Бременни чужбински мами - 21 тема

  • 34 373
  • 746
  •   1
Отговори
# 735
  • T"A
  • Мнения: 2 515
На първа станица на тази тема има също линк към д-р Спок, наскоро го отварях  Peace Дали не е същата книга?

Аз съм отглеждана "по д-р Спок" и родителите ми много се гордееха с това  Simple Smile Навремето е направил истинска революция в отглеждането на деца, приносът му не може да се отрече, но все пак съветите му датират от 40те-50те-60те години, а от тогава доста вода е изтекла...  Wink

Боби, аз чакам да я изпишем (т.е. 50 стр.), нямам нищо против да я пусна, така или иначе актуализирането на списъка с новите бременни се падна на мен  Mr. Green А иначе се прави с копиране на първата страница, кликване на "Нова тема" и поставяне на инфото в поста там  Grinning

В тази връзка:
Ако има някой невписан в списъка на първата страница (нямам предвид бебе Димитър на Веринка  Grinning), да свирка, за да не го пропусна  Hug

Последна редакция: чт, 04 фев 2010, 20:54 от Mentha

# 736
  • Мнения: 2 185
Мента мерси за линкчетата за кърмачески блузи. Тези с прихлупването са ми много симпатични. Относно кърменето на обществено място тук, хм, малко е щекотлив въпроса. Дори преди година бях се потресла от настроенията по този въпрос и пуснах в тема в чужбинския да видя на другите места как е. Тук в Тексас са някакви религиозни екстремисти, едва ли не, и можеш такива мнения и истории да срещнеш по форумите, че да ти настръхне косата. Аз за 2 години почти не съм виждала жени да кърмят на обществено място тук, веднъж в мола една мексиканка и още няколко пъти, но на летището, при това на международния терминал, явно не са били местни жени. Много гадно. Не че мен нещо ще ме спре де, но си е друго, когато срещаш подкрепа и съвсем различно, когато всички са враждабни  Close . Такива истории съм чела, вдигат големи скандали, гонят жени от ресторанти, магазини, самолети, абе страшна работа- и това при положение, че в 30 от щатите (Тексас е един от тях)  кърменето на обществено място е уредено със закон. И говорим за жени кърмещи малки новородени бебета, представям си за по-големички какви панаири биха настанали. Решила съм да си разпечатам закона и с бойна цица  hahaha да си кърмя, където си искам, нямам намерние нито да стоя по цял ден в къщи, нито да храня от шише, защото на някой си промит мозък му се гадело от акта на кърмене  Naughty .
Изрових темата от преди година ако ти е интересно ( подробно разказвам на 2-ра стр.) http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=370537.0

# 737
  • Мнения: 107
Клер, много тъпо това при вас  Shocked. Аз всъщност незнам как стоят нещата тук от практическа гледна точка. На теория и при нас има закон, че кърменето е позволено навсякъде, на жената трябва да и се достави място на работа (различно от тоалетна), където да изпомпва и законът казва, че кърменето не може да бъде наречено неприлично действие. В действителност незнам как се реагира. Аз не помня да съм виждала кърмещи майки, но може и да не съм обърнала внимание. По принцип какво толкова има да му се вижда де, то детето покрива гърдата, т.е. покрива ауреолата и зърното. Не мога да разбера какво имат против, а в същото на време девойки с огромни деколтета и пуш-ап сутиени се гледа нормално.
Йога инструкторката, при която взех клас миналия ден, беше ей с такова, но тя дефакто посрещаше учениците си по време на кърмене.
Мента, много сладки тези блузки!  Heart Eyes

# 738
  • Мнения: 1 436
Аз като че ли не съм виждала кърмещи майки (изключвам приятелки  Laughing), но аз и не съм от най-наблюдателните. Все си мисля, че в Калифорния хората едва ли се шокират от такива неща  Mr. Green

# 739
  • Мнения: 628
Привет момичета, тук съм виждала да кърмят по паркове и градинки. Не зная как е откъм закон, но не съм чувала за проблеми (ще поровя да се убедя обаче).
Забравих да споделя предните дни като прочетох за ананас и действието му, че всъщност досега не сме знаели и тъй като обичам много - често има у дома. Откакто съм бременна нямам ама никакво влечение и мъжа ми го отчете като промяна на вкуса, а то всъщност природата ми е показала, че не е време да го ям. Така и с другите неща, които си имам за постоянен спътник не се и оплаквам вече -свикнах Wink
Радвам се на уикенд-а, който идва, въпреки че сме в ужасно дъждовна седмица и ще ми изгният лалетата, дето моя мъж засади миналата неделя! Топло и дъждовно (е, колкото може да е топла средиземноморската зима де)!

# 740
  • Мнения: 407
Добре дошли на новите мами!   bouquet
Мента, продавачката казва, че било от 0 до 3 г. Или зависи от килограмите на детето след това, но за по-сигурно ще питам на колко градуса е количката. Мерси за идеята!  Peace
Боби, май ще се възползвам от предложението ти!

И тук кърмят където им падне, консултацията, градинките, парка...на мен ми е малко сконфузно като ги видя, но всеки си знае. Аз със сигурност няма да се чувствам добре и ще гледам да съм в къщи (дай Боже да имам кърма, де!).
Да ви се похваля, от вчера си имам нов крамзорх и от консултацията ме питаха къде искам да раждам, та и нова болница ми записаха. С много приятно чувство останах и от двете места.
И като ме беше обхванала една еуфория – нямам търпение вече.
Аз не стига, че не мога да спя от месеци, но и през малкото време миналата нощ успях да сънувам кошмари! Бебо също е толкова високо, че притиска и рита стомаха силно и страшни болки и киселини имам. Вие страдате ли от такива неща? И се чудех с какво мога да ги облекча?

# 741
  • Мнения: 714
 Здравейте момичета!Чета ви с голям интерес,но за съжаление относно раждането аз нямам възможност да избирам много.Надявам се по-нататък бебетата да са разположени за нормално раждане и дано да издържа колкото се може по вече седмици! PraynigОтносно кърменето-тук също няма никакъв проблем и се приема за нормала гледка.Боби,Ренатка беше за последно активна в „близнашкия„ на 30.01.,а книгата и аз не мога да я сваля?!Маги,аз съм само в 4-я,но също не спя добре и имам и болки и киселини,дори вчера токова се стреснах,че ходих в спешен кабинет късно вечерта.Слава Богу,с бебетата всичко е наред,за киселините ми препоръчаха да спазвам режим на хранене и ако се налага да пия Almax.А болките при мен са от невъзможността да ходя реовно до тоалетна.Незнам какво ще е в твоите седмици! Hug
 Приятен и спокоен уикенд!   bouquet

# 742
  • Мнения: 143
Аз преди няколко дена докато се разхождаш из един от моловете видях кърмеща майка. Дори не се беше прикрила жената.А детето беше на около 2 годинки по мои впечатления. Гледах да не се взирам много де... Та не мисля че има някакви забрани де. И други майки см виждала преди.

# 743
  • Мнения: 143
Боби, а за ананаса не разбрах добре ли е да се яде или не?

# 744
  • Мнения: 39
и тук в англия е така...може да се видят мами навсякъде - в магазините, в парковете...не е откачено ако бебо е гладно да си го нахраниш...и съм съгласна с ultra_hunichka по повод тези жени с деколтетата...защо да е неморално или възмутително една майка да си храни детето, а една какичка с деколте, което не скрива нищо, да се разхожда гордо да е красиво и без одумки...тъжно

# 745
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Клерет, аз помня темата, дори тогава и аз се отблелязах в нея. Сега ми е актуално, така че ще се радвм да си припомня писаното там.
Моята свекърва твърди, че имало много толерантно отношение към кърменето на обществено място, обаче аз никъде не виждам кърмачки, тук-таме покрити (вариантът със слинга, който и Тандури показва, е популярен и тук). А бебето ще се роди в топъл сезон и аз не съм сигурна, че ще ми е приятно да го покривам и увивам, за да кърмя Rolling Eyes. От друга страна, не знам дали няма да ми неудобно... за съжаление, не съм толкова разкрепостена, колкото бих желала да съм  Confused Много ми е криво по този въпрос и определено ме хваща яд, че няма изразена обществена подкрепа в това отношение  newsm78
А религиозните даже не ги броя, ние живеем до религиозен квартал и мога да си представя като ме видят в парка, как ще ме освиркват. Но те по-малко ме притесняват, защото с техните реакции отдавна съм разбрала, че няма оправия  Rolling Eyes

Маги, аз взимам лекарства, които намаляват стомашните киселини, тъй като страдам хронично от проблеми (трупани през годините, преди да се осъзная на тема правилно хранене). Не е нещо, което бих могла да ти препоръчам, но извън лекарствата - да почиваш изправена и да се храниш на малки порции, сигурно знаеш... На мен крушите ми помагат също, както и някои сушени плодове - кайсии, фурми, смокини най-вече  Peace

elisalou, в йогата има много позиции, които помагат на бебето да се обърне. За близнаци не съм се интересувала, но си мисля, че и в това отношение има какво да се упражнява. Но пък ми се струва, че не теб ти е много рано...  Thinking За тоалетния проблем ти съчувствам, при мен той започна покрай приема на желязо и съм се вманиачила на тема разрешаването му.
Червеното цвекло ми помага в комбинация с плодовете (аз ям по 5 пресни плода дневно, кивито помага + известните круши и сливи). Варивата (боб, леща) също регулират дейността на червата  Peace Сурови салати също....


Заповядайте в новата тема- " Бременни чужбински мами - 22 тема": http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=469922.new#new
- тази е на 50-та страница и може да бъде затворена всеки момент  Peace

# 746
  • Мнения: 628
Боби, а за ананаса не разбрах добре ли е да се яде или не?

ако добре съм разбрала - само при започването на раждането - плода и най-вече сърцевината - иначе не. А може и да съм изкукала вече Wink

Общи условия

Активация на акаунт