Т-синдром

  • 25 610
  • 191
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 270
Кенга - много съжалявам Cry
за твоите ангелчета Flowers Rose Flowers Rose

# 31
  • Мнения: 7 803
Kenga, прегръщам те силно  Sad

# 32
  • София
  • Мнения: 3 123
oх мила,така съжалявам,ужасно ми е мъчно. CryКураж и много сили ,за да превъзмогнеш болката!

# 33
  • Мнения: 2 950
Кенга, много съжалявам за загубата ви!  Weary Незнам какво да кажа, наистина! С нещо, ако можем да помогнем, ....  Weary

# 34
  • Мнения: 1 744
Кенга, много ми е мъчно, не знам какво да кажа. Съжалявам за загубата ви! Cry

# 35
  • Варна
  • Мнения: 1 149
 Кенга много съжалявам Cry!
  Flowers Rose Flowers Rose за твоите ангелчета!

# 36
  • Мнения: 849
Kenga_, не знам какво да кажа... Сви ми се сърцето от тази новина! Ужасно съжалявам!!!!  Flowers Rose Flowers Rose Много ми се искаше да вярвам, че ще бъдете най-голямото чудо, което лекарите в България са виждали при еднояйчни близнаци... Въпреки болезнената ви загуба обаче, важното е сега ти да си добре и бързо да се възстановиш! Скоро ще изпиташ отново щастието на бременността и следващия път няма да те споходи такъв страшен малшанс (на мен само тази мисъл ми даваше сили и кураж в страховитите дни, когато трябваше да мисля за аборт, по думите на Марков)! Само горе главата, миличка. Честно да си призная, съмнявам се да знам наистина какво ти е в момента, но моля те - гледай напред и не се отдавай на тъгата! Ако имаш нужда от нещо, помощ или каквото и да било - кажи, моля те...

Аз ще пиша непременно след всяко следващо наблюдение. Между празниците ще отида на консултация и ще помоля непременно да ме видят на ехограф, а след 5ти започвам наблюдението при проф. Чернев и доц. Карагьозова. Тези двама лекари смятат, че е станала грешка по отношение на нас и се моля наистина да е така! Иначе просто не ми се мисли... Тъкмо се върнах от ада... Благодаря от все сърце на всички момичета за подкрепатаTwo Hearts

Марго, ето какво намерих за симптомите при Т-синдрома - http://www.twinbennetts.com/symptoms.htm. Всъщност, ако при мен наистина го има - нямам никакви симптоми. Не отичам, не съм покачила рязко нито тегло, нито обиколка на талията (корема). Всъщност от около 2-3 седмици си стоя горе долу на едни и същи килограми. А за последния месец (от около 20 ноември досега) качих около 5-6 см на талията, което не знам дали е много - опитните мами могат да кажат. Но за сравнение, месец по-рано, когато коремът ми започна да се показва, за около 20тина дни (първите 20 на ноември) съм качила около 10тина см на талията. Та затова си мисля, че сега не съм сложила чак толкова много. А и пак да кажа - двата прегледа на 4д преди този при Марков - те всичките бяха с 6 дни разлика един от друг, не показваха никакви данни за синдром. Контракции нямам, нито кървене. Бебетата ми са почти еднакви (те отначалото още са в норма, но са различни размери с минимални разлики), виждат се пикочните мехурчета и на двечките. Това, което накара д-р Марков да ни сложи страшната диагноза е, че според него амнионът на едната е много малък и с околоплодна течност на минималната граница, а при другата е обратното. Но проф. Чернев и доц. Карагьозова не видяха такава разлика. Друг е въпросът, че техниката им беше много по-различна (далеч не толкова добро изображение)... Така че... В началото предполагам симптоми няма.

Мили дами, искам да ви пожелая много хубава Коледа, изпълнена с топлина и светлина! Да са живи и здрави дечицата ви, а всички очакващи мами - все по-безпроблемна бременност. Където има проблеми - дано да си останат в тази година, следващата да е много щастлива за всички!

Kenga_, още веднъж - не спирам да мисля за теб! Кураж, миличка! Обаждай се от време на време, да знаем, че си добре, моля те!!!

Последна редакция: ср, 24 дек 2008, 11:16 от zaiobaio

# 37
  • Мнения: 405
Кенга, много съжалявам Cry Cry Cry
zaiobaio,благодаря за топлите пожелания.Дано дечицата ти се развиват добре и да гушнеш две прекрасни и здрави бебенца Hug

# 38
  • Мнения: 3 336
Кенга, много съжалявам, мила Cry МНОГО КУРАЖ Praynig

# 39
  • Мнения: 255
Kenga,Много съжалявам за загубавата ви  Cry Cry

Много сили и кураж ,и на вашата улица ще изгрее слънце,нищо в този живот не е само лошо или само добро,има равновесие,вярвам че за вас предстоят за напред само положителни и красиви емоции

# 40
  • Мнения: 849
Здравейте, момичета! първо - честита Коледа, макар и с малко закъснение! Надявам се при вас всичко да е наред!
Аз днес бях до женската консултация и бързам да ви кажа как мина. докторът, при който ни водят се възмути, че изобщо знам за Т-синдрома и то от лекари (без да му казвам изобщо кой ми е казал и как ме е наплашил; дори не споменах за кошмара, в който ни бяха вкарали по-миналата седмица). Мнението му е, че тъй като майката не може нищо да направи в такива ситуации, изобщо не е нужно да знае за това, за да не се трови излишно, пък лекарите си гледат за белези при всички положения и това е достатъчно. Както и да е, дотук с отклоненията.
Бебките са добре, растат си равномерно и двечките. бяха главичка до главичка в момента на прегледа, даже едната май току що се беше завъртяла, защото точно преди да вляза имаше някакъв бунт в корема ми  Laughing  хихи. Отговарят си на възрастта - едната на 20та седмица, колкото са в действителност навършените до момента, другата даже е 20+. Главичките им са 51 и 53 мм съответно - те от началото си вървят с такава малка разлика, така че нищо притеснително.
Ох, отдъхнах си за пореден път. То се е видяло, че оттук насетне ще живеем от преглед до преглед, но друго си е да живееш по-спокоен и с голяма надежда. Следващият ни преглед е след Нова година - при проф. Чернев. Благодаря за пореден път за подкрепата, момичета!  Hug

# 41
  • Мнения: 7 803
този лекар мога само да го поздравя за здравият разум  Peace на същото мнение съм.
zaiobaio, радвам се за вас и дано всичко остане така до раждането  Hug

# 42
  • Мнения: 405
Супер,страхотни новини  bouquet
Весели и спокойни празници!Бъдете живи и здрави Hug

# 43
  • Мнения: 1 744
ЗайоБайо, много се радвам за вас! Хубаво е , че са ви успокоили, и спокойно ще празнувате! Hug

# 44
  • Мнения: 255
Зайчебайче чудесно новини на КОледа стават чудеса,а ти ще си имаш едни здрави бебки Hug Hug Hug
Само положителни емоции ви пожелавам от тук нататък  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт