Момичета,дайте идея как да се науча да спестявам?

  • 11 426
  • 80
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 45
Чувала съм че,е като с диетите трудно е в началото а,после като видиш резултата и се вманиачаваш!При мен обече не става Rolling Eyesслучвало се е да пестя с песеци и като видя нещо което искам даже да довзема заем зада го имам Whistling
Всички в къщи ми се чудят че,имам мн.добра заплата а,нищо на страна!Трябва да има начин newsm78

Мерси в аванс  Heart Eyes

А защо изобщо искаш да се научиш да  спестяваш?  newsm78

# 61
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Моята теория е, че спестяването кара хората да тъпчат на едно място и убива стремежа за развитие. Аз чество казано харча всичко, което изкарвам. Като започне да не ми стига, тъпся начин да изкарвам повече. Не виждам причина да спестявам, най-много да се обезценят парите ми. Всеки лев държан в брой, е загуба. Инвестициите няма значение какви, винаги носят риск. Аз си харча парите за неща, които ползвам или развлечения. Гледам всеки похарчен лев да ми носи или радост или удобство.

# 62
  • София
  • Мнения: 18 679
От гледна точна на текущите събития, честно казано, се радвам, че не умея да спестявам, така съм си минимизирала загубите Laughing

# 63
  • Мнения: 806
Не съм съгласна, че не трябва да се спестява.  Да инвестициите носят риск, за това трябва да се инвестира умно. 
Никога не бих се чувствала удобно ако нямам нито една стотинка събрана в случай на спешна нужда.  За да се спестява разумно, най е добре да се инвестира.  Било то в инвестиционни сметки или имот.  Трябва просто да се знае много добре какъв е риска.  Информирай се възможно най добре преди да направиш тази крачка.  Научи всичко за инвестицията или начина на спестяване който избереш.
Ако просто искаш да спестиш малко пари, най добре е да се обърнеш към клон на интернационална банка и да си отвориш инвестиционна сметка.

# 64
  • София
  • Мнения: 971
Не гледате ли напоследък рекламите за депозитите – много добри лихви! Явно е време за спестяване.  Wink

ДСК, ПИБ, ОББ предлагат по около 9 %.

А онзи ден за първи път гледах Сийка и Кирето с бурканите – умрях от смях  Laughing

Тия реклами имат много солидно икономическо обяснение.
А като си сложиш парите там си на загуба - това е годишна лихва, а инфлацията е доста над 10%

# 65
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Човек много лесно се научава да спестява, като му се наложи  Mr. Green

Еми харчиш каквото харчиш и свиваш 20 лева в един плик. Другия месец пак така.

# 66
  • Мнения: 14
Права си, Finty!   Confused
Инфлацията постоянно расте.  Thinking Но не може да отречеш, че тези проценти са доста добри. Депозитът в банка дава доходност и сигурност. На моя приятелка са обрали съседите й - нищо чудно, като се има предвид, че хората от глупост си държат парите в буркани. А "бурканбанк" пък никак не ти компенсира инфлацията.  Naughty Затова и банките това рекламират - депозити с атрактивни лихви.

# 67
  • Мнения: 46
Умението да спестяваш, инвестираш и харчиш разумно парите си се "учи" още от детска възраст и се доизгражда, когато човек започва да става по-самостоятелен. По-късно няма как да се "научиш" изведнъж и самоцелно, ако не си притисната от обстоятелствата - тогава човек знае и 2 и 200.
Малко извън темата - майка ми имаше приятелка, която спестяваше от бюджета за храна като тъпчеше децата си по един месец само с мекици, за да може със заделените пари да си купи поредния тоалет  Crazy Всеки с целите си...

# 68
  • Мнения: 3 634
Аз мога да спестявам само като тегля кредит. Купувам си нещо необходимо с кредит, дори и да имам парите.
Излишно поддържам банковата система чрез такси и комисионни, но нали парите трябва да се въртят.  Laughing

# 69
  • София
  • Мнения: 18 679
Аз мога да спестявам само като тегля кредит.
Аз съм абсолютно същата. Винаги пазарувам така, защото съм дисциплиниран платец и си погасявам съвестно задълженията, но съм много недисциплиниран спестовник и ако трябва да събирам пари да си купя нещо крупно, докато събера, ще се пенсионирам Blush Blush Blush Банките от мене живеят Laughing

# 70
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Права си, Finty! Confused
Инфлацията постоянно расте. Thinking Но не може да отречеш, че тези проценти са доста добри. Депозитът в банка дава доходност и сигурност. На моя приятелка са обрали съседите й - нищо чудно, като се има предвид, че хората от глупост си държат парите в буркани. А "бурканбанк" пък никак не ти компенсира инфлацията. Naughty Затова и банките това рекламират - депозити с атрактивни лихви.

Няма спор, добри са лихвите, ама за банките, а не за тия дето имат депозити. Аз работя в банка. Няма да ви отегчавам с обяснения за схемата. Ама нали се сещате, че няма как лихвите по депозитите да са 9, а по кредитите 8%.  Няма бянка, която да е на загуба.

# 71
  • Мнения: 2 030
   Наистина е така, Stanislava, и затова не обичам да си имам работа с банки. Но когато ми потрябват например 2000 лв. за курс по английски на децата, или за абитуриентска вечер, трябва да имам спестени пари. Затова ползвам срочнен депозит - 6 месечни.
Когато не бях семейна и аз не спестявах, но сега - трябва.  Кредити не ползваме, защото ако ни съкратят от работа, как ще го връщаме.
  Такива своеволия и протягания към това, което не е мое, не обичам. Никому нищо не дължа и съм свободен човек.

# 72
  • Sofia
  • Мнения: 4 701
Все пак,няма ли поне ЕДНА сродна душа?  bouquet
Аз, аз!
Това , което са ти казали по - нагоре, че детето е прагът ... При мен не вАжи! Само дето сега харча основно за нея и по по - малко за нас като че ли.
Единствените спестявания , които успявам да правя са на стотинки  Rolling Eyes Но пак е нещо, събирам по около 2000 за една година  Peace

# 73
аз несмея да изляза по магазините,от 2м.(заинатих се точно покрай темета)съм спестила напук на кризата hahahaи сега съм се стиснала като `кокошо Д..`много искам да започна 2009а така Moneyколата ми се прецака ,но и нея ще оправям след януари,за да не ми тръгне на харч Whistling
Стискам си палци,да не превъртя`от глад`и да профукам всичко за 2-3часа,защото няма да е севте Embarassed

# 74
  • Мнения: 2 030
Аз също се ограничавам, за да мога да спестя. Наистина не е лесно, Аniheshich. Но сега през декември мога да изтегля пари от спестеното и на воля да харча за удоволствия и подаръци, защото идва Коледа. Декември ми е месец за  разточителство и си позволявам всичко тогава. Представям си навън пухкав снежец, един коледно украсен Mall и как пия кафе с приятелки с пълни торби с покупки.

Общи условия

Активация на акаунт