мястото на срещата. Аз съм навита само ако може да помоля съвсем малко да се съобразите с мен. Тъй като и в събота работя и се освобождавам към 18:10 часа. Така че ако срещата е към 18:30 - 19 часа ще е идеално и за мен.
Естествено, че ще се съобразим, аз предлагам в петък да уточним часа и мястото
Диде   newsm59 с пожелания за много здраве и късмет
Имали между нас счетоводителки???
И ако има искам да питам дали може докато съм в 180 дни болничен- могат ли работодателите да ми променят осигуровките. Примерно от 700 да ми станат мах на 1400 и това да ми бъде като основа за майчинството?
Когато си в болнични се внасят само здравните осигуровки и няма как да ти се внасят по-високи за майчинство
Поли24 ако имаш високо кръвно, ме отлагай отиването на лекар, особено ако преди бременноста е било ниско, наистина е опасно

# 63
здравейте следобедно от мен.

mp3lp3, благодаря за отделеното време, но, съгласи се, че нищо ясно няма в тоз глупав член. Задължително ли е да пише в коя седмица си, за да се счита за надлежен документът - това съвсем ме вкара в оркестъра  newsm78

dideto
, newsm59
до кога най-късно може да се каже за филма???

Мамчета, да ви се оплача малко. Работя в кокошарник, вече всички знаят и клюкарят. Все още никой още не ме е питал официално, но ме дразнят така като ми говорят зад гърба.

а защо не им кажеш вече и да им затвориш устите?

Есме Вихронрав, някакви съвети за ниско кръвно? докторът ми ми каза, че ми е ниско - аз не знаех - не съм имала проблеми до сега...

dianaknikolova
, задай въпроса си в счетоводната тема - там са любезни и бързо отговарят. ако ще го направиш, може ли да питаш и за проклетото писмено уведомяване на работодателя - дали болничен се счита за такова и какво точно трябва да пише в проклетия болничен  Praynig
моето скромно мнение за твоето питане е, че не може да се получи това, което искаш, защото болничният се изплаща на база минали месеци, а не настоящи.

приятен ден от мен   bouquet

# 64
  • Мнения: 201
обърках се, няма проблем и утре, аз и без това ще се обадя за билети утре Peace
Която мама желяе да дойде, моля да ми пише на лични да си разменим телефонитеSimple Smile

Последна редакция: ср, 27 авг 2008, 16:00 от dideto

# 65
Обърках се,не искам да давам акъл,извинявам ти се предварително....  bouquetама не е ли време да се регистрираш,хайде,бъди смела Hugкажи ни че си бременна и коя си-поне ник Praynig

Последна редакция: ср, 27 авг 2008, 16:01 от juffy9

# 66
  • Мнения: 361
Обърках се - то не че го крия, а и вече се вижда. Принципно не съм длъжна да им казвам. Но не бива да се коментират такива неща с лошо. В боничния ми пишеше, че съм лежала в патологична бременост и днес една от счетоводителките ме пита дали не съм го махнала (Пази Боже). Не е коректно да коментират документите.
Голяма простотия е в наща фирма. Но съм решила живот и здраве да мине сватбата и да ги събера да ги почерпа и да ги уведомя.

# 67
  • Мнения: 1
Elg и при мен е точно като кокошарник, а пак и нали съм нова още по зле. По принцип ми личи малко, но и на мен много ми се подува корема, колежките постоянно ме оглеждат и то супер демонстративно. Даже една от колежките ми (която е доста злобничка) очна да прави коментари пред мен как съм била дошла слабичка и изведнаж как ми бил пораснал корема и как най - много съм ядяла, абе въобще ужас е, а пък аз не се чувствам все още готова да им казвам  Embarassed

# 68
  • Мнения: 361
да си говорят каквото искат, аз не мога да им променя мисленето.
Само да не ми злобеят, че ще се развихря и ще ги сложа на мястото им. #2gunfire

# 69
  • В Перлата на Майн-ата си, Германа (DE)
  • Мнения: 488
Леле ...момичета как работите в такава среда?
Аз още в началото на 2-рия месец казах на колегите, беше просто подходящ момента. Казах им: "Знам, че е прекалено рано, но да се похваля Бремена съм Simple Smile " честитиха ми, малко се по закачаха с мен, но в никакъв случай злобно и всичко приключи.

Диде, ЧРД Simple Smile здрава, красива и щастлива бъди.

Последна редакция: ср, 27 авг 2008, 16:29 от vesel4e

# 70
  • Пловдив
  • Мнения: 727
Здравейте бъдещи и настоящи мамчета  Hug

Диде, честит рожден ден! Много здраве и щастие на цялото семейство!

Да ви кажа вече питах за писменото уведомление в счетоводната тема, като имам отговор ще споделя  Peace

Еля, добре си го измислила, кажи им след сватбата. Аз като се ожених не бях бременна, но всички си го мислеха, даже счетоводителката ме предупреди, ако забременея да й кажа, за да може да измислят как да взимам повече майчинство и други там подробности да се оправят докато е време.

Не съм счетоводителка, но разбрах, че за база за изчисляване на майчинството наистина се взимат последните 6 месеца преди раждането т.е. при нас би трябвало да са от октомври 2008, до март 2009. Взимат се цели месеци. Та сега и аз съм в чуденка дали да не си увелича дохода и да си поема разликата в осигуровките, струва си, смятах го. Само разправиите с работодател и счетоводство дали си струват незнам и се чудя още  newsm78

Днес ми е много кофти - гади ми се, поболява ме корема от тук от там...По принцип сега ми се пада да съм в овулация,  може би и това има значение...То и миналия път беше така, май е по-добре да не обръщаме толкова внимание и болежките ще си минат сами.

За кръвното - при ниско - до 2 кафета на ден или 1 кола и 1 кафе (това лекар АГ ми го каза), високото наистина е опасно, трябва постоянно да се следи, като за начало ограничете солта, има връзка и с албумина в урината.

Хайде чао за сега от мен!

# 71
  • Мнения: 91
Zdraveite nai-posle i ot men   Grinning
Az dosta se pozagubih naposleduk poneje mnogo putuvahme po moreta, pochivki , no veche sme v Sofia zakreposteni i broim poslednite pochivni dni...

Chestit rojden den na Dideto  nbirthday Mnogo zdrave , lubov, shtastite , kusmet da sa vse s teb!!! Grinning

kato vi chetoh predi malko mi napravi vpechatlenie che i pri vas sa zapochnali podmiatania, oglejdania....a be goliama otvrat e tova! Az na moreto za purvi put se sbluskah s tova neshto - popadnah v edna kompania i edna poznata s koiato se vijdam ot dujd na vuatur me pita a be ti da ne si bremenna, iskashe nepremenno da i kaja poneje ne mojelo tia samo da ne znae...lele shtiah da pripadna, no ne i kazah, prosto reshih che  tia ne zaslujava da znae samo zaradi klukata, horata ne sa normalni - opredeleno - i za sujalenie vijdam che jenite sa po-kofti v tova otnoshenie , mujete sa mnogo po - taktichni...

Vie kak ste s nastoenieto - az sum stanala mnogo borbena i zla vsiakakvi nespravedlivosti me vbesiavat i samo vdigam razni skandali .... mnogo sum se iznervila, tatkotyo veche mi vika Hormon Wink))

Otnosno priloshavaneto mai veche me pootpusna i se chuvstvam po-dobre, gurdite sushto ne me boliat taka silno, samo chuvstvam kak koreme mi e mnogo opunat...Normalno li e tova s korema? tazi vecher ste zvunia na lekarkata za da mi nasrochi pregled poneje mi nalata sedmice ne uspia da me pregleda poradi speshi rajdania..

lele kolko izpisah - izviniavam se , no otdavne ne sum pisala i sega triabva vsichko da si kaja Laughing

# 72
  • Пловдив
  • Мнения: 727
Ето отговорите за въпросното уведомление:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=316815.480

# 73
  • Мнения: 91
Леле и на латиница съм писала - Извинявайте по навик.... smile3538 smihesorry

# 74
  • Варна
  • Мнения: 1 003
Диде

Моите колежки са много свестни и коректни. Никой не е шушукал или подмятал нещо, напротив радват се и плачат с мен, особено първия път когато загубих бебето си в 6-ти месец. Сега като разбраха, че съм бременна се съобразяваха как да се държат и не ме товареха с работа. Дори и шефовете проявят изключително разбиране и когато им казах, че ще излизам в болнични въобще не го подложиха на коментар.
И пак за болничните, ако се ползват целите 180 дни (както в моя случай), базата ми и сега и след раждането ще бъде 02.08. - 07.08., защото се гледат 6 месеца назад но изработени. А септември месец ще ни увеличават заплатите, но за съжаление няма да мога да се възползвам.
Ето и моето питане в Счетоводната тема:
Здравейте!
Предполагаемият термин е 10 март. Въпросите ми са:
- каква ще ми бъде базата за изчисляване на болничните до раждането
- през септември се очаква увеличение на заплатите - ще се промени ли тази база, ако се върна на работа дори и за един ден, примерно през ноември
- каква ще бъде базата след раждането и има ли връзка тя с това дали ще се върна за кратко на работа
Пак благодаря предварително!

Здравей!
Виж в първото мнение има примери за изчисляване на обезщетения.
И да се върнеш за 1 ден на работа едва ли ще ти се отрази - тук има значение всеки изработен ден, един повече или по-малко, все тая!
Дневното обезщетение за всичките 315 дни е еднакво. Но се взимат само работните.

Благодаря за отговора! Доколкото разбрах базата за болничните до края на бременността и след нея ще бъде една и съща.

Да, само ви се изплащат различни проценти от тази база. При болнични за задържане ви се плаща 80% от брутното, а при болничен за бременност и раждане 90%

Последна редакция: ср, 27 авг 2008, 16:57 от fever

Общи условия

Активация на акаунт