това нормално ли е?

  • 6 552
  • 121
  •   1
Отговори
  • Мнения: 388
Днес съпругът ми ми изпрати следният линк: http://www.koreus.com/video/bebe-gym.html
Бях потресена. Мислите ли, че е редно бащи да постъпват така с бебенца? За мен това не е нормално... Нищо, че детенцето на края се смее.

# 1
  • Мнения: 544
Чесно да ти кажа, не издържах да го изгледам докрая. Разтуптя ми се сърцето от притеснение. Потресена е слабо казано за това, което изпитах.

# 2
  • Мнения: 28
ужас,как е възможно подобно нещо!нямам думи!!!!

# 3
  • София
  • Мнения: 112
Малееее, и нашия тати подмята бейби, ама чак пък толква  #Crazy  #Crazy

# 4
  • Мнения: 85
малиии  тоя баща не е нещо в час Shocked
кой нормален родител така ще прави с бебето
и като гледам то е много мъничко
УЖАС ПОТРЕСЕНА СЪМ newsm09

# 5
  • Мнения: 643
Ще му откъсне ръцете Rolling Eyes Не го гледах докрай.

# 6
  • Мнения: 264
Е, няма такова мятане. Този татко акробат ли мисли  да го прави това дете. УЖАС! Ако съм на мястото на майката директно ще му бия два шамара-да ходи да мята себе си така! newsm61

# 7
  • София
  • Мнения: 7 193
Този или е луд, или крайно прост!

# 8
  • Мнения: 1 428
Сви ми се корема на топка.Този татко не е с всичкия си .Малееееееееееее  #2gunfire

# 9
  • Мнения: 2 960
Къде му е майката на това клето бебе ooooh!Ако тя е зад камерата ooooh! #Crazyнаправо не е наред. #2gunfire

# 10
  • Мнения: 11 818
През цялото време си представях как го удря в телевизора, изхвърля през прозореца, измъкват му се ръцете и т.н.
Но може хората да са акробати и да подхождат професионално!

# 11
  • Мнения: 69
Тия хора не са наред

# 12
  • Мнения: 4 028
Прочетох коментарите и няма да отварям линка.

# 13
  • Мнения: 2 521
През цялото време си представях как го удря в телевизора, изхвърля през прозореца, измъкват му се ръцете и т.н.
 
И  аз си мислех същото ooooh!През цялото време чаках с нетърпение  клипа да свърши и да оставят горкото бебе на мира Crossing Arms

# 14
  • Мнения: 1 187
Що за странна гимнастика? Как не му измъкна ръцете?
На моменти обаче си мислех, че за "акробатиката" са използвали кукла.

# 15
  • Мнения: 60
Въййй мята го като мокри гащи.Не знам дали е нормално , но детето бая е заякнало...ужас

# 16
  • Мнения: 2 240
Вие наистина ли вярвате ,че това е истина?Най-малкото бебето щеше да си изповръща червата след толкоз мятане.Ако наистина го държи за 1 ръка и го мята мисля ,че ще го боли и ще заплаче.Пък и ръцете му не могат за се превъртат като на куклите както е показано на клипа - за мен това не е истина.

# 17
  • Мнения: 788
Не, това не е нормално. Бебчето е съвсем мъничко, за мен никакво оправдание не може да има. Луда работа...

# 18
  • Мнения: 351
И аз по едно време се замислих дали това не е кукла...  Shocked Да, ама НЕ! Е, поне накрая детенцето изглеждаше доволно! Аз бих убила таткото, ако това беше моето дете!

# 19
  • Мнения: 179
Нямам думи онемях,честно да ви кажа едвам го изгледах все имаx чувството че гледам филм на ужасите!!!!! #Crazy #Crazy #Crazy

# 20
  • Мнения: 2 447
На мен такова подмятане ми прилича че го тренира за акробат! и сега вече ще бъда разпъната

# 21
  • Мнения: 574
И аз не можах да изгледам клипчето докрай Sick Горкото дете, как не му се извадиха ръчичките ooooh!

# 22
  • Мнения: 182
Аз също си мисля, че това не може да е истина.

# 23
  • Мнения: 1 554
Но може хората да са акробати и да подхождат професионално!

точно така Peace

# 24
  • Мнения: 2 336
Не можах да го изгледам цялото нямах нерви, прескачах но не смятам това за нормално  #Cussing out #2gunfire
Този баща ще умори детето от подмятане Close

# 25
  • Мнения: 1 512
Не можах да го изгледам до края.Този баща не е нормален,а и този зад камерата.Или използват на моменти кукла или са куко.Или не знам ..това бебе какви стави има,че не му се извадиха  ръчичките.Дори и да са акробати родителите толкова малко дете да се подмята като плюшена играчка не ми изглежда нормално.

# 26
  • Мнения: 65
силно се надявам, че това е някакъв монтаж, иначе...  Shocked

# 27
  • Мнения: 9 973
със сигурност са акробати.Движенията му бяха много плавни и премислени Peace

# 28
  • Мнения: 11 607
Този или е луд, или крайно прост!


 Peace Peace Peace

силно се надявам, че това е някакъв монтаж, иначе...  Shocked

И аз, но...едва ли.......

# 29
  • Мнения: 2 334
Дано да е монтаж че иначе  Shocked Shocked Shocked
Но ако видя мъжа ми да прави дори и само едно от тези движения на детето ми ще го убия #2gunfire

# 30
  • Мнения: 2 090
Чесно да ти кажа, не издържах да го изгледам докрая.
И аз..... Scream

# 31
  • Временно
  • Мнения: 788
Аз видях само началото и се отказах..

# 32
  • Мнения: 1 080
получих  сърцебиене бе...................
Егати............
Не можах до го изгледам.........................   bash bash bash

# 33
  • София
  • Мнения: 6 011
Надявам се това да е някакъв монтаж.
Изгледах го до края - ужасно е просто, особено това с превъртането.  #Cussing out

# 34
  • Мнения: 1 432
Не го догледах..брррррррр ooooh!

# 35
  • Мнения: 2 407
Ле ле ужас,егаси психопата!

# 36
  • на пистата
  • Мнения: 5 848
наистина ли мислите,че обикновенни хора ще направят това,толкова плавно и премислено всяко движение,тези хора са професионалисти и явно подготвят детето за нещо.аз пък много му се кефих.

# 37
  • Мнения: 2 407
Може и  да е монтаж newsm78

# 38
  • Мнения: 589
тези хора са професионалисти и явно подготвят детето за нещо.аз пък много му се кефих.
  И да са професионалисти,струва ми се ужасно още в такава възраст да го подлагат на такава дресировка това бебе...Повече от две минути подмятане! Ми то как няма да се смее детето,мозъка му на боза е станал сигурно...Вдигнах кръвното направо! Такъв потрес съм изпитвала само когато гледах филм навремето,направен по "Човекът,който се смее"...

# 39
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Като му гледам на тоя гъзът- езва ли е акробат.  ooooh!

# 40
  • Мнения: 2 543
Доколко зная, това е измислена от руснаци гимнастика. Виждала съм го на живо - изглежда страшничко, но децата са си съвсем добре.Simple Smile))
Ето нещо по въпроса:

http://www.danilova.ru/publication/sport10.htm
http://www.u-mama.ru/read/article.php?id=2848

# 41
  • София
  • Мнения: 4 294
Дали е нормално - не, не е.
Изгледах клипа целия, определено бебчето не се подлага на това упражнение за първи път, държеше много добре главичката и вратлето си, изправяше се много бързо.

# 42
  • Мнения: 5 940
Явно не е чувал за "синдрома на разтърсеното бебе". 
"Твърде често състояние. При силен плач и неспокойствие на детето родителите започват да го подхвърлят и силно люшкат за да се успокои. Има случаи при които за 20 секунди бебето е подхвърляно близо 40 пъти. Тези действия са много опасни. Колкото е по – малко бебето, толкова риска за някои неврологични последствия е по – голям.Има опасност и за забавено умствено развитие в бъдеще. Затова при никакви обстоятелства и поради никаква причина не трябва да подхвърляме бебето и малкото дете.
Възможни първи прояви на този синдром:
-----намален тонус на мускулатурата
-----повръщания
-----намален апетит
-----необяснима отпуснатост
-----или силна раздразнителност
-----регресия /връщане назад/ в нервно – психичното развитие
-----липса на проследяване и фокусиране с очите
-----зеници с различна форма и големина
-----гърчове и припадъци
-----промени в развитието на говора "
До три години трябва да се избягват всякакви премятания, хвърляния  и прочие забавления.
Може и да е монтаж, но смятам, че темата е и сериозна.

# 43
  • Мнения: 2 448
Гледала съм по Дискавъри преди време руски филм документален точно за тази гимнастика, но я правеха на новородени. Смятат, че така детето свиква на подсъзнателно ниво с това, справя се със стреса по лесно, един вид възпитават герои.
 Не знам в практиката дали е доказано и до колко всъщност са прави, но аз не съм толкова смела да го причиня на моето.

# 44
  • на пистата
  • Мнения: 5 848
Като му гледам на тоя гъзът- езва ли е акробат.  ooooh!
какво му е на гъзът Rolling Eyesно пък мускулите на ръцете са му големи,видяхте ли ги на края на клипа

# 45
  • Мнения: 6 619
Идиотска работа  Close
Дори и да са акробати дали е редно да "обучават или подготвят" така бебе ?

# 46
  • Мнения: 481
Гледала съм по Дискавъри преди време руски филм документален точно за тази гимнастика, но я правеха на новородени. Смятат, че така детето свиква на подсъзнателно ниво с това, справя се със стреса по лесно, един вид възпитават герои.
 Не знам в практиката дали е доказано и до колко всъщност са прави, но аз не съм толкова смела да го причиня на моето.
Само руснаци могат да измислят такава щуротия, при това с оправданието че възпитават герои.
Не мен ми се стори крайно садистично, макар че нямах нерви да го изгледам до края. Що се отнася до това, че бебето се радва накрая, според психолозите децата се радват при подхвърляне, само в момента в който ги хващат, защото се чувстват сигурни и в безопасност след изживяния страх. Аз лично съм наблюдавала как децата когато летят нагоре стискат силно юмручета и имат една странна пресилено усмихната физиономия. В момента, в който ги хванеш вече съвсем искрено се радват.

# 47
  • Мнения: 148
Не ми стигнаха силите да го изгледам цялото.Ужас просто! #Cussing out

# 48
  • Мнения: 4 380
Днес съпругът ми ми изпрати следният линк: http://www.koreus.com/video/bebe-gym.html
Бях потресена. Мислите ли, че е редно бащи да постъпват така с бебенца? За мен това не е нормално... Нищо, че детенцето на края се смее.

 Sick Разбира се че не е нормално, за такова нещо, може и да съдят родителя. Има официален термин...не знам дали на български се казва точно така, но в превод звучи "синдром на разтръскваното бебе". Подобни силни разтръсквания са вредни за здравето и живота на бебето. Накратко казано, при по-силно разтръскване мозъкът в главичката търпи силен натиск и се причиняват сериозни увреждания. Такива могат да бъдат причинени и от по-силно люшкане, а за подобни гимнастики да не говорим.

http://www.doctissimo.fr/html/sante/mag_2001/mag0413/sa_3733_bebe_secoue.htm

# 49
  • Мнения: 875
уау... когато започна да го върти за краката, си мислех, че не може да стане по-лошо. но, не, накрая започна да го превърта за ръцете. определено смятам, че бебетата имат много по-голяма издръжливост и жилавост, отколкото си мислим, но това интензивно подхвърляне нагоре и надолу, както и постоянното въртене, не действат добре на никой.

# 50
  • Мнения: 677
Готин монтаж, евала.

# 51
  • Мнения: 4 380
уау... когато започна да го върти за краката, си мислех, че не може да стане по-лошо. но, не, накрая започна да го превърта за ръцете. определено смятам, че бебетата имат много по-голяма издръжливост и жилавост, отколкото си мислим, но това интензивно подхвърляне нагоре и надолу, както и постоянното въртене, не действат добре на никой.

Жилавостта на бебетата се изразява в мускулния тонус. На ръчичките и краченцата нищо няма да им стане, но мозъкът мускули няма. Той е по-малък от обема на черепа и свободно се движи вътре при по-силни разтръсквания, при което се наранява удряйки се в черепната кухина.

# 52
  • Мнения: 2 254
Пуснете петиция...

# 53
  • Мнения: 836
Сега очаквам феновете на онези, съвсем натуралистично направените кукли-бебета, да започнат да набеждават за истерици всички "потресени" от поведението на този татко.
За тези, които са пропуснали темата за "куклите":
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=339430.0


Успокояващото в този случай е, че това, което гледаме на клипчето наистина е монтаж.
Но, пък е нагледен пример за начина на употреба на въпросните макети, както и за психичното състояние на притежателите им.

 

# 54
  • Мнения: 2 759
Успокояващото в този случай е, че това, което гледаме на клипчето наистина е монтаж...
                      Как разбра, че е монтаж  newsm78? А по 'Дискавъри' също ли е монтаж? Сериозно питам.

# 55
  • Мнения: 836
Успокояващото в този случай е, че това, което гледаме на клипчето наистина е монтаж...
                      Как разбра, че е монтаж  newsm78? А по 'Дискавъри' също ли е монтаж? Сериозно питам.

Загледай се в ръцете и краката на куклата. По време на най-опасните премятания са все в едно и също положение - неестествено стоящи спрямо посоката на движение.
Също, непрекъснато отворената уста на изкуственото бебе.

Последна редакция: чт, 27 ное 2008, 07:52 от Силви_

# 56
  • Мнения: 2 448
Това наистина прилича повече на монтаж, аз не съм специалист , но ако беше видяла братушките как мятат току що родени бебета така и то последвало с потапяне или по точно хвърляне във вода, направо паднах.
Жалко, че беше преди няколко години и  не си спомням кой знае колко подробности, дали имаше име този начин на действие, такива неща.  Confused Не знам и какви са последствията, но това което е написала Вал за синдрома на разтърсеното бебе и аз съм го чела, че е много вредно такова лашкане.

# 57
  • Мнения: 4 380
Разбира се че не е никакъв монтаж и никаква кукла. Бебето прави различни движения на тялото по време на полета, което никаква кукла не би могла да прави.

# 58
  • София
  • Мнения: 5 606
Къде му е майката на това клето бебе ooooh!Ако тя е зад камерата ooooh! #Crazyнаправо не е наред. #2gunfire
И аз мисля, че ако майката е зад камерата цялото семейство е за психиатрична клиника!

# 59
  • Cофия
  • Мнения: 1 212
Разбира се че не е никакъв монтаж и никаква кукла. Бебето прави различни движения на тялото по време на полета, което никаква кукла не би могла да прави.
незнам дали е монтаж, но със сигурност не е кукла, а бебе......ръцете ми се изпотиха, докато гледах ooooh!

# 60
  • Мнения: 1 216

 Sick Разбира се че не е нормално, за такова нещо, може и да съдят родителя. Има официален термин...не знам дали на български се казва точно така, но в превод звучи "синдром на разтръскваното бебе". Подобни силни разтръсквания са вредни за здравето и живота на бебето. Накратко казано, при по-силно разтръскване мозъкът в главичката търпи силен натиск и се причиняват сериозни увреждания. Такива могат да бъдат причинени и от по-силно люшкане, а за подобни гимнастики да не говорим.

http://www.doctissimo.fr/html/sante/mag_2001/mag0413/sa_3733_bebe_secoue.htm
Това е нещо съвсем друго и не може да се получи при този вид плавни движения или от люшкане!

Синдромът на разтърсеното бебе е сериозна мозъчна травма, която се получава, когато родителят губи контрол, най-често в резулатат на изнервеност и безпомощност пред ревящото бебе, бебето е хванато под мишниците и силно и рязко е разтърсено напред-назад - повтарящо се движение с малка амплитуда, при което главата силно се разтърсва. Понеже главите на бебета са тежки, вратните мускули слаби, а черепната кутия значително по-голяма от мозъка им, при това движение мозъкът се блъска в стените на черепа, настъпва кървене, разкъсване на връзките с периферната нервна система- последиците са сериозни - от загуба на зрението до смърт.
Не правете това никога, ако чувствате, че губите контрол, оставете бебето в кошарата и излезте от стаята!

# 61
  • Мнения: 677
Разбира се че не е никакъв монтаж и никаква кукла. Бебето прави различни движения на тялото по време на полета, което никаква кукла не би могла да прави.

Така е. И Батман си лети наистина.

# 62
  • Мнения: 4 380
Това е нещо съвсем друго и не може да се получи при този вид плавни движения или от люшкане!

Синдромът на разтърсеното бебе е сериозна мозъчна травма, която се получава, когато родителят губи контрол, най-често в резулатат на изнервеност и безпомощност пред ревящото бебе, бебето е хванато под мишниците и силно и рязко е разтърсено напред-назад - повтарящо се движение с малка амплитуда, при което главата силно се разтърсва. Понеже главите на бебета са тежки, вратните мускули слаби, а черепната кутия значително по-голяма от мозъка им, при това движение мозъкът се блъска в стените на черепа, настъпва кървене, разкъсване на връзките с периферната нервна система- последиците са сериозни - от загуба на зрението до смърт.
Не правете това никога, ако чувствате, че губите контрол, оставете бебето в кошарата и излезте от стаята!

Може да се получи и от по-усилено люшкане, и от "невинни" подхвърляния, а за подобна гимнастика да не говорим. Има си физически закони и центробежна сила с която мозъкът е притискан в черепната кутия. В тази гимнастика освен това има не само плавни движения в една посока, но и рязки подхвърляния със смяна на посоката и въобще...достатъчно рискови движения за много сериозна травма. Много бих била очудена, ако след тази гимнастика с бебето всичко е наред. newsm78

# 63
  • Мнения: 2 257
Е, не, тоя си проси петицията!      оп, забравих-> { #2gunfire #Cussing out #2gunfire #Cussing out #2gunfire #Cussing out}

# 64
  • Мнения: 1 216

Не знам, ксения! По принцип, аз не виждам нещо супер опасно в самите движения, по-скоро ме притенява рискът да не бъде изтървано детето! Бащата явно е акробат, то си личи професионализмът, но с такова малко бебе... Луда работа!

# 65
  • Мнения: 677
Забавни сте. Наистина ли не сте гледали филми? Тва Батман, тва Супермен. Само в матрицата наистина спират куршуми с ръце, но то е по-скоро изключение.

# 66
  • Мнения: 2 543
Забавни сте. Наистина ли не сте гледали филми? Тва Батман, тва Супермен. Само в матрицата наистина спират куршуми с ръце, но то е по-скоро изключение.
Да, трудно е за вярване, но както и по-горе писах - виждала съм го на живо, макар че продължи по-кратко. ooooh! Ето какво намерих в youtube:
http://www.youtube.com/watch?v=vfRsfxXxYIM&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=9_y5f6n4hlY
http://www.youtube.com/watch?v=Pk0fMsGxd_8
http://www.youtube.com/watch?v=biK9jGu3yJU

Тази жена е значително по-несръчна обаче от онзи татко, а и от това, на което аз съм била свидетел. Crazy

# 67
  • Мнения: 200
тоя или е луд или идиот друг вариант няма

# 68
  • Мнения: 54
И аз не го изгледах докрай. Виждала съм и други да си ,,играят" с децата, не не чак толкова. Много мъже не стават за бащи. То и за това трябва акъл. За много хора здравето е даденост и изобщо не се замислят колко бързо може да дойде лошото.

# 69
  • в мечтания дом с любимите мъже...
  • Мнения: 157
Чесно да ти кажа, не издържах да го изгледам докрая. Разтуптя ми се сърцето от притеснение. Потресена е слабо казано за това, което изпитах.
Аз също Shocked

# 70
  • Мнения: 4 380
Забавни сте. Наистина ли не сте гледали филми? Тва Батман, тва Супермен. Само в матрицата наистина спират куршуми с ръце, но то е по-скоро изключение.
Да, трудно е за вярване, но както и по-горе писах - виждала съм го на живо, макар че продължи по-кратко. ooooh! Ето какво намерих в youtube:
http://www.youtube.com/watch?v=vfRsfxXxYIM&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=9_y5f6n4hlY
http://www.youtube.com/watch?v=Pk0fMsGxd_8
http://www.youtube.com/watch?v=biK9jGu3yJU

Тази жена е значително по-несръчна обаче от онзи татко, а и от това, на което аз съм била свидетел. Crazy

Това е с плавни движения без скорост, единствено подхвърлянията биха могли да бъдат рискови за подобни травми в известна степен. И разбира се рискът да го изпусне, но това не се брои.

Много татковци, баби и дядовци обичат да подхвърлят бебетата и го мислят за съвсем невинна игра. Не им позволявайте! Може да е опасно подобно сътресение.

# 71
  • Мнения: 66
И аз не го догледах до край. Направо ми се зави свят. Този баща (даже не искам да го наричам така), изобщо не е наред.
Имам чувството, че всеки пети човек си е загубил разсъдъка. На какви ли не абсурдни клипчета се нагледахме.

# 72
  • Мнения: 6 206
Когато беше на 8-9 месеца моето момче, имахме съмнение за пареза на едната ръчичка.
Оказа се, че при раждането е засегната ключицата и детето просто е щадяло ръчичката.
Но докато го разберем, посетихме доста сеанси при рехабилитатор.
Не точно такива бяха упражненията, но някои бяха с много рязки движения и щяха да предизвикат подобни коментари сред форумската общественост.
В последствие се разбра къде е проблемът и сеансите бяха прекратени.
Резултатът обаче от тях е, че моето дете разви инстинктите си при падане и прохождане, както и много други двигателни умения, момичето като правеше упражненията ми обясняваше всяко за какво е. После наблюдавайки детето си, установих, че всяко от упражненията е дало ефект.
Така че да не коментираме неща, които не разбираме
Човекът може да е професионалист, не може ами си е такъв.
Мен пък ми се видя умилително. Човекът прекарва време с детето си и най-вече то му има пълно доверие.
Щеше ли пиленцето да лази с така радост към него и после така да се усмихва.

# 73
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 301
 Shocked ужас!

# 74
  • Мнения: 4 380
Когато беше на 8-9 месеца моето момче, имахме съмнение за пареза на едната ръчичка.
Оказа се, че при раждането е засегната ключицата и детето просто е щадяло ръчичката.
Но докато го разберем, посетихме доста сеанси при рехабилитатор.
Не точно такива бяха упражненията, но някои бяха с много рязки движения и щяха да предизвикат подобни коментари сред форумската общественост.
В последствие се разбра къде е проблемът и сеансите бяха прекратени.
Резултатът обаче от тях е, че моето дете разви инстинктите си при падане и прохождане, както и много други двигателни умения, момичето като правеше упражненията ми обясняваше всяко за какво е. После наблюдавайки детето си, установих, че всяко от упражненията е дало ефект.
Така че да не коментираме неща, които не разбираме
Човекът може да е професионалист, не може ами си е такъв.
Мен пък ми се видя умилително. Човекът прекарва време с детето си и най-вече то му има пълно доверие.
Щеше ли пиленцето да лази с така радост към него и после така да се усмихва.

Май ти коментираш неща които не разбираш. За такива неща тук ще му отнемат родителските права без да им мигне окото. Достатъчно медицински източници мисля бяха цитирани за опасността от подобни неща.  Статистиката прочете ли?

Цитат
Dans les jours ou les semaines qui suivent un épisode de secousses violentes :

10 % des bébés meurent,
25 % souffrent d'hémiplégie, retard mental majeur, cécité, épilepsie rebelle...
50 % hériteront d'un mauvais pronostic : épilepsie contrôlée, paralysie ponctuelle, retard mental modéré, etc... ;
seul moins d'un enfant sur quatre s'en sortirait sans séquelle.

Само едно на 4 деца се разминава без последствия. 10% от бебетата умират през седмицата последвала епизода.

# 75
  • Мнения: 6 206
Не разбирам, разбира се.
Ако разбирах, щях  да дам компетентно мнение, но и коментарът ужас! Shocked не е написан от специалист.

# 76
  • Мнения: 54
Ефект от такива упржнения може да има при болни деца, а при здрави точно обратното.

# 77
  • Мнения: 2 478
Не можах да го изгледам докрая клипчето.Нямам сърце.Изродско е.Баси гимнастиката,баси забавлението Shocked

Цитат
Dans les jours ou les semaines qui suivent un épisode de secousses violentes :

10 % des bébés meurent,
25 % souffrent d'hémiplégie, retard mental majeur, cécité, épilepsie rebelle...
50 % hériteront d'un mauvais pronostic : épilepsie contrôlée, paralysie ponctuelle, retard mental modéré, etc... ;
seul moins d'un enfant sur quatre s'en sortirait sans séquelle.

 Shocked Shocked Shocked

# 78
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 301
Каспър, какво имате предвид под специалист? лекар, ортопед, невролог, педиатър, юрист, социален работник? моля уточнете. в известен смисъл мога да попадна в някоя от тези категории... смятам, че това е безотговорно, както и назначаването на подобни "упражнения". рехабилитация не означава подобно извращение спрямо незрели органи!!! има и друга гледна точка разбира се. и тя е, че маймуните (Дарвин твърди, че имаме еволюционна връзка) го правят без риск от нараняване ...  Mr. Green

# 79
  • София
  • Мнения: 13 206
Според мен човека знае точно как и какво прави. Факт е, че бебето е щастливо. А ако има проблем, няма да бъде, нали?! Аз не бих го направила, разбира се..  Ама като се вгледах човека съвсем плавни движения прави и ги поема някак пружиниращо. За нормално нямам идея дали е нормално. Аз пък през цялото време се чудех това бебе яло ли е скоро и дали ще се изповръща върху баща си  Crazy

# 80
  • Мнения: 5 140
 #Crazy #Crazy #Crazy направо не ми издържа нервата да го догледам, горкото дете....този по точно тези, защото предполагам, че майката е снимала клипчето, смята че отглеждат маймунка.....аз просто нямам думи, сви ми се корема, а си представям това дете какво изживява...да се поправя това си е бебе ooooh! ooooh!
и тук фразата си е доста на място - "колко мъка има по този свят божеееее...."

# 81
  • Мнения: 9 814
Потресох се.
Наистина останах без думи.

# 82
  • Мнения: 34
И аз не изгледах клипа до края.
Обхвана ме ужас, който преля в ярост и още не съм се отърсила.
Според мен не е нормално! Ако подобно нещо се случи в мое присъствие - независимо с чие дете, съм способна на крайности спрямо извършителя.  #Cussing out

# 83
  • Мнения: 164
Тоя кретен не заслужава да е родител, акъла не ми го побира как може така да си мъчиш детето.

# 84
  • Мнения: 112
Ако видя моя мъж да прави такава гимнастика с бебетата ще направи подобен полет, но без да го държа за ръцете. Стори ми се отвратително.

# 85
  • Мнения: 2 759
Когато беше на 8-9 месеца моето момче...
                     Напълно ти се доверявам за разказаната случка  Hug, и също така съм съгласна че човека прави точно определени неща, с точно определена цел, и всичко е нормално  Peace. Възмутените мнения ме изненадаха, особено тяхното количество  Rolling Eyes...

# 86
  • Мнения: 5 370
Тъй....айде и аз да доналея масло в огъня. За мое учудване, изгледах 2 пъти клипа, много внимателно, вглеждайки се във всяко движение. И, не, не съм потресена. Колкото и да е луд един мъж, едва ли би направил нещо, което да НАРАНИ или ОСАКАТИ след време детенцето. А то ЯВНО беше свикнало, че на него даже свят не му се зави почти.
И не, не мисля, че случаен човек би могъл да постигне това. Ако не е монтаж, както предполагат вече.

# 87
  • Мнения: 112
Не сте ли чували за майки и бащи, които убиват децата си? Това, че примерно този на клипа е бащата незначи, че знае какво прави и , че това е добре за детето му. Според мен има реална опастност да го изпусне или да му измъкне ръка или крак. Пък и не съм чувала за подобна гимнастика на бебета.

# 88
  • София
  • Мнения: 395
Не знам дали това е нормално.Не съм специалист,професионалист , дори не съм компетентна за да изписвам каквото и да е мнение.Знам само какво почувствах - страх , ужас , ............нямам думи да изпиша това което почувствах.После като се замислих и прочетох всички постове,си мисля ,че има логика това да са динамически упражнения или акробатни и както и да е.Факт е и статистиката.Аз лично не мога да гледам подобни упражнения било то и на видео.
Даже мисля ,че ако този човек не е лекар,ортопед или педиатър е подсъдимо подобно нещо.

# 89
  • Мнения: 175
изгледах го цялото и отначало ми стана лошо.според мен не е никакъв монтаж просто таткото е много в час с тази гимнастика и немисля че ще го прави на детето ако има риск за здравето.най -важнато е че бебока накрая е усмихнат,което доказва че му е било хубаво и тате не му е причинил болка.лично аз никога небих подмятала така децата си.

# 90
  • Мнения: 6 274
Този не е нормален.  ooooh!

# 91
  • Мнения: 377
Ужас!Не можах да го изгледам дори до половината!Е тоя да ми падне, бих го пребила! Нямам думи! Идиот!

# 92
  • Мнения: 77
тц,тц,тц този не е наред  smile3512

# 93
  • Мнения: 1 364
И аз изгледах само половината.


# 94
# 95
  • Мнения: 126
Но може хората да са акробати и да подхождат професионално!
И аз стигнах до същия извод. Явно това е цирково семейство и подготовката започва от много рано.

# 96
  • Мнения: 37
Ужас ,това беше много гадно корема ми е свит на кълбо Shocked

# 97
  • Мнения: 494
Съшият клип бе излъчен по тукашните новини,като в края му съобщиха,че човека се издирва от полицията. Но за съжаление не съм чула,как се развива  по нататък историята.

# 98
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 301
кои новини? в коя държава? (ако не е проблем, де) Rolling Eyes

# 99
  • Мнения: 494
По RTL,в обедните новини!

# 100
  • Мнения: 2 759
...Факт е и статистиката.Аз лично не мога да гледам подобни упражнения било то и на видео...
                      Повечето (да не казвам всички) мъже не могат да гледат раждане. Това само по себе си не прави процеса противоестествен.

# 101
  • Мнения: 4 380
...Факт е и статистиката.Аз лично не мога да гледам подобни упражнения било то и на видео...
                      Повечето (да не казвам всички) мъже не могат да гледат раждане. Това само по себе си не прави процеса противоестествен.

Подобно кощунствено премятане е абсолютно ненормално и противоестествено, и сравнението с раждане е неадекватно. Това е опасно и незаконно. Абсолютни експерименти с тялото и ораганизма на невинното бебе.


С мъжете си много в грешка. Навсякъде по света мъжете участват в раждането заедно с жената. Може да каже че не може да гледа такова нещо само българин. Laughing И то прост. Такъв който и представа си няма какво всъщност там става. Защото по-красиво нещо от раждането няма.

# 102
  • Мнения: 2 759
...С мъжете си много в грешка. Навсякъде по света мъжете участват в раждането заедно с жената. Може да каже че не може да гледа такова нещо само българин. Laughing И то прост...
                        Не ми се искаше да ти отговарям, тъй като ще избягам от темата, и все пак ще го направя - къде ще ходя  Whistling. Първо, няма сравнение между двете. Намесих раждането само за да напомня, че ако повечето хора мислят по един начин, то не е задължително той да е правилен.
                       Второ, и двете правим разлика между гледане и взимане на участие. За гледане ли говориш наистина?

# 103
  • Мнения: 4 380
                       Второ, и двете правим разлика между гледане и взимане на участие. За гледане ли говориш наистина?

Не за гледане, а за участие говоря. Дори само присъствието на бащата до родилката е участие. Но като правило функциите и задачите му не се ограничават само с присъствие.

Съгласна че често повечето хора мислят по неправилен начин, но случаят с бебето не е точният. Бяха дадени достатъчно научно обосновани обяснения по-горе до какви последствия може да доведе такъв експеримент. Това е наказуемо по закон във всяка нормална страна и не ме учудва фактът че мъжът е издирван от полицията.

# 104
  • Мнения: 2 759
...Не за гледане, а за участие говоря....
...Съгласна че често повечето хора мислят по неправилен начин, но случаят с бебето не е точният. Бяха дадени достатъчно научно обосновани обяснения по-горе до какви последствия може да доведе такъв експеримент. Това е наказуемо по закон във всяка нормална страна и не ме учудва фактът че мъжът е издирван от полицията...
                      А аз говоря точно за гледане  Twisted Evil.
                      Колкото до доказателствата, чак доказателства в темата нямаше  Whistling. За останалите неща нямам мнение.

# 105
  • Мнения: 196
 ShockedНеможах да го доизгледам... ooooh!

# 106
# 107
  • Мнения: 686
Изтръпнах докато го гледах това  Crazy

# 108
  • Мнения: 4 585
Не му откъсна ръцете, не ги извади от ставите. Долу горе на същите сили  и ускорение е подложен един малчуган на пързалката, на люлката, на надуваемия замък. Хилеше се хлапето. Предполагам майка му е снимала. Упражнения за развитие на вестибуларния апарат.

# 109
  • Мнения: 186
Не му откъсна ръцете, не ги извади от ставите. Долу горе на същите сили  и ускорение е подложен един малчуган на пързалката, на люлката, на надуваемия замък. Хилеше се хлапето. Предполагам майка му е снимала. Упражнения за развитие на вестибуларния апарат.
Е то това оставаше.И няма нищо общо с пързалката и люлката,как може да го сравняваш изобщо.

# 110
  • Мнения: 47 996
Доста е странно, но вероятно не му е за първи път, покачвали са натоварването постепенно. Но все пак не е нормално толкова силно и продължително развяване на детето....но пък и не припадам от това де...абе като е за една ръка е доста гадно !

# 111
  • Мнения: 4 585
Общото е центробежната сила, ускорението, риска.

# 112
# 113
  • Мнения: 592
Нищо му няма на детето! Сигурно и по памперс излиза през зимата! http://www.youtube.com/watch?v=v0mUPr68x2U - кое е по-страшното за Вас?

# 114
  • Мнения: 186
Риска????????

# 115
  • хасково
  • Мнения: 378
Ужас... и аз не го изгледох до края.То бива,бива играчка,но накрая да не стане плачка.

# 116
  • Мнения: 4 585
Виждал съм комоцио от удар с люлка. На детската площадка.
Виждал съм и моржуващи руснаци. Разбили един метър лед на реката и се плацикат. Една жена топна двумесечно бебе два три пъти, и каза, че му стига толкова, за пръв път. Държеше го за тила и брадичката.

# 117
  • Мнения: 186
Виждал съм комоцио от удар с люлка. На детската площадка.
Виждал съм и моржуващи руснаци. Разбили един метър лед на реката и се плацикат. Една жена топна двумесечно бебе два три пъти, и каза, че му стига толкова, за пръв път. Държеше го за тила и брадичката.
Предполагам,че пак бащата е засилил люлката към главата на детето си,пък ако го уцели.Както в случая ако му се измъкнат ръцете....ако не .....Пак не схващам общия риск  Thinking

# 118
  • Мнения: 4 585
Не споменавам никъде общ риск А че риск има навсякъде.
Трудно е да се оцени къде е по-голявм и къде по-малък.

# 119
  • Мнения: 677
Май най-рисково е да прочетеш, че тва е монтаж, но да си толко зле, че да продължиш да опяваш, че и да издирваш с полиция тая мръсна гад.

# 120
  • Мнения: 186
Мисля,че темата не е пусната да спорим.Всеки има право на мнение,което другите трябва да уважават.Извини ме,че реагирах така.Въпреки всичко не съм съгласна с теб. Peace

# 121
  • Бургас
  • Мнения: 529
Не допускате ли, че хората да са n-то поколение акробати и знаят до най-малка подробност какво, как, откога се прави. И бащата може така да са го мятали от бебе (нормален ми изглежда на пръв поглед) , и дядото и т.н. Знаят си физиката хората, и хич не им дреме, как ще ги осъждате и оплювате. Щом си го позволявате, значи сте по-наясно с нещата. Естествено, че и аз не бих правила това с дъщеря ми, нито на някоя от вас ще го посъветвам ooooh!, нито пък е нормално да го правим... Само не разбирам, защо оругахте родителите на бебето, та той много добре зане какво прави и това си личи Peace

Общи условия

Активация на акаунт