Голямата тайна

  • 8 154
  • 80
  •   1
Отговори
# 15
Благодаря на всички за споделеното с мен. Радвам се ,че намерих смелост да споделя това с Вас след 3 месеца мислене и караници с мажа ми относно моето лошо отношение към родителите му. Наистина ми помогнахте с мненията си.

# 16
  • Мнения: 77
какво ще правиш? реши ли нещо?

с.

# 17
  • Мнения: 223
Само бъди много силна и внимавай да не се обърнат нещата срещу теб.  bouquet

# 18
Реших следващият пък като започне да ми говори свекърва ми срещу свекъра ми да подхвана въпроса за това момиче, независимо дали се засегне темата. Ще я помоля съвсем човещи да разговаря със свекъра ми или със съпруга ми за това, защото аз наистина се задушавам.

# 19
  • София
  • Мнения: 5 289
Защо не и кажеш на свекърва ти, че неискаш да слушаш повече истории за свекър ти и че достатъчно те е натоварила със новината,че мъжа ти имал сестра.Обясни и че, неможеш да живееш по този начин и че тази тайна не ти харесва, и че се отразява на отношенията ви в семейството.Притисни я да каже на мъжа ти,че има сестра, и й кажи че в противен случай ще му кажеш ти.Незнам какви са ти отношенията със мъжа ти,но аз не бих крила такова нещо, при все че се отразява зле на отношенията ти със свекър, мъж....Притисни я да си говори със сина си и да му обясни как стоят нещата.В крайна сметка тя те прави без вина виновна,тва нещо ще се разбере някой ден и познай кой още ще бъде виновен,че си е траял  толкова време......ТИ!

# 20
  • София
  • Мнения: 16 035
Съветвам те да не се вживяваш в техните отношения от преди много години, да не си разваляш отношенията. Какво значи - не мога да гледам свекъра, на тебе какво ти е направил човека. Била ли си свидетел на проблемите им преди ... год?
Просто приеми интригите на маминка като част от сериал и си гледай семейството без да се намесваш в нейното.
Когато пак заговори за тези неща и дай срок до кога да информира сина си за сестричката. Просто и обясни, че ако детето е признато от свекъра, то при негова смърт излиза в Удостоверението за наследници. Представи и положението на мъжа ти тогава - мъка и в допълнение това. Не, че го пожелвам, но всичко се случва и  ако обстоятелствата ви изненадат - нали си представяш.
Ако дядото не го е признал - просто забрави за случая и продължавай да гледаш сериала отстрани.

# 21
  • Мнения: 959
Suahili_titi, свекърва ти е голяма егоиска. Как може да те товари с подобни тайни. Чак ми се вижда странно, че споделя с теб подобни "срамнни" за нея неща.. С каква цел го прави? Едва ли е само защото иска да сподели с някой! Може би, очаква от теб някаква по специална подкрепа...

Трябва да  говориш единственно и само с нея. Обясни и как се чувстваш, че не желаеш да имаш тайни от съпруга си и, че си по лоялна към него и неговите чувства отколкото към нейните тайни. Тази жена, сама трябва да реши какво  да прави, и трябва да  престане да те товари с тези истории...

# 22
Наистина ще я помоля за това да спре да ме товари с тайните. Момичето носи името на свекъра ми.

# 23
  • София
  • Мнения: 2 426
Виж, тази жена вече те е "прекарала" като те е въвлякла в тази интрига. И въпреки, че тя е майка на мъжа ти, тя все пак не се държи като член на едно и също семейство с него, мъжа си и теб. Момичетата, които са те посъветвали да не съдиш свекър си са прави - това е тяхното минало, ти не си била част от него и не знаеш обстоятелствата. Ако другата дъщеря носи неговото име, то тя си е негово дете точно калкото и другите две деца. И трите са ощетени с това, че не се познават.

Аз лично бих казала на мъжа си - той е моето семейство и човекът важен за мен. Той е този, с когото споделям живота си. Ще му се извиня за поведението спрямо родителите му и ще обясня, че съм в трудна ситуация. И понеже тази ситуация ме кара да се държа с тях по не добър начин, смятам да му дподеля. И ще му споделя. Истината, макар и неприятна е за предпочитане - винаги.   

# 24
Виж, тази жена вече те е "прекарала" като те е въвлякла в тази интрига. И въпреки, че тя е майка на мъжа ти, тя все пак не се държи като член на едно и също семейство с него, мъжа си и теб. Момичетата, които са те посъветвали да не съдиш свекър си са прави - това е тяхното минало, ти не си била част от него и не знаеш обстоятелствата. Ако другата дъщеря носи неговото име, то тя си е негово дете точно калкото и другите две деца. И трите са ощетени с това, че не се познават.

Аз лично бих казала на мъжа си - той е моето семейство и човекът важен за мен. Той е този, с когото споделям живота си. Ще му се извиня за поведението спрямо родителите му и ще обясня, че съм в трудна ситуация. И понеже тази ситуация ме кара да се държа с тях по не добър начин, смятам да му дподеля. И ще му споделя. Истината, макар и неприятна е за предпочитане - винаги.   

 Peace
НАПЪЛНО ПОДКРЕПЯМ!
Успех! Hug

# 25
  • Мнения: 247
Към авторката - като са ти поверили нещо - ами мълчи си, вид проверка е все пак. Всяко раздухване може да донесе фатални последствия за свекъва ти, мъжа ти и свекър ти. Ти макар и  да си снаха  - си встрани от този триъгълник и това, че знаеш нещо не ти дава право да подбутваш чужди съдби. Ти ли ще вадиш чужди кестени от огъня? Не бъди наивна. Все някой ще ощетиш като се правиш на справедлива и рано или късно не знаеш в какво могат да те въвлекат. Като не знаеш как ще свърши дадено нещо по-добре не се захващай с него. Ако не си войник по природа или стратег - няма как да помогнеш. 
Човек трябва да държи сметка за последствията, които предизвиква. Като пишеш, че плачеш съвсем се отдалечаваш от основното. Приеми го като трупане на опит в преодоляване на наивността ти.

# 26
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Изобщо нямаше да чакам 3 месеца и да живея с някаква тайна от мъжа ми, която не само ме изяжда от вътре, но и влошава отношенията помежду ни. Ако свеки не е искала някой да знае, да не ми е казвала. Коя съм аз? Някаква чужда, на която тя доверява "огромната си тайна" Mr. Green Айде бе, няма толкова други близки хора, че с мен. Без такива  Naughty 
Кажи на мъжа си, обясни му причината за поведението си, извини му се, а свеки я отрежи при следващия сериал от сапунката Twisted Evil

# 27
Причината поради, която не му казах толкова време беше , че не исках да му сривам свега с тази промяна.
Благодаря на всички.

# 28
  • София
  • Мнения: 10 326
Или ще сринеш света му или ще отвориш нова врата пред него. Честно казано драма за него не виждам. Не е на пет години, спокойно може да понесе новината. И при всички случаи трябва да се запознае с новата си сестра
За свекърва ти - не й прави чест, че те е забъркала по такъв начин в тази история. И още повече, че толкова години не се е разбрала с мъжа си. А двамата, че са решили да крият едното дете от другите две -  ooooh!.
Според мен трябва да разкажеш на мъжа си, но най-напред предупреди свеки - или те двамата със свекъра да му кажат, ако не искат - ти!

# 29
  • София
  • Мнения: 62 595
свекървата добре те е изработила - прехвърлила е своя товар върху теб и продължава да те държи отговорна. Май очаква ти да свършиш мръсната работа. Много подло от нейна страна.

Общи условия

Активация на акаунт