Загуба

  • 6 476
  • 80
  •   1
Отговори
# 30
  • космополитно
  • Мнения: 941
Здравейте може би тази тема не е за този форум но искам да споделя мъката си да излея насъбралата си мъка.На 26 г. и винаги съм гледала на живата като на забавление, но ми се случи най-ужасното сега ми е много трудно да продължа напред...Моля посъветвайте ме, дали не съм направила най-голямата грешка в живота си

Включвам се най-вече за да ти обърна внимание. Вярно изборът ти е бил нелек (вероятно за първи път си била изправена пред отговорност, различна от начина, по който си била свикнала да възприемаш живота), но онова, което ти се е случило далеч не е най-ужасното.Има толкова невъзвратими и ужасни събития, които понякога догонват хората- били те ние самите или други...
Знам, че сега боли, дали решението ти ще бъде най-голямата грешка в живота ти ще покаже бъдещето: ако създадеш щастливо семейство с читав човек и имате деца много е вероятно този спомен да избледнее и да остане зад гърба ти...
Ако абортът ти попречи за в бъдеще да можеш да имаш деца, родени от теб, вероятно да-настоящия избор ще е голяма грешка...

Но станалото-станало: правим онези избори, които в даден етап от живота ни са изглеждали най-добри, единствени възможни или може би са отговаряли на зрелостта ни...
Казваш, че си споделила с родителите си. Мисля, че ако си имала тяхното разбиране и подкрепа изборът ти би бил различен!?
Пожелавам ти да успееш да се съвземеш и да продължиш напред...

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
на 18г. така бих постъпила,но 26г. може би не бих постъпила така.Но е факт,че бебето вече го няма.Не се самообвинявай,защото няма излизане от този кръговрат.
Постъпила си както си сметнала за добре Peace
 Hugи дано следващия път го оставиш-най-голямата човешка радост


Точно. И бих те посъветвала да се замислиш за смяна на партньора. Щом веднъж не те е подкрепил, малко вероятно е да го направи следващия път.

Успех! Горе главата!
 

# 32
  • Мнения: 337
При такъв партньор - това е най-логичния избор. Не се измъчвай, защото е безсмислено, времето назад няма да върнеш. По-добре така, отколкото цял живот малкото човече да страда, защото някакъв пумяр не го е искал.
Помисли си добре и знай, че този човек щом така е постъпил, вече няма място в живота ти.
Успех и горе главата  Hug

# 33
  • София
  • Мнения: 5 362
Първо зарежи пича . Този , който прави секс и не знае къде се хвърля , а после пък изобщо не поема отговорност , според мен не става за нищо . Ще си намериш някое свестно момче , с което заедно ще решите да си имате семейство и бебче . Относно аборта - си взела правилното решение . Още си много млада и можеш сама да диктуваш правилата . Успокой се , приеми го като нещо , което е трябвало да се случи и да се преживее .

# 34
  • Мнения: 540
Много правилно си постъпила! Понякога е по-добре човек да не се роди.
Сега знаеш какъв баща да търсиш за бъдещите си деца. Подкрепям те напълно!!
(времето не лекува, каквото и семейство да имаш след това, просто притъпява болката)
и аз те подкрепям напълно
но се замисли дали това е човекът с който искаш да продължиш живота си Hug

# 35
  • Мнения: 378
При такъв партньор - това е най-логичния избор. Не се измъчвай, защото е безсмислено, времето назад няма да върнеш. По-добре така, отколкото цял живот малкото човече да страда, защото някакъв пумяр не го е искал.
Помисли си добре и знай, че този човек щом така е постъпил, вече няма място в живота ти.
Успех и горе главата  Hug
И аз мисля така Peace.Аз забременах на 20 непланувано,но с разликата,че мъжа ми е отговорен и се обичаме,аз също се замислих за абор защото ми е рано,но всички бяха зад гърба ми и ме подкрепиха и няма по гоямо щастие от това.Вярвам,че при теб ще дойде такъв ден,но с човек който е готов за това.Бъди силна живота продължава и аз бих постъпила така.  bouquet  bouquet  bouquet

# 36
  • Мнения: 873
преди време бях в подобна ситуация-имаше вероятност да съм бременна от човек,който ме уверяваше,че би искал дете,но не сега.аз,обаче усещах,че не желая да съм бременна от този човек и точно този случай ми отвори очите,че не искам да съм с него и бих направила аборт.за щастие спешната контрацепция ми помогна тогава Praynig
мился си,че ти самата също не си готова за това дете-ако беше обратното,щеше да го задържиш при всички обстоятелства Peace
а сега започни живота си отначало Hug

# 37
  • Мнения: 1 849
Няма да те съдя. Избора вече си го направила. Важното е в момента да си извадиш изводите и да  не правиш същите грешки. Преценявай по-добре хората с които решаваш да имаш връзки и изпитвай всичко преди да направиш решителната крачка. Трябва да познаваш много добре партньора си преди да решите да имате деца, да си виждала как реагира в различни ситуации, дали имате еднаква ценностна система, дали имате едни и същи мечти... И има достатъчно много контрацептиви на пазара!
Успех ти желая!

# 38
  • Мнения: 294
Разкарвай приятеля ти - това е пълен боклук за мен. А за детето не съжалявай - аз не бих го махнала, но може би за теб така е по-добре. А от такива муньовци бягай без да се чудиш!!!

# 39
Не оправдавам това което си направила,но не съм и аз тази която може да те съди.съвестта ти сама ще го прави.А относно така нареченият ти "приятел":Разкарай го тоя боклук,докато е време.Такива са пълна измет.

# 40
  • гр.София
  • Мнения: 380
Направила си това, което си сметнала за нужно в момента. Никой освен теб самата не може да ти каже какво е било най-доброто решение. Най-голямата ти грешка ще бъде, ако постоянно се връщаш назад и се измъчваш за нещо, върху което вече нямаш контрол. Нормално е се чувстваш зле, но си дай прошка и продължи напред. Дано от случилото се извлечеш необходимите изводи.

# 41
  • Мнения: 3 268
Според мен си постъпила правилно.Продължи напред и не се обръщай назад.Човекът,с когото си била,явно не заслужава привилегията да бъде баща на детето ти.Дано осъзнаеш това и намериш мъж,който истински да те обича и с него да изградиш бъдещто си.Да се роди едно дете е лесно,трудното идва после,когато трябва да поемеш отговорността да бъдеш самотна майка.Уважавам решението на жени като теб.Ако повечето постъпваха така,домовете за изоставени деца щяха да са празни.Знам,че много потребителки ще скочат срещу мен,но на тях само ще кажа."На чужд гръб и сто тояги са малко".
Бъди щастлива и дано намериш любовта-онази,истинската.

# 42
  • Мнения: 1 187
Понякога животът ни кара да вземаме решения, които всъщност не искаме. Но определено ти трябва човек, на когото можеш да разчиташ. Пожелавам ти скоро да го откриеш... другото ще дойде само.

# 43
  • Мнения: 393
  Деца се правят с любов и се гледат с любов.Подкрепям те за решението и за действията ти-не е лесно да направиш този избор и болката остава(и дори и след време ще си мислиш как е могло да бъде),но децата не заслужават да страдат заради нашите грешки!
  Доколкото разбрах аборта е бил в самото начало и е на принципа на вакуума и едва ли би имал някакви последици за в бъдеще,по скоро избора на правилния ТАТКО ще е важен.Подкрепям те,защото съм била самотен родител и ако не бяха майка ми и баща ми,не знам как бихме оцелели.Знам колко е трудно,тежко и тъжно да си сам,но когато и две очички са вперени и питат"защо,мамо?",болката е мнооого по-голяма.Много жени се оправят и сами,много деца растат в семейство с един родител и,но най-добре и за тях е когато са с МАМА и ТАТКО...Не подкрепям аборта,но и не мога да приема  да изоставиш детето си,да го лишиш от грижи и любов!
Тежко е,но така един ден ще оцениш многократно подаръка,който съдбата ще ти поднесе smile3522.И това ще дойде,сигурна съм:)

# 44
  • Мнения: 562
Бях гледала едно научно издание за абортите. Ако детето не е родено или пометнато по естествен път, в матката оставали някакви нишки, носещи генната информация на това дете и дори след аборт, то можело да бъде родено. Не знам дали е вярно, но даже да има такова откритие, не вярвам да се практикува, още повече в България. Пък и дори да стане, мисля си, че все пак това няма да е същото дете, а само дете със същата генна информация. Даже се чудя дали не сбърках, като ти казах за това. Както и да е.
Погледни реално на нещата - няма защо да се обвиняваш, защото просто няма смисъл и най-много да си навредиш психически. От цялата история изводът е само един - не бива да оставаш с този човек, той не е за теб, не е половинката ти. На твое място, ако още бях с него, просто щях да се махна. Това е единственото правилно решение за мен. Когато аз разбрах, че съм бременна (бях почти на 20, а той почти на 24 години), приятелят ми ми каза, че ме обича. Аз първо го питах какво ще правим, а той отговаряше: "Ами ще си го гледаме, какво." Сега сме семейство с бебе на 6 месеца и сме щастливи. При теб нещата е нямало да се развият така и може би всичко е трябвало да стане, за да разбереш преди да е станало късно кой стои до теб. Както се казва - всяко зло за добро! Simple Smile
Ти решаваш всичко, но той едва ли държи истински на теб на теб, щом е изрекъл онези думи ... Едно е заедно да обмисляте аборт, а съвсем друго е да ти каже да не го занимаваш с глупости! Naughty Не се отчайвай, ти си най-важната в случая!!!  Hug  bouquet Hug

Последна редакция: ср, 17 дек 2008, 14:31 от Pavlina Nikolova

Общи условия

Активация на акаунт