Смучене на палчето

  • 1 797
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 130
Здравейте момичета  bouquet

Вече сме на година и 3 месеца почти, а още си смучем палчето. Без него не заспива, понякога и по време на сън го смуче и когато е изморена или изнервена.

Пробвах с ръкавички, както и да ги връзвам тя ги сваля. Пробвах с чесън, тя го облиза и продължи да си смуче  Rolling Eyes
Педито ми каза, че има разни мазила по аптеките, но от тях някои деца повръщат и не ми ги препоръчва. Някои ми казаха да пробвам с хинин, но той е забранен и е доста вреден до колкото знам.

Дайте някаква идея, че вече в чудо се видях newsm78. Вие как се справихте с този проблем?

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 535
Май справяне няма Rolling EyesЧакаш да го израсте или като стане по-голяма плашиш с нещо/моля без укори/.Като бях малка си смучех долната устна и в резултат но което приличах на негър.Майка /Бог да я прости/ просто вдигаше телефона уж,че звъни в болницата и казваше "Може ли един неопределен час за да отрежете устната на дъщеря ми Силвия" Crazyами подейства.Спрях!
Дъщерята на моя приятелка е на 5 години  и продължава да смуче палеца -захапката е вече изкривена.

# 2
  • Мнения: 130
Ай .. това звучи отчайващо.

Притеснявам се, че докато почне да разбира вече ще е изкривила захапката. Все трябва да има някакъв начин Rolling Eyes

# 3
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 332
Съвет не мога да ти дам, но живо се интересувам кой как е преборил това, защото синът ми също си смуче палеца. Не успях да го науча с биберон /казват, че по-лесно се отучва/.

# 4
  • Мнения: 4 784
Единственото, което съм чувала до сега е, че докато сами не го израснат, справяне с проблема няма. Братовчед ми беше голям ученик, дъщерята на моя приятелка ученичка - чак тогава се отказаха. На вас ви желая по - бърз успех!

# 5
  • Мнения: 544
Оф и аз незнам какъв съвет да дам. Само ще кажа наистина направи всичко възможно да я отучиш, защото на моя позната брат й си го е смукал до 9-ти клас и е било голям кошмар.
Желая ти успех и бързо да се справите с проблема!

# 6
  • Мнения: 575
И при нас го има тоя проблем, ще видя как ще я отучвам нататък, засега всичките ми опити само я изнервиха. Оставила съм я да прави каквото иска. Ще изчакам да стане малко по-голяма и тогава ще видя как ще действам.
Пробвай с тези горчиви гелчета от аптеката, на доста майки са помогнали, не съм чувала да се повръща от тях, но и да има такива случаи сигурно са единици.

# 7
  • Мнения: 2 567
Голямата ми дъщеря още си смуче палеца. В началото я оставих, не настоявах да го заместя с биберон и сега го отчитам като грешка. Преди около година пробвах и гела за нокти, абсолютно никакъв ефект. Вече уж разбира и се опитвам да я подкупвам, но не помага, така че съм се попремирила и ще чакам.....

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
На племенницата ми й бяха намазали пръста с нещо, но въобще не си спомням с какво и ръкавите й на всички нощници са зашити.Сега е момента да пробваш, защото лятото няма как да й сложиш дълъг ръкав, а те само така успяха да се справят с проблема.
Успех!

# 9
  • Мнения: 4 293
И аз не мога да дам съвет, но ужасно ме е страх, че дъщеря ми може да почне да си смучи палеца и ще следя темата. Тя изобщо не приема залъгалка и само да махна ръкавичките пъха буквално целите си длани в устата.  Rolling Eyes Надявам се да го прави от глад и нетърпение, не по навик.

# 10
  • София
  • Мнения: 4 590
И моят син си смуче все още палеца - главно като му се спи или за успокоение.
Не съм предприела никакви мерки засега, но няма никакви изгледи да спре сам. Confused

# 11
  • Мнения: 378
И аз се включвам само,че ние смучем 2 пръстапоказалец и среден #Crazy,това е от както се е родила .Имам чувството,че в корема ми ги е смучела,няма да ви кажа,че като се роди и видях колко научено си ги смучеше #Crazyи биба не поиска направо кошмар.чакам да ни излязат горните зъби(това ми е надеждата)и да и пречат,че да ги махне.Една баба ми каза,че на нейното внуче всичко пробвали и само едно помогнало:увиваш пръста с черен парцал и то така спряло,не съм пробвала,но чакам да излязат горните зъби и ако продължава ще пробвам.Успех на всички  bouquet

# 12
  • Мнения: 540
оф незнам как ще се отучва ме аз се радвам че моя син който е на 1.2г. никга бе бил с биберона не си е смукал палеца
но пък винаги заспива с шише с мляко

# 13
  • Мнения: 2 960
съвет и аз не мога да дам -относно пръстчето.Ама то и пръста и бибата -е трудно да се откаже детето /някоибебешоци  са много упорити/.Имаме едно познато детенце ,съученичка на щерката ,което беше със страшно изкривени зъбки,поради това че до трета група в детската градина си смучеше палчето.После  разбира се се оправи с едни шинички ,но защо да се стига и до това.
При нас е същата работа-но с биберона.И аз все още се кумя ,кога да предприема мерки и какви да са те. ooooh!

# 14
  • Казанлък
  • Мнения: 106
Сестра ми също си е смучела така пръста, майка ми разправяше,че й сложила лепенка на палеца и пъро седяла два-три дни, махнала я, сестра ми пак засмукала, после оставила лепенката за повече време и така сестра ми спряла.. и тя се мъчела да я отлепи, ама не можела.. иначе и аз кат омалка съм си смучела ссердния пръст и показалеца.. и дъщеря ми в трет имесец и тя.. но това май беше единственото нещо, което още тогава не позволих да чакам да израсте, от малка  са ми разказвали гадни истории не само за проблеми със захапката и съм се наплашила.. и при нас нямаше изгледи да се отучи, но спря слава богу, аз й слагах чорапи по ръцете Stuck Out Tongue Сега й позволява да си дъвче показалеца, никнат й зъби, а нещо не признава гумените играчки и чесалки, но не давам да смуче.. успех със справянето на проблема!

# 15
И аз имам такъв проблем с малкия - на 3 месеца и половина. Първия месец не му отдавах голямо значение, докато не започна да си смуче палеца редовно, дори и когато не е гладен. Започнах да слагам ръкавички. Когато започна да си ги сваля сам, минахме на по-дълги чорапки. Постоянно му бутах бибата в устата, колкото и да й се мръщеше. Дори два пъти й сложих малко мед на върха, колкото и да не го препоръчват за бебета. От няколко дена взе да позабравя за палеца и да си търси бибата като му се доспи. Надявам се, че скоро съвсем ще го забрави. В противен случай идеята за зашити ръкави на пижамата ми допада. Смятам, че този проблем трябва да се реши възможно най-рано, тъй като води не само до изкривяване на зъбите и челюста, а и до деформиране на пръстчето. Моята племенница е на 4 години, още си смуче палеца и деформациите вече са на лице.
Успех на всички мами с такъв проблем. Ще следя темата.

# 16
  • Мнения: 209
И моят син си смуче все още палеца - главно като му се спи или за успокоение.
Не съм предприела никакви мерки засега, но няма никакви изгледи да спре сам. Confused

и ние сме така - отказа се от бибата в момента в който започнаха да му растат зъбки (на 4 м. ) и започна да смуче палеца. не непрекъснато, но когато заспива задължително и от време на време през деня, когато го засърбят венците. даде ама вече си имаме пълния комплект зъбки, а продължаваме ... не знам .... борбата ще е голяма ..

# 17
  • В горичката, до рекичката
  • Мнения: 193
И при нас го имаше този проблем. Отказа се с бибата като беше на 10 мес. Свекърва ми е отказала мъжа ми с лекопласт на пръста.  Успех.

# 18
  • Мнения: 698
За малките бебета, които си смучат палеца, е препоръчително да се замени със залъгалка, тя в един момент отива в кошчето. Но при дете на тази възраст... не знам дали ще успееш да я прелъжеш да ги замени.
Виждала съм колежка, голяма жена, която заспа на едно късно дежурство на един стол, засмукала палец!  Rolling Eyes Много беше странно. Казвам го, не за да те плаша, а за да не се отказваш. Щом има препарати, опитай, може твоето дете да не повръща от тях. Виж все пак какво съдържат, разбира се. Успех!

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
Когато Тери стана на 1г и 5м купих от аптеката Даум Ексол/горчив лак/ и за 20 тина дни се отказа от палчето.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 535
За този горчив лак съм чела че на доста майчета с този проблем е помогнал.

Да споделя с каката как се справихме с проблема, че и тя си откара до 2 годишна с палеца. Опитах и аз, когато беше на около 2 месеца да заменя палеца с биберон, обаче без успех. Пробвах след това и ръкавички /чорапчета, и лепих - нищо. Нещо не ми се искаше да я мажа с разни люти чушки (както ме съветва бабите) и не помня още какво... Чак когато взе да се усеща и да иска да е хубава й обещах, че ако се откаже ще направим маникюр като на мама  Crazy и как ко продължава ще й станат грозни зъбките. Е, не стана много бързо. Вечер лягах с нея, четях й приказка и й държах ръчичките докато заспи - така не протестираше  Peace.

Сега водя борба и с малкия да не свикне. И той не иска биберон, но поне когато не заспива не си смуче палеца. Май са започнали да го трмозят зъбите и в повечето случаи цялото юмруче е в устата. Засега успявам да му пробутам някоя чесалка или играчка в ръцете да се занимава  Peace. Дано да се справим, че направо ми настръхва косата какво чудо беше с каката  ooooh!

Пожелавам на всички успех в това нелеко начинание  Hug

# 21
  • Мнения: 666
Аз именно по този повод не махам бибата, докато все още има нужда от нещо да суче, че после от нея по-лесно ще се отърва, а палеца някои и до големи си го смучат. Grinning

# 22
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
моите не са смукали биба нито ръчичките

# 23
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 919
Ох, болна тема.  ooooh! Каката е вече на 4 години и половина и още смуче палеца. Какво ли не опитах - и традиционни, и нетрадиционни методи. Всички мазила, които се предлагат у нас и по света сме пробвали - не се получи. И люта чушка мазахме, не стана.  ooooh! Проблемът е, че от смученето си изкриви горните два зъба. За изтъняването на палеца изобщо не споменавам. Но зъбите са проблем. Защото не се знае дали не са изкривени и леглата. Ако са - постоянните също ще тръгнат накриво, което пък ще доведе до изнасяне на цялата горна челюст напред. А това вече не се оправя с брекети, само по хирургичен път, при това става дума за сложна и тежка операция. Така ми обясни зъболекарката ни. Дано, разбира се, не се стига дотам. Тя вече започва да осъзнава, че не трябва да смуче палеца и постепенно намали лапането му. Сега го смуче само при заспиване и отвреме-навреме като е превъзбудена. Но осъзнаването на проблема явно има някакъв ефект, защото гледам, че започна да й расте дори нокътче. Което преди беше немислимо. Надявам се с възрастта да го изживее и дано няма лоши последици.  Praynig Затова сега слагам насила бибката в устата на малкия, защото вече сме минали по този път и не искам да се повтаря. Както казват зъболекарите: бибка много лесно се губи, но палецът е винаги под ръка.

# 24
  • Мнения: 493
Синът ми също от два месеца си лапа палеца само при приспиване и мисля,че трудно ще се преборя с този проблем.След като навърши годинката ще пробвам гелчетата по аптеките.Разчитам много на тях. Peace

# 25
  • Мнения: 2 090
Няколко месеца синът ми си смучеше пръстчето,но спря сам без никаква намеса от наша страна.
Иначе аз като дете съм била тежък случай,мажеха ме с какво ли не... Whistling


Пожелавам на всички успех в това нелеко начинание  Hug
Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 14
Запис и от мен. Дъщеря ми смуче пръстите си от около трети месец. Постепенно премина през всички пръсти  #Crazy, имаше моменти в които си разглежда ръцете, харесва си някой пръст и си го лапа. След годинката се спря единствено на показалеца, явно той се е оказал най-сладък. Вече е на 1г.10 м. и продължава, напоследък най-вече при заспиване. Показалците са малко удебелени, с коричка на втората става, предните два зъба вече са изкривени напред. Пробвахме метода с ръкавичките, зашита пижама - тя си смуче упорито, докато подгизне ръкавчето/ръкавичката и пак си пъха пръста  ooooh!. С горчивия лак нямаше ефект - изчаква известно време и по малко пак цока. Ще пробвам този метод с лепенка и ще споделя. Темата е болна за мен, ще следя други съвети, трябва да се справим.

# 27
  • Мнения: 321
Като бях малка си смучех долната устна и в резултат но което приличах на негър.Майка /Бог да я прости/ просто вдигаше телефона уж,че звъни в болницата и казваше "Може ли един неопределен час за да отрежете устната на дъщеря ми Силвия" Crazyами подейства.Спрях!

Оле оле... аз имам именно този проблем... дъщеря ми го има де ама то само аз го правя на проблем  Crazy
смуче си долната устна... по всяко време щом реши  ooooh!... особенно вечер докато заспива...
какво да правя? не мога да чакам да порасне и да разбира обяснения защо не бива да го прави нали? е то не че и така не го правя но определено не действа  newsm78

помощ... да казва който има опит  Praynig

# 28
  • Мнения: 321
Май справяне няма Rolling EyesЧакаш да го израсте или като стане по-голяма плашиш с нещо/моля без укори/.Като бях малка си смучех долната устна и в резултат но което приличах на негър.Майка /Бог да я прости/ просто вдигаше телефона уж,че звъни в болницата и казваше "Може ли един неопределен час за да отрежете устната на дъщеря ми Силвия" Crazyами подейства.Спрях!
Дъщерята на моя приятелка е на 5 години  и продължава да смуче палеца -захапката е вече изкривена.


сиска79 нещо не ми се получи цитата но казвай моля те на колко години престана да смучеш долната устна?

# 29
  • Мнения: 1 477
Айде и ние в отбора.Малкият е на 1г.6м.и за сега безуспешно се борим с това смучене  ooooh!
Когато Тери стана на 1г и 5м купих от аптеката Даум Ексол/горчив лак/ и за 20 тина дни се отказа от палчето.
Това ще го пробвам  Peace

# 30
  • Мнения: 2 567
Даум Екзола при нас не помогна Confused Каза, че е горчиво, но продължи.

# 31
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 919
Даум Екзола при нас не помогна Confused Каза, че е горчиво, но продължи.

Същата история. Даже сама си го мажеше на пръста, след което най-демонстративно лапаше намазания пръст. За по-горчиво аз дори опитах цитросепт, при това без да го разреждам. Не помогна. Crossing Arms

# 32
  • Мнения: 31 240
Моята дъщеричка започна да си смуче палеца на два месеца и го смучеше постоянно. Първо като заспива, после и през нощта, после и през деня. Престана да се храни и само смучеше. Опитвах какво ли не, но без никакъв ефект. Консултирах се с стоматалог и ми каза кофти неща за зъби и захапка.. Палеца се поду и стана двоен. Нокътя беше като спарен. Беше ми жал да го гледам. Смееха ми се,че не решавам проблема кардинално. Топих с лимон и оцет. Не стана. Разбрах, че ако не я отуча първо палеца ще загнояса и второ ще смуче докато не порасте. Пристрастяването се оказа и със силен психологичен ефект. За всяко нещо и палеца на лявата ръка в устата. Успокоение, сила, радост, но не и за мен. И понеже не си поплювам, на 8 месеца реших, че този път ще я откажа. купих Даум Екзол от аптеката за десет лв. и го опитах на моя палец. Повярвайте няма по-горчиво нещо то това. Прави филм на пръста и като го смучеш не се отмива. Горчивото остава в устата часаве по-късно. Намазах и лапна. Посмука и пусна. И така непрекъснато 3 дни. Рева, но аз не се отказах и мажех и обяснявах. За 7 дни се отучи напълно и си държеше палеца настрани.Не смееше да си го приближи до устата. Господ ми помогна. Пръста се възстанови и оттогава само като го приближи до устата настъхвам.Преди няколко дни го лапна заради зъби и от лиготия и аз я намазах веднага два пъти да не би случаюно да е забравила. Като видя дете по улицата да си цока палеца ми става гадно.Препоръчвам на всички това лекарство, но трябва упоритост и силна психика от ваша страна. Иначе не става с жал. Действа и е страхотно. Може да се използва от преди годинка. И  няма никакви странични ефекти.Трябва да се започне отрано.После вече не мисля, че ще помогне. Успех в тази борба.

# 33
  • Мнения: 3 818
Съвсем челен опит не мога да споделя, защото дъщеря ми не е ползвала биберон и не си е смукала пръстите.
Но мъжът ми го е правил като малък - баща му го е отучил с 3 безсънни денонощия. Малкият слага палецът в устата, баща му го вади и така 3 дни. На четвъртия е спрял.

Клото, имай предвид, че идва един естествен момент в самото начало, когато бебетата задължително си набутват ръцете в устата, просто защото са установили, че имат ръце и могат да ги набутват там Wink. Обикновено този период минава бързо и аз лично бих те посъветвала да не бързаш като дойде, да го учиш на залъгалка, а да изчакаш да отмине.  Peace

# 34
  • Мнения: 130
Идеята с лепенките е страхотна. От вчера и слагам на палчето преди заспиване. Тръгва да го лапа и пуска. Много страда и плаче, но аз я гушкам докато се успокои и заспи .. почти не спах през ноща  Tired

Но ще прежаля 3-4 денонощия само и само да се откаже

# 35
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Ние нямаме този проблем,бяхме с биба няколко месеца,но и от нея се отказа,лапал е прьст когато му излизаха зьбките, и сега от време на време пьхва прьст в устата,но не го смуче .
Дано с лепенките да успеете,заЩтото това е мн лоШ навик и двцата рядко се отказват сами .Имам позната която се е наложило да сложи скоби с телчета които да го боцкат по прьста за да не го пьха в устата,така се е отказал. Надявам се вие да не стигнете до там. Успех.

# 36
  • Мнения: 6 390
малката май предпочита палец пред биба, ще прочета какво сте правили...

# 37
  • София
  • Мнения: 276
Не съм чела предходните мнения, и дано не се повтарям с някой  Embarassed

Да не ви отчайвам, но моя близка до 18-20 год. ( като се загледа пред ТВ или и се доспи) си смучеше пръстчето. След това нямам поглед върху нещата и не мога да кажа дали се е отказала.

Но мога да споделя, че синът ми като беше на 3 м. започна да си смуче палеца или които пръст му падне и аз много се притесних( впредвид горният пример) и почнах да чета книги.....В една от книгите пишеше, че е просто НЕзадоволен сукателен рефлекс и да се предлага по- често бибка- започнах да му махам пръста от устата и да му слагам бибка и се отучи сравнително бързо......При нас подейства Peace

# 38
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 919
Трябва да се започне отрано.После вече не мисля, че ще помогне. Успех в тази борба.

За започването отрано си мноооого права. На мен точно там ми беше грешката, че започнах да отучвам дъщеря си от палеца чак след като стана на 1 годинка. За съжаление и Даум Екзола не помогна. Аз й мажех здраво пръста, тя го лапаше. След половин час пак мазане, пак лапане. В един момент тя сама започна да се маже. И така - не 3 дни, а цял месец. Няма да казвам, колко шишенца опукахме за това време. Никакъв ефект. Явно при всяко дете е различно. Но че е гадно и горчиво, гадно е. Аз лично го пробвах.  Sick

# 39
  • Мнения: 575
densi, мерси за обяснението.
Ще взема и аз това Даум Екзол, но трябва да се въоръжа с голямо търпение и постоянство, а аз лесно се отказвам, като видя че детето се тормози Confused
Мислих да изчакам докато стане във възраст в която да разбира и да подходя психологичеки, така че сама да се откаже. Но тия работи дето ги пишете за гноясали пръсти и без нокът и т.н. ме плашат. Ще взема мерки съвсем скоро, ще мажа с това лекарсто и ще и слагам биберон, пък да видим дали ще има успех, тя е много пристрастена.

В една от книгите пишеше, че е просто НЕзадоволен сукателен рефлекс и да се предлага по- често бибка-
Това и аз го четох в Спок, има логика. Дъщеря ми започна да си смуче палчето, когато и увеличих дупката на биберона, така изпиваше млякото много бързо и не си задоволяваше сукателния рефлекс. След седмица вече се беше пристратила към палчето.

# 40
  • Мнения: 130
Лепенките подействаха Simple Smile Вече изобщо не се сеща за палчето. Може първо да пробвате по този начин и ако не подейства тогава вемете гела. Все пак лепенките са най лесния вариант според мен  Peace

Успех на всички

# 41
  • Мнения: 575
dorrra, поздравления  Laughing
Колко дни ти отне? И замени ли палчето с биберон? Детето стана ли по-изнервено?

# 42
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 332
dorrra, браво на вас.  Peace
Май и аз трябва да пробвам този начин .

# 43
  • Мнения: 128
Голямата ми дъщеря е на 4 години и скоро се отказа от този навик с помоща на леля си.Тя и разказваше приказка за едно момиченце което си смучело пръста и станало с изкривени зъби и никой не го харесвало.При нас подейства и за месец се отказа да го смуче.Но имам още едно момиченце на 1 и 4 месеца което си смуче пръсчето.Не мисля че е нещо толкова страшно а и съм се опитвала по какви ли не начини да ги откажа.Това вече не ме притеснява въпреки упреците на доста хора #Cussing out

# 44
  • Мнения: 1 485
Дъщеря ми е на 5 г,и едва преди 2 месеца се отучи(да се надяваме Praynig Praynig Praynig)

# 45
  • Мнения: 2 567
Фиор, разкажи как протече процеса Praynig
Иначе и аз разказвам приказки за криви зъби, за принцеси с некриви зъби и тн....ефект нула!

# 46
  • Мнения: 130
dorrra, поздравления  Laughing
Колко дни ти отне? И замени ли палчето с биберон? Детето стана ли по-изнервено?

Всъщност за около два дена успя да се отучи . Аз самата се учудих. В началото много плачеше лапаше палчето, но веднага го пускаше. Явно от анкерпласта не й е вкусно Wink Сега от време на време пак го лапа, защото и растат зъби. Затова профилактично пак слагам лепенка, когато я слагам да спи.

За сукателния рефлекс сте прави. Но според мен той важи само в началото. След годинката вече определено е многоо лош и вреден навик. И според мен не чакайте детето да стане по-голямо за да му обясните, колко е вредно и да ме разказвате приказки (това също е варинат разибра се, но колкото по-рано се откаже детото толкова по-добре. Защото когато порасне лепенките определено няма да помогнат, нито гела.

По-добре да поплаче няколко дена и да се откаже, отколокот с години да се тормозите с този проблем Peace

На всички желая успех и много воля и упорство, без тях няма да стане Laughing

Общи условия

Активация на акаунт