За и против слагането на спирала

  • 77 434
  • 166
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 803
Презервативите не са решение.

Напротив, за мене точно това е решението.

# 46
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Я да се изкажа и аз- имах спирала, махнах я след като реших да имам второ дете.
Не боли поставянето- в смисъл, че се усеща някакъв дискомфорт в момента, но това е. Махането по същият начин- това в случаите когато организма я понесе.
Градски легенди са това, което казвате, че се усеща- нищо подобно- за 3 години със спирала как пък веднъж не я усетих.
Не е вярно също така, че спиралата поддържа постоянна инфекция в организма- тя просто препречва механично пътя / възможността/ на сперматозоида да стигне до яйцеклетката.
Преди време, когато вземах решението да сложа или не спирала, при консултацията с моят гинеголог му изложих всички тези съображения- боли, усеща се, може да се отхвърли и т.н., които сте написали и вие. Тогаво той ми каза, че тези странични реакции се наблюдават при едва 2-3 % от жените, на които е поставена спирала.

# 47
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
Аз също имах близо 3 години спирала и съм с двете ръце ЗА. Реших да я махна когато взехме решението за второто. Нямала съм никакви усложнения докато бях с нея, слагането не го усетих, после малко само (няколко часа) ме боля корема, после през тези 3 години имаше 1-2 случая в които моята АГ ми я скъсява малко, но пак без да усетя нищо, а махането не разбрах въобще, че я е махнала. Сега родя ли живот и здраве пак ще си сложа

# 48
  • Мнения: 805
Аз направих хормонална криза от съвременни противозачатъчни и се наложи спешен кюритаж, понеже кървих 40 дни без прекъсване...наистина при някои действат безотказно, при други създават проблеми. Всичко е до организъм. Сега като родя второто мисля да си слагам спирала, макар че ме е малко страх. Все още се информирам, така да се каже.  newsm78

# 49
  • Мнения: 655
Преди да сложа бях ЗА с двете ръце. Но имах големи неприятности с нея.И вече никой не може да ме накара да повярвам,че е безопасна. Confused Сега съм категорично против.
Колкото до това дали боли - не бих казала,че боли кой знае колко.И при слагането,и при махането се усеща нещо като дръпване,не е болка за умиране.

# 50
  • Мнения: 3 268
тези които имат може ли да кажат дали боли ooooh!

От споделено от много мои познати със спирала - да, боляло. Особено при махането  Crazy
Болката е съвсем поносима,съизмерима с убождане например.Два пъти съм имала.Първия път беше перфектно,никакви проблеми.Втория път ми я сложи една лекарка пред пенсия,чудя се с какъв акъл отидох там и направих извънматочна бременност и за малко не платих с живота си.Оперираха ме с перитонит,заради лекарска грешка.Оставаха ми 10 часа живот,ако не бяха ме отворили навреме.

# 51
  • Мнения: 27 524
Втория път ми я сложи една лекарка пред пенсия,чудя се с какъв акъл отидох там и направих извънматочна бременност и за малко не платих с живота си.Оперираха ме с перитонит,заради лекарска грешка.Оставаха ми 10 часа живот,ако не бяха ме отворили навреме.

 Shocked Shocked Shocked

# 52
  • Мнения: 3 268
Получих кръвоизлив в корема посред нощ,в 2 часа отидохме в Пирогов.Виех от болки.Дежурният  лекар,възмутен,че му нарушаваме спокойствието,ме прегледа по най-грубия възможен начин и ми изписа обезболяващи и да си слагам лед на корема.Пукнала съм била киста,нищо ми нямало.След 3 дни получих криза и добре,че баща ми беше до мен.Той е лекар и веднага разбра,че нещата са много лоши.След като ме заведе при негов приятел гинеколог,буквално след час бях в операционната.Останах с един яйчник,но бях жива.Дъщеря ми е родена след това.Има Господ.

# 53
  • Мнения: 27 524
Ужасно преживяване.  Cry Всъщност си получила извънматона докато си била още със спиралата, така ли? А дежурният... нямам думи  ooooh! Спукала си тръба значи? Това е страшно опасно. Даже не знам как три дни след това си оцеляла  Shocked

# 54
  • Мнения: 3 268
Да,после стана ясно,че най-вероятната причина за извънматочната бременност е лошо сложената спирала.Това,че съм слагала лед е забавило процеса на развитие на инфекцията.

# 55
  • Мнения: 2 803
stefani6 за теб   bouquet


Ужасно е това, което си преживяла. Дано всичко е наред и само хубави неща за напред.

# 56
  • Мнения: 4 784
Не бих си сложила.  Naughty.
stefani6  Hug

# 57
  • Мнения: 3 268
Значи аз не съм провокатор срещу спиралите.Настоявам за повече внимание в избора на лекар.Това често е животоспасяващо.

# 58
  • Мнения: 1 134
Да, наистина най - важното е лекарят да е много добър професионалист! Именно от това зависи качественото й поставяне и евентуалните проблеми.
Сложих спирала, година след като родих дъщеря ми и я махнах, когато запланувахме бебчо. Не съм имала проблеми, освен по - дългият цикъл. Но за всяка жена е подходящ различен метод и това се решава единствено от нея и гинекологът й!

stefani, съжалявам за преживяното!

# 59
  • Мнения: 11 607
stefani6 ужасно е това, което си преживяла!

Да си кажа........

3 пъти съм си слагала спирала и 2 пъти съм махала. Скоро ми предстои да махна и третата, защото и изтича срока. Никакви проблеми, нямам кой знае какъв висок праг на болката, но нито съм усетила слагането, нито ваденето. Това става с един специален уред - и двете процедури. При втората спирала се наложи да ходя втори път, защото мъжът ми я усещаше. Скъсиха я там и ....след това - никакви проблеми. Като се замисля - втората ми я сложи гинеколог на възраст......Не ходете явно при възрастни лекари да ви слагат спирали. Нито пък живея,че в мен има нещо чуждо, забравям дори,че съм с такова нещо.

А за противозачатъчните и вените - да, една от причините може би е това,че жената не бива да пуши и да взима хапчетата. И от там може би идва част от проблема.

Като препоръка със спиралите - не ползвайте тампони! Чела съм го в книга! И като се замисля - 2 спирали съм махнала с идея да имам дете след това......Сега ще махам 3-та спирала и ми се иска бебче...но мъж ми се дърпа........

Блонди, батко със спирала не се става..... Hug

Общи условия

Активация на акаунт