Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ-11

  • 40 974
  • 233
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 255
кооперацията в която живеем сега е с двоен зид. Дебелината на зида е 35см, прави тухли четворки с фибран м/у двата зида. Незнам дали има огромна разлика със единичен зид и изолация, обаче като Т в помещенията и в най-големите студове е много добре, без да се "дупи" парното на макс. В случая едва ли само зида дава този резултат, по-скоро е съвкупност от фактори. Лятото североизтока е прохладен и се живеее без климатик, зимата също е перфектно., югозапада с големите прозорци, няма какво да го коментирам.
Външния ред тухли при нас не е изнесен пред плочата, защото все пак става въпрос за 3-4 етажа. Сега видях на линка, че тухлите са по тънки, при нас са обикновени четворки и на двата зида, редени прави и за това се получава тази дебелина.
това е само един от вариантите - с тухли с голяма площ  Peace гледах и с обикновени тухли  thumbsup този линк го пуснах, че беше най-визуално  newsm78
определено съм заинтригувана ...но за съжаление не намирам много инфо засега  #Crazy...продължавам да ровя  Joy

# 31
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
В Англия строят по съвсем различен начин и нямат изисквания за висока степен на устойчивост от земетресения. За двуетажна къща там греди, трегери въобще не слагат, колони и направо плочата.
Shocked  От конструктивна гледна точка ми се струва невъзможно. Аз съм живяла в 4 етажна кооперация, с 38 см зид, без колони, но с гредоред, а не със стоманобетонна  плоча.

# 32
  • Мнения: 3 770
За този двоен зид ми се струва , че и цената ще е двойна ?! Не съм запозната , но логично погледнато , ако за зидария на една стена взимат Х/кв.м. , то за да иззидат два пъти същата стена ще 2Х/кв.м. Не виждам никакво улеснения в това , че вече е изградена едната стена и до нея ще се гради още една ?!  Rolling Eyes

# 33
  • Мнения: 934
В Англия строят по съвсем различен начин и нямат изисквания за висока степен на устойчивост от земетресения. За двуетажна къща там греди, трегери въобще не слагат, колони и направо плочата.

Щото там не действа "Наредба №2 от 23 юли 2007 г. за проектиране на сгради и съоръжения в земетръсни райони" Grinning

# 34
  • Мнения: 637
Усещате ли как малко по малко ни завладя параноята покрай тия земетръси Mr. Green
И аз мисля за здрави основи след като вчера попаднах на едно материалче от с-е Геолоджи за предстоящи събития на Балканите Shocked Дано е сензация, но ние да си се подсигурим Laughing

# 35
  • София
  • Мнения: 4 397
Диди   bouquet
/това е вместо запис, нищо ново при нас/
п.п по точно има, ние се върнахме в първи клас или по скоро в родилното заради арх.  #Cussing out #Cussing out
преправяме целия проект защото отзад имало някаква нередност относно слънцето /светлината/ на комшията една тъпа чупка сега дано не я преправя както проекта 7-8 месеца  ooooh!
дала съм и срок пред Коледа да го е върнал;а в общината проекта готов  Mr. Green

# 36
  • Мнения: 2 255
За този двоен зид ми се струва , че и цената ще е двойна ?! Не съм запозната , но логично погледнато , ако за зидария на една стена взимат Х/кв.м. , то за да иззидат два пъти същата стена ще 2Х/кв.м. Не виждам никакво улеснения в това , че вече е изградена едната стена и до нея ще се гради още една ?!  Rolling Eyes
Aма после няма пък Х лв/м2 за външна изолация  newsm78
то мойто стана едно си баба знае - едно си бае   Joy ама наистина съм се заинтересувала  newsm78

# 37
  • Мнения: 3 770
ВЯРА , изолацията изобщо не съм я смятала.Може би за тази ще ти вземат по-малко пари при поставянето , отколкото за външна , но не вярвам да е безплатно.Най-добре е да се допиташ до строител за цените на такъв двоен зид.Но все си мисля , че разликата в цената м/у обикновен зид с външна изолация и двоен с изолация , няма да е за пренебрегване !  newsm78 Говори със специалист , никакъв интерент , най-добре !  Peace

kimba77 , на тази изобщо не трябва да й плащате дори за първия проект , какво ли остава за преработката ?!
  ooooh!

# 38
  • Мнения: 1 427
много скъпо ще ни излезне с "Грийн Уей Дивелъпмънтс" ООД. А относно, че се инспектират от Великобритания, това значи ли, че са запознати с българските строителни нормативи. В Англия строят по съвсем различен начин и нямат изисквания за висока степен на устойчивост от земетресения. За двуетажна къща там греди, трегери въобще не слагат, колони и направо плочата.
И на мен техните цени ми се виждат височки. От Петров билд ми пратиха оферта- 78лв/м2 стена,което включва материали,транспорт и труд,тоест крайна цена.

# 39
  • Варна
  • Мнения: 428
Здравейте, вчера ходих в една фирма, производител на термоблокове от Неопор. Дадоха ми цена 110 лв / м2 стена за материали (без труд). Самите блокове струват 26.5Е/м2 без ДДС. Засега нямам база за сравнение относно цената.
За конструкцията ми дадоха телефон на техен архитект, иначе ми казаха, че дори и да има вече конструктивен проект за тухлено стр-во, се правят промени и се внасят в общината. Повечето им клиенти били този случай.

# 40
  • Мнения: 1 427
Коя е фирмата?На Петров билд цената на блоковете е 45лв/м2 ,като сложиш бетона,транспорта и труда идва 78лв.Ще се опитам да кача ценоразписа.


   

   

Ценова Оферта

Наименование   Размер в см   Цена на м2
за
количество
до 500 м2   Цена на м2 за количество
до  1 000 м2   Цена на м2 за количество
над  1 000 м2
            
Термоблок   1.20 / 40 / 25   45 лв   43 лв   41 лв
(фасаден)            
Термоблок   1.20 / 40 / 16   31 лв   31 лв   30 лв
(преграден)            
             
Нещо не стана много ясно,но в превод външна стена 45лв/м2 ,преградни 31лв/м2


             


Последна редакция: чт, 27 ное 2008, 10:28 от eli-pate

# 41
  • Варна
  • Мнения: 428
Фирмата е Creo , http://www.creobg.net
Тези работят с материал на BASF Neopor се казва. Експандиран полистирол (стиропор) с графитени молекули. Блоковете им са графитено сиви на цвят, правят ги в Каварна. Армировката е вътрешна. И имат само една дълбочина 25 см и не е добре за интериорни стени.

Аз не разбрах първоначално, че Петров Билд са ти оферирали термоблок. С какъв материал работят? Защото има и блокове, които са само стиропор, бели са на цвят. Не съм сигурна каква толкова разлика има, но... Цената им е значително по-ниска от моята  newsm78 Под труд зидане ли имаш предвид?
http://www.petrovbuild.com/ това ли е фирмата?

# 42
  • Мнения: 1 427
http://thermoblockbg.com/
Но като гледам по снимките,май повече на стиропор ми приличат newsm78
Анииии,от къде ги взе твоите блокчета?

# 43
  • Мнения: 2 270
моите са такива каквито Yee е показала.От Варна ги докараха, но понеже в Русе имаме дистрибутор и незнам дали е точно тази фирма/но предполагам,че е тя/
Мога да ви дам точна цена на стената
53 лв блокчето/аз ги купих за 46 защото хванах последния влак преди да ги вдигнат/
труд 10лв/5 дена ми ги редиха и пълниха с бетон-100кв /
арматура 7лв
бетон-10лв
или цената излиза 80 лв кв.м
отгоре 2*3.5 лв за финната замазка и къщата е готова.Или 87лв
Остава външна облицовка или мазилка /около 10лв/и вътрешно боядисване/3лв/
Напълно завършен вид стена 100лв кв.

Ако се ползва бетон помпа -цената значително може да се увеличи,защото бетоновозите и бетонпомпите са скъпи,а и трябва да се прави допълнителен кофраж.

Ако трябваше отново да строя пак щях да избера този начин.Ето започнахме на 23 октомври и днес вече редят керемидите.100кв първи етаж и 100 кв мансарда с 3 стаи и баня

# 44
  • Варна
  • Мнения: 428
Ani69: Благодаря за изчерпателния отговор.
Може би истината ще е някъде по средата между твоята цена и тази, която ми казаха от Крео. Да, като бъркаш бетона сам или използваш перлитбетон, ще е по-евтино.
Ти обучени майстори ли намери или се учиха при теб на това строителство. Работниците ми се струват съществен проблем...
Между другото, нашият познат, който ни запали по този тип строителство, вече живее в къщата си от термоблокове. Каза, че е надминала неговите очаквания като качество на изолацията.

eli-pate: мерси за линка. Да, това е чист стиропор, в сайта им пише, че суровия материал също е на BASF.

Общи условия

Активация на акаунт