Кухненски робот!!! Помагайте!!!

  • 363 165
  • 1 866
  •   1
Отговори
# 870
  • Пловдив
  • Мнения: 1 594
Аз в крайна сметка купих и аз Горение
http://electron.bg/gorenje-800w-p-285181.html -по-евтиния вариант тъй като сокоизтисквачка не ми трябва , имам си отделен уред. Вече повече от месец го ползваме и съм много доволна . Предишния ми Филипс изкара 3 години и още работи ,но мощността му беше по-малка и затова го смених .
Това е единствения уред на Горение който имам , дано е успешен като Филипса.

# 871
  • Мнения: 399
Счупи ми се каната на робота(Филипс HR7774/90), не мога да намеря никъде - в амазона и в ибея, май като модел е остарял. Някакви идеи какво да направя? Не мога да намеря и телефони тук на представителите на Филипс да питам да си купя от тях.

# 872
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
Счупи ми се каната на робота(Филипс HR7774/90), не мога да намеря никъде - в амазона и в ибея, май като модел е остарял. Някакви идеи какво да направя? Не мога да намеря и телефони тук на представителите на Филипс да питам да си купя от тях.

Тук излизат някакви телефони:

http://www.support.philips.com/support/contact/contact_page.jsp? … mp;userCountry=bg

# 873
  • Sofia
  • Мнения: 1 060
моята кана е на кенууд  и се спука, но на телефоните никой не ми се обади

# 874
  • София
  • Мнения: 94
Здравейте,

И аз съм се наканила да си купя кухненски робот и се колебая между Kenwood fp 925 и Philips HR 7775. Доста изчетох (почти цялата тема Simple Smile) и колебанието си остана. Днес отидох да ги видя на живо в Техномаркет - естествено никаква консултация не получих, момичето беше любезно, но знаеше в пъти по-малко от мен за функции, приставки, предимства...

Преди да ги видя на живо, клонях към Kenwood - заради по-компактния вид, стъклената шейкър-кана и допълнителната мини-резачка. Като видях уреда, обаче, съм изненадана (не бях забелязала преди това), че сокоизтисквачката е така измислена, че не изтича сокът от нея през чучурче (както е на Philips, а също и на старата ни допотопна изтисквачка), а просто се събира в самата купа у трябва да си го изливаш периодично.

Та въпросът ми към тези, които имат този или подобен модел на Kendwood - това пречи ли ви?
А също и достатъчно голям ли е отворът за подаване на плодовете/зеленчуците за сокоизтисквачката (стори ми се малко странна тази бъбрековидна форма)?

Много благодаря за отговорите и за всякакви съвети и наблюдения, които можете да дадете!  Hug

# 875
  • Бургас
  • Мнения: 561
rozzzi, аз съм с този модел на Kenwood и определено сокоизстисквачката не е най- доброто им попадение! Отвора е много тесен- някой по- голям морков не може да влезе цял- това е голям минус! Другото също е неудобно, но не чак толкова! За щастие, ние плодовете ги ядем цели и много рядко правя сокове, но ако я използвах постоянно, определено щеше да ме дразни!

# 876
  • София
  • Мнения: 94
GJK, мерси за бързия отговор!

А какви са ти впечатленията от робота като цяло?

Моята идея е да го ползвам за колкото може повече неща, които в момента правя на ръка:
- за нарязване на всякакви зеленчуци при готвене - лук, чесън, моркови и т.н. (но не за пържени картофи, тъй като ние не ядем такива);
- за пасиране на сварени зеленчуци - за правене на крем-супи (това в момента го правя с ръчен пасатор, но съм сигурна, че с робот ще е по-лесно и най-малкото няма да пръска толкова Simple Smile);
- за рязане на салати от твърди зеленчуци - зеле, моркови, ряпа и т.н.
- за рязане на колелца - краставици, а също и твърди колбаси;
- за смеси за кексове (в момента ползвам миксер), но за тесто едва ли ще го ползвам (по-скоро някой ден ще си купим отделна хлебопекарна)
- за смилане на продукти за правене на сладкиши без печене - фурми, какаови зърна, ядки и др.
- за стържене на кашкавал;
- хареса ми и идеята за таратор Simple Smile
- шейкове - мъжът ми иска да си прави - аз не съм по тези неща.

Освен това бих искала да правим с робота и някои неща, за които в момента имаме отделна машина, но стара (т.е. не е ясно кога ще се счупи):
- цитруспреса - ние пием наистина много фрешове - основно от портокал;
- сокоизтисквачка - имаме една стара, която стоеше в шкафа последните 5 години и сега я извадихме, като взехме да търсим кой робот да купим. Сигурна съм, че ще си правим сок от ябълка и морков, ако е лесно и удобно.

Ми май това е - извинявам се, стана малко дълго  Embarassed

# 877
  • Мнения: 399
Счупи ми се каната на робота(Филипс HR7774/90), не мога да намеря никъде - в амазона и в ибея, май като модел е остарял. Някакви идеи какво да направя? Не мога да намеря и телефони тук на представителите на Филипс да питам да си купя от тях.

Тук излизат някакви телефони:

http://www.support.philips.com/support/contact/contact_page.jsp? … mp;userCountry=bg

Благодаря, тези и аз ги намерих, и те ме насочиха към сервиз, който продава и резервни части. Ще си купя нова от тях, цената ми се стори приемлива. Други части от робота намирах по сайтовете в чужбина, но цените им бяха доста над, та очаквах и каната да е цифра, но приемливо.

# 878
  • Бургас
  • Мнения: 561
GJK, мерси за бързия отговор!

А какви са ти впечатленията от робота като цяло?

Моята идея е да го ползвам за колкото може повече неща, които в момента правя на ръка:
- за нарязване на всякакви зеленчуци при готвене - лук, чесън, моркови и т.н. (но не за пържени картофи, тъй като ние не ядем такива);
- за пасиране на сварени зеленчуци - за правене на крем-супи (това в момента го правя с ръчен пасатор, но съм сигурна, че с робот ще е по-лесно и най-малкото няма да пръска толкова Simple Smile);
- за рязане на салати от твърди зеленчуци - зеле, моркови, ряпа и т.н.
- за рязане на колелца - краставици, а също и твърди колбаси;
- за смеси за кексове (в момента ползвам миксер), но за тесто едва ли ще го ползвам (по-скоро някой ден ще си купим отделна хлебопекарна)
- за смилане на продукти за правене на сладкиши без печене - фурми, какаови зърна, ядки и др.
- за стържене на кашкавал;
- хареса ми и идеята за таратор Simple Smile
- шейкове - мъжът ми иска да си прави - аз не съм по тези неща.

Освен това бих искала да правим с робота и някои неща, за които в момента имаме отделна машина, но стара (т.е. не е ясно кога ще се счупи):
- цитруспреса - ние пием наистина много фрешове - основно от портокал;
- сокоизтисквачка - имаме една стара, която стоеше в шкафа последните 5 години и сега я извадихме, като взехме да търсим кой робот да купим. Сигурна съм, че ще си правим сок от ябълка и морков, ако е лесно и удобно.

Ми май това е - извинявам се, стана малко дълго  Embarassed

Аз моят го използвам страшно много- всеки ден поне по 1-2 пъти Simple Smile

Зеленчуци за готвене- лук, моркови, домати, чушки- само на него режа- тук използвам много и малката купа! В нея смилам и орехи и други ядки за разни кексове и мъфини! Много кексове правя- само в него правя тестото! Сметана разбива за минути, без всякакво усилие! Цитрус пресата е много добра, а за сокоизстисквачката вече казах! Таратор и млечна салата също само в робота правя! Салата от зеле, моркови, репи- пак в него! Колелцата ми идват малко тънки, затова не съм ги използвала много! Крем супи не правя, но би трябвало да стават във шейкъра! Шейкъра е много добър- постоянно разбивам компоти на децата!

При използване на рендетата- остават парчета, но доколкото разбрах, при всички роботи е така!
Това се сещам, засега Simple Smile

# 879
  • Мнения: 160
Моля за мнение и препоръка. Харесала съм си модел кухненски робот myDOMO КТ-9
http://mydomo.eu/product/kuhnenski-robot-mydomo-kt-9.
Какво Ви е мнението и дали ще ми върши работа. Основно го искам за салати от твърди зеленчуци и за фрешове. Благодаря Ви предварително за отговорите.

# 880
  • София
  • Мнения: 94
GJK, благодаря ти за изчерпателната информация Simple Smile
Вчера го купихме  Party и съм много доволна! Не съм пробвала все още кой знае колко функции, но все пак Simple Smile. Вчера направих един таратор, а днес нарязах краставицата, репичките и пресния чесън за зелената салата Simple Smile!

# 881
  • Мнения: 5 632
Моля за мнение и препоръка. Харесала съм си модел кухненски робот myDOMO КТ-9
http://mydomo.eu/product/kuhnenski-robot-mydomo-kt-9.
Какво Ви е мнението и дали ще ми върши работа. Основно го искам за салати от твърди зеленчуци и за фрешове. Благодаря Ви предварително за отговорите.
Моля за мнение и препоръка. Харесала съм си модел кухненски робот myDOMO КТ-9
http://mydomo.eu/product/kuhnenski-robot-mydomo-kt-9.
Какво Ви е мнението и дали ще ми върши работа. Основно го искам за салати от твърди зеленчуци и за фрешове. Благодаря Ви предварително за отговорите.
Мен лично малко ме притеснява пластмасата - доколко ще е здрава. Ако имаш възможност да отделиш още малко пари, виж робота на Финлукс - има ги в Зора. Цената е около 130 лв., но на промоции и около 100 лв. Доста добър вариант ми се стори - има сокоизстисквачка, цитруспреса и блендер, доста приставки, а и дисковете са метални, доколкото си спомням.

# 882
  • Мнения: 1
Здравейте мами.Много се колебаем затова може ли някакъв съвет?
Харесахме ей този https://www.technopolis.bg/b2c/catalog/productdetailFromOutside. … ENWOOD-FP/FPP-220 , но гледахме клипче (http://www.youtube.com/watch?v=c5ydpH3BZN4) и просто не мога да разбера как на приставката може да ги има и двете неща- за стъргане и рязане. И тя нали се върти, не се ли обърква работата? На клипа всичко е както трябва, но просто не мога да разбера...??
Отпърво бяхме харесали този http://zora.bg/philips/hr-762570/17383, но аз искам главно кухненски робот заради блендера и ме притесняват малкото ватове. А повечето, които са по-мощни са и по-скъпи, а не можем да си позволим повече от 130-40 лв.

# 883
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
За диска ли питаш? Обръща се, от едната страна стържи, от другата реже.

# 884
  • Мнения: 1
здравей Джемма  Wink къде в София мога да си купя Kenwood major titanium KMM020 или още по добре major titanium KMM023 със всичките приставки. Имали къде да ги видя на живо? Благодаря предварително.

Общи условия

Активация на акаунт