купихме си жилище

  • 3 800
  • 59
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 888
Искам да се похваля - днес  си купихме жилище. Приключи една дълга и мъчителна процедура по отпускане на кредит. Който е минал по този път може да ме разбере...Незнам как да се зарадвам - през толкова много мъки минахме,че ме е страх да се зарадвам въобще.Сипала съм си чаша вермут, седя си и се чудя защо не се радвам...би трябвало да скачам от радост и да празнувам..

# 1
  • Мнения: 1 495
Честито   bouquet !
Минала съм по този път и знам колко е трънлив, но когато се нанесеш най-накрая щастието е огромно. Когато го усетиш като свой дом.
Желая ти да има винаги много топлина и любов в него!

# 2
  • Мнения: 126
  bouquet Честито и от мен.
 Още не си го усетила като свой дом и затова може би не се радваш,
 но лека полека ще видиш, че чувството да имаш свое жилище е прекрасно   Wink
 

# 3
  • Мнения: 2 388
Честито!   bouquet

Само хубави емоции в новото жилище ви пожелавам!

# 4
# 5
  • Мнения: 4 292
Честито!   bouquet И аз не бях особено щастлива в началото, особено като се сещах, че ще го изплащаме следващите 15 години. Но и с тази мисъл се свиква.

# 6
  • Мнения: 12 670
Честито.  bouquet
Изчети темите за снахи и свекърви под един покрив и ще се зарадваш. Laughing

# 7
  • Мнения: 3 634
Честито!  Hug
И на нас ни предстои тази стъпка. Нормално е да не можеш все още да се зарадваш, промиха ни мозъците с тази криза, а и напрежението си казва думата.
Сипи си повечко вермут!  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 4
желаем ви много топлина
всичко ще се подреди със времето

# 9
  • Мнения: 51
  Честито и от мен! Много хубави моменти в новото жилище!  bouquet

# 10
  • София
  • Мнения: 18 679
Хахахаха, същата работа при нас Laughing Само че ние жилището го купихме отдавна, сега трябваше да рефинансираме. Вчера процедурата приключи, успяхме, спестихме си много пари, би трябвало да празнуваме, а ние само се пльоснахме на дивана изтощени и започнахме да си подреждаме следващита задачи hahaha

# 11
  • София
  • Мнения: 888
Благодаря ви много:)взех да се усмихвам вече...Наздраве от мен! cheers

# 12
  • София
  • Мнения: 888
Хахахаха, същата работа при нас Laughing Само че ние жилището го купихме отдавна, сега трябваше да рефинансираме. Вчера процедурата приключи, успяхме, спестихме си много пари, би трябвало да празнуваме, а ние само се пльоснахме на дивана изтощени и започнахме да си подреждаме следващита задачи hahaha
И ние сме точно така...аз пия - днесс  имаше сума ти спънки по усвояването на кредита, а той  готви. Въобще не говорим за новия дом..скапани сме, уморени...само като се сетя,какво местене ме чакааа....утре сигурно ще гледам по-ведро на нещата...

# 13
  • Мнения: 2 829
честито и от мен Hug Hug Hug

# 14
  • Мнения: X
Честито  bouquet  bouquet
Всичко ще си дойде на мястото.Всичко да е най- най- в новият дом  Peace

# 15
  • Мнения: 248
Честито и наздраве!   bouquet
Много е хубаво да си имаш свой дом!
====
А в началото май с всички е така.
Нашето дете тогава беше на пет, ставаше нощем, идваше до спалнята пристъпвайки от краче на краче и плачейки:
"пишаааааааааа ми сеееееее, къде да се изпишам?????"

# 16
  • Мнения: 473
Честито! Надявам се скоро и нас да ни споходи същото щастие!

# 17
  • Мнения: 242
ЧЕСТИТО!!!ЖЕЛАЯ ВИ ПЪЛНА КЪЩА С МНОГО ЛЮБОВ!!! HugАко знаеш как ви завиждам/благородно/ Peace

# 18
  • Лондон
  • Мнения: 403
ЧЕСТИТО ЗА НОВИЯ ДОМ !

МНОГО ЗДРАВЕ И КЪСМЕТ  И ВИНАГИ ДОМЪТ ВИ ДА Е ПЪЛЕН С ЛЮБОВ !


# 19
  • Мнения: 31
Честито ново жилище, да е пълно с любов и хармония и много детски смях.
Ще взема и аз да си сипя един вермут за да не си пиеш сама smile3503

# 20
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Аз мога да кажа само едно "Честито!" заедно с пожелание за щастливи семейни мигове в новото жилище  Heart Eyes

# 21
  • Мнения: 2 617
Нашето дете тогава беше на пет, ставаше нощем, идваше до спалнята пристъпвайки от краче на краче и плачейки:
"пишаааааааааа ми сеееееее, къде да се изпишам?????"

Сладуранче!  Hug
 на авторката на темата - честито!  bouquet Много хубави моменти и радости да изживеете в новия дом!

# 22
  • Мнения: 163
Честито  bouquet само хубави моменти в новият дом.

# 23
  • Мнения: 596
Честито!  bouquet
Много щастие и радост в новият дом!
Хайде и утре да разкажеш остана ли време за малко нощен живот luvbed  в новото жилище. Mr. Green

# 24
  • Мнения: 202
Честито!  Вие сте герои! Изживяла съм подобно нещо и знам за какви нерви и усилия става въпрос. Наздраве! Отпусни се! Постигнали сте едно от важните неща в живота! cheers smile3525

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 1 202
Честито ви ново жилище!Нека да изкарате дълъг и изпълнен със здраве и повече щастливи мигове живот!Радвайте му се,вече е ваш. Heart Eyes

# 26
  • Мнения: 1 447
Честито и от мен.Пожелавам ви много топлина и обич в новия дом.

# 27
  • Мнения: 1 763
Честито! Пожелавам ви много много щастие в новото жилище! И благородно ви завиждам Hug

# 28
  • София
  • Мнения: 1 735
След тежките битки е така!Отпусни се!Ще се насладиш на новия дом като започнеш да го подреждаш.Поне аз чак тогава усетих новата придобивка.Животът е борба.Направили сте много важна и правилна крачка!Пожелавам  ти любов и радост в новия дом!  bouquet

# 29
  • Варна/UK
  • Мнения: 1 008
Минала съм по този път и знам какво е #Crazy Честито, бъдете живи и здрави и се радвайте на своя дом!!!  bouquet

Само дето, още ми настръхват косите, като дойде 15-то число - денят в който си погасяваме месечната вноска #2gunfire Но, няма как! Първата ипотека я техлихме преди 10 години в ЮАР. Доколкото си спомням, там фирмата за недвижими имоти свърши цялата работа по кредита и прехвърлянето на къщата. И в денят, когато се нанесохме, в холът ни чакаше кошница с лакомства и букет цветя. Бяха подарък от агенцията за недвижими имоти Grinning Почувтсвах се много специална и щастлива.

Последна редакция: сб, 31 яну 2009, 12:06 от luska

# 30
  • България
  • Мнения: 106
Честито ви ново жилище!Нека да изкарате дълъг и изпълнен със здраве и повече щастливи мигове живот!Радвайте му се,вече е ваш. Heart Eyes
  bouquetНадявам се след време и аз да се похваля като теб,това ми е мечтата.Сега само се моля всички да сме живи и здрави  и да изкарваме повече парички за да успеем.

# 31
  • Мнения: 327
Честито и от мен  bouquet
много хубави мигиве в новото жилище Hug

# 32
  • София
  • Мнения: 18 679
И в денят, когато се нанесохме, в холът ни чакаше кошница с лакомства и букет цветя. Бяха подарък от агенцията за недвижими имоти Grinning
И тукашните така правят Joy

# 33
  • София
  • Мнения: 619
Честито  Hug И ние го мислиме това от няколко години,дано скоро ни сполети.От къде изтеглихте кредита,за какво жил и за колко години.Сега в тази фин.криза каква е лихвата.Казват че не било одачно да  се теглят жил.кредити.Сподели повече-през какво се наложи да минеш!
Иначе за това как се чувстваш-ами нормално е,толкова зор,а сега и ще изплащате.Човек никога не знае......но повечето май сме/и ще сме на този хал  Rolling Eyes Човек се бори цял живот-и по-добре така от колкото да седиме на гърба на други или пък да плащаме наеми на въздуха!Успех.Ще чакам разказа ти  с интерес.Какъв доход трябва да покрива сем. за кредит?

# 34
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 198
Честито и от мен. Дай повече инфо за самия кредит. От коя банка, с каква лихва, колко процента от стойноста на жилището. Какви Доходи, искат за да отпуснат кредит В какъв размвр. Извинявам се ако съм много питаща  Embarassed но отговорите ще са от полза за всички ,които възнамеряват да теглят кредит. Hug

# 35
  • София
  • Мнения: 888
Честито  Hug И ние го мислиме това от няколко години,дано скоро ни сполети.От къде изтеглихте кредита,за какво жил и за колко години.Сега в тази фин.криза каква е лихвата.Казват че не било одачно да  се теглят жил.кредити.Сподели повече-през какво се наложи да минеш!
Иначе за това как се чувстваш-ами нормално е,толкова зор,а сега и ще изплащате.Човек никога не знае......но повечето май сме/и ще сме на този хал  Rolling Eyes Човек се бори цял живот-и по-добре така от колкото да седиме на гърба на други или пък да плащаме наеми на въздуха!Успех.Ще чакам разказа ти  с интерес.Какъв доход трябва да покрива сем. за кредит?
Разбира се ще споделя:)Ние харесахме жилището преди кризата - тоест всичко започна септември. Точно седмицата,в която имахме предварително одобрение стана тази работа с кризата и одобрението отпадна при тези условия и искаха допълнителни неща,а ние бяхме платили капаро. Започна се ходене по мъките по други банки. Одобряваха ни кредита,но в по-малка сума от  исканата,а ние  нямаме допълнително пари. Кандидатсвахме и в Пиреос. Оттам пък не сме очаквали да стане работата. Искаха много документи .Гледат те под лупа. Кандидатсвахме като купувачи ние с мъжа ми,а фирмата на мъжа ми стана солидарен длъжник според договора. В сряда изневиделица от банката ни се обаждат,че кредит ще отпуснат ако има сделка на другия ден. Ние не очаквхаме. Таксите по кредит и нотариални такси са ужасно мноого. В четвъртък  сделката се сключва при нотариус, а  в петък беше усвояването на кредита, като поради техническа грешка, след 17 ч открита, ни връщат да преподписваме документацията.  Аз с децата тичам към банката, защото всички чакат да се усвои кредита.Лихвата е 8% ,за 25г. Относно доходите -  гледат е под лупа - до трето колято.  Изискват различни доходи,в зависимост от кредита. Голям зор е,като започнат да  искат документ след документ, защото и те не са наясно кое точно им трябва и те карат по всяко време незабавно да ги носиш,а не ти ги казват наведнъж. В крайна сметка всичко мина...вече се радвам:)

# 36
  • Мнения: 3
ЧЕСТИТО  и от мен.Здраве,щастие и много красиви моменти да изживеето в новия дом. newsm51

# 37
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Честито и от мен  bouquet
Ние също минахме по този път.Аз също още немога да се зарадвам, защото още не сме се преместили.Най вероятно ще е догодина Cry.Така чакам с нетърпение, но и това ще стане.

# 38
  • Мнения: 12 670
Ако е лесно, няма да е интересно. Желая ти много щастие. Голямо удоволствие е да обзавеждаш свой дом.

# 39
  • Мнения: 136
Честито! Много щастливи мигове в новият ви дом   bouquet

# 40
  • София
  • Мнения: 1 735
Ако е лесно, няма да е интересно.
Peace

# 41
  • Мнения: 497
Браво и честито.
Не се коси. Нашето жилище е купувано без кредит, но това ни костваше 10 години чакане, така че няма угодия. Накрая и аз се чувствах по същия начин-изцедена и неможеща да се зарадва от умора и нерви.

# 42
  • Мнения: 497
ОООО, я оставете тази поговорка. Моето поколение все в интересни времена живее, та ми е писнало вече. Искам да ми е скучно. Joy Joy

# 43
  • София
  • Мнения: 3 846
И ние вече два пъти минаваме по този път, втория път - наскоро. Вярно са досадни и неприятни всичките тези процедури, но си заслужава.

# 44
  • при моите деца .....
  • Мнения: 5 189
Честито!
И ние се взехме жилище - октомрви - тогава бях безумно щастлива - мечтаех да дом, а сега се ядосвам с майстори и криза и се насявам скоро апартамента ми да стане НАШИЯ ДОМ!
Много хубави мигове и сигурни доходи!

# 45
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 198

Разбира се ще споделя:)Ние харесахме жилището преди кризата - тоест всичко започна септември. Точно седмицата,в която имахме предварително одобрение стана тази работа с кризата и одобрението отпадна при тези условия и искаха допълнителни неща,а ние бяхме платили капаро. Започна се ходене по мъките по други банки. Одобряваха ни кредита,но в по-малка сума от  исканата,а ние  нямаме допълнително пари. Кандидатсвахме и в Пиреос. Оттам пък не сме очаквали да стане работата. Искаха много документи .Гледат те под лупа. Кандидатсвахме като купувачи ние с мъжа ми,а фирмата на мъжа ми стана солидарен длъжник според договора. В сряда изневиделица от банката ни се обаждат,че кредит ще отпуснат ако има сделка на другия ден. Ние не очаквхаме. Таксите по кредит и нотариални такси са ужасно мноого. В четвъртък  сделката се сключва при нотариус, а  в петък беше усвояването на кредита, като поради техническа грешка, след 17 ч открита, ни връщат да преподписваме документацията.  Аз с децата тичам към банката, защото всички чакат да се усвои кредита.Лихвата е 8% ,за 25г. Относно доходите -  гледат е под лупа - до трето колято.  Изискват различни доходи,в зависимост от кредита. Голям зор е,като започнат да  искат документ след документ, защото и те не са наясно кое точно им трябва и те карат по всяко време незабавно да ги носиш,а не ти ги казват наведнъж. В крайна сметка всичко мина...вече се радвам:)
[/quote]
Аууууу, страшна хамалогия- настръхна ми косата  Close

# 46
  • София
  • Мнения: 18 679
И аз мога да дам прясно инфо от Алианцбанк - 8.2 лихва за 15 години, дават 70% от оценката, документи не са ни искали кой знае какви - обичайните, които всяка банка иска за ипотеката. Имат висока такса за управление на кредита - 2% от сумата, но пък имотната застраховка и личната на кредитополучателя за са тяхма сметка, така че тия 2% се избиват. Общо с нотариалните такси ни излезе около 4 хил. лева рефинансирането, при нас си заслужаваше, защото имахме и други цели, сменяхме обезпечение и др. работи. Иначе са си доста пари.

# 47
  • София
  • Мнения: 619
Искам да попитам т.к. ние нямаме пари в наличност,а искаме да изтеглиме кредит за жил.Съответно трябва да намери 100% от сумата за него.Какви са вариантите предлагани от банките и имали начин д аполуча от тях цялата сума....?

# 48
  • София
  • Мнения: 888
Искам да попитам т.к. ние нямаме пари в наличност,а искаме да изтеглиме кредит за жил.Съответно трябва да намери 100% от сумата за него.Какви са вариантите предлагани от банките и имали начин д аполуча от тях цялата сума....?
И ние нямахме парите. Уговорихме се с продавача в предварителния договор да пише,че сме му дали капаро. В действителност нищо не сме му дали. Банката отпусна 100% от сумата без да знае,че  реално капаро не е дадено. По документи банката е изплатила 70%.

# 49
  • София
  • Мнения: 18 679
Ембрион, това което пишеш, е много странно Rolling Eyes Аз мисля, че банките дават 70-80% от пазарната оценка на имота, която се прави от лицензиран оценител, а не от това, което сме си записали в договорите, защото ние можем реално всичко да си запишем Rolling Eyes Според мен във вашия случай пазарната оценка е съвпаднала със записаната по договора, така ли е?

# 50
  • София
  • Мнения: 888
Ембрион, това което пишеш, е много странно Rolling Eyes Аз мисля, че банките дават 70-80% от пазарната оценка на имота, която се прави от лицензиран оценител, а не от това, което сме си записали в договорите, защото ние можем реално всичко да си запишем Rolling Eyes Според мен във вашия случай пазарната оценка е съвпаднала със записаната по договора, така ли е?
Да,ние искахме да съвпадне. Обърнахме се към оценител, който завиши цената. Нали ви казвам,че беше голямо ходене по мъките,докато се нагласят нещата. Хиляди подробности и  много нерви,защото нямаме пари.

# 51
  • Мнения: 12 670
ОООО, я оставете тази поговорка. Моето поколение все в интересни времена живее, та ми е писнало вече. Искам да ми е скучно. Joy Joy


Има едно китайски проклятие - Да живееш във времена на промяна.
Аз съм от средното поколение. Ако не беше дошла демокрацията, никога нямаше да имам собствено жилище.

# 52
  • София
  • Мнения: 619
Значи има варианти човек да се сдобие с 100% от сумата?

# 53
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 198
Номера с завишаването на отценката на жилището е "ключа за палатката" стига отценителя да се навие  Rolling Eyes

# 54
  • София
  • Мнения: 888
Номера с завишаването на отценката на жилището е "ключа за палатката" стига отценителя да се навие  Rolling Eyes
Да,това е ключа. Ние пробвахме четирима оценители. Само един успя да  направи оценката така,че да ни устройва. Съответно са й най-скъпите - за оценката взеха 300лв. Много е важно също така самата банка да няма предпочитания кой ще е оценителя. В много банки работят само с определени такива. Затова ви казвам,че е голяма хамалогия и нерви. Трябва да си избрал жилището, трябва да имаш предварително одобрение преди да дадеш капаро, трябва да знаеш кой ще бъдат оценителите, трябва да знаеш как работи банката и т.н и т.н

# 55
  • София
  • Мнения: 1 735
ОООО, я оставете тази поговорка. Моето поколение все в интересни времена живее, та ми е писнало вече. Искам да ми е скучно. Joy Joy
Така се радвам на всяко нещо в къщи,за което е отделяно месец по месец.Не искам да ми е скучно,някак си няма да съм жива.Въпрос на усещане.Изстраданите неща са по-истински.

# 56
  • Мнения: 2 331
Честито!Много здраве и прекрасни мигове в новото ви жилище!

# 57
  • Мнения: 5 178
Първо честито !!!
много здраве и щастие в новия дом..
Ние минахме през одисеята още преди кризата. Купихме 2003 на зелено за 20 хил евро, но рално плащахме с кредита 2006-2007 г. Почнахме с 10хил лв - 2 хил капаро и 8 хил първа вноска
 Сумата която теглихме през 2006 вече беше 1/3 от стойността на имота, но въпреки това учтиво ни предложиха да ни завишат оценката срещу "скромна" сума. Жената беше изненадана като си прибрах документите и и казах благодаря, но и това ми е повече от достатъчно. Дори ако предполагах чак толкова сериозна криза идва нямаше да взема и 20-те  хил за ремонта, но вече е факт.. сега остава да връщам още 19 год Simple Smile само здраве да е и работа да има
Няма да казвам колко ядове брахме и как накрая не ми се нанасяше, но вече го чувствам мой дом и не искам да го сменям Simple Smile

# 58
  • София
  • Мнения: 18 679
но вече го чувствам мой дом и не искам да го сменям Simple Smile
При нас точно обратното Grinning Купихме го, обзаведохме го, страхотен е, но....ми е малък. Откак дойде и второто бебе, вкъщи само се прескачаме със столчета, играчки, кошарки и пр. Crazy Пък и аз съм свикнала на широко, отраснах на просторно и сега ми липсва. Не че не си чувствам апаратамента дом, но вече ме сърбят ръчичките за друг Laughing

# 59
  • Мнения: 5 178
белинда, преди 3м бяхме на косъм да го сменим, но май по-добре че не стана
Продаваше се в нашата кооперация голям тристаен на много добра цена , за момента обаче така ми е по-спокойно откъм разходи..Пък  и решихме, че искаме къщичка на село за WE, защото и петстаен да е е насред мръсния град и си чиста проба затвор

Общи условия

Активация на акаунт