Профил на перфектния (желания) работодател

  • 3 328
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • France
  • Мнения: 726
Аз съм перфектния работодател! Mr. Green
Плащам много за работа, която не е сложна. Има норма, която трябва да се изпълни- ако ще и нощно време да е, ама да се изпълни!
След всяка поръчка-бонус. На Коледа-пак.
Организирам обяди, на които всички се събираме, хапваме и пийваме и след това си тръгваме.
С работниците се държа неформално, почти приятелски.
Никога не се карам, ако някой не е дошъл, поради махмурлук, например, НО те си знаят, че след това ще им излезе праз носа, защото ще трябва да наваксват.
Давам пари напред, случвало се е и 2 заплати. Веднъж, една от работничките, поиска пари за аборт, а не била спала с мъжа си от 2 месеца....  Laughing
А да- нормата се изпълнява за 6 часа.

# 16
  • Мнения: 984
Добър работодател е този, който цени качествата и труда на хората, работещи за него. Освен това не използва собствеността си, за да репресира служителите. Не тормози, казва нещата такива каквито са: нито повече, нито по-малко, а точно и не изнудва. Трябва да е предвидлив и да знае цената на труда на всеки един от подчинените си, да плаща точно за това, което получава от служителите. Да мисли и действа в синхрон с обстоятелствата, да бъде етичен /за човешка етика говоря/. Да не харчи публично излишно, да не разхищава /поне не пред очите на подчинените си/. Да проявява уважение към хората, които ползват услугите на фирмата му, а не да говори тъпотии зад гърба им пред подчинените си. С две думи - етика и професионализъм.

# 17
  • Мнения: 936
Pechovska,  май сега ще имаш доста кандидат -работници! Mr. Green
За каква работа става въпрос?

# 18
  • Мнения: 11
- закъснява за работа(за да не разбере кой кога е дошъл) Wink
- носи кафето с УСМИВКА  Simple Smile
- не задава въпроси кой кога си е тръгнал Twisted Evil
- не шантажира служителите си  Peace
- дава шанс на неумеещите нищо..поне докато сами не го разберат  Embarassed
- заплатата е право пропорционална на красотата на служителите му ....
- обича бира beer
- ... и черпи всеки ден по една каса от нея
- а освен всичко изброено по-горе, е умен, талантлив, красив, работлив, незаменим,.....
- просто шеф atwork

# 19
  • Мнения: 3 216
Имах щастието да работя 4 прекрасни години за перфектния работодател. Пожелавам го на всеки от вас.

Това е човек,който успя да ме спечели не само като перфектен шеф,но и като човек,на който имам доверие,с който мога да споделя проблемите си и  на който знам че ако кажа ; Помогни ми ! ще ми помогне. Винаги сьм се чудела как се оправя с толкова много служители,как успява да влезе в положение на всеки,как успява да извлече най-доборто от теб?!

# 20
  • Мнения: 5 370
Не знам дали работодателите ми са перфектни, в нечии очи със сигурност не са, защото непрекъснато следят отблизо какво, колко и как се изпълнява. Време за сърфиране и разтягане на локуми МНОГО  РЯДКО има, чак напоследък хватката се поохлаби, но то е защото екипът се увеличи. За неща като осигуряване, социална политика и работно време въобще не говоря, те са си по подразбиране.
Това, което ми харесва най-вече, е едно изказване на мениджър- че би се почувствал полезен тогава, когато е помогнал някому да се издигне или да премине в друг проект, където има развитие (не непременно като шеф, а с цел натрупване на нови знания и умения). Тоест, да НАМЕРИ СВОЕТО място.

# 21
  • Мнения: 25 672
Перфектният работодател цял ден виси в бг-мамма, вместо над главите на подчинените си.  Laughing

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 5 704
Уважава и оценява труда ми.
Осигурява ме на реална заплата.
Знае що е то работно време.
Разбира що е то болничен.
Работи на принципа: По - добре да поощря добрата работа, за да не се налага да крещя за лоша.

В най - общи линии това. И най - вече да се похваля, че работя за такъв човек.

# 23
  • Мнения: 606
Пусналли сте тема за мене?
Пола скан съм. Flutter

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 5 023
Четох някъде, че не е добре да се кандидатства за работа с европейския формат на CV.
Дайте идеи, моля, във какъв друг формат да си направя CV -то.... newsm78

# 25
  • Мнения: 2 433
Уважава и оценява труда ми.
Осигурява ме на реална заплата.
Знае що е то работно време.
Разбира що е то болничен.
Работи на принципа: По - добре да поощря добрата работа, за да не се налага да крещя за лоша.

Съгласна съм- това е достатъчно, и с риск да ме линчувате искам да ви кажа аз , като обратна страна на монетата виждам едно но...

1. Уважава и оценява труда ми - Трябва задължително да е взаимно. Защото работодателя не си клати краката а често случаи работи дори повече от работника- било то физически или умствено
2. Осигурява ме на реална заплата. - Супер звучи...но не винаги е възможно поддържането на голяма заплата, ако трябва и осигуровките да вървят на същата цифра... в България нещата са трудни не само за работниците - а и за техните работодатели / визирам в частност малкият и среден бизнес/
3.  Знае що е то работно време. -  да, но е хубаво да се замислим дали като работник спазваме и уплътняваме работното време??? най лесно е да се скатаеш за цигара, или да позяпаш в нета, или просто да те мързи и цял ден да се побутваш??? Все пак ти се плаща за 8 часов работен ден с регламентирани почивки...нали??
4. Разбира що е то болничен -  Логично, когато си болен мястото ти е в къщи, но...и тук сме свидетели, как срещу заплащане много лекари издават болнични... и ако това става 2 пъти в месеца???За какво разбиране говорим???
5. Работи на принципа: По - добре да поощря добрата работа, за да не се налага да крещя за лоша. - Така е похвали трябва да има - умерено. Прекаленото хвалене обаче дава невинаги обосновани криле. Но една добре свършена работа , която е донесла удовлетворение на клиента, съответно имидж и заплащане на работодателя - трябва да се поощрява не само на думи а и с бонуси

# 26
  • Мнения: 60
Бенджи 2710 , на мен много ми помага ето този сайт: http://www.bst.dir.bg/docs/cv.php  , има всичко за автобиографии, мот. писма и т.н.

JuliS, аз няма да те линчувам, но също така ще изкажа мнението си от другата страна на монетата:
 


1. Уважава и оценява труда ми - Трябва задължително да е взаимно. Защото работодателя не си клати краката а често случаи работи дори повече от работника- било то физически или умствено - Шефът Винаги работи - дори когато кара ски на Алпите!!!
2. Осигурява ме на реална заплата. - Супер звучи...но не винаги е възможно поддържането на голяма заплата, ако трябва и осигуровките да вървят на същата цифра... в България нещата са трудни не само за работниците - а и за техните работодатели / визирам в частност малкият и среден бизнес/ - Работникът Винаги се съобразява с икономическия ни недъг и Винаги е готов да служи вярно на работодателя, а той да осигурява...на....абе защо изобщо трябва да го осигурява???
3.  Знае що е то работно време. -  да, но е хубаво да се замислим дали като работник спазваме и уплътняваме работното време??? най лесно е да се скатаеш за цигара, или да позяпаш в нета, или просто да те мързи и цял ден да се побутваш??? Все пак ти се плаща за 8 часов работен ден с регламентирани почивки...нали?? - И тук ще кажа, че има доста служители, които работят Извънредно от длъжностните си характеристики!!! И това скатаване за цигара ти се полага на всеки час, ако работиш пред компютъра...
4. Разбира що е то болничен -  Логично, когато си болен мястото ти е в къщи, но...и тук сме свидетели, как срещу заплащане много лекари издават болнични... и ако това става 2 пъти в месеца???За какво разбиране говорим??? - Ами ако си плащам образованието, за да си вдигна ценза, а моят работодател не ме пуска да ходя на очни - ами разбира се че ще бутна някой лев на личната...Щом той не може да оцени факта, че аз ще си усъвършенствам теоритичните познания и качества - черна точка за него...
5. Работи на принципа: По - добре да поощря добрата работа, за да не се налага да крещя за лоша. - Така е похвали трябва да има - умерено. Прекаленото хвалене обаче дава невинаги обосновани криле. Но една добре свършена работа , която е донесла удовлетворение на клиента, съответно имидж и заплащане на работодателя - трябва да се поощрява не само на думи а и с бонуси - Удовлетворение на клиента има в повечето случаи когато сме му дали по-голяма отстъпка, оттам сме "набутали" надценката на работодателя, съответно малка печалба, доволен клиент....и отново без бонус за мен, камо ли пък потупване по рамото...Затова умерено щастливи клиенти, малка, но сигурна печалба, пък аз ще мина и без потупване по рамото

не се заяждам - в никакъв случай, всичко е относително и според зависи....но...не винаги е оправдано и точно

# 27
  • Мнения: 93
Търсете перфектния работодател при перфектния работник. С други думи такова животно няма. Все някой за нещо е недоволен. Ако паботодателя се държи добре, работника разбира грешно позицията му и му се качва на главата. А и ми се струва, че бъркате св-то с трудовия договор, в който се посочват задълженията и правата на двете страни. Никой не искам да защитавам, защото съм била и от двете страни, но реалността е такава: ако работодателя е добър, то той е тъпак; а ако се държи според твоето поведение, то той е гадняр. Според мен, сега като съм от страната на работодателите, трябва да се държа умерено с работниците си, без да прекалявам с приятелско отношение. Относно болничните, с тях се злоупотребява по-често отколкото си мислите. При мен случжителите ако са болни повече от седмица и ми го съобщават по телефона директно могат да си търсят нова работа. В повечето случай болничния е за сметка на годишния отпуск.

# 28
  • Мнения: 5 370
При мен случжителите ако са болни повече от седмица и ми го съобщават по телефона директно могат да си търсят нова работа. В повечето случай болничния е за сметка на годишния отпуск.
Пък аз директно бих те осъдила после, без никакви угризения на съвестта. Наш как ще ти се зарадват от Инспекция по Труда. Болничен за сметка на годишен отпуск?
Да земеш да си търсиш работници на Луната, викам аз.
Значи, ако човек счуши крак/ръка или лежи с пневмония или за задържане-жена-то той,жив/умрял, точно на седмия ден требе да ти кацне?
Д...а тоз Леонсио аз. Mr. Green

# 29
  • Мнения: 60
Що пък да няма перфектен работник?? Как тогаз от служител с почти никакви ръководни функции има хора, които стигат до ръководни постове (без да спят с шефа)??? То това животно трябва да е перфектният работник за работодателя - иначе отде ще му има такова доверие??

И какви са тия работи - болничен за сметка на отпуската??? Не вярвам да има толкова изпаднали хора и да не знаят грам от това, което им се полага по закон ,че да търпят такова нещо....  newsm78 . Ти пример ли даде или наистина процедираш така?? Я кажи как се казва фирмата, че да подшушнем тук-там  Thinking

Еййй, хора, недейте така! Търсете си права и си четете законите!!! Даже с мобилния оператор като подписвате - четете!!!
Това е много важно - и полезно после. Една позната осъди доооста голяма фирма, защото откри вратичка в трудовия договор. Бяха я уволнили неправомерно...а беше с малко дете  Naughty но...това е друга история

Общи условия

Активация на акаунт