"Мами с кореми магазините щурмуват-за мартенски бебоци те дрешки пазаруват"

  • 14 615
  • 299
  •   1
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 5 285
Здравейте и от мен  Hug

Janitsa, честит рожден ден  Hug

dyMaHug

Момичета, да ви споделя какво си купих днес от Кауфланд (едно пиленце ми каза). На щанда за дрехи, почти до касите, където има големи табели за промоция - 30 % има панталони за бременни, български, 100 % памук (според етикета), много са мекички (с "корем"). Има черен, маслинено зелен, син и розов. Струват 17 или 18 лв. Не знам до кога ще има обаче  Whistling

За софийската среща: ТАЗИ НЕДЕЛЯ 12 ч. Хайде, не-люлинките, предложете заведение в центъра! Ако няма консенсус до четвъртък, срещата ще остане за Люлин (в Джепето до кооперативния пазар на кв. Люлин, сп. на метрото "Люлин"). Записвайте се:
1) зелено човече
2) sia
3) Elwing
4) dobro_nastroenie
5) glafira
6) Elg
7) ? shushi_13
8 ) Tony_st
9) rossykv
10) ? rossykv - половинка
11) TaniaR


Подаръци: за мамите, на стойност до 10 лв., каквото хареса всеки. Нека не купуваме за бебоците, защото може някой да е суеверен, а да не желае да го афишира пред всички. На място ще се тегли кой на кого ще подари. Кажете: искате ли сега или на евентуалната декемврийска среща?  Whistling Засега мненията са на кантар. Предлагам компромис: и сега, и на другата среща  Whistling

# 286
  • Костинброд
  • Мнения: 104
Добро утро на всички коремчета.  bouquetЖелая ви лек и усмихнат ден пълен само с приятни новини. Grinning GrinningБъдете здрави и весели днес.......

# 287
  • Мнения: 361
добро утро


Болните ги черпя по едно

Зелено човече - моля да обясниш за подаръците кога да ги носим, че да не се изложа да дойда без подарък. А и ако може дайте предложения какво да са.

На мен днес ми е много топло, незнам дали съм се облякла много или е от хормоните.
Да питам нещо- на мъжа ми на колегата сестра му ражда преди месец (в Токуда) и някъде откъм 7-8 месец доктора и е изписал някакви лекарства с цел като се роди бебо да няма инфекции. Някой да е чувал нещо подобно? newsm78

От мен много усмивки и  Hug

# 288
  • Мнения: 0
добро утро и от мен,много усмивки и хубав ден ви желая! днес тук времето е супер хапвам нещо и на разхотка после Heart Eyes

# 289

Да питам нещо- на мъжа ми на колегата сестра му ражда преди месец (в Токуда) и някъде откъм 7-8 месец доктора и е изписал някакви лекарства с цел като се роди бебо да няма инфекции. Някой да е чувал нещо подобно? newsm78
Добро утро!
Това са вагинални глобули,използват се за теченията,дори и безобидното бяло течение.Целта е като преминава бебето по родовия канал да не  му се заразят очите с инфекции,и после сумати време сълзят ,и отделят секрети.Затова е важно всеки да е запознат и да го направи.Аз знаех първия път и с бебето мвсичко беше ок.А имах приятелки дето бебетата им бяха с жълти гнойни секрети по очичките и като ги питах не бяха чували,че е трябвало да се прочистят!

# 290
  • Мнения: 267
Elg,ако не бъркам, става въпрос за Полижинакс, но не гарантирам съвсем, може и друго да е било. Но поне аз като търсих информация за Полижинакс и бременност като ми го изписаха по-рано, попаднах на много, много мнения на бременни, на които точно последния месец им го е назначил лекаря с цел да се изчистят родовите пътища от бактерийки разнии, а някои дори сами си го изписваха за всеки случай.

# 291
  • София
  • Мнения: 673
Ели, от 07.45 съм зачакала твойта закуска:)))) Едва от глад не умрях

# 292
  • Мнения: 361
Ели, от 07.45 съм зачакала твойта закуска:)))) Едва от глад не умрях
Hug Rolling Eyes е аз в 8 идвам на работа

Nagaina и marussia - мерси за инфото. Следващата консултация ще питам.

# 293
  • Мнения: 28
Добро утро.Ели благодаря за закуската.
Чакам с нетърпение вече новата тема.Хубав ден от мен

# 294
  • Мнения: 3 637
Добро Утро!
Лек ден на работещите!
Ели,попитай и пусни инфо,че и аз незнаех за това!И мерси за чайчето,аз ще се възползвам,защото сутринта станах със запушено носле  Tired !
Днес ще се отдам да чистене и миене  newsm79 ,  1dishes ,  clean ,основната част от ремонта приключи и остана любимата ми да си обзавеждам  Hands Clap !
 bye до после!   Mr. Green

# 295
  • Мнения: 2 495
Добро утро Simple Smile
И аз незнаех за тези вагинални таблетки, трябва да питам лекарката си. newsm78 По принцип откакто съм бременна, течението ми се засили, така че пак си повод за притеснение.
Хубав ден на всички   bouquet

# 296
  • Мнения: 242
Добро утро... аз тъкмо закусих и седнах пред компютъра.
Ели, мерси за чая ще скоча да си направя един - за профилактика....
Даниелка и аз днес мисля да чистя из нас, че утре ще съм на ЛКК за продължаване на болничният, а там отива половин ден....
За вагиналните таблетки Полижинакс - на мен ми ги изписаха профилактично през 20-21 г.с. за почистване на евентуални бактерии. Док ми обясни че те служат за регулиране на РН на влагалището /дано само го написах правилно/. Не знам дали обаче по-късно ще ми го изпишат пак.
Лек ден на работещите и приятна почивка на тези като мен.

# 297
Какъвто и медикамент да ви изпишат няма значение,както и няма значение дали имате или нямате течение,бактерии си има при всички случаи.На мен сега ми изписаха полижинакс,това е  най -безобидното,използвасе след 19г.с.(моето течение е съвсем нормалното за бременността,нито с мирис,нито със сърбеж,но да подчертая не е бяло прозрачно,а леко жълтеещо и затова).Но док каза,че  в деветия ще ми изпише нещо по-сериозно на антибиотична основа,което да свърши наистина работа,така беше и с първата ми бременност.5-6 глобули са по една на  вечер.Наистина е важно и питайте на ЖК.Дори по време на бременността да не използвате нищо ,в деветия максимално по-близо до термина е задължително.Но пък течения ,за които е открита гъбичка задължително се провежда лечение,защото в деветия от веднъж няма да се махне,а да се предаде на бебо е ужас.

# 298
  • Мнения: 660
Ели, ако имаш информация за раждането на сестрата на колегата в Токуда, моля те да я напишеш. Аз май се ориентирам на там, още повече, че моята докторка ми препоръча специалист от Токуда. Каквато и информация да ми напишеш, все е добре, защото ще е допълнително мнение. Благодаря ти предварително.

За глобулите при евентуални течения - и на мен ми изписаха още в 17 г.с. за прочестване, а в края на 8-ми месец също, според думите на докторката ми.

# 299
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
Заповядайте в новата тема

Общи условия

Активация на акаунт