Подаръци за сватба

  • 8 121
  • 75
  •   1
Отговори
# 60
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Пари е най-добрият вариант за самите младоженци. Обаче КОЛКО пари ??? Нали после може да ги сравнят с получените суми от други гости ? Аз повече от 100 лв не мога да давам за сватбен подарък. За вас не знам как е.

# 61
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Да, пари са добър вариант, за да нямат спомен младоженците от вас.....
Не пиша тава с цел заяждане, а по - скоро с насока за по - добра идея.Разбира се, хората са различни и всеки има различна гледна точка от тази на другия, но парите при една сватба са масовият вариант.Бъдете по - креативни и наистина подарете изживане....
Ето например, ако аз имам възможност да дам 100 лв, нямам да са във вид пари, като сума.Бих отишла в някоя тур агенция и да им платя хотел за 3 нощувки в Копривщица например или някъде другаде, или подобна оферта, която предлага съответната агенция..
Това остава незабравим спомен, от сем..........., който ще се споменава и помни винаги..

# 62
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
По мое мнение някои двойки (и родителите им) гледат накриво подаръци, които не са в плик. "Кви са тея тенджери, кви да тея тигани"- чувала съм такова изказване. Абе чукундур, нали и те струват пари Close

# 63
Най-добре попитай от какво имат нужда.Ние така постъпихме-гостите ни подариха всичко от което имахме нужда и доста голяма сума пари.По този начин нямаше дублиране на подаръци и предмети,които не бихме харесали. А за това колко пари да дадеш-всичко зависи от финансовото ви състояние.

# 64
  • Мнения: 6 441
Ако имаше анкета "Какво предпочитате за сватбен подарък - пари или подарък?" съм убедена че 90% от отговорите щяха да са за пари!
може и повече от 90% да са
Да и аз мисля така. Peace
Скоро ходихме на сватба,даже бях пускала тема във форума.
В крайна сметка се спяряхме на праи в плик с карасива картичка и голпм букет за булката.
А ако има желание,винаги може да се измисли нещо интересно,като картинен колаж,за който говорите по-нагоре.
Все пак една сватба си е сериозно финансово сътресение за младото семейство(като се има предвид,че традицията родителите да поемат разходите вече е позабравена по разбираеми причини).
 Wink

# 65
  • Мнения: 11 747
И все пак човек прави сватба (или пищно празненство по повод сключване на граждански брак) ако може да си го позволи финансово. Решава, да си направи този гъдел и това си е негово желание. Гостите - Добре дошли. Ако донесат нещо, като жест на доброжелателност или иначе казано - да не са с празни ръце - добре.  Но доста странно е разбирането, че гостите трябва да бъдат рекетирани, за да покрият разходите по прищявката на домакините  Thinking  или да им обзаведат евентуалното жилище  Thinking  или да им платят друга прищявка - сватбеното пътешествие  Thinking
Меко казано грозно е, когато това се заявява или изисква още в поканата.
Това е моето мнение, въпреки, че съм давала пари на сватба и явно пак ще го правя, предвид по- горните постове.

# 66
  • Мнения: 6 441
pina,аз не го приемам като рекет.
Да,позволили са си този гъдел(както казваш),но са се лишили от други неща.
Като един вид компенсация. Laughing

# 67
  • Мнения: 11 747
Някои са се лишили, други не са. Въпрос на личен избор.
Не бих допуснала гостите ми да са в течение дали, от какво и защо съм се лишавала.
Компенсации - в други случаи, по други поводи и от други източници  Wink

# 68
  • Мнения: 6 441
Много зависи и какви ти се падат младоженците.
Ако са ти много близки роднини,едва ли няма да се разбере.
Аз нямам и много опит.Ходила съм само на роднини на сватба и може би затова разсъждавам така.

# 69
  • Мнения: 1 844
щом има толкова спорове около това дали хубавият подарък е в плик или не-направете една анкета най-накрая,за да видите резултата.според мен по-голямата част от гласовете ще са ПАРИ.може и да не е кой знае колко оригинално,но това е нужният,практичният и желаният подарък. Peace

# 70
  • Мнения: 71
Може би най-добрият вариант е сувенирче или малък предмет + пари. Всеки има нужда от пари.
На нашата сватба ни подариха фритюрник за 40 лв.  Shocked Ами моят мъж маниак на тема хубаво, качествено и скъпо - отиде и взе един за 265 лв. а този сега и свекито не го използва даже. Стои си в кашона на село заедно с грилчето, картината, кафе машината и т.н.
Обаче кръсника ни е дърворезбар и ни направи страхотно ковчеже и вътре пълно с пари. Е имаше и друг подарък, но все пак кръсниците се отчитат с повече.
Сега нас ни поканиха за кръсници и идея си нямаме какво и колко ще даваме.

# 71
  • Мнения: 3 971
На нашата сватба ни подариха фритюрник за 40 лв.  Shocked
Е тука вече си глътнах граматиката  ooooh!Ми зачеркнете тези скръндзи от списъка ви с познати .

# 72
  • София
  • Мнения: 3 390
Ваничка за крака.

# 73
  • Мнения: 2 617
И все пак човек прави сватба (или пищно празненство по повод сключване на граждански брак) ако може да си го позволи финансово. Решава, да си направи този гъдел и това си е негово желание. Гостите - Добре дошли. Ако донесат нещо, като жест на доброжелателност или иначе казано - да не са с празни ръце - добре.  Но доста странно е разбирането, че гостите трябва да бъдат рекетирани, за да покрият разходите по прищявката на домакините  Thinking  или да им обзаведат евентуалното жилище  Thinking  или да им платят друга прищявка - сватбеното пътешествие  Thinking
Меко казано грозно е, когато това се заявява или изисква още в поканата.
Това е моето мнение, въпреки, че съм давала пари на сватба и явно пак ще го правя, предвид по- горните постове.
Съгласна съм, че е грозно да се рекетира, както ти го наричаш, по този начин. И никога не бих си позволила да го правя. Обаче ясно е, че никой няма да отиде на сватба с празни ръце. Дали човек ще си реши какво да подари, без да пита младоженците, или пък ще ходи да попита, си е негов избор. И какво - като ме попитат, да кажа - искам еди-какво си (при положение, че и то струва пари, нали така!), дори и да нямам нужда от него, или да кажа, че предпочитам пари? За мен отговорът е ясен. Иначе си права, че не е идеята гостите да платят сватбата. На нашата сватба имаше гости, които дадоха пари, гости, които подариха подаръци - декоративни и за домакинството (много хубави впрочем, ама са забутани в шкафа, както вече писах) и гости, които ни подариха символични неща с по-скоро сантиментална стойност. Не сме ги делили на различни категории според подаръците. За нас беше важно тези хора да споделят радостта ни. И не сме ги подбирали според това какво могат да дадат.

# 74
  • Мнения: 2 388
На нашата сватба ни подариха фритюрник за 40 лв.  Shocked

И? Нашият е от 25 лв. Имаме го вече почти 4 години и до скоро се ползваше почти ежедневно.
Нищо му няма.

Общи условия

Активация на акаунт