Дядо Коледа пристига при първа група в детската градина...15част

  • 18 056
  • 296
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 44 162
Аз питах дали да донеса фотоапаратче, те да ги снимат - казаха, че ако искам може, но по принцип след представлението (поне така практикували всяк година) идвал фотограф, снимал обща снимка на групата и после всяк дете, как си получава подаръка.... и после си поръчваме снимки от него...

Та питай дали няма да има и при вас....ако не просто оставете апарата на госпожите - нали и по рожденните дни така се процедира...

# 76
  • София
  • Мнения: 4 294
Не съм питала дали мога да снимам, незнам дали въобще ще мога да ида, защото съм на работа, нашето тържество е 22,12 и е само за децата, мога да оставя фотоапара на госпожите.

Иначе децата в групата на Бубето също имат доста странни желания - едно момченце иска количка с бебе, момичеце пък иска кола или камион абе нещо транспортно беше срещу името й  Mr. Green

Моята щерка иска китара, та мисля тази събота и неделя до посетя Хиполенд и Джъмбо, ще пазарувам по нещо и за госпожите и за лелята  Peace

# 77
  • Мнения: 702
Добро утро и от мен! Меденки с  кафенце- много приятно Wink

gerygirl, много добре изглеждат меденките  Peace  Няма ли да изсъхнат до Коледа или не им пречи?

МерСедес , кончетата  са И  любими играчки. Имаме 6 плюс едно голямо, което се бута с крака.За подарък И харесах едно конче, което е с батерии и върви.  Наложи се  да пишем друго писмо на Дядо Коледа Wink Сега той ще И донесе едно вървящо конче  Laughing

Всички болни да оздравяват, че идват празници  Hug

# 78
  • Мнения: 1 949
Аз пък нещо се разболявам, такова гърло ме мъчи, направо едвам преглъщам  Tired

Ммммда... И аз бях така в петък мин.седмица. В момента кашлям като магаре - една давеща кашлица. Взех си вчера някакво подобно на АЦЦ лекарство (но на разтворими таблетки) и Проспан - пак на разтворими таблетки. Дано помогнат, че направо е ужас, чак главата ме заболява от калшяне  ooooh!

# 79
  • Мнения: 702
едно момченце иска количка с бебе


В групата на дъщеря ми има едно момченце което си играе само с кукли. Играчките, които си носи  са също за момиченца. Желанието му е Дядо Коледа да му донесе Барби принцеса.

Последна редакция: пт, 12 дек 2008, 10:50 от шоши

# 80
  • Мнения: 929
 Добър ден от мен!
 Снощи разбрах, че на 16.12 зам. кметицата ще ходи в градината и ще им раздават подаръчета, а на 19-сти ще си е тяхното тържество но още не се знае от колко часа и дали могат да присъстват родители.
 Вчера питам малката какво са правили в градината, а тя ми казва "играхме на доктор" и тази сутри докато я обличам "Мамо боли ме гърлото" и аз реших да я проверя, а тя почна да ми се смее - послъгала ме да не ходи на градина.

 Бързо оздравяване на всички болни мами и деца.

# 81
  • Мнения: 1 810
Гери..., страхотни са ти меденките, ще взема и аз да замеся. само ще следя да кажеш бялата украса как я правиш.

# 82
  • Мнения: 5 393
След 2 дни ставане с дупето нагоре и мрънкане, днес Иво беше в прекрасно настроение за градина, и даже ми даваше зор да го обличам по-бързо Laughing

Може и аз да се пробвам с тези меденки, ама ще изчакам празниците, тогава ще имам повече време.

Всички болни да оздравяват    bouquet

# 83
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 406
О, забравих да споделя - на 20.12 ще има сборна група, а на 29.12 и на 30.12 градината няма да работи.. ooooh! Направили са си дълга ваканция, то няма лошо, но трябва да измислям варианти с гледането за тези 2 дни. Водила съм с мен Криско в офиса, но едва удържа до обяд, после започва да нервничи, иска да си ходи..не става..

simba21, ще мине леко, как няма да мине..от вчера се настройвам само с положителни мисли Laughing

За глазурата на меденките - на първо време ми идва, че може да се направи със заквасена подсладена сметана, добре разбъркана. Слага се в шприц за сладки и се украсява или пък правиш малка дупка в ъгъла на едно найлоново пликче, пълниш и красиш...

# 84
  • Мнения: 1 949
Изида, то хубаво със сметана, ама нали като се сложат една върху друга и ще замине украсата на кино. Къде е Гери да казва каква е тайната  Hug

# 85
  • Мнения: 1 949
Вижте аз какво намерих:

Традиционна глазура за украса на коледни меденки и други сладкиши

ПРОДУКТИ
1 белтък
100 гр. пресята пудра захар
3-4 капки лимон

НАЧИН НА ПРИГОТВЯНЕ
Продуктите разбиваме до получаване на гладка смес.
По-дебелите линии се нанасят със шприц, а по-тънките с обратната страна на дървено шишче за барбекю.
Прибавя се безвредна боя за добиване на различен цвят.

# 86
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 406
Ейй не съм майстор сладкар  Laughing, не се сетих за тоз проблем Laughing Веднага отивам на маслена глазура тогава - масло, малко подсладител и боя, всичко се обърква и пак като със сметаната  Grinning

# 87
  • Мнения: 5 393
При нас на 29 и 30 са сборни групи, но  няма да го пускам, дадох си дълга почивка и аз. За 20ти не е сигурно дали ще е сборна или ще са си редовна, та ще видя дали ще се гледаме пак.

# 88
  • Мнения: 331
Ех човек да ви остави за малко и едни вкусотии се завъртяха  Joy Joy Joy
Меденките изглеждат супер, хич да не скромничи Гери  Peace
При нас още не са решили как ще работи градината по празниците. Тържеството ни е на 17, но до 15 трябва да занесем всички подаръци, сладки и други такива, че да имали време да се подготвят....
Добре че споменахте, че аз не се сетих да питам за снимка  newsm78, ще им правят ли няма ли, знам ли

Ilistavreva Ема ми е правила този номер ама с "мамо аз съм болна и кашлям", съответно трябва да пие някакво сиропче и веднага и минава Laughing, малките порастват и все по хитрички стават, абе сладури
Мечо Пух браво на Иво, скоро ще започне и да ви буди да ставате, за да не закъснеете за градината  Heart Eyes

 

# 89
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 858
В нашата детска градина стихчета и песнички ще пеят най-големите, малките ще гледат и ще се веселят. Питах за обща снимка на групата, но госпожата каза, че родителите може дя не са съгласни да плащат и за нея, освен за другите снимки. Аз май съм маниячка на "запечатване" на моментите. Искам да има снимки и от градината, и от всички неща, които вършат, но госпожите надали ще се съгласят да ги снимат.

За сладки нищо не са казали да носим.

Общи условия

Активация на акаунт