Отговори
# 60
  • Мнения: 0
много сладки покупки сте направили!и на мен така ми се иска да пазарувам,ама още чакам таткото да си дойде и хукваме по магазините.искам да попитам мамите от Варна къде смятат да раждат?Весел ден на всички!  bouquet

# 61
  • Мнения: 22
Bambi25, и мен ме тресе розовата вълна  Mr. Green за това взех и някоя жълта дрешка. А вчера на едни наши познати им се роди момче (а те до последно знаеха че ще е момиче) та нашия татко вика: "Да не се окаже и при нас някое момче с педерастки дрехи  Laughing"

На изложението в Универсиада много ми се ходеше, но разбрах, че няма да продават а ще имат само мостри и ще дават контакти - от къде какво може да си намериш.

Днес ходих на Пиротска да разгледам и много ми харесаха нещата в магазин Беборан и бяха на прилични цени. Имаха спални комплекти с олекотена завивка и обиколници за 36лв. (аз ги гледах до сега между 80 и 240лв. зависи от фирмата). Ако продължите по пътя на трамвая след като пресечете Ботев от дясно има магазин за бельо и пижами, та там има сутиени за кърмачки за 13-14лв.

Аз също съм се записала на лекциите другата седмица, а довечера ще ходя на йога за бременни. Сигурно ще изглеждам като   261uu Не съм ходила до сега и ми е много любопитно, а най-много от всичко искам да се науча да дишам правилно, за да родя по-лесно.

# 62
  • Мнения: 22
Забравих да ви кажа, че в Халите видях прах за пране Сано (имало принципно и течен прах), имаше и на Персил Сензитив за бебета, но на някои им е по-силен и се обриват.

# 63
  • Мнения: 14
Здравейте мамчета!!

Да си дам отчета, бях на ЖК вече сме в 45 дневен болничен и относно мен всичко е перфект, килограми, кръвно, утре трябва да дам кръв и урина.... Бебката също е в перфектна форма, расте като гъбка, вече сме в 35 г.с. и от тук натам сме всяка седмина на консултация. Единственият проблем ни остава седалищното предлежание.... чучила си е на дупето и това си е, вероятно ще планираме секцио към 20.11, е разбира се ако се обърна до тогава ще се пробваме на естествено раждане, но вероятността била вече доста малка. Общи линии показателите са и за седмица напред, сиреч едричка е куклата на мама.

За сега това. Списъкът за болницата е в общи линии, всичко необходимо за престой в болница, предимно, имайки предвид лични вещи, тоалет и прочее -  нощница, чехли, тоалетни принадлежности, тоалетна хартия или всичко, което прецени човек че му е нужно..... за бебочко памперси, хавлийка и сапунче.

# 64
  • Мнения: 12
здравейте.ето прибрах се от лекции направо капнах и сега си помивам.

yoyoana  много хубава темичка мога ли да те помоля само да ме сложиш и мен при плановото секцио за 08.12 при термин 13.12 дано изчака до тогава така ми се иска да е стрелче.

на Алекс и нейните родители стискам палци и се моля от тук нататък все по добри новини и по коледа да е вкъщи да се радва на първия си подарък от дядо коледа.  newsm51

# 65
  • Мнения: 58
Здравейте момичета, може ли и мен да ме включите в страхотната група на мами декемврийки.
 preggo   Макар, че сега ви пиша чета ви от самото начало, прегръщам ви и пожелавам на всички най- хубавите и здрави бебета newsm30
 След дълга борба за дете, заченах в инвитро център. Чакаме момче   stork-boy  и термина ми е на 17.12.

# 66
  • Мнения: 0
Yvet добре дошла и леко раждане!  bouquet

# 67
  • Мнения: 15
Добре дошла Yvet!  bouquet
Леко бременеене и сладко здраво бебче през декември!
За отчета , днес бях на ФМ при Мазнейкова. Като никой път, прегледа беше по-изчерпателен от друг път. Освен меренето , пуска ми и 3-4D и ми даде няколко снимки. Бебо е 1500гр в 30г.с. и вместо на Нова Година, май ще бъде на Коледа! Здраве да е ! аз съм се настроила за нормално раждане и с нетърпение чакам лекцията на 30-ти в ЦУМ...Там сме!
Само да попитам мамите, които са си взели легло с люлка и скрин, дали може да се направи да бъде на 2 нива? Много ми се вижда дълбоко и не знам как ще взимам бебчо от там...

# 68
  • Мнения: 65
Yvet добре дошла     bouquet  Радвам се ,че си успяла в борбата за бебче.
liliiv честито ти датичка.
bambi25 стахотни покупки си направила.И аз повечето работи съм си избрала в розово и дано няма изненади накрая че и боядисахме в розово,килима купих розовичак  Grinning Абе каквото дойде здраве да е  Wink
искам да попитам мамите от Варна къде смятат да раждат?
Йоанка ,Бамби,Харем,miIV и аз ще раждаме в Майчин дом, Мимина и Вени в АГ ,
zuerich ти какво реши ,или още се двуомиш?
По този повод може да напишем на първа старничка срещу всяко име болницата в която ще раждаме.За да не се питаме постоянно  Wink

# 69
  • Мнения: 3
ЗДРАВЕЙТЕ МАМИ!
Аз вече се "престраших" и заедно с тати направихме първите покупки за бебчо- сладки бебешки дрешки, толкова са мънички.....
  Но като се прибрах, и почнах да им се радвам забелязах, че всички са с едни такива твърди етикетчета...Които са зашити отзад на вратлето и ще дразнят.Ако ги отрежа също остава и дразни.... newsm78 Някой има ли идея какво може да се направи??//
   Приятна вечер

# 70
  • София
  • Мнения: 438
Привет дами и татко Simple Smile
Много сили и късмет пожелавам на Алекс и кураж на нейните родители Simple Smile

Аз вчера не намерих подходяща нощница и продължавам търсенето. Днес се разходих в парка с 2 малки принцески на по един месец. Едната мама каза, че в Токуда нощниците били супер удобни, можело и по 5 пъти на ден да ти я сменят, ако искаш. Каза че тя не си е носила и ме посъветва да не нося. Аз все пак ще си взема една - да си имам и за вкъщи Wink

До магазина на Triumph  на Оборище и днес не стигнах, но утре ще отида и ще докладвам Simple Smile
Вчера си взех болничния и днес го оставих в работата, че ни ги искат до 25-то число на месеца.

За омекотителя на Сано - аз взех белия и честно ви казвам, толкова силно мирише, че се побърках... Ако си взимате - само не от белия, такава силан миризма мен ме дразни, за бебето не знам Simple Smile Праха го имам също, но още не съм прала с него, ще го тествам на нашите дрехи първо - както направих с омекотителя - и ще преценя Wink  Най-много ме привлече антибактериалния ефект, но има и други бебешки добавки за пране с антибактериален ефект (на бамбино мио, чико) може и от тях да взема.

За аптеки Ремедиум - ние сме им големи фенове, все там пазаруваме лекарства и козметика. Преди 2 седмици пазарувахме за мама и бебе и си тръгнахме с 3 огромни торби Simple Smile По мои наблюдения тези в центъра са по-добре заредени от тази в Гео Милев, макар тя да ми е много близо, обикновено ходя в централните, на Шишман е най-голямата. Имаха залъгалки на NUBY - аз взех една тяхна и една на NUK, четох доста за ортоперичните биби, тези ми се видяха ОК като за началото.
От там взех и бебешката козметика на Себамед, мисля с нея да започна от самото начало, ако има проблем - ще минем на зехтин, но се надявам да няма. Имат и продуктите на Веледа, взех тяхно масло за масаж и кремче за подсичане по препоръка на ползвали мами, а отделно имат и чая за кърмачки, който също много ми препоръчват - и с него съм се обзавела Simple Smile

Аз мисля да дойда на лекцията другата седмица във вторник.

Добре долшла на Ивет Simple Smile

За етикетите на дрешките - аз специално гледах да не взимам такива, че мен много ме боцкат и никога не мога да ги отрежа напълно... Евентуално помисли дали става да отрежеш етикета, а върху тази част, която остава в шева, да пришиеш малко парченце мек плат или трико. Не мога да разбера защо ги слагат такива твърди и бодливи на бебешки дрешки...

# 71
  • Мнения: 126
Pozdravi na vsi4ki i ot men.
Dobre do6la IVET.
Mnogo se radvam na vsiaka dobra novina za Alex. Tia e na6iiat geroi. Vsi4ki sme s vas milo semeistvo. Nadiavam se za koleda vsi4ki da ste u doma i da praznuvate.

# 72
  • Мнения: 399
Здравейте,момичета!Скоро не съм писала,но ви чета! Wink Вчера бях на лекар и бебо е 1700 гр и си е съвсем добре!  Grinning Доктора ме "зарадва",че имам аномалия на плацентата,но не ми се навлиза в подробности преди да съм чула поне още едно мнение...само ще спомена ,че доста се спекох! Sad 
Хубава вечер ви желая! Hug

# 73
  • Мнения: 2 592
Здравейте и от мен след дългата разходка  Hug

Времето беше чудесно, та цял ден бях навън. Но май повече по заведения отколкото по магазините  Embarassed

Днес се сдобих само с четка за шишета и беберони на Авент (нещо много грамадна ми изглежда  newsm78 ), ножичка за нокти и един мнооого сладък термобокс. Не знам дали ще ми трябва, но е много сладък, пък и в списъка на сп. 9 месеца го пише ...

Утре мисля да отида до този магазин с бебешките спални комплекти, за който каза Елмина. А и тъкмо ще потърся нощници за болницата, ако намеря нещо интересно ще докладвам.

Диди, на отворените врати на Токуда утре може да се засечете с djudjana (Оля), тъкмо да се запознаете на живо, ще си допаднете. Тя е с тъмна коса, слабичка е, само корема е доста голям Simple Smile
Не намерих такъв мини комплект на Мустела, но утре пак ще ходя за разни козметики, така че ще се оглеждам

Лека вечер на всички

# 74
  • Мнения: 4 589
Ехо мами,

Добре дошла на Ивет. Много късмет!!!

Имате поздрави от бебе Алекс. Да чукам на дърво добре се е държала днес и бавно и славно напредва детето.

Там днес е родено момиченце с термин 28.12! Още едно Декемврийче. Да е жива и здрава. Близначетата се държат и те. Днес имаше 6 малки принцески. Какво нещо е природата.

Прегръщам ви  Hug

Общи условия

Активация на акаунт